Skocz do zawartości

"Pogaduszki" w salonie BMW - sam nie wiem co myśle


mms023

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedzony chęcią poobcowania z ukochaną marką samochodową udałem się do Salonu BMW w celu zasięgnięcia pewnych informacji. Salon wychuchany, obsługa w garsonkach i pod krawatem, odpicowane furki zapraszają właścicieli do kupna. AHA! - wszędzie słoiki z tymi małymi landrynkami (to ważne!!!).

Akt 1 - Katalog akcesoriów E46, miejsce akcji - dział Akcesoria

(J)a: Dobry, dobry

(O)bsługa: Dobry. W czym mogę pomóc?

J: Chciałbym dostać katalog akcesoriów do E46 Sedan.

O: A jaki to samochód?

J: :worried: eeeeee poprzednia 3ka.

O: Aha. Oczywiście już się robi (parę sekund później) proszę bardzo (zawodowy uśmiech nr 1).

J: Dziękuję. Można tutaj u Państwa to oczywiście zamontować?

O: Oczywiście.

J: Ok. Dziękuję bardzo.

O: Dziękuję. Do widzenia (zawodowy uśmiech nr 2).

 

Akt 2 - małe info, miejsce akcji - dział Sprzedaż samochodów

J: Dobry.

O: Dobry.

J: Przepraszam, kiedy mniej więcej będzie w Polsce E90 po lifcie?

O: Chodzi Panu o 5kę?

J: :jawdrop: No nie - o 3kę. Sedan konkretnie.

O: Ale jej nie będzie po lifcie w Polsce.

J: :worried: Dlaczego?

O: Bo to nie będzie face-lifting (z ang. akcentem) tylko tadam.... NOWY MODEL (uśmiech w stylu - "i co cycu? kto tu rządzi?").

J: (w myślach) OMFG! - ale to dalej będzie E90 czy już może F-jakiś tam skoro nowy model? I czemu tak wcześnie po premierze?

O: Jakie F? Normalnie będzie dalej E90 prosze Pana (zawodowy uśmiech nr 1) tylko nowy model - zupełnie nowy.

J: Okeeej rozumiem :worried:. Ale na salonie w Genewie będzie jako lift.

O: Nie wiem prosze Pana - nie mamy żadnych inf. z centrali.

J: Dobrze. A wiadomo coś nt. 1 Coupe w Polsce. Premiera? Ceny? Silniki?

O: Nic nie wiem. Nie mamy żadnych inf. z centrali. Tylko wiemy, że X6 na pewno będzie w maju. Taki nowy model.

J: Okeeej rozumiem.... A mają coś Państwo nt. BMW Effiecent Dynamics (teraz ja z ang. akcentem)? Jakieś ulotki, foldery?

O: Nie mamy. Coś tam jest w katalogach ale najlepiej to sobie Pan w Googlu sprawdzi - coś tam zawsze wyskoczy, jakieś strony. Mogę w czymś jeszcze pomóc? (zawodowy uśmiech nr 29)

J: Nie dziękuję - to wszystko. Do widzenia.

O: Do widzenia. Prosze sobie wziąć cukiereczka.

J: Ojej dziękuję bardzo :dance: Jeszcze raz do widzenia.

O: Zapraszamy ponownie!

 

Akt 3 - wychodzę, miejsce akcji - wyjście.

Odszedłem w mrok wieczoru. W uszach dzwięczało "Zapraszamy ponownie"... Takiego!

 

Jezusie - mieliście tak kiedyś? Sam nie wiem co o tym myśleć? Może to był jakiś jednostkowy przypadek, ale czy naprawdę tak ciężko przyswoić sobie jakieś podst. terminy branżowe czy (nawet) ogólną wiedzę nt. tego co się sprzedaje?

 

PS

Tygodnik "Motor" nr 5/2008 str. 15 - ceny BMW 1 Cabrio oraz wersje silnikowe. Tak ciężko sprawdzić?

