Skocz do zawartości

zwiększenie mocy w e36 1,6. jak?????


pinki23

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciągnołem swoją betką 180km/h na 95bp. Mam ją jeszcze na pasku to 93 rok. Mam chęć na strumiennice jakieś dobre świece tylko nie wiem jakie i sportowy filtr. Czy to mi podniesie moc? Co byście polecili jeszcze do tego? Dodam też że jestem zmuszony do gazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wyciągnołem swoją betką 180km/h na 95bp. Mam ją jeszcze na pasku to 93 rok. Mam chęć na strumiennice jakieś dobre świece tylko nie wiem jakie i sportowy filtr. Czy to mi podniesie moc? Co byście polecili jeszcze do tego? Dodam też że jestem zmuszony do gazu.

wszystko to co napisałeś nie doda Ci mocy (jeśli nawet coś doda to znikome wartości)

Przy tym motorze ciężko coś wykombinować , ewentualnie swapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 jest wyzylowany? Honda z 1,6 wyciaga okolo 130KM a BMW 100 wiec nie zgodze sie ze jest wyzylowany, to jest optymalna moc z silnika 1,6... Co do zagazowanego 316 to nie da sie duzo zrobic. Jak mniemam skoro jestes zmuszony do LPG to chodzi o finanse, przerobki zeby uzyskac moc sa kosztowne a stozek czy strumienica nic dobrego nie wniesie, to tzw. tuning psychologiczny :) Jak chcesz zeby auto odzylo i dalo tyle ile moze to zaloz sekwencje, to jedyna droga by przy LPG wrocic do okolofabrycznych osiagow, a wiecej to tylko dbac o samochod i trzymac go w nienagannym stanie technicznym, a jak szukac mocy to szukac nowego samochodu z mocniejsza jednostka, pozdawiam! Edytowane przez Sendra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz chipsnąć swoje autko - Kolega Bagor wrzucał pewną propozycję takiego tuningu poszukaj jego postów w tym temacie - a co do strumienic i takich tam to tak jak koledzy piszą - oddziałuje to tylko na podświadomość. Ja mam u siebie Chip od kolegi Reserveda i powiem, że jestem bardzo zadowolony- autko płynnie się zbiera, lepiej reaguje na naciśnięcie pedału gazu, nie ma "dziur" w przyspieszeniu- a najlepsze jest to, że przy normalnej jeździe mniej pali.i nie musisz wydawać na chipowanie 1000-2000 zł - jest taka zasada, że bezpieczny tuning - bez ingerowania w silnik- to taki który zwiększa moc nie więcej niż 20-25 %- a co do wyżyłowania silnika - to najlepiej da się tuningować silniki, których moc z 1 litra pojemności nie przekracza 75 KM.
masqo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 jest wyzylowany? Honda z 1,6 wyciaga okolo 130KM a BMW 100 wiec nie zgodze sie ze jest wyzylowany, to jest optymalna moc z silnika 1,6... !

 

moim zdaniem jest porownujac np silniki opla ,VW, forda i reszty to silniki 1.6 mialy moce ok 75 -90 KM... takze 100 czy 105 bo nie jestem pewny ile jest w 1.6 chyba jest dosc juz sporo.

 

Honda ma to do siebie ze robia male silniki o duzej mocy. ten 1.6 to jest tak jak kolega wyzej pisze na dwoch walkach itp... takze tutaj mozna polemizowac :8)

 

 

a do autora- dbaj o autko a jak chcesz osiagi to zaczynaj w R6

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to bedzie tylko dzwiek...ktore nie odczujesz,a jesli tak to bedzie to twoja podswiadomosc. Chyba ze naprawde chcesz to przerobic zacznij od ukladu dolotowego,zaczynajac od stozka z dobra instalacja oddzielajaca cieple powietrze,do niego doprowadz chlodne powietrze,nastepnie mozesz zmienic kolektor i caly wydech np na supersprinta...

 

 

koszt jakies 3 tys...moze i wiecej... Oplaca ci sie ?? nie sadze...do tego czip i dostaniesz jakies 20 KM... ZA taka kaske moglbys juz myslec nad swapem,dozbierac troszke... albo sprzedac auto ,dolozyc kaski i kupic cos lepszego. Poszukaj na forum bo jest o takich przerobkach naprawde duzo...

