Skocz do zawartości

Filtr odma 330d


dawidoff

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj kupiłem filtr i wymieniłem,

 

stary był od nowości auta (data produkcji była nabita), był bardzo zapchany olejem (po 180 tys miał prawo :-)

 

Brat pojechał i kupił za 167zł, całość z obudową plastikową i uszczelkami.

 

Kazałem mu kupić sam wkład, ale w ASO powiedzieli, że sam absolutnie nie występuje, a w tym plastiku są jakieś dodatkowe kanały i zawór który też się wymienia.....

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem filtr i wymieniłem,

 

stary był od nowości auta (data produkcji była nabita), był bardzo zapchany olejem (po 180 tys miał prawo :-)

 

Brat pojechał i kupił za 167zł, całość z obudową plastikową i uszczelkami.

 

Kazałem mu kupić sam wkład, ale w ASO powiedzieli, że sam absolutnie nie występuje, a w tym plastiku są jakieś dodatkowe kanały i zawór który też się wymienia.....

 

To zrobili twojego brata w konia :) też jak pojechałem do ASo to pan usilnie chciał mi sprzedać filtr z obudową mówiąc że jak ściągnę swoja obudowę to pęknie i trzeba będzie wymienić, ze niby z samym filtrem nie ma wszystkich uszczelek itp... W skrócie g*wno prawda, a 80zl w kieszeni. :) Nie wiem czy są jakieś objawy, ale ja dla świętego spokoju też wymieniłem i wiem że jedną rzecz mam z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot i racja zrobili cię na 80 zł :) bo filtr odmy występuje jako osobna część mało tego w komplecie są uszczelki do wspomnianej obudowy więc nie ma potrzeby wymieniać całości :) a filtr zaleca się co 2- 3 wymianę oleju również zmienić. Profilaktyka jest najważniejsza ;)
Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ...no teraz mam co do myślenia bo moje zapytanie było skierowane w celu potwierdzenia bo zadzwoniłem dzisiaj do faceta który zaproponowała mi też cały komplet za 164zł w tej sytuacji szkoda wywalać 80zł ale moje pytanie następne brzmi :

Jak facet nie sprzeda samego filtra z uszczelkami ?? to gdzie go kupie w szczecinie chyba są jedni którzy tym sie zajmują.Macie jakiś pomysł?

:mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w ASO we Wrocławiu i pierwsza propozycja była też w całości ale po rozmowie i głębszej analizie pana z ASO okazało się że jednak się da kupić sam filterek :)

chcesz to podam ci na PW numer części bo jeszcze pudełko mi się wala po garażu :)

Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrocławi w Ischcape bez problemu sprzedawaja sam filter do 330d. Kupowałem tam własnie wkład filtra odmy z 330d i montowałem go w 320d 136km i wszysko pasuje oprócz jednej uszczelki która była w komplecie z filtrem. Płaciłem 89 zł. Polecam ten serwis jeżeli chodzi o zkup części - szybko, sprawnie i miło obsługuja klienta.
BMW to pełnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem filtr i wymieniłem,

 

stary był od nowości auta (data produkcji była nabita), był bardzo zapchany olejem (po 180 tys miał prawo :-)

 

Brat pojechał i kupił za 167zł, całość z obudową plastikową i uszczelkami.

 

Kazałem mu kupić sam wkład, ale w ASO powiedzieli, że sam absolutnie nie występuje, a w tym plastiku są jakieś dodatkowe kanały i zawór który też się wymienia.....

 

Po 180tyś wg mnie bardzo dobrze że całość.

Przecież tam jest jeszcze gumowa membrana która wieczna nie jest. Ja kupuje tez całość - ciekawe czy później kupicie samą obudowę jak po 190tyś zacznie wam się pocić obudowa obok tej plastikowej pokrywki gdzie jest ta membrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem filtr i wymieniłem,

 

stary był od nowości auta (data produkcji była nabita), był bardzo zapchany olejem (po 180 tys miał prawo :-)

 

Brat pojechał i kupił za 167zł, całość z obudową plastikową i uszczelkami.

 

Kazałem mu kupić sam wkład, ale w ASO powiedzieli, że sam absolutnie nie występuje, a w tym plastiku są jakieś dodatkowe kanały i zawór który też się wymienia.....

 

Po 180tyś wg mnie bardzo dobrze że całość.

Przecież tam jest jeszcze gumowa membrana która wieczna nie jest. Ja kupuje tez całość - ciekawe czy później kupicie samą obudowę jak po 190tyś zacznie wam się pocić obudowa obok tej plastikowej pokrywki gdzie jest ta membrana.

 

Bardzo słuszna wypowiedź, odmę wymienia się raz na czas !

 

no chyba że ktoś faktycznie wymienia ją co 3 zmianę oleju, w takiej sytuacji co 4 raz może zmienić z plastikową obudową :-)

ja mam zamiar kolejny raz zmienić odmę za 80tys.km.