Pozdrawiam

Freude am Fahren - anytime, anywhere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ładny opis - BMW się ucieszy. i dobrze - może im to pomoże w lepszej robocie, chociaż ostatnio się (w Katowicach) poprawiło i pogorszyło. Pogorszyło tylko z jednym - przyjęcie samochodu do wymiany oleju trwało pół godziny! Za to podali mi, o której będzie gotowy i zadzwonili nawet przed czasem (chyba), że gotowy, samochód był umyty mimo, że z głupoty powiedziałem przy oddawaniu, że nie potrzeba.
PawełH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czego oczekiwales po ludziach ktorzy cale lata sprzedawali polonezy w polmozbycie??????? :shock: albo po ich wnukach, dzieciach?????

tak jest niestety

ja osobiscie doswiadczam tej glupoty w serwisie Vw audi w Koszalinie bo czesto tam cos kupuje

i powiem szczerze-tam jest jeszcze gorzej!!!

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mms023 fajna pogawędka :norty:

a to było w polskim salonie :?: jesli tak to powiedz w jakim :P

może to jakiś świerzak był? :norty:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego razu w salonie Fota w Gdyni. Podchodzę do działu części i akcesoria i mówię, że w gablotce przy modelach aut są zamienione tabliczki E30 M3 jest przy E70 i na odwrót :)

 

Gościu od razu poszedł po kluczyk i zamienił, wytłumaczył się, że sprzątaczka pewnie nie wiedziała.

 

Jednak w tym salonie nie trafiłem nigdy na laika, przynajmniej jeśli chodzi o modele aut. Nawet jednym razem pogadałem z gościem o klasykach (E114, E3, E9, E21) i był biegły.

"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja mam kontakt w Norynberdze z niemcami (przemilcze temat poziomu mojego niemieckiego) ale nie ma nigdy problemu. Wystarczy ze powiem oznaczenie lub cos technicznego i zaraz dostaje co chcem. Jezeli przyniose element chlopaki tez mi dadza drugi bez problemu. Narazie kupowalem tam 3x raz ogolnie pierdoly ale jestem bardzo zadowolony.

Folderow reklamowych, broszur tech. w brod, katalog gadzetow tez jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to było w polskim salonie :?:

Oczywiście - salon w Polsce.

 

jesli tak to powiedz w jakim :P

może to jakiś świerzak był? :norty:

 

To nie był Misiak. Możliwe, że akurat mnie się tak trafiło z sprzedawcą - nie wiem czy świeżak czy nie, może było późno, może cały dzień na nogach, może może... ALE TO BYLY PODSTAWY przy rozmowie nt. samochodów koncernu!!!

Pozdrawiam

Freude am Fahren - anytime, anywhere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jak ktoś traktuje sprzedaż BMW jako normalną sprzedaż to specjalnie nie wnika w nowości. Ale jak trafisz na pasjonata marki to masz szanse, że będzie wiedział nawet drobiazgi. Nie tylko co wyczyta w katalogu i informacjach z centrali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ....

 

Pracownik teoretycznie nie musi wiedzieć ,że następne modele będą oznaczane jako "F" a nie jak dotychczas "E" podobnie jak nie musi wiedzieć ,że poprzednia 3ka to e46 ale MUSI wiedzieć ,że model ,który obecnie sprzedaje (E90) to 3ka a nie 5ka !! NIEKOMPETENCJA !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czego oczekiwales po ludziach ktorzy cale lata sprzedawali polonezy w polmozbycie??????? :shock: albo po ich wnukach, dzieciach?????

tak jest niestety

no, wiekszosc 25-30letnich dziewczyn i 30-35letnich kolesi to kolesie z polmozbytu. a jak jego ojciec byl w polmozbycie, to dopiero przechlapane - polonez w genach.

 

odnosnie watku to niewiele osob ma obowiazej znac oznaczenia poza fanami, przeciez nawet katalogi czesci zamiennych itp sie przeszukuje po modelu i roczniku.. np jak jestem na jakiejs geometrii to koles szuka po katalogu nie 'seria 7 e23' tylko 'siedemset trzydziesci piec i z roku 1984'. tak to juz jest.

 

'the new 3 series' a nie jakeistam E-ilesdziesiatiles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś na rozmowie kwalifikacyjnej w Salonie BMW (godziny mi nie odpowiadały, a raczej ich nadmiar w stosunku do wypłaty :duh: )

 

Więc jest tylko kilka pytań o technikę motoryzacyjną, ale to dosłownie podstawy:

1) Jak działa sprzęgło

2) Co to jest X-drive

3) Wymień konkurentów serii 5

4) Jak nazywa się obecny model kompaktowego BMW

 

Reszta rozmowy jest już na mniej motoryzacyjne tematy.

