Skocz do zawartości

Wady inslatacji mieszalnikowej/udowodnienie że to dziadostwo


Grigorij

Rekomendowane odpowiedzi

2. W123 300D przyspiesza do setki ledwie o 3-4 sek. dłużej w porównaniu do 735 M30, wsiądź kolego kiedyś do diesla, nie są szybkie, ale mają przyspieszenie. Mój MB śmigał bez problemu i jęków do 160km/h i uwierz mi - zdziwiłbyś się jakie przyspieszenie może mieć taki MB.

 

widze ze kolega dowcipny jakis dzis jest

 

Jutro jestem już umówiony z opiekunem mojej instalacji i zweryfikuję informacje - z kierunkiem na usprawnienie, tak hop to ja 6ooo nie wyłożę na nową instalację Crying or Very Sad

 

 

nie 6000 TYLKO 1550 na allegro za Stag 300-6

 

 

 

Byłem na warsztacie, zweryfikowałem wszystkie info. Tak zatem podjąłem decyzję że w najbliższym czasie przechodzę na BLOS - w mojej sytuacji przy mojej instalacji wydaje się to idealnym rozwiązaniem - przynajmniej na tą chwilę. 300-350 PLN za ten bajer to niewiele, ostatnio wydałem ponad 700 PLN na hamulce, więc Blos w porównaniu z nimi cenowo oraz w kategorii przeznaczenia wydaje się być tani Mr. Green

 

Moc silnika ma docelowo wrócić do 211 KM i to jest teraz mój cel

 

 

o zebys takiej mocy na blosie nie dostal. wedlug opini kolegow bloss jest OK ale ludzie nie przesadzajmy.

 

sa 2 rodzaje blsa:

mala moc / ale jakims cudem nawet 2,5 daja rade/

duza moc - nie osiagalne.

 

moim zdaniem dostepne na rynku sie nie nadaja do 3,5l silnika.

a w 2,5 l zakladaja najmocniejsze reduktory bo te zwykle nie daja rade.

 

chcedz 211 km to wyciag 1550 pln i kup staga.

 

 

ps. nie wyregulowana sekwencja strzela jak karabin maszynowy :twisted2: :twisted2: :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem właśnie pytać jak to jest z tym blosem. Poszukałem trochę w necie i to co znalazłem, nie spodobało mi się, ponoć są różne wersje, czy jakoś tak. Nie jestem specjalistą w temacie więc nawet nie mam pojęcia co konkretnie szukać/patrzeć. Sądziłem że nie ma znaczenia pojemność, ale jednak okazuje się że musi być dobrany parownik, reduktor itd. ....

 

Zatem na co ja muszę patrzeć szukając BLOSa i co oprócz niego kupić? Szukałem w necie także instrukcji jak to założyć, ale znajduje tylko fora na których mamroczą tak jak my tutaj :mrgreen:

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby Blos działał w miarę prawidłowo należy:

1) Założyć go zamiast miksera, przed przepływomierzem, choć niektórym chodzi lepiej za przepływomierzem :worried: U mnie chodzi podobnie, jak jest za to mam lepszy dół (niskie obroty) jak za to górę, a od 1000 do 1200 szarpie :duh: koszt 300zł + 100zł założenie.

2) Zmienić reduktor na najwydajniejszy jaki znajdziesz, ja mam BRC do 230KW (320KM) i się nie wyrabia :duh: Podobno lepszy jest OMVL R90/E.

Oba kosztują około 300zł + 100zł za montaż.

3) Należy zmienić przewód miedziny butla - filtr gazu, filtr gazu parownik z fi 6 na fi 8, około 150zł

4) Często występuje koniecznośc przewiercenia zaworów od gazu, ponieważ mają średnice 2.5mm.

5) Wyregulować wszystko na hamonii ze specjalistą, koszt hamownii 150zł, koszt speca :?: Ale nikt tego za "dziękuję" nie zrobi :(

 

Wychodzi około 1200zł, także nie jest tak super :(

 

Mnie mądry "pan gazownik" nagadał pierdół że do mojego auta nie da się założyć sekwencji :mad2:

Dlatego tez kombinowałem z Blosem, teraz okazało sie że jest to możliwe, i chodzi bdb, jak będe miał wolne 2000zł to rezygnuje z Blos'a :roll2:

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerne info. Mam jednak dodatkowe pytanie.

