Skocz do zawartości

co robic???


adam1

Rekomendowane odpowiedzi

witam 2 dni temu kupilem BMW 320d E46,ktore ma wymieniony olej,na ktorym ma przejechane 6tys.km.Problem polega na tym,ze stan oleju przekracza max o jakies 1,5cm na bagnecie.I co teraz zrobic jeszcze raz wymienic olej i wlac tyle ile ma byc czy zostawic tak jak jest?prosze o pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za wniosek :lol: nic sie nie miesza kolego moze poprostu koles wczesniej dolewal oleju i troche przelał, mozesz troche odlac albo nawet zostawic,niech sie ktos wypowie jeszcze

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przed chwila to napisalem w innym poscie. Prosze szukac zanim zaczniecie nowy temat. No wlasnie. Ja mam tez o ok1.5cm za duzo moze troszke wiecej. Olej mi siega tego smigielka w gornej granicy miernika bagnetu. Nie pojda mi uszczelniacze?? Nie wywali uszczelki po glowica?? Normalnie silnik mi nie bierze oleju i tez nie wiem co robic czy spuszczac czy nie. Mam E36 320i M52. No wiec??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie spuścisz to się nic nie stanie bo BMW wypala nadmiar oleju i uszczelki Ci nie wywali

Co kolega za pierdoły wygaduje? Zlać nadmiar, bezwzględnie. Szkoda silnika.

nie pierdoła a czysta prawda

:8)

gwarantuje wam wszystkim że jak wymieniacie olej u mechanika a nie sami to macie zalane ponad stan , i czy komuś coś się popsuło ???

chyba raczej nie :twisted:

mrbeem auto nie bierze oleju to prawidłowo , ale pojeździł dość agresywnie a zobaczysz że oleju zniknie

i to jest to dlaczego te silniki tak chodzą , bo przy ostrej jeździe pociągną troszkę oleju i mają cały czas smarowanie

zresztą kiedyś nawet na forum był o tym temat , niestety linka nie jestem wstanie podać bo było to ładny kawałek czasu temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezwlocznie upuscic olej do stanu na bagnecie bo roznica 1,5cm moze rownac sie nie ze 100mg ale i 0,5litra oleju jak nie lepiej a sprawdzenie oleju na calkiem zimnym silniku to tez nie tak najlepiej rozgzac poczym odstawic na pare minut na rownej powierzchni i wtedy roznice sa wielkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja radze... zmienic olej. Po zakupie samochodu zawsze nalezy zmienic olej, niezaleznie od zapewnien poprzedniego wlasciciela.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to madrzy ludzie ustawili wartosc maksymalna i minimalna by cos one mowily a nie zebysmy my patrzyli i dociekali czy mozna je przekraczac. Niedobor oleju i nadmiar oleju w silniku jest niewskazany i szkodliwy. Stan oleju sprawdza sie zawsze po ocieknieciu oleju z silnika. Wtedy jego stan ma byc miedzy linia max. i min. i nigdy inaczej. Jak jest w tym zakresie jest ok, inaczej trzeba dolac albo zlac, i nie ma tlumaczenia ze BMW pala olej, to nie jest regula, mi np. nie bierze ani grama pomimo 207tkm na liczniku, a nawet jak pali olej to zadaniem wlasciciela i tak jest trzymac stan oleju na odpowiednim poziomie a nie nadlewac "na rzecz spalania oleju". Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie spuścisz to się nic nie stanie bo BMW wypala nadmiar oleju i uszczelki Ci nie wywali

Co kolega za pierdoły wygaduje? Zlać nadmiar, bezwzględnie. Szkoda silnika.

nie pierdoła a czysta prawda

:8)

gwarantuje wam wszystkim że jak wymieniacie olej u mechanika a nie sami to macie zalane ponad stan , i czy komuś coś się popsuło ???

chyba raczej nie :twisted:

mrbeem auto nie bierze oleju to prawidłowo , ale pojeździł dość agresywnie a zobaczysz że oleju zniknie

i to jest to dlaczego te silniki tak chodzą , bo przy ostrej jeździe pociągną troszkę oleju i mają cały czas smarowanie

zresztą kiedyś nawet na forum był o tym temat , niestety linka nie jestem wstanie podać bo było to ładny kawałek czasu temu

 

Teraz to są pierdoły do kwadratu :D

Jak przypałuje autem, żeby spalić nadmiar oleju, co mu radzisz, to dopiero ciśnienie skoczy. Logiczne, prawda? A co ze spalonym nadmiarem oleju? Wyparuje?

Czy się komuś coś popsuło - od nadmiaru oleju silnik nie musi się popsuć tego samego dnia.

Cytat z innego forum:

"skutki zbyt duzego poziomu oleju:

-uszkodzony katalizator

-uszkodzony silnik,wal korbowy (wal uderzajacy w lustro oleju moze ulec skrzywieniu)

opieram sie na doswiadczeniu (10 lat pracy w zawodzie mech. sam.)".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.