Skocz do zawartości

nadmierne zużycie


RALF-TM

Rekomendowane odpowiedzi

Przetarty fotel, kierownica, pedały, uszczelka, zużyta gałka zmiany biegów, to i tak nie zmienia faktu, że jest to BMW z 97r diesel i na dodatek kombi. Nikt nie kupuje takiego nowego samochodu z zamiarem przejechania 18 tyś rocznie :naughty: . Nie ma co polemizować, licznik w tym samochodzie był napewno kręcony. Wizyta w ASO nie rozwieje wątpliwości (bynajmniej w moim przypadku - powiedzili, że nie da się ustalić rzeczywistego przebiegu - może im się nie chcało, lub nie umieją grzebać po bazie danych :mrgreen: ).

 

Moja rada.

Jeśli nie zalerzy Ci na kupnie diesla, to omijaj podejrzane 2,5TDS.

Jeśli sprzedawca jest zawodowym handlarzem, to gadkę "nic przy nim nie robiłem" możesz mu gdzieś głęboko wsadzić :nienie: , choć faktycznie żarówki w tylnej klapie nie zmienił. Włosi na ogół nie dbają o samochody, więc musiał go nie źle pudrować - sprawdż daty na papierach, np. ile minęło od wyrejestrowania.

I koniecznie jak będziesz go jeszcze raz oglądał przed kupnem, zbierz ze soą osobę która wie co w trawie piszczy, bo możesz mieć dodatkowe koszta.

E39 TOURING - i nic mi więcej nie potrzeba (narazie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a w aso mają ogólnoświatową baze danych ,auto przyjechało od włocha i w polsce sprawdzą mi jego historie,byłem dziś oglądnąć jeszcze raz i wrażenia sa pozytywne tylko ten fotel nie jest wytarty po bokach tak jak to zazwyczaj bywa tylko na środku w miejscu podparcia lędźwiowego,reszta wygląda naprawde dobrze w srodku czyste zadbane,miało najprawdopodobnie jakąś małą przygode z przedu ale myśle że to nic powaznego właściciel mówi że on nic nie robił.kurcze auto mi się podoba i cen atrakcyjna mysle że 17-17,5 pójdzie

 

...no cóż rozumiem, że fotel trochę zniszczony, kierownica przetarta, szyba, ale cena :shock: 17-17,5 k to chyba trochę mało jak na 525 TDS '97 na "autotrader" to są 23,9 - 27,9 k.

może faktycznie jest to duża okazja albo wielki kant... :twisted2: :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...no cóż rozumiem, że fotel trochę zniszczony, kierownica przetarta, szyba, ale cena :shock: 17-17,5 k to chyba trochę mało jak na 525 TDS '97 na "autotrader" to są 23,9 - 27,9 k.

może faktycznie jest to duża okazja albo wielki kant... :twisted2: :twisted2:

 

niema czegoś takiego jak okazja. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...no cóż rozumiem, że fotel trochę zniszczony, kierownica przetarta, szyba, ale cena :shock: 17-17,5 k to chyba trochę mało jak na 525 TDS '97 na "autotrader" to są 23,9 - 27,9 k.

może faktycznie jest to duża okazja albo wielki kant... :twisted2: :twisted2:

 

niema czegoś takiego jak okazja. :naughty:

 

dokladnie, przy takim aucie warto miec te pare tysiaczkow odlozone na kupce w razie tzw. niemca:) a wiec latwo dobic do ceny auta "krajowego", bo rozumiem ze chodzilo o to ogloszenie:

 

 

http://moto.allegro.pl/item295843178_bmw_528_e39_e_39_touring_m_pakiet_krajowy.html

 

pzd.

darek

 

ps. warto tez wiecej niz jedno auto obejrzec skoro jest tak duzy wybor nie trzeba sie spieszyc, handlarz oczywisciei bedzie chcial przyspieszyc finalny moment zaplaty :mrgreen:

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w e34 fotel przetarl sie przy ponad 300 000, przeratl w sensie ze w 1 miejscu material pekl na dlugosci okolo 1.5 cm. Kierownica byla w lewym miejscu u gory lekko wytarta, bez jakis wzerow czy cos takiego.