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu z tego silnika nie będzie miał 20 koni takimi modyfikacjami. Zdaj sobie sprawe, ze 1.6 to nie jest jednostka do tuningu. Sam piszesz ze wstawiasz gaz bo chcesz tanio jezdzić. Okresl się, czy chcesz tanio jezdzić ( Daewoo Tico ) czy mieć szybki samochód ( np BMW z R6 pod maską ), bo to BMW na instalacji mieszalnikowej i tak Ci spali troche gazu. Są ekonomiczniejsze samochody 1.6. Zostaw ten silnik w spokoju, zagazuj, i zbieraj pieniądze na inny silnik/inny samochód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mialem gazu silnik mialem z compacta z 99 roku, i to bylo prawdziwe 200 bo wg nawigacji, na kolach 17', kolega 320i copue z 92r wycisnal wtedy 220, autostrada wrocław- katowice
........srebrne beem wjeżdża na teren........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mialem gazu silnik mialem z compacta z 99 roku

 

A bylo to na silniku M43B16 czy M43TU B19? Bo nie wiem czy w compactach pod koniec serii nie pakowali juz "rozwierconego" 1,6 czyli 1,9 (ktory de'facto wyladowal pozniej w E46 316) ktory mial wiekszy moment obrotowy i nieznacznie wieksza moc przez co mogl dobic 200km/h, bo inaczej jak auto majace katalogowo cos kolo 190km/h moze jechac 200km/h...? No chyba ze z pomoca sil grawitacji i tylnego wiatru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mialem gazu silnik mialem z compacta z 99 roku

 

A bylo to na silniku M43B16 czy M43TU B19? Bo nie wiem czy w compactach pod koniec serii nie pakowali juz "rozwierconego" 1,6 czyli 1,9 (ktory de'facto wyladowal pozniej w E46 316) ktory mial wiekszy moment obrotowy i nieznacznie wieksza moc przez co mogl dobic 200km/h, bo inaczej jak auto majace katalogowo cos kolo 190km/h moze jechac 200km/h...? No chyba ze z pomoca sil grawitacji i tylnego wiatru :)

 

Nie ma się co nabijać M43B16 może przekorczyć prędkość 200km/h. Moje jest z 95r i jeżdzę spokojnie zgodnie z przepisami. Ale raz na jakiś czas należy autko przegonić aby się "odmuliło" :wink: Wracając wczoraj do domu autem gdzie były 3 osoby i załadowany bagażnik wskazówka na prędkościomierzu znalzała się w położeniu pomiedzy wskazniem prędkościomierza 200 a 210. Wskazówka obortomierza znalazal sie na wyskości 5800-5900 obr/min. I powiem, że jak na 1,6 to dość szybko ta prędkość osiągneło. W aucie nie ma żadnych istotnych zmian. Wkładka K&N, wydech ULTER dedykowany, auto obniżone i zalana benzyna Shell V-pawer.

Moim zdaniem wszystko zależy również od tego jak się dba o samochód. Ja regularnie zmieniam płyny w aucie i jak jest coś do zrobienia to to robię a nie czekam aż się jeszcze cos popsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

316i E36 z silnikiem M40, z oponami 205/60R15, z dyfrem 3,45, na piątym biegu przy 6000obr/min osiągnie dokładnie 203,472km/h, jeżeli oczywiście silnik osiagnie to 6000obr/min. Tyle na ten temat może powiedzieć matematyka :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda osiąga katalogowo 160 koni mechanicznych z silnika 1.6 a w praktyce seryjne 1.6 Hondy na hamowni wypluwa nawet do 169 koni.

 

A co do BMW 1.6 No chłopie ... to nie jest silnik do tuningu w żadnym wypadku ...

A widziales taka honde z 200tkm przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda osiąga katalogowo 160 koni mechanicznych z silnika 1.6 a w praktyce seryjne 1.6 Hondy na hamowni wypluwa nawet do 169 koni.

 

A co do BMW 1.6 No chłopie ... to nie jest silnik do tuningu w żadnym wypadku ...

A widziales taka honde z 200tkm przebiegu?

Chyba mówisz o Vteku kolego.
http://www.bmw-sport.pl/images/signatures/1868313008478371b841670.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.