Skocz do zawartości

Jaką wlewać benzynę i na jakich stacjach?


Ratovnik

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dobry. Szkoda tylko ze na koncu ogniwa typu Shell, BP, Statoil jest stacja benzynowa. Od uczciwosci jej prowadzących zalezy to co mamy w baku. Osobiscie lubiłem tankowac na Shell i BP, ale największe zaufanie mam do Statoil. Polecam stację JET na trasie z Wa-wy do Grójca. Po zatankowaniu gazu autko dostaje skrzydeł, a z tego co mowiła pracowica stacji w godzinach szczytu ludzie czekają nawet 40 minut. Za każdym razem 100% satysfakcji :)
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak miałem benzyne to lałem zawsze Pb95 bo wdług mnie jesli auto ma wskazania Pb95 to co mu da PB98 jesli ma wieksza zawartosc oktanowa co za tym idzie szybciej sie spala zeby w pełnikozystac z 98 oktanow trzeba by sie pobawic z zapłonem i katem wtryskow ale to juz inna bajka wiedz wedłog mnie to poco przepłacac jak to nic nie daje ale to jest moje zdanie wiedz mnie tu niezgnebic za to :)

e90 330i manual :D http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=180705

///M - The most powerful letter in the world!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższość Świąt Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem. Wszyscy zaopatrują się w Płocku !!!

Chodzi o to czy czyszczą zbiorniki i jak często. Jakie mają dystrybutory (elektroniczne tak nie oszukują, karteczkowe łatwo przestawić) i czy po drodze nie dolewają różnych wynalazków.

Jak chcecie się przekonać, co lejecie to poza http://www.uokik.gov.pl/pl/jakosc_paliw/ wylejcie czasem zawartość filtra paliwa do słoