Skocz do zawartości

felgi 18


Marlena23

Rekomendowane odpowiedzi

nie dawno nabylam e39 323i z 96r.na orginalnych felgach o rozmiarach 225/60R16!chcialabym zalozyc 225/45R18 lub 245/45R18 ale chcialabym wiedziec czy wejda mi lub jak bende jechala z czterema osobami nic nie bendzie tarlo!,poprostu nie chcialabym nic zmieniac w zawieszeniu(zadnego zmieniania sprezyn,dystansow)!chiodzi mi takze bym nie stracila tego komfortu co mam lub jak najwiecej by go zostalo!doradcie mi prosze:)czekam na rozne propozycjie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dawno nabylam e39 323i z 96r.na orginalnych felgach o rozmiarach 225/60R16!chcialabym zalozyc 225/45R18 lub 245/45R18 ale chcialabym wiedziec czy wejda mi lub jak bende jechala z czterema osobami nic nie bendzie tarlo!,poprostu nie chcialabym nic zmieniac w zawieszeniu(zadnego zmieniania sprezyn,dystansow)!chiodzi mi takze bym nie stracila tego komfortu co mam lub jak najwiecej by go zostalo!doradcie mi prosze:)czekam na rozne propozycjie:)

 

Zamiast w opony zainwestuj w słownik :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie kupuj Marlenka jakis 10`` szerokich :) Tak do 9`` max :) na tyle i 8 - 8,5 na przodzie :) A bledami sie nie przejmuj bo to nie zadne dyktando tylko forum :norty: ,ale nie kazdy jeszcze to zauwazyl :mad2:
NO BMW - NO FUN !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A bledami sie nie przejmuj bo to nie zadne dyktando tylko forum :norty: ,ale nie kazdy jeszcze to zauwazyl :mad2:

Bez przesady – radzę nie brać sobie takich uwag do serca, bo nawet serwery kiedyś tego nie zniosą.

Forum to nie bagno – jakiś poziom lepiej żeby był (raczej lepszy niż mierny)

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A bledami sie nie przejmuj bo to nie zadne dyktando tylko forum :norty: ,ale nie kazdy jeszcze to zauwazyl :mad2:

Bez przesady – radzę nie brać sobie takich uwag do serca, bo nawet serwery kiedyś tego nie zniosą.

Forum to nie bagno – jakiś poziom lepiej żeby był (raczej lepszy niż mierny)

 

Otóż to ! Potem się dziwic że każdy uważa użytkownika BMW za cwiercmózga :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos ma kogos pouczac to niech wogole nie pisze!ja chcialam sie dowiedziec o felgach a nie o bledach jakie popelniam doktorze habilitowany z Wawy!

dzieki innym ale chcialabym sie jeszcze dowiedziec,czy ten profil 45 bendzie ok,nie chce jezdzic jak na wozie drabiniastym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Koleżanki:

Owszem, możesz zamontowac 18 calowe felgi bez najmniejszej nawet ingerencji w cokolwiek, ważne aby felgi były dedykowane akurat pod e39 czyli ilość śrub, rozstaw śrub, otwr osadzenia itp. proponuje zakup u sprawdzonego sprzedawcy.

Dla 18" odpowiednim rozmiarem opony bedzie 245/40R18 na przod i tył.

Na pewno zdecydowanie poprawisz estetyke auta, ale:

- wzrośnie zuzycie benzyny (o ok 0,5l/100km)

- auto może wolniej przyśpieszać (minimalne)

- 18" opony szybciej beda się zużywały

- komfort bedzie zdecydowanie gorszy niz w przypadku koł 16"

MIMO WSZYSTKO POLECAM TE 18" BO AUTO NAPRAWDE BĘDZIE FAJNIE WYGLĄDAŁO.

 

Dla pozostałych:

TOLERANCJA - wiecie co to jest???

 

Pozdrawiam.

Bardzo Mocne Wrażenia;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos ma kogos pouczac to niech wogole nie pisze!ja chcialam sie dowiedziec o felgach a nie o bledach jakie popelniam doktorze habilitowany z Wawy!

dzieki innym ale chcialabym sie jeszcze dowiedziec,czy ten profil 45 bendzie ok,nie chce jezdzic jak na wozie drabiniastym:)

 

Marlena na forum wypowiadamy się w sposób poprawny i kulturalny , faktycznie kolega może trochę przesadził ale tekst z takimi błędami strasznie źle się czyta. Nie musisz pisać odpowiedzi lub zakładać tematu bardzo szybko , można zawsze na spokojnie ułożyć wypowiedz . Na dodatek podczas pisania słownik automatycznie wykrywa Ci błędy. Ułatwisz dzięki tym pracę innym.

 

Pozdrawiam

 

Tomek

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż 225/40/18 na felge 8x18 ET 20 i nic nie będzie tarło. Komfort spadnie poniewaz 225/40 to opona o wysokosci 9 cm, a 225/60 to opona o wysokosci 13,5 cm, ale coś za coś. Na 18'' E39 będzie wyglądać rewelacyjnie :clap:

 

Coś jakimś cudem ubzdurało mi się że Twoja Bunia to 530....mała korekta tych 245/40R18...

Zdecydowanie polecam tak jak cytak Kolegi, bo do 523i oponka 245 może być troszkę za szeroka.

Bardzo Mocne Wrażenia;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na polskie drogi 16" które masz jest idealne. 17" ujdzie, ale 18" moim zdaniem już jest trochę za dużo. Komfortu już nie będzie, ale jaki wygląd......

 

Pozdrawiam

 

Nie zgodze sie, jezdze na 225/40/18 i wcale nie czuje aby wiele tracil... Zima smigam na 15stkach... Wczesniej mialem 215/45/17 i totalnie nie czuje roznicy na drodze...

Ps. Bmw ma wielowachacz, dobrze wybiera dziury ale napewno zawieszenie delikatnie skruci swoja zywotnosc!!

Kolego zaloz, pojezdziji wtedy oceniaj !!!!

 

Pozdro

B-bardzo M-mądry W-wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

 

Spokojnie wejda 18stki, sam mam komplet 18' na lato 245/40/ i po zmianie na zimowe 16stki 225/55/ nie czuje jakiejs kolosalnej roznicy... moze jest minimalnie bardziej miekki przez mniejsze koła.

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dawno nabylam e39 323i z 96r.na orginalnych felgach o rozmiarach 225/60R16!

Od kiedy to 225/60/16 jest oryginalnym rozmiarem w e39? Chyba raczej 225/55/16 bylo w standardzie? Prawidlowy zamiennik na 18" felgi to 235/40/18.

 

A co do faktycznego komfortu w tym rozmiarze, to dużo zależy od konkretnej opony. Niektóre są bardziej sportowe z twardszymi ściankami bocznymi. Na tych komfort będzie znacznie gorszy niż na innych, mniej sportowych, pomimo identycznego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze w niemczech na 18 stkach 235/40/18 i jest wypas. jesli chodzi o polskie drogi to po prostu trzeba uwazac aby nie zniszczyc ani opony ani felgi. autko jest twardzsze ale dla amatorow troche bardziej sportowej jazdy polecam. roznica jest diametralna.

umnie w standardzie byly za to 15 i efekt plywanaia przy wyzszych predkosciach w zakretach byl nie do zniesienia.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Z tego co mi wiadomo powinno byc przy 18" na przod 225x40x18 a tyl 265x35x18 - ale moze sie myle (choc tak mam napisane w opisie technicznym samochodu)

Komfort - Bez zmian.

 

Pozdrawiam

 

z takimi rozmiarami jeszcze sie nie spotkalem, ja mam tyl i przod w tym samym rozmiarze i jest ok. w standardzie E39 byly monotwane przod 235/40 a tyl 265/35 oczywiscie do 18 cali

 

wersje m e39 byly sprzedawane z takimi wymiarami przod 245/40 a tyl 275/35

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja smigam na 18 x 235, pieknie sie prezetuje lecz jak dla mnie troszke za twardo, niski profil opony naprawde daje o sobie znac .moja BM-ke kupilem na tych felgach wiec narazie jezdze ,osobiscie to bym ci polecil 17 felgi i troszke wiekszy profil wtedy wyposrodkujesz komfort i wdziek .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.