 

Mysle ze jak fotel jest juz przetarty/uszkodzony to przebieg minimum 300 000, przy 100 000 wyglada dalej jak nowy.

 

Choc w E36 mam juz ponad 200 000 i fotel kierowcy jak noweczka, a myslalem ze szybko poleci, wkoncu to E36...

 

 

Uzycie nie jest nadmierne tylko przebieg :)

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem i mi błąd wychodzi, mam wpisać 7 ostatnich tak?

 

tak

 

jesli blad to moze cos zle spisales, na moje oko powinno byc dwie litery i 5 cyfr ale moge sie mylic np. XX12345

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zamiast B zrobimy 8 to:

 

Chassis number BW82164

Vehicle code DG71

Series E39

Model 525tds

Body type tourring

Catalog model ECE

Production date 1997 / 10

Engine M51

Transmission Manual

Steering Left

Catalyzer YES

 

 

Additional Information for Vehicle code DG71

Production FROM : 1997/09/01 TO : 2004/08/31

Engine M51

Engine Oil 6.75 Liter

Transmission Manual

Transmission Model S5D 260Z

Transmission Oil 1.20 Liter

Rear Axle Oil 1.00 Liter

Coolant(w/o Air Conditioner) 10.00 Liter

Coolant(with Air Conditioner) 10.00 Liter

Brake fluid 1.00 Liter

Remarks :

Final drive (rear axel), manual transmission: lifetime oil filing

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne wielkie dzięki :modlitwa:

Tak reasumując zastanawiać się nad nim czy dać spokój ?

 

To zalezy, jak chcesz tanie to bierz, a jak dobre to nie, przy takim przebiegu juz moze byc wiele rzeczy zurzytych i wiele czeka wymiana.

Mowie o realnym przebiegu.

 

Nie czarujmy sie, nie ma dobrego auta za grosze. Choc mozesz kupic te i smigac i bedziesz zadowolony jak dobrze trafisz, ewentualnie powymieniasz kilka rzeczy, a jak zle trafisz.. to lepiej nie pisac ;)

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moze dodam ze skoro szukasz auta w taniej cenie, to zastanow sie nad benzyna, taki silnik trudniej uszkodzic, z dieslem zajechanym mozesz miec klopot, pamietaj ze jest jakis powod dla ktorego wlasciciel auta puszcza je tanio. benzyne i latwiej naprawic i ciezej zajechac.
Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem bedzie, ze tds to syf...
szukam zadbanej, bezwypadkowej E39 kombi w automacie, z ksenonami, z dużym komputerem najchętniej 528i (ok 30 tys. PLN), 530d, 525d (ok. 40 tys. PLN) z realnym przebiegiem nie wiekszym niz 300 tys. km ;) no i raczej nie z Francji i Włoch ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilk moich przemysleń:

1.auto m faktycznie kuszaca cene ,średnia cena takich autek to 22-23 tys,kupując taki za 17 i mając pecha to mam 5 tyś w zapasie zeby doprowadzić go stanu dobrego

2.przebieg przebiegowi nie równy jeden wsiada i jedzie autem 1000km wysiadając raz może dwa, drugi jezdząc po mieści wysiada na 100 km 50 razy(wytarty fotel)wiem że nie kupuje się disla w kombi żeby wozić powietzre(ja mam zamiar psa wozić)ale w tym przypadku bagażnik jest batrdzo czysty i niepowycierany

 

pytałem właściciela czy ma nivo powiedział że niewie ,po vin-ie w serwisie powiedzieli że ma ,(o histoei serwisowej nic ni powiedział bo tylko z niemiec mają dostęp) podczas jazdy próbnej cos waliło z tyło po prawej stronie w zawieszeniu domyślam się ze naprawa takiego zawieszenia nie bedzie tania na co zwrócić uwage?

