Skocz do zawartości

540i manual - + i -, na co zwrócić uwage przy zakupie


Jarec

Rekomendowane odpowiedzi

Taurus, do setki ponad 0,5s, a potem to co sie dzieje, to jest masakra.

Złapiesz się kiedyś z 540i na szosie, to będziesz wiedział o czym mowa.

Wiecznie coś sie Wam dzieje... filterki, tarczki, zaworki...

Manual używany przy tym, to jest dożywotni...

Zresztą są powody, dla których używane 540iA jest tańsze od 540i.

 

Nie mam pojęcia skąd Ty bierzesz dane, ale różnica w przyspieszeniu jest 0,2 sek do setki.

I te dziwne legendy związane z jakimiś filterkami, tarczkami, zaworkami.....hahaha. Każda sprowadzona E39 ma sredni przebieg ok 300000 skręcone do 200000 . Niestety samochody nie są serwisowane jak trzeba, lub mechanicy sa do bani, użytkownicy nie kupują oryginalnych częsci, kasują przeglady....w takich warunkach tak złożone mechanizmy jak nasze BEEMKI padają.

A co do 540i to jeśli to takie idealne auto, to czemu tak mało zostało wyprodukowanych?? Poprostu żaden normalny producent nie wkłada manuala do silników z dużym momentem obrotowym.....bo koszt wyprodukowania manualnej skrzyni która wytrzyma pomysły uzytkownika jest bardzo duzy.

Boże chroń nas i nasze Bemki od mechaników ignorantów

Taurus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurus napisal:

Poprostu żaden normalny producent nie wkłada manuala do silników z dużym momentem obrotowym.....bo koszt wyprodukowania manualnej skrzyni która wytrzyma pomysły uzytkownika jest bardzo duzy.

 

 

Do ciezarowych samochodow stosuje sie najczesciej manualne skrzynie.

Wlasnie zewzgledu na ich wytrzymalosc i bezawaryjnosc!

M5 ma duzo wiekszy moment obr. od 4.4 i nikt na skrzynie nie narzeka.

Widzialem ukrecone waly,rozsypane przeguby,zatarte dyfry w BMW ,ale manualna skrzynia to prawie "wieczne".Sprzeglo jest elementem,ktore najbardziej jest podatne na zniszczenie.Ono wlasnie przyjmuje na siebie "pomysly uzytkownika"i w drodze nie powodzenia ulega zniszczeniu.

A ,stosowanie automatu do somochodow typu 540iA itp.. to kwestia odbiarcow.Sa to samochody wysokiej klasy dla bogatych ludzi.

Ile pali?Dwie radialki tygodniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje z tymi przyśpieszeniami do setki, mój bląd.

 

Mało było manuali wyprodukowanych, bo ludzie ich mało zamawiali :)

A to właśnie teraz podbija ceny manuali, nie mówiąc już o wcześniejszych piątkach.

Przez taki mechanizm powstało sporo aut nietuzinkowych, które teraz osiągają zawrotne ceny pomimo wieku, ludzie po prostu ich nie zamawiali - Honda NSX, Nissan 300ZX i pare BMW również.

 

W Europie bardzo płaczą, czemu nie ma e60M5 w manualu, jak w USA, bo cała elektronika skrzyni się poddaje kiedy Mka wyjedzie na tor....

Niestety poczciwa przekładnia manualna jest skazana na większą bezawaryjność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M...

 

W Europie bardzo płaczą, czemu nie ma e60M5 w manualu, jak w USA, bo cała elektronika skrzyni się poddaje kiedy Mka wyjedzie na tor....

...

 

Myślałem o autach z licencjami sportowymi nie o autach "cywilnych" z dużymi silnikami :)

 

np. Seat Leon Cupra z Leon Cup :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://galerie.superfoto.pl/zdjecia/galerie/a/6/1/1/481692_d.jpg

... a to co bym nie był gołosłowny odnośnie spalania w M5 dla wszystkich co uważają że jestem :liar:

Consum.1 przejazd z Warszawa Targówek ul. Trocka do Warszawa Gocław ul. Perkuna w godzinach 9-10 czyli w korkach...

Consum.2 od początku miesiąca jazda ostra i spokojna jednocześnie ale tylko miasto.

pozdrawiam.