 

ps.: czy te sznurkowe filtry faktycznie były starymi modelami ??? moim zdaniem po prostu w Niemczech są takie porządne, a w Polsce sprzedają tylko taką "bibułkę" z tworzywa sztucznego...u Nas wszystko traci na jakości...)

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrocławi w Ischcape bez problemu sprzedawaja sam filter do 330d. Kupowałem tam własnie wkład filtra odmy z 330d i montowałem go w 320d 136km i wszysko pasuje oprócz jednej uszczelki która była w komplecie z filtrem. Płaciłem 89 zł. Polecam ten serwis jeżeli chodzi o zkup części - szybko, sprawnie i miło obsługuja klienta.

 

Dzięki kolego za namiary faktycznie można dokupić tam wszystko osobno ale facet mi doradził że trzeba przy pewnym przebiegu wyminienić całą odme wraz z tym plastkiem ponieważ ona sie zużywa(odkształca się od temertatury) wiec tak zrobiłem ale dzieki za info

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy Odswierze temat. Chciałbym sobie tez wymienic ta odme bo od kupna samochodu zrobiłem 21K i nie wiem kiedy była ona wymieniana. MOzecie mi napisać w którym miejscu ona się znajduje i czy trzeba duzo rzeczy odkręcać

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy Odswierze temat. Chciałbym sobie tez wymienic ta odme bo od kupna samochodu zrobiłem 21K i nie wiem kiedy była ona wymieniana. MOzecie mi napisać w którym miejscu ona się znajduje i czy trzeba duzo rzeczy odkręcać

Oj nieładnie :nienie: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A szukajeczkę nie można odpalić???? ;) W dziale Eksploatacja był wątek o odmie (separator oleju) wraz ze schematami

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno wymieniałem ten filterek w odmie. Cena w serwisie "Misiak" w Krakowie 89zł (separator + wszystkie uszczelki ).

Z ciekawości zapytałem czy muszę wymieniać całą odme czy tylko filterek. Odpowiedział: "My na miejscu wymieniamy całe kompletne odmy a na zewnątrz sprzedajemy również same separatory " Nie było najmniejszego problemu aby kupić osobno sam separator. Zdziwiło mnie też to, że nie był on wyciągnięty z jakiegoś zestawu tylko normalnie hermetycznie zapakowany w folie i kartonik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oj nieładnie :nienie: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A szukajeczkę nie można odpalić???? ;) W dziale Eksploatacja był wątek o odmie (separator oleju) wraz ze schematami

No własnie znalazłem ten temacik w szukajce . Na allegro znalazłem cos takiego : http://www.allegro.pl/item711183296_filtr_odmy_separator_oleju_bmw_polecam.html słyszałem ze z cała obudowa jest droższe i tu moje pytanie czy to nie jest jakis bubel , czy jednak moge smiało sobie to zamowic? a Tu taka : http://www.allegro.pl/item702412781_bmw_filtr_odmy_separator_oleju_bmw_e46_e39_e38_x5.html tu sam filterek za taką cene. Skłasniałbym sie przy zakupie tej kompletnej ale sam nie wiem co to jest. A wy jak myslicie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Wiem ze to nie wlasciwy dzial ale w ten sposoob najszybciej dotre do odbiorcy. Mam do sprzedania wklad do odmy kupiony w ASO w Niemczech. Kupilem ale sie okazalo po rozebraniu ze musze membranka tez jest uszkodzona lekko i trzeba wymienic a w serwisie separatora nie przyjeli bo sprowadzili go na moje zamowienie - bo onizawsze komplet wymieniaja. No coz mooj pech. Za 80 PLN z wysylka oddam w dobre rece. Akurat jest u mnie brat to moze zabrac do Polski i wyslac.

 

Moj email [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy nikt nic nie powie o tych 2 odmach co wystawiłem predzej linki. Skłaniałbym sie ku tej z obudową bo cena naprawde dobra ale nie wiem czy ona jest dobra , czy bedzie pasowała. NIgdy je nie wymieniałem i tak naprawde to nie wiem czy to jest dobra czesc czy to jakis zamiennik z którym bedzie trzeba cos zrobic zeby pasowa.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie mylę to do Ciebie powinna iść ta http://www.allegro.pl/item702412781_bmw_filtr_odmy_separator_oleju_bmw_e46_e39_e38_x5.html (wkład)

ta z drugiego linku to jest 2.0 diesla opierając się na nr oryginału z pudełka a nie na opisie sprzedawcy który raczej coś pomylił

 

ale dobrze będzie jak ktoś to jeszcze potwierdzi :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzieki za info. Własnie sprawdziłem to co powiedziałes i sie z Toba zgadzam pasuje do E46 E60 E61 E83 E87 E90 E91 ale nie do 3.0 Diesla.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.