 

Na jednej ze stron oferujących BLOS wyczytałem że jest on przeznaczony do aut z katalizatorem, jeśli zatem mój model nie posiada katalizatora, czy jest mi nie wskazane zakładać ten BLOS, czy najwyżej szybciej wymienię wydech? ;)

 

Zanotowałem wszystko co napisałeś, dlaczego? Bo gość u którego chciałem to ewentualnie zamontować podał mi jedynie cenę blos+montaż, a ja na sztukę tego zakładać nie chcę, więc wypytam go o te dodatkowe elementy. No i ten analizator spalin mnie martwi, bo pewnie okaże się że go nie ma... a to w okolicy jedyny gaziarz ...... :/

 

Jeśli faktycznie cena wyjdzie większa niż pierwotnie zakładałem, to ja jednak chyba poczekam z tym do wakacji kiedy będę miał luźniejszą kasę i zarzucę sekwencję, zakładając że w moim przypadku nie będzie to 6ooo ;)

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja nie wyraznie pisze???

 

http://www.allegro.pl/item297581426_sekwencja_stag_300_6_cyl_od_dystrybutora.html

 

 

stag 300 kosztuje 1500 pln. /+ ewentualny montaz/ i aby go ustawic potrzebujesz tylko laptopa.

 

 

dostepne blosy na rynku w twoim silniku beda dzialaly jak zwezka :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyraźnie... wyraźnie

Zwyczajnie w tej chwili nie chcę ładować się w sekwencję, więc kombinuję jak tu BLOSa założyć aby wydać minimalnie.

 

Dziś na allegro znalazłem drugą bmw e32 ode mnie z miasta, które znam z widzenia i które to (obie) spotkałem na warsztacie - obie miały problemy z kręceniem powyżej 4k i obie były na blosie..... tak więc zastanawiam się czy ryzykować taką taniochę (zapowiedziane koszty to coś około 350 PLN) ... może lepiej żebym poczekał na tą sekwencję.

 

Piszesz 15oo-2k a życie pokaże że trzeba będzie wymienić jednocześnie masę innych część, np. wtryski, uszczelka i inne pierdoły które wyniosą mnie sumarycznie ponad dwu krotność tego całego staga...

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak pracuję ci autko na benzynie :?:

Jesli bardzo dobrze, to wystarczy nalać profilaktycznie STP do baku, orzeczyścić cały dolot z gazowego szlamu, zresetować kompa i można ładować sekwencję :cool2:

 

Jesli nie pracuje na benzynie to jest problem :worried:

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy to sekwencja czy mieszalnik to i tak dziadostwo jakich malo powinien byc zakaz stosowania takich wynalazkow to ze markety wprowadzaja zakaz parkowania samochodow z LPG na parkingach krytych to maja wielka racje.

te wasze instalacje mi przypominaja MAND MAX 3 co w podziemiach przerabiali łajno świńskie w paliwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy to sekwencja czy mieszalnik to i tak dziadostwo jakich malo powinien byc zakaz stosowania takich wynalazkow to ze markety wprowadzaja zakaz parkowania samochodow z LPG na parkingach krytych to maja wielka racje.

te wasze instalacje mi przypominaja MAND MAX 3 co w podziemiach przerabiali łajno świńskie w paliwo :)

 

Ciekawe kiedy wprowadzą zakaz parkowania dla compaktów ;)

http://images.spritmonitor.de/575756.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy to sekwencja czy mieszalnik to i tak dziadostwo jakich malo powinien byc zakaz stosowania takich wynalazkow to ze markety wprowadzaja zakaz parkowania samochodow z LPG na parkingach krytych to maja wielka racje.

te wasze instalacje mi przypominaja MAND MAX 3 co w podziemiach przerabiali łajno świńskie w paliwo :)

 

Ten twój silniczek mógłby służyć co najwyżej jako rozrusznik do prawdziwego silnika, więc, z całym szacunkiem, ale jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, to nie mów :worried:

 

Wszedłem na stronę w twoim podpisie, sam masz LPG :jawdrop: :jawdrop:

Nie rozumiem cię :mad2:

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy gazole to taki dziwny rodzaj ludzki najpierw kupicie bmw a potem problem z tankowaniem dla mnie te samochody nie maja żadnej wartości chy ba że wartość złomu a potem macie problemy i tylko gadacie że falują obroty i że przepływka do wymiany albo sonda albo co pół roku wymiana przewodów i świec wszystko to dodajcie sobie i policzcie taniej by było kupić diesela

i tu np. wydajesz na zakup samochodu z silnikiem benzyny od 13 tyś. zł do tego dodajesz od 2 do prawie 5 tyś zł za instalację i teraz masz samochód za od 15tyś zł do do 18tyś zł (rocznik 95r-96r) a tak kupisz diesela i problemów nie ma

 

PS

aaaa szkoda gadać

 

