Skocz do zawartości

E46 330Ci - kilka pytań.


Tomek_K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

To mój pierwszy post, więc się przywitam. Mam na imię Tomek, mieszkam w UK, obecnie zastanawiam się nad zakupem samochodu marki BMW.

 

Mam dylemat pomiędzy 330ci a 330cd - która wersja silnikowa będzie szybsza? Jest to dla mnie główne kryterium wyboru.

 

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez Tomek_K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stać mnie na nowy, chcę kupić 4-5 letni, z możliwie małym przebegiem i pełną historią serwisową.

 

Myślałem o chipie dla diesla, benzyne zostawiłbym seryjną bo z niej wiele nie da się już wykrzesać bez dużych inwestycji.

 

Chcę kupić tylko manual. Macie może link do pdf z danymi technicznymi modelu coupe? Model 20003-04.

 

Czy coupe będzie szybszy od sedana? Sorki że zadaję podstawowe pytania, ale nigdy wcześniej nie miałem BMW.

 

Aha, rocznie robię okolo 15tyś km, więc nie wiem czy opłaca się kupować diesla bo tutaj ON jest droższy on benzyny o jakieś 15%, a i sam samochód z dieslem (204km) jest wyraźnie droższy od 330i (231km).

 

Co doradzacie?

 

Kłaniam się.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli diesel jest duzo drozszy od benzyny to kup benzyne i troche zaingeruj w silnik. Np jakis wydech i baranki i fajny dolot. Do tego czip i kilkanascie koni przybedzie bez problemu. Moze i 250KM przelamiesz. A coupe wagowo bedzie chyba bardzo podobne do sedana.

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie skąd kolega nadaje , tam ON był zawsze droższy od PB więc ja tu bym zdecydowanie postawił na benzyne , żaden ON , nie ma turbiny , nie ma studzenia , nagrzewania , nie ma tyle osprzetu, części tansze , paliwo tansze , o czym tu wogóle pisać , że mniej spali ?? chyba tylko to ale eksploatacja droższa no i klekot na postoju :modlitwa: tylko PB

 

E46 330d - ale sedan nie mam Coupe

 

184 KM

390 Nm

227 v-max

7,8s/100km

 

E46 330 Ci

231 KM

300 Nm

250 v-max

6,5s/100km

 

to dane fabryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek_K. w twoim przypadku to tylko 330Ci. Jezeli robisz przebieg ok. 15 tys rocznie to nie ma co sie zastanawiac

 

 

 

pozdr

 

Dokładnie , ja robię ok 10tyś rocznie a obecnie prawie nie jeżdżę , szukałem diesla bo mam tanio ropę inaczej tylko Pb a teraz nawet zastanawiam się nad sprzedażą bo jeżdżę dostawczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

tez zastanawiam sie nad kupnem [w przyszlosci] 330ci, mam teraz e39 530d ale wyszedlem z zalozenia ze kupno benzynki przy mojej jezdzie bedziej lepszym wyborem [glownie miasto], obawiam sie tylko o komfort jazdy - czy ktos jezdzi/l oby dwoma modelami i moze doradzic czy 330ci nie bedzie zbyt malym autkiem do jazdy w porownaniu z e39 ?? jezdze glownie sam - czasami z zonka i w przyszlosci dojdzie synek :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
czy 330ci nie bedzie zbyt malym autkiem do jazdy w porownaniu z e39 ?? jezdze glownie sam - czasami z zonka i w przyszlosci dojdzie synek :)

W porównaniu - będzie.

Ale - ja jeżdżę coupe E36 i E46 z 2,5 rocznym dzieckiem i jakoś nie narzekam.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż sam zobacze , podjadę do kuzyna bo kupił 330Ci z 2002r , pieknie wydląda w czarnym kolorze ale chce zobaczyć jak to z miejscem u mnie w E46 i u niego , niby seria E46 ale ja mam kombi , ma je na sprzedaż to 330Ci i bardzo mnie korci ;) jedyny mankament to że ma LPG :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad piątką E39 ponieważ mam jakiś dziwny sentyment do tego modelu, ale jak dla mnie jest to samochód za duży.

 

Wklejcie panowie linki do stron poświęconych modelowi E46 - zależy mi na szczególowych danych technicznych.

 

Co zawiera M-pakiet? Czy warto za niego dopłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmw-klub.pl/n/samochody/baza/baza06042005.mdb

no chyba że chcesz instrukcje obsługi w PDF'ie :mrgreen:

za M-pakiet warto , za wszystko warto bo jak czegoś potem brakuje to się żałuje :twisted2:

 

Dzięki za link. Co zawiera M-pakiet w E46? Bo wiem tylko o ładniejszym od standardowego zderzaku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema nad czym myslec :roll2: 3.0pb i koniec. jestem szczesliwym posiadaczem tego wlasnie silnika,jak na moc i osiagi jest naprawde ekonomiczny,mam full wersje i z automatem,ta skrzynia w polaczeniu z tym silnikiem robi masakre na drodze,w codziennym uzytkowaniu ta skrzynia zamiata z manualem,chyba ze chcesz jezdzic na cwiartke i co drugi dzien palic gume krecac baczki to wtedy tez bym wzial manuala.Jak chcesz wiedziec cos wiecej to pisz na priva.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.