Skocz do zawartości

Pasy bezpieczeństwa


<t>Czy zapinasz pasy?</t>  

114 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

nie zapinam pasof czy to oznacza ze jestem zlym kierowca?? :worried: niee jezdze tak bo mi wygodnie i przy 50 i przy 150 :8)

 

absolutnie NIE oznacza ,że jesteś złym kierowcą. Ja np. uważam ,że przy wypadku do 100 km/h pasy bezpieczeństwa uratują Ci życie. To ,że nie zapinasz pasów oznacza jedynie ,że nie dbasz o swoje(bezpośrednio) i rodziny(pośrednio) bezpieczeństwo i przedkładasz wygodę nad bezpieczeństwo :)

 

zdodze sie z toba , pytanie czemu w opisie stoi merc. a nie bmw??

 

Zapewne dlatego, że jeżdżę Mercedesem a nie BMW :), choć myślę ,że to niedługo powinno się zmienić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie zapinam pasof czy to oznacza ze jestem zlym kierowca?? :worried: niee jezdze tak bo mi wygodnie i przy 50 i przy 150 :8)

 

To znaczy, że zrobiłeś błędy ortograficzne... :twisted2:

I to nie zapinanie pasów, może poniekąd źle właśnie świadczyć o tobie. A raczej o braku wyobraźni za "kierownicą". :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę edukacji na wesoło:

http://www.joemonster.org/filmy/7051/Zabawa-poduszka-powietrzna

 

ale jak zauważył jeden z piszących komentarze pod filmikiem, wyobraźcie sobie, ze gdy nie macie zapiętych pasów w aucie z airbagiem to samo co z tyłkiem tego kolesia dzieje sie z Waszą twarzą...a to nie jest przyjemne :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapinam pasof czy to oznacza ze jestem zlym kierowca?? :worried: niee jezdze tak bo mi wygodnie i przy 50 i przy 150 :8)

 

To znaczy, że zrobiłeś błędy ortograficzne... :twisted2:

I to nie zapinanie pasów, może poniekąd źle właśnie świadczyć o tobie. A raczej o braku wyobraźni za "kierownicą". :worried:

 

 

ty mozesz jezdzic lepiej od kubicy - ale inny koleżka w czarnej strzale bedzie jechał 120 na dyske z łysymi oponami i :mad2:

 

 

ja tez kiedys myslalem ze jestem niesmietelny - ale wyprawa przez przednia szybe uczy pokory i nie nalezy do najprzyjemnejszych - zły dotyk boli przez cale zycie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, może w to nie uwierzycie ale tak czytam te posty i zauważyłem jedno... Ja sam zacząłem częściej zapinać pasy. :D Poważnie!! :mrgreen: Nie wiem, czy spowodowała to świadomość, że i inni to robią, czy też, jak napisał Xsilver, świadomość tego, że nie jesteśmy nie śmiertelni. Mam po co i do kogo wracać z każdej trasy.

 

Pewien czas temu znalazłem na sieci tą stronkę[/b]. I jakoś trochę podziałała mi na wyobraźnię. Może już ktoś dawał tego linka, może i nie powinienem tego tu umieszczać, ale cel uświęca środki. ;)

 

Myślę, że dla każdego kto używa netu dłużej niż tydzień znalezienie wyprutych flaków, czy innych stron klasy rotten.com nie stanowi problemu. Nie likujemy tutaj tego typu rzeczy. Mod

Edytowane przez Lucass_81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na stronkę !!!! Wklejoną w poprzednim poście - nie tylko nie dla dzieci, ale też nie dla osób o "słabym żołądku".

 

Zawsze zapinam pasy, zawsze zapinałem i zapinać pewnie będę. Gonię również do tego innych jak prowadzę - nie mam ochoty mieć kogoś na sumieniu, a wypadki się zdzarzają. A po drugie jeżdząc w pasach dużo lepiej "czuję" samochód, jestem jakby z nim "zespolony" - na zakrętach siedzę pewnie w fotelu na swoim miejscu nigdzie nie buja ani nie rzuca :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na stronkę !!!! Wklejoną w poprzednim poście - nie tylko nie dla dzieci, ale też nie dla osób o "słabym żołądku".

 

Racja, ale dobrze, że Ty o tym wspomniałeś. Zazwyczaj takie zdjęcia nie przyprawiały mnie o wymioty, ale tu tyle tego...

"Trochę" się poczułem nieswojo.