 

"Dlatego polecam benzyne, tani diesel z duzym przebiegiem to loteria..."ostatnio trafiłem 3 w lotto :lol:

także cały czas sie zastanawiam :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilk moich przemysleń:

1.auto m faktycznie kuszaca cene ,średnia cena takich autek to 22-23 tys,kupując taki za 17 i mając pecha to mam 5 tyś w zapasie zeby doprowadzić go stanu dobrego

2.przebieg przebiegowi nie równy jeden wsiada i jedzie autem 1000km wysiadając raz może dwa, drugi jezdząc po mieści wysiada na 100 km 50 razy(wytarty fotel)wiem że nie kupuje się disla w kombi żeby wozić powietzre(ja mam zamiar psa wozić)ale w tym przypadku bagażnik jest batrdzo czysty i niepowycierany

 

pytałem właściciela czy ma nivo powiedział że niewie ,po vin-ie w serwisie powiedzieli że ma ,(o histoei serwisowej nic ni powiedział bo tylko z niemiec mają dostęp) podczas jazdy próbnej cos waliło z tyło po prawej stronie w zawieszeniu domyślam się ze naprawa takiego zawieszenia nie bedzie tania na co zwrócić uwage?

 

"Dlatego polecam benzyne, tani diesel z duzym przebiegiem to loteria..."ostatnio trafiłem 3 w lotto :lol:

także cały czas sie zastanawiam :|

 

 

Wiesz, to juz nie chodzi o to ze masz 5 tys na naprwy, co wcale nie jest takda duza iloscia kasy, gdyby przyszlo wymieniac troche manetli przy zawiasie i np remont silnika.

Chodzi o komfort psychiczny, ze jezdzisz dobrym zadbanym autem, no i nie ukrywajmy a takim jednak zawsze prawdopodobienstwo awari jest mniejsze. A nie ciagle sie zastanawiac co robic z dlugiej listy rzeczy czekajacych na naprawe.

 

Z tymi fotelami jeszcze, E36 jezdze w 98 % tylko po miesie, wsiadam czasem i 20 razy dziennie i przy ponad 200 000 km zadnego przetarcia, a w serii 3 jednak materialy sa slabsze.

 

PS

I w sumie ludzie sie oburzaja ze handlarze kreca liczniki, heh no w takiej sytuacji jest to smieszne, oburzaja sie a sami chca jak najtaniej, no niestety nie da sie tanio i z malym przebiegiem. Dostaja to co chca i sie potem denerwuja ze licznik skrecony.. paranoja.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o histoei serwisowej nic ni powiedział bo tylko z niemiec mają dostęp

 

to akurat nie jest do konca prawda bo po VINIE mozesz sprawdzic w PL historie auta pod warunkiem, ze wogole figuruje w ogolnej bazie danych BMW

szukam zadbanej, bezwypadkowej E39 kombi w automacie, z ksenonami, z dużym komputerem najchętniej 528i (ok 30 tys. PLN), 530d, 525d (ok. 40 tys. PLN) z realnym przebiegiem nie wiekszym niz 300 tys. km ;) no i raczej nie z Francji i Włoch ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie chlopaka z aso sie nie chcialo szukac albo nie potrafili, w poznaniu u smorawinskiego udzielaja takiej informacji, zadzwon do nich:

 

http://www.bmw-smorawinski.pl

 

pozdrawiam,

darek

 

ps. co do nivo to poduszki sa kosztowne i ciekawe w jakim sa stanie, do tego dochodzi pompa nivo ktora tez do najtanszych nie nalezy a lubi sie popsuc [np. przepuszczajace zawor]

 

a jak mowisz ze cos walilo z tylu ciekawe... nic nie powinno walic [gdyby poduszka nivo padla to strona po ktorej bedzie uszkodzona jest nizej pochylona, po wlaczeniu silnika podpompowuje ale po jakim czasie uchodzi znow - jak siadzie calkowicie to powinien byc komunikat komputera]

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.