Osoba przeprowadzająca wywiad wypełnia taką ankietę, gdzie w punktach od 1 do 5 ocenia dane cechy przyszłego pracownika.

 

Praca napewno nie jest lekka od 8:30 (salon otwieramy o 9:00, ale wie pan trzeba autka wypucować...) do 18:30 (zamykamy niby o 18, ale wie pan...)

 

Od poniedziałku do Piątku + Sobota od 9 do 15.

Takie warunki zaproponowano mi w Salonie w Krakowie :duh:

 

Co do samych pracowników to osobiście nigdy nie zadaje im pytań aby ich zagiąć... to bez celowe, po co udowadniać im że wiem jak zbudowany jest każdy samochód BMW od 1972 do 1986, co do śrubeczki, oni tego nie muszą wiedzieć...

 

Jak kupuję części to przychodzę z karteczką z wypisanymi numerami z ich katalogu ETK i tylko podaje, zamawiam, czekam, płacę.

Zero stresu dla nich (nie muszą szukać) i dla mnie nie musze tłumaczyć np co to jest "wtrysk rozruchowy" czy "simmering wałka atakującego" i gdzie go szukać w ETK.

Edytowane przez Grigorij

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedzcie na zachod od Niemiec to sie dopiero posmiejecie,

 

Ja nie miałem zamiaru nikogo wyśmiewać - zastrzegłem to już wcześniej. Zadałem pytanie czy ktoś już się spotkał z czymś podobnym/czymś przeciwnym w innych salonach. Nie krytykuję tej osoby ale informacje, o które pytałem są ogólnodostępne. Mogę je sam sprawdzić ale oczekuję, że ktoś w salonie będzie mi umiał udzielić na nie odpowiedzi nie tłumacząc się brakiem news'ów z centrali. Przypuśmy, że byłbym "tajemniczym klientem" z jakiegoś czasopisma moto. i badał akurat ten salon - jakiej oceny mogliby się spodziewać po czymś podobnym ("nic nie mamy z centrali"). Skoro mam nie wymagać od sprzedawcy wiedzy w zakresie produktu jaki potencjalnie chce nabyć to równie dobrze wystarczyła by budka z samymi katalogami i okienko do składania zamówień na auto - same oszczędności - brak personelu, mała powierzchnia pod wynajem itd.

 

zalew - ja naprawdę nie pytałem o trudne rzeczy. Sam wiem niewiele - są na tym forum osoby, które gdyby zadały mi pytanie (dla nich proste i oczywiste) i oczekiwały odpowiedzi usłyszały by tylko mój krzyk rozpaczy i zobaczyły jak czaszka paruje. W życiu by mi do głowy nie przyszło żeby np. pytać o budowę silnika albo w jakiej tech. go wykonano. Nie chciałem dołować nikogo bo wiem jaki jest zapieprz i zwalam to głównie na to.

Pozdrawiam

Freude am Fahren - anytime, anywhere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat to ze cie odeslal do googla w sprawie technologii ktorymi bmw sie reklamuje i juz nawet zacofane portale i tvn turba zdazyly o nich trabic, to mysle ze dostalby bure od szefa jak nie zostalby zwolniony, bo to akurat powinno lezec w jego kompetencji.. chyba ze nie dostali wytycznych od centrali i folderkow, to wtedy ma wymowke :D

co do reszty, to jego obowiazkiem jest znac katalog na pamiec, a jak czegos nie wie to poprosic kogos z mechaniki albo 'wydzwonic centrale'.. to ze by pracowal w takim miejscu ktos lepiej zorientowany i na luzie operujacy E-xx to zaleta, ale nie ich obowiazek.

 

za to jak np dzwonie do sklepu bmw w warszawie na narbutta to na luzie moge mowic do tamtejszych milych pań 'e23 po lifcie' i czesto z pamieci wiedza np ze czegos juz nie produkuja, albo zanim jeszcze wyklikaja katalog to mowia 'uuuu ale to bedzie drogo' :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie byl to czasem salon ktory niedawno sie na roznych forach bmw oglaszal ze potrzebuja pracownika-pasjonata bmw do pracy w salonie bmw??

chyba nie znalezi hehe.

 

Grigorij ty byles na tej rozmowie co sie oglaszali po forach?

