Skocz do zawartości

opony zimowe 530d


Konrad Bąk

Rekomendowane odpowiedzi

bmw zaleca 225/55/16 i takie nalezy stosowac, nie sa wcale za szerokie - sa w sam raz, wszelkie inne rozmiary powoduja bledne wskazania predkosciomierza i licznika km

 

pozdrawiam,

darek

 

ps. zalecane wielkosci sa na naklejce na progu od strony kierowcy - jak ktos nie ma tej naklejki to mial to miejsce lakierowane:)

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pirelli sottozero sa niezle, auto dobrze trzyma se drogi ale dosc kosztowne:) i dosc glosne ale przy wyciszeniu bmw to nie gra roli

 

pozdrawiam,

darek

 

ps. nie znosi w koleinach

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecacie Dunlop SP Winter Sport M3 ?

 

Ja polecam, mialem przez dwa sezony w CLK320 i sprawowaly sie dobrze. Kupilem je na podstawie dobrych wynikow testow - chociaz, o ile dobrze pamietam podobno WinterSporty 3D byly od nich lepsze na mokrej drodze, za to gorsze na sniegu. No i byly od M3 drozsze.

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawdziles ze wskazania licznika sa poprawne?

 

kolo niezaleznie od uzytej felgi zawsze mus miec ten sam promien, mniejsza felga [15"] wiekszy profil, a ten zalezy od szerokosci bo jest to jej wartosc % a wiec wszystko jest tylko matematyka a tej nie da sie oszukac

 

pozdrawiam,

darek

 

ps. podstawa jest instrukcja obslugi i/lub nalejka na progu

 

w koncu zalecane rozmiary opon przez producenta zostaly przetestowane, to nie przypadek ze opona 225/55/16 kosztuje tyle i ze opona o wymiarach 205/55/16 wydawalo by sie ze jest podobna, niestety to DWIE zupelnie rozne opony technolgie wykonania, waznym parametrem jest tez nosnosc opony i warto ja porownac do 1/4 DMC samochodu jesli jest mniejsza ryzyko jej uszkodzenia wzrasta

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 205/65/15 kleberki i jest ok, wskazania licznika poprawne,dobrze trzymają i są niedrogie :cool2:

 

Zdecydowanie właściwy rozmiar kół do E39 - najmniejszy możliwy rozmiar dla kół o średnicy 15" :cool2:

Osobiście też mam kleber'a i jestem zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcik napisał- bmw zaleca 225/55/16 i takie nalezy stosowac, nie sa wcale za szerokie - sa w sam raz, wszelkie inne rozmiary powoduja bledne wskazania predkosciomierza i licznika km

 

Ja sie trochę nie zgodzę.Po pierwsze BMW zaleca 225czerokość na letnie opony a opona zimowa, zazwyczaj powiedziane im węższa tym lepiej sie sprawuje auto na drodze i 215 jak najbardziej sie nadaje.

Po drugie jesli zwiększając wielkośc felgi a zarazem obniżając profil opony i nie zmienimy rozmiaru obręczy całego koła to nic nie będzie błędnie wskazywać,więc nie wiem skąd taka teoria.[/b]

BMW M-Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcik miał na mysli to ze nie dobierzesz profilu opony do szerokosci 215 bo bedzie albo za nisko albo za wysoko. Ma byc 205/60/16 lub 225/55/16 bo to sa zamienniki ktore maja prawie identyczny obwod. 215/55 to za niska opona a znow 215 przy profilu 60 bedzie za wysoka. Swoja droga całkowicie sie zgadzam ze przy tej masie samochodu szerokosac 225 na zime nie jest za duza. Ja obecnie, zima jezdze na obu osiach na 245/45/17 i tez jest ok, wiec 225 to naprawde normalka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seba76 jak uzyjesz :search: to znajdziesz kalkulator opon i ich zamiennikow.

 

Co do szerokosci zalecanej w e39 to powiem tak, zostaly mi z e36 felgi 15 i opony zimowe 195/65/15 w stanie idealnym. Pomyslalem sobie ze skoro mam super oponki na zime to troche mniejsze kola nie beda takim strasznym przestepstwem (calkowita srednica mniejsza niz oryginal), ten minimalny blad wskazania licznika tez w zimie przezyje a przynajmniej nie musze kopowac nowych opon. Jak pomyslalem tak zrobilem i ...

Po 300 km jazdy na takim czyms podjechalem na serwis oponiarski kupic 4 zimowki 225/55/16. Przy tej masie samochodu 225 to wg mnie minimalny rozmiar na jakim mozna jezdzic bo inaczej kazdy szybciej pokonywany luk wiaze sie z lekkim poslizgiem, dodatkowo hamowanie tez jest utrudnione bo auto latwiej gubi przyczepnosc. Powoli sie zastanawiam czy ne przejsc na oponki 235 bo na lato jakos te 225 mnie troche przeraza.

 

PS. Co do predkosci w zimie to przy takiej zimie jak teraz to nie wiem czy jezdzi sie tak duzo wolniej niz przez lato :mrgreen:

Edytowane przez niski7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem na mysli w porownaniu do innych marek:)

 

ja mam letnie yokohamy AVS dB i nic nie slysze sa cichutkie:)

 

pozdrawiam

 

darek

 

Mam dokładnie takie same; są twarde strasznie i chuczą, nieporównywalnie do cichutkich i komfortowych (choć "plastelinowych") Uniroyal'i.

 

PS. co do wyciszenia "drogi", to faktycznie w E39 nie jest za specjalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seba76 jak uzyjesz :search: to znajdziesz kalkulator opon i ich zamiennikow.

 

Co do szerokosci zalecanej w e39 to powiem tak, zostaly mi z e36 felgi 15 i opony zimowe 195/65/15 w stanie idealnym. Pomyslalem sobie ze skoro mam super oponki na zime to troche mniejsze kola nie beda takim strasznym przestepstwem (calkowita srednica mniejsza niz oryginal), ten minimalny blad wskazania licznika tez w zimie przezyje a przynajmniej nie musze kopowac nowych opon. Jak pomyslalem tak zrobilem i ...

Po 300 km jazdy na takim czyms podjechalem na serwis oponiarski kupic 4 zimowki 225/55/16. Przy tej masie samochodu 225 to wg mnie minimalny rozmiar na jakim mozna jezdzic bo inaczej kazdy szybciej pokonywany luk wiaze sie z lekkim poslizgiem, dodatkowo hamowanie tez jest utrudnione bo auto latwiej gubi przyczepnosc. Powoli sie zastanawiam czy ne przejsc na oponki 235 bo na lato jakos te 225 mnie troche przeraza.

 

PS. Co do predkosci w zimie to przy takiej zimie jak teraz to nie wiem czy jezdzi sie tak duzo wolniej niz przez lato :mrgreen:

 

 

Ja porównuje 225/55/16 do 215/55/16 a ty wyskoczyłeś ze 195/65 i to jeszcze R15 a to już wielka różnica i tu jest mowa o oponach zimowych

BMW M-Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.