Skocz do zawartości

Do posiadaczy BMW 325 i BMW 328


Taurus86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam BMW 318is ale bardzo możliwe że będę musiał wymienić w niej silnik. Myślałem nad wstawieniem silniejszego motoru jak np. 325 lub 328.Teraz mam dwa pytania:

 

1-Ile pali silnik 325 a ile 328

2- Czy było by sporo problemów z wymianą silnika tj. jakie inne podzespoły musiałbym wymieniać i czy nie byłby to za duży problem.

 

Z góry dziękuję za pomoc

BeEmWu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wszystkie te informacje, a już w szczególności spalanie ww. silników spokojnie znajdziesz na tym forum jeżeli tylko trochę poszukasz. :search:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 2.5 litrowy silnik po mieście spali Ci poniżej 14 litrów na 100 km,to powinieneś być zadowolony.Mowa oczywiście o spalaniu benzyny.

KTO SZYBKO JEDZIE, TEGO WOLNO NIOSĄ !!!

http://img529.imageshack.us/img529/5021/qqqwr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 2.5 litrowy silnik po mieście spali Ci poniżej 14 litrów na 100 km,to powinieneś być zadowolony.Mowa oczywiście o spalaniu benzyny.

 

moja pali przy spokojnej jezdzie po wsi 10-11litrow ;)

To rzeczywiście jest powód do radości...bo spala poniżej 14 litrów!!Proponuję zatem sprawdzić ekonomię jazdy na benzynce autem z takim motorem w godzinach szczytu w mieście liczącym od 250 tys. mieszkańców i więcej na zatłoczonych ulicach,gdzie co 200-300 metrów jest sygnalizacja świetlna.

KTO SZYBKO JEDZIE, TEGO WOLNO NIOSĄ !!!

http://img529.imageshack.us/img529/5021/qqqwr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 2.5 litrowy silnik po mieście spali Ci poniżej 14 litrów na 100 km,to powinieneś być zadowolony.Mowa oczywiście o spalaniu benzyny.

 

moja pali przy spokojnej jezdzie po wsi 10-11litrow ;)

To rzeczywiście jest powód do radości...bo spala poniżej 14 litrów!!Proponuję zatem sprawdzić ekonomię jazdy na benzynce autem z takim motorem w godzinach szczytu w mieście liczącym od 250 tys. mieszkańców i więcej na zatłoczonych ulicach,gdzie co 200-300 metrów jest sygnalizacja świetlna.

 

To trzeba sobie zdac sprawę gdzie sie żyje i ile auto moze spalić :D Mi M52B28 spala po mieście tak samo jak koledze powyżej. Jak jezdze max ekonomicznie to nawet 9 litrów, ale nie od tego jest taki silnik żeby jezdzić ekonomicznie cały czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 2.5 litrowy silnik po mieście spali Ci poniżej 14 litrów na 100 km,to powinieneś być zadowolony.Mowa oczywiście o spalaniu benzyny.

 

Wiekszosc uzytkownikow silnikow 1.6 i 1.8 tak powie :mad2: i nic dziwnego, poniewaz nigdy nie uzytkowali 2.5 ani 2.8

 

Po miejscu w 2.8 spalanie na poziomie 9-12L trasa to ok 8-9 litrow, silnik 2 x vanos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kupowac auto z duzym motorem jak ktos ma zamiar jezdzic oszczednie i ekonomicznie nie przekraczajac 3 tys obrotow ,wtedy tak nie bedzie sie wykorzystywac tej mocy ,lepiej od razu sobie kupic 1.6i :) pozniej nie miec do siebie pretensji ze duzo pali bo mniej juz zadne bmw benzynowe spalalo nie bedzie. jesli ktos bedzie uwazal ze 1.6 tez duzo pali to znak ze go nie stac na utrzymanie bmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK...zatem wszyscy jezdzimy ekonomicznie,cokolwiek by to oznaczało.To może w końcu powiecie szanowni użytkownicy aut z motorami 2.5 oraz 2.8 ile wynosi spalanie,gdy poniesie Was fantazja ułańska i wciśniecie pedał gazu ciut mocniej??...ekonomicznie...czyli jak?...dzwignia biegów wyrzucona na luz i najlepiej przy zgaszonym aucie z górki?Bez sensu trochę ta dyskusja,bo każdy i tak przy swoim zdaniu będzie.Znam akurat użytkownika E36 z motorem 2.5 bez LPG i jego szczere wypowiedzi na temat spalania są o przynajmniej te 2-3 litry benzyny różniące się od Waszych.POZDRAWIAM wszystkich!!... niezależnie od sposobu jazdy.