 

Napiszę to jeszcze raz, ja po obejrzeniu tej strony przez jakiś czas naprawdę uważałem na drodze. Miałem w pamięci te zdjęcia. Takie coś powinno się pokazywać pijanym kierowcom, kierowcom bez wyobraźni i jeszcze innym pseudo kierowcom... :worried: :think:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde jestem w szoku wynikami tej ankiety gdyz w zyciu bym nie pomyslal,ze tak duzo osob stosuje sie do tego nakazu.Wstyd sie przyznac,ale ja pasy zapialem moze doslownie z kilka razy w zyciu,a to wiazalo sie glownie z widokiem niebieskiego samochodu z bialym napisem na drzwiach :wink: Wiem,ze nie jest to madre z mojej strony,ale dla mnie jest to bardzo nie wygodne.Jeden plus z tego,ze pasy sa jak nowe :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde jestem w szoku wynikami tej ankiety gdyz w zyciu bym nie pomyslal,ze tak duzo osob stosuje sie do tego nakazu.Wstyd sie przyznac,ale ja pasy zapialem moze doslownie z kilka razy w zyciu,a to wiazalo sie glownie z widokiem niebieskiego samochodu z bialym napisem na drzwiach :wink: Wiem,ze nie jest to madre z mojej strony,ale dla mnie jest to bardzo nie wygodne.Jeden plus z tego,ze pasy sa jak nowe :twisted2:

 

Widzisz, a ja bez zapietych pasów nie wyjeżdzam nawet z garażu, ma już tak wyrobiony odruch zapinania, jak wciskania sprzegła przed przekreceniem kluczyka w stacyjce... dziwię sie jak pasy mogą byc dla kogoś nie wygodne...

Poza tym miałeś kiedyś czołówkę :?:

Ja miałem - siniec od pasa i od poduszki na kolanach (miejsce pasażera)

ale gdyby nie pasy... na 100% zabiła by mnie poduszka, potem przebił bym szybę, i zmasakrował się o asfalt... siła przy czołowym zderzeniu jest nie do opisania, chwilę po wypadku nie mogłem złapać oddechu, bo wycisneło mi całe powietrze płuc, a w głowie miałem jeden szum.

 

Także zapinaj pasy, bo mnie wszystkie dolegliwości przeszły po miesiącu (ból żeber) a bez pasów...

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym miałeś kiedyś czołówkę :?:

Ja miałem - siniec od pasa i od poduszki na kolanach (miejsce pasażera)

ale gdyby nie pasy... na 100% zabiła by mnie poduszka, potem przebił bym szybę, i zmasakrował się o asfalt... siła przy czołowym zderzeniu jest nie do opisania, chwilę po wypadku nie mogłem złapać oddechu, bo wycisneło mi całe powietrze płuc, a w głowie miałem jeden szum.

 

Także zapinaj pasy, bo mnie wszystkie dolegliwości przeszły po miesiącu (ból żeber) a bez pasów...

a bez pasów to byś nie napisał tego posta :worried:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, ze wynik ankiety zaskoczył mnie bardzo pozytywnie :) Tylko 4% z nas nie zapina pasów wogóle...może kogoś te pogadanki skóoniły to zmiany nawyku :) zaś 78% robi to zawsze :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Świetne obrazki zalew

 

W bardzo prosty i dobitny sposób ukazują zalety pasów bezpieczeństwa i "hot-spoty", o których się nie myśli jadąc bez pasów...

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto można sobie wyrobić proste nawyki.

Ja zawsze zapinam pasy, nawet jako pasażer gdy kierowca to olewa.

 

Prosty zwyczaj: wsiadam, przekręcam stacyjke, zapinam pas, podłokietnik w dół, odpalam auto i jade.

Zdarzyło mi się wyrzucić mojego pasażera z auta, bo nie chciał zapiąć pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nawykami zgadzam się. Wsiadamy do auta - zapinamy pasy i reszta.

Zdarzyło mi się wyrzucić mojego pasażera z auta, bo nie chciał zapiąć pasów.

 

:shock: Ciekawe, trochę śmieszne. Ale rozumiem, w sumie to, było dla jego dobra.

 

Ale podczas tej czynności nie jechałeś, tylko to było np. na parkingu?? :norty: :wink: :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się kiedyś tak zdarzyło :mrgreen: powiedziałem mu, że albo zapina pasy albo wy***tralala mi z samochodu :P i tak bym chłopaka wziął czy by zapiął czy nie, ale się obraził i sam wysiał i poszedł na piechotę :norty:
POLSKA TO JEDYNY KRAJ W KTÓRYM PREZYDENT MA SWOJĄ KOPIĘ ZAPASOWĄ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, trochę śmieszne. Ale rozumiem, w sumie to, było dla jego dobra.

 

Ale podczas tej czynności nie jechałeś, tylko to było np. na parkingu?? :norty: :wink: :wink: :mrgreen:

 

To było przy ładowaniu się do auta - kolega rozumował, że siedząc z tyłu nie musi mieć pasów, bo jak wpadnie przy dzwonie na kierowce, to nic mu nie będzie.

 

Troche później złamał nos na tapicerce (kontakt auta ze znakiem drogowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było przy ładowaniu się do auta - kolega rozumował, że siedząc z tyłu nie musi mieć pasów

Ja tak mam z moim ojcem. Zazwyczaj jeździ z tyłu i nigdy nie zapina pasów. Chyba, że jest gdzieś w pobliżu policja. A własnego ojca przecież "nie wysadzę", bo będzie awantura jak ta lala - a mamy podobne charaktery. A gdy obrazi się (podobnie jak twój kolega), to już prędko nie wsiądzie... ;) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.