 

jakie maja stawki za godz?

hehe trzeba bylo spytac czy za te pol godz przed i po pracy placa jak za nadliczbowke :) ehh w tej polsce jeszcze wiele czasu musi uplynac zanim zaczna szanowac pracownika...

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to jak np dzwonie do sklepu bmw w warszawie na narbutta to na luzie moge mowic do tamtejszych milych pań 'e23 po lifcie' i czesto z pamieci wiedza np ze czegos juz nie produkuja, albo zanim jeszcze wyklikaja katalog to mowia 'uuuu ale to bedzie drogo' :D

 

Tu masz Zalew racje, Panie pracują przy tych częściach już ładnych kilka lat i mają naprawdę wiele w pamięci. Nieraz nie sprawdza w komputerze tylko mówi z głowy. I żadne techniczne terminy nie są im obce, ale na tym to ma polegać.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie byl to czasem salon ktory niedawno sie na roznych forach bmw oglaszal ze potrzebuja pracownika-pasjonata bmw do pracy w salonie bmw??

chyba nie znalezi hehe.

 

Grigorij ty byles na tej rozmowie co sie oglaszali po forach?

 

jakie maja stawki za godz?

hehe trzeba bylo spytac czy za te pol godz przed i po pracy placa jak za nadliczbowke :) ehh w tej polsce jeszcze wiele czasu musi uplynac zanim zaczna szanowac pracownika...

Jak chcesz to wszelkie info udzielę ci priv :D

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Panie pracują przy tych częściach już ładnych kilka lat i mają naprawdę wiele w pamięci. ...

 

troche OT ale moze podobny temat: dwa lata temu sprzedawalem swoja e30 316i i trafilem na babke, ktora kilka lat pracowala w jakims warsztacie czy hurtowni czesci do aut. niezle byla obryta :) dobrze ze swojego auta nie musialem sie wstydzic ale sprawdzila je lepiej niz niejeden diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie byl to czasem salon ktory niedawno sie na roznych forach bmw oglaszal ze potrzebuja pracownika-pasjonata bmw do pracy w salonie bmw??

chyba nie znalezi hehe.

 

Grigorij ty byles na tej rozmowie co sie oglaszali po forach?

 

jakie maja stawki za godz?

hehe trzeba bylo spytac czy za te pol godz przed i po pracy placa jak za nadliczbowke :) ehh w tej polsce jeszcze wiele czasu musi uplynac zanim zaczna szanowac pracownika...

Jak chcesz to wszelkie info udzielę ci priv :D

 

poprosze :) bo bylem zainteresowany ta praca, ale ze wzgledu na odleglosc odpuscilem. chcialem wiedziec co stracilem :)

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie byl to czasem salon ktory niedawno sie na roznych forach bmw oglaszal ze potrzebuja pracownika-pasjonata bmw do pracy w salonie bmw??

chyba nie znalezi hehe.

 

Grigorij ty byles na tej rozmowie co sie oglaszali po forach?

 

jakie maja stawki za godz?

hehe trzeba bylo spytac czy za te pol godz przed i po pracy placa jak za nadliczbowke :) ehh w tej polsce jeszcze wiele czasu musi uplynac zanim zaczna szanowac pracownika...

Jak chcesz to wszelkie info udzielę ci priv :D

 

Grigorij i ja jestem ciekaw. Jeśli nie sprawi Ci to kłopotu to wyślij i mi. Dzięki. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem zamiaru nikogo wyśmiewać - zastrzegłem to już wcześniej. Zadałem pytanie czy ktoś już się spotkał z czymś podobnym/czymś przeciwnym w innych salonach.

 

Kiedys w Auto-Fus BMW jak powiedzialem panu "e31" to pod nosem sobie zamruczal ze zdziwieniem "to chyba jakas siodemka musi byc" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie byl to czasem salon ktory niedawno sie na roznych forach bmw oglaszal ze potrzebuja pracownika-pasjonata bmw do pracy w salonie bmw??

chyba nie znalezi hehe.

 

Grigorij ty byles na tej rozmowie co sie oglaszali po forach?

 

jakie maja stawki za godz?

hehe trzeba bylo spytac czy za te pol godz przed i po pracy placa jak za nadliczbowke :) ehh w tej polsce jeszcze wiele czasu musi uplynac zanim zaczna szanowac pracownika...

Jak chcesz to wszelkie info udzielę ci priv :D

 

A w jakim mieście był ten salon ? :roll2:

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.