Skocz do zawartości

INPA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć, zawsze miałem mniejszy lub większy problem z INPĄ, teraz wygrzebałem jakiegos starego netbooka i chcę go przeznaczyć tylko i wyłącznie do diagnozy mojego BMW.

Jaki system najlepiej współpracuje z INPĄ? W tej chwili mam WIN7 64bit, powinienem zainstalowac XP 32 bit czy jaki?


Chcę mieć możliwość łączenia się z możliwie njawiększą ilością modeli, chcę INPĘ, WinKFP oraz Rheingolda.


Więc, który system najlepszy?


Dzięki

 

Zobacz sobie obraz systemu BMW Coding v3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma lepszego systemu do programów diagnostycznych niz win 7 32 bit. Akurat do inpy i isty to bez znaczenia, bo chodza i na 32 i na 64 bit, ale sa programy które działają tylko na tym systemie ( Pasoft, Diagbox itd ) . Poza tym nie bez znaczenia jest to , iz "siódemka" nie jest naszpikowana defenderami i antywirusami jak np win 10, ktore to potrafią "ukatrupic" niejeden program (np bmwaicoder do f serii :)

Na swoim laptopie mam 2 windowsy 7, 32 i 64 bit. na jednym mam m inn pasofta, bmwaicoder, spolszczoną inpe i iste 3.55 do starszych Bmw. Na drugim systemie mam iste+ 4.14 która ma 7 gb po polsku ale do nowych Bmw , tam tez mam zainstalowaną maszyne Vmware z DiS em.

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, używam INPA 5.06 ze strony iBMW, stamtąd mam też kabel. Program łączy się ze wszystkimi modułami bez problemu. Mam pytanie jak mam usunąć inspekcję olejową, bo w inpie mam tylko dostępne opcje takie jak na screenach:



Samochód to E91 320D N47D20A 2007/11


5bb5874674c76269med.jpg


246b10f33a09fd19med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertoz nie wprowadzaj ludzi w błąd... Pasoft działa u mnie na win 10 64 bity...

 

Oczywiscie ze da sie zainstalowac pasofta na systemie 64 bitowym, tylko ze pewnie na 1000 uzytkowników tego forum zrobi to 5 osób.to po co o tym wogóle pisac...Poza tym program znany jest ze swojej chimeryczności, czesto sie wywala a na systemie 64 bitowym jeszcze bardziej.Ale to tylko moje zdanie.

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

mam x3 e83 m54b30 z Ecu MS45

kupiłem kabelek https://www.viaken.pl/pl/interfejs-usb- ... 16pin.html

poleci ktoś do kupna lub zapoda link do Inpy która bedzie działać ? - bardzo proszę.

Ewentualnie na pw ktoś kto posiada godny polecenia program + kabale jeśli ja kupiłem Btool expert niestety u mnie się nie sprawdza - widzi tylko motor.

Szukam alternatywy

Edytowane przez navigator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Witam. Mogę prosić aktualny sprawdzony link do pełnej inpy bo moja coś szwankuje może jakieś braki. Mam e90. Może być pod xp lub 7 obojętne.l

i ja szukam, moja działa tak że przez chwile odczytuje status na bieżąco ale po chwili wyskakuje error #34, #134, #różne numer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do znawców tematu, mam problem z INPĄ, kiedy wchodzę w sterowniki inpa wywala mi błąd : ( zdjęcie )


iYkzOt.jpg


Interfejs od Viaken. Zastanawiające jest to, że przed aktualizacją i wgraniem nowego programu do samochodu wszystko śmigało. Kiedy do samochodu trafił nowy program INPA podczas łączenia generuje w/w błąd. Ciągle mogę czytać i usuwać błędy, niestety próba kontroli w czasie rzeczywistym wskazań czujników itp spotyka się z błędem . Co jest nie tak ? Pozdrawiam i z góry dziękuję za cenne wskazówki . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały komplet stąd:


https://ibmw.info/programy/inpa-f/


kabel również na tej stronie zakupiony i działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja mam cały komplet stąd:


https://ibmw.info/programy/inpa-f/


kabel również na tej stronie zakupiony i działa bez problemu.

 


Jeśli nie zadziała polecam sprawdzić, czy w komputerze jest ustawiony odpowiedni port do kabelka diagnostycznego. INPĘ instalujemy na porcie 1 (com1) a może zainstalować mimo to na innym

U mnie był com5.

Wchodzicie w Menedżera urządzeń-(jeśli nie widać w liście urządzeń portów com, klikacie Widok-Pokaż ukryte urządzenia)klikacie Porty (COM i LPT).Wyskakuje USB Serial port (COM X) Jeśli COM 1 to ok , Jeśli inny to klikacie USB Serial port (COM X) prawym przyciskiem myszki, potem Właściwości. W otwartym oknie zakładka Ustawienia portu i Zaawansowane. W następnym oknie ustawiamy

Numer portu na COM1 i zatwierdzamy wszystko . I to tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam, jest możliwość zrobienia synchronizacji ews innym sposobem niż silnik/shift+F6?

Jakimś sposobem nie mam tej opcji u siebie w inpie :/

Tak, DIS dla old modeli jak e39 jest bardzo dobry zwłaszcza v44 na vmware (tylko ADS na rs232 dla modeli przed 96 rokiem) z nowszych to ista ale dla e39 jest uboga

ale ediabas potrzebny do pośrednictwa między interfejsem a DIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.