Bardzo Mocne Wrażenia;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osoiscie wolałbym Alpinke, autko bardziej oryginalne według mnie cos niespotykanego rzucającego się w oczy unikatowego, ale to tylko moje zdanie a ten egzemplarz ładny, ale troche już chodzi na allegro. Ponoć silniki Alpiny są trwalsze, ale niech wypowie się ktoś kto ma, chyba kolega marcosz, jesli sie nie mylę, zapytaj Jego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak sprawdzic w bmw na komputerze prawdziwy przebieg samochodu prosze o szybką odpowiedz

Jak oceniacie BMW M5 z silnikiem 4,4l i automatem Czy ktos jezdzi takim autem

 

1. telefon do serwisu z numerem VIN i pytanie o jakąkolwiek historię,

2. sprawdzenie na kompie - moduł świateł, immo,

 

M5 to nie 4.4 z automatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://galerie.superfoto.pl/zdjecia/galerie/a/6/1/1/481692_d.jpg

... a to co bym nie był gołosłowny odnośnie spalania w M5 dla wszystkich co uważają że jestem :liar:

Consum.1 przejazd z Warszawa Targówek ul. Trocka do Warszawa Gocław ul. Perkuna w godzinach 9-10 czyli w korkach...

Consum.2 od początku miesiąca jazda ostra i spokojna jednocześnie ale tylko miasto.

pozdrawiam.

 

Znaczy się producent kłamie pisząc w manualu że średnie spalanie w miescie M5 (2000-2003) to 21,2 l/100km!!??!!??

Ale nas ta Bavarka w trąbke robi....hahahahaha

To oznacza, że przejedziesz na jednym baku 450 km po mieście....naprawdę może jestem niedowiarek....nazwij mnie jak chcesz....ale uważam że to niemożliwe.

Boże chroń nas i nasze Bemki od mechaników ignorantów

Taurus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, daj spokój, co jakiś czas ktoś wypala z takimi rewelacjami.

 

Ostatnio coraz częściej chłopaki schodzą poniżej spalań katalogowych hehehehe

 

Jeden ma zdrowe auto i mówi że w mieście pali mu 22-25

a inny też ma zdrowe, takie samo, i pali mu w mieście 15.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, daj spokój, co jakiś czas ktoś wypala z takimi rewelacjami.

 

Ostatnio coraz częściej chłopaki schodzą poniżej spalań katalogowych hehehehe

 

Jeden ma zdrowe auto i mówi że w mieście pali mu 22-25

a inny też ma zdrowe, takie samo, i pali mu w mieście 15.....

 

Ok, ale forum słuzy do wymiany prawdziwych lub potwierdzonych informacji.

Taka jest funkcja forum, baza wiedzy dla przyszłych i obecnych właścicieli BMW.

Jesli ktoś chce pisać bajki to forum dla niespełnionych pisarzy;-)

 

No ewentualnie dział off-topic lub humor.

Boże chroń nas i nasze Bemki od mechaników ignorantów

Taurus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://galerie.superfoto.pl/zdjecia/galerie/a/6/1/1/481692_d.jpg

... a to co bym nie był gołosłowny odnośnie spalania w M5 dla wszystkich co uważają że jestem :liar:

Consum.1 przejazd z Warszawa Targówek ul. Trocka do Warszawa Gocław ul. Perkuna w godzinach 9-10 czyli w korkach...

Consum.2 od początku miesiąca jazda ostra i spokojna jednocześnie ale tylko miasto.

pozdrawiam.

 

Znaczy się producent kłamie pisząc w manualu że średnie spalanie w miescie M5 (2000-2003) to 21,2 l/100km!!??!!??

Ale nas ta Bavarka w trąbke robi....hahahahaha

To oznacza, że przejedziesz na jednym baku 450 km po mieście....naprawdę może jestem niedowiarek....nazwij mnie jak chcesz....ale uważam że to niemożliwe.

 

na trasie jak ktos jedzie spokojnie jednostajna predkoscia to moze i malo spali ale przy M5 w miescie zejsc ponizej 20litrow? przciez taki silnik pali jak smok w miescie.

4.4 pali tez duzo ale tylko troche mniej niz m5

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.