JUZ OD DAWNA U MNIE NIE MA LPG I NIGDY NIE BEDZIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy gazole to taki dziwny rodzaj ludzki najpierw kupicie bmw a potem problem z tankowaniem dla mnie te samochody nie maja żadnej wartości chy ba że wartość złomu a potem macie problemy i tylko gadacie że falują obroty i że przepływka do wymiany albo sonda albo co pół roku wymiana przewodów i świec wszystko to dodajcie sobie i policzcie taniej by było kupić diesela

i tu np. wydajesz na zakup samochodu z silnikiem benzyny od 13 tyś. zł do tego dodajesz od 2 do prawie 5 tyś zł za instalację i teraz masz samochód za od 15tyś zł do do 18tyś zł (rocznik 95r-96r) a tak kupisz diesela i problemów nie ma

 

PS

aaaa szkoda gadać

 

JUZ OD DAWNA U MNIE NIE MA LPG I NIGDY NIE BEDZIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Wolę jeżdzić czymś pożądnym na gazie, niż kompaktem na benzynę ;)

http://images.spritmonitor.de/575756.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy to sekwencja czy mieszalnik to i tak dziadostwo jakich malo powinien byc zakaz stosowania takich wynalazkow to ze markety wprowadzaja zakaz parkowania samochodow z LPG na parkingach krytych to maja wielka racje.

te wasze instalacje mi przypominaja MAND MAX 3 co w podziemiach przerabiali łajno świńskie w paliwo :)

 

 

Nie wiem człowieku ile Ty masz lat ale wypowiedzi masz na poziomie 16latka po piwie :!:

Jeśli sie nie mylę sam będziesz jeszcze w swoim życiu tankował eko paliwo bo i tak już takie z dodatkami eko tankujesz a nie wiesz !

A do tego wszystkiego jak myślisz jakie są teoretyczne zasoby ropy naftowej na świecie ???

Nie do wyczerpania czy co ???

No ale jak by było paliwo płynne zwane benzyna lało sie z dystrybutora po 3 zł za literek to byś pewnie lał choćby wyprodukowane było z krowiego łajna !!!

Nie lubię ludzi którzy się sami ograniczają swoimi wypowiedziami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bajdełej, kdpiast, nie chcesz sprzedać swojego kompakta??

 

Nawaliła mi kosiarka do trawy i silnika szukam...

126p>Polonez 1,5>Seicento 900>Polonez 1,4 103kM>Nissan 100NX 150kM>Peugeot 406>Peugeot 406>Opel Vectra 2,2DTI>BMW520i 24V>BMW 525i 24V Touring i VW POLO 1.0 sport GT :) '92>A-klasa 140KM>E61 530d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda mi was a co do samochodu to już sie najeździłem takimi o których wy tylko śnicie i sie ślinicie jesteście żałośni kupicie a potem was nie stać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda mi was a co do samochodu to już sie najeździłem takimi o których wy tylko śnicie i sie ślinicie jesteście żałośni kupicie a potem was nie stać

 

Szukasz kolegow na takie teksty :?: :duh:

http://images.spritmonitor.de/575756.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda mi was a co do samochodu to już sie najeździłem takimi o których wy tylko śnicie i sie ślinicie jesteście żałośni kupicie a potem was nie stać

Najeździłeś się :lol:

Kolega dał ci 318 :duh:

Sam masz prowokacyjne teksty, potem się dziwisz że ktoś sie odgryza...

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda mi was a co do samochodu to już sie najeździłem takimi o których wy tylko śnicie i sie ślinicie jesteście żałośni kupicie a potem was nie stać

Najeździłeś się :lol:

Kolega dał ci 318 :duh:

Sam masz prowokacyjne teksty, potem się dziwisz że ktoś sie odgryza...

 

:roll2: :mrgreen: :modlitwa: :twisted2:

 

Nie no rewelacja Grigorij :clap:

 

Pozdrawiam!

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za magik? Gdzie się mieści ta firma? To oni doradzili Ci BLOSa? Potrafią to dostroić?

 

Dałem sobie z tym magikiem spokój - kiedy? Nie pisałem, ale pojechałĸem na przegląd techniczny i okazało się że zamiast 0.5 Co2 mam ..... 3.87 ............ jakieś HC też nie było w normie...

 

Zapłaciłem dodatkowo za ustawienie "śrubki" ... tak więc zanim ponownie podejdę do tematu, to znajdę kogoś np. z Legnicy - tyle że dobrze zakład sprawdzę zanim postawię tam auto.

 

Tak więc odpowiadając na Twoje pytanie - szczerze wątpię że umie on zestroić BLOS skoro nawet śrubki nie ustawił tak jak trzeba.

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.