KTO SZYBKO JEDZIE, TEGO WOLNO NIOSĄ !!!

http://img529.imageshack.us/img529/5021/qqqwr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

 

1. Na codzien jeżdżę ekonomicznie bo mi sie nigdzie nie spieszy :D Zauwazyłem, że żeby jezdzić jaknajbardziej efektywnie, najlepiej jaknajszybciej rozpędzić się do 60km/h i dalej jezdzimy na czwórce. Oczywiscie wszystko zależy od ilosci skrzyżowań itp. Trzymajac auto idealnie na ekonomicznych obrotach można zejsć do tych 9 litrów w mieście bezproblemowo. Dojezdzajac do czerwonego hamujemy sobie silnikiem, przy zielonym nie ciśniemy gazu jak dźiki bażant, i co ( mi się wydaje ) NAJWAŻNIEJSZE, jezdzimy na rozgrzanym silniku, bo na ssaniu to portfela by nie starczyło :lol:

 

2. Dynamicznie jezdze też od czasu od czasu wbrew pozorom. Wtedy wali mnie hamowanie silnikiem, na fajnych zakrętach polece sobie bokie, wjade nieraz wieczorem na parking marketu i sobie pojezdze. Wtedy troche spala, okolice nawet do 15 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak masz szczere wypowiedzi to po co pytasz??

Na innym forum bmw..... robiono test z 330 i max spalanie trasa wyszło ok12L ale gosc pisze ze obkładał konkretnie i ja mu wierze.

ja sobie nie wyobrazam zeby w trasie auto spaliło mi wiecej jak 9.5L i to bym musiał sie strasznie starac i ładowac ponad 200

moje srednie spalanie z polskiej trasy 8.4

po miescie jezdze mało, a jesli juz to w miare ekonomicznie i 10 nie przekraczam, tak jak pisałem, silnik M52TUB28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak masz szczere wypowiedzi to po co pytasz??

Na innym forum bmw..... robiono test z 330 i max spalanie trasa wyszło ok12L ale gosc pisze ze obkładał konkretnie i ja mu wierze.

ja sobie nie wyobrazam zeby w trasie auto spaliło mi wiecej jak 9.5L i to bym musiał sie strasznie starac i ładowac ponad 200

moje srednie spalanie z polskiej trasy 8.4

po miescie jezdze mało, a jesli juz to w miare ekonomicznie i 10 nie przekraczam, tak jak pisałem, silnik M52TUB28

Jakby kolega dokładniej śledził rozmowę od początku,to ja akurat nie pytałem,a udzielałem odpowiedzi autorowi tego postu :D

KTO SZYBKO JEDZIE, TEGO WOLNO NIOSĄ !!!

http://img529.imageshack.us/img529/5021/qqqwr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia w mieście 12 l/100 km. Trochę jak dziadek, trochę z przytupem. W trasie zawsze jeżdżę spokojnie i odpłaca się 8,5 l/100 km. I jak kto nie chce to niech nie wierzy. A to, że mam 2.5 l pod maską nie oznacza zaraz, że muszę cisnąć ile się da. Mam za to ten komfort, że wiem że jak mi się zachce, to niewielu zdoła się utrzymać. I starczy, nic nikomu nie muszę udowadniać. Pozdro dla 2.5 i 2.8!

Powiadają, że używanie szukajki obcina paluchy, porywa dzieci i odmóżdża, ale to chyba bzdura...


http://www.konstel.webs.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc odnośnie spalania było już kilka odpowiedzi ale nikt nie odpowiedział na moje drugie pytanie czyli :

 

Czy było by sporo problemów z wymianą silnika tj. jakie inne podzespoły musiałbym wymieniać i czy nie byłby to za duży problem?

BeEmWu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupywałem swoje 2.8 to tez sie zastanawiałem, czy czasem nie kupic budy z innym motorem i powymieniać. Sprawa ma się tak, że jak kupisz np E36 z 1.6 czy 1.8 na pokładzie, to

 

1) te auta w większosci sa użytkowane przez młodych gniewnych, dyskoteka, dziury im nie straszne itp itd

 

2) E36 z 2.8 i 2.5 jest kupywane raczej przez kogoś kto jakoś tam zna BMW i troche o tym aucie wie. Wie jak nalezy tym jezdzić co kupić itp itd Ten punkt akurat łączy się z punktem 1.

 

3) Podczas przekładki wychodza różne inne kwiatki, które raz mogą Cie wynieść do 10% puli przeznaczonej na auto, a raz więcej.

 

Osobiście miałem kapke więcej niż 20 000 na 2.8 i TEORETYCZNIE mógłbym przekładac silnik, ale wyznaje zasade, ze oszczedny płaci dwa razy i kupiłem piękne 2.8 :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od tankowani do tankowania przy naprawde ekonomicznej jezdzie w wawie spalila mi 12,5l ale to na prostej but a przed swiatlami hamowanie silnikiem :D a jak jezdze tak normalnie czyli jak to bmw chce (do odcinki) to max 15 l sie spokojnie zadowala oczywiscie 98verwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto Wrocław - od 12.7 do 13.5 litra /100km.

Jeżdżę codziennie do pracy, normalnie, czasem skorzystam z pełnej mocy. W normalnym ruchu w godzinach szczytu nie da się korzystać z mocy- po prostu toczysz się tak jak inni.

 

Tutaj dokładne dane od czasu kupna mojego auta:

http://www.spritmonitor.de/en/detail/212655.html

 

Porównajcie sobie z innymi e36 328 - i zobaczcie ile te auta potrafią spalić użytkowane na niemickich autostradach i niemieckich benzynach.

 

W takie różnice w benzynie nie wierzyłem dopóki znajomy nie przetestował swojego diesela (audi 1.9) na ON holenderskim i ON zalanym w polsce.... wrażenie, że mocy to to auto miało z 10-15 koni więcej na holenderskiej. spalanie też oczywiście niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze swapem jak nigdy nie robiles to ja bym sie nie pchal kwiatki sa i to niezle a jak komus wyszedl to tylko ze mial szczescie . to nie taka latwa sprawa zawsze jest cos nie tak , odrazu kup docel a jak bedzie motor kaplica to go wymienisz . ale cala infrastruktore bedziesz mial . spalanie w zalerznosci na trasie ponizej 10 , a miasto z moja ulanska fantazja (ostatnio zlapali mnie w centrum wawy mialem 210 na szafie po dochamowaniu ,) to tak srednio 15 do 17 lit . ajak sie postaram i nie przekraczam 3 tys to 11litr ale to sa sporadyczne dni w roku (WIGILIA . albo dzien zmarlych )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

temat stary ale jary. wiec napisze.

wymienialam silnik z 1,8 na 2,8. pod macha wszystko :)

do tego skrzynia, uklad wydechowy.

Pali wiecej. o wiele. bo ta moja poprzednia potrafila 6 litrow w trasie (tez nie wierzylam komputerowi i sprawdzalam fizycznie po zatankowaniu i przeliczlam km) w miescie ponizej 10.

a ta obecny 2,8 pali w miescie w granicach 12, chyba ze mnie ulanska fantazja poniesie to pewnie nawet 14-15... płacz i płać, ale satysfakcja gwarantowana :D

nie zaluje :) choc jak widze 4,90 za litr.... to nie wiem czy dobrze jest miec 2,8 i blisko 200 konikow pod macha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kupowac auto z duzym motorem jak ktos ma zamiar jezdzic oszczednie i ekonomicznie nie przekraczajac 3 tys obrotow ,wtedy tak nie bedzie sie wykorzystywac tej mocy ,lepiej od razu sobie kupic 1.6i :) pozniej nie miec do siebie pretensji ze duzo pali bo mniej juz zadne bmw benzynowe spalalo nie bedzie. jesli ktos bedzie uwazal ze 1.6 tez duzo pali to znak ze go nie stac na utrzymanie bmw

 

325TD 2.5 TD +TUNING=15,<>20L ROPY NA 100 MIL

Kilometrow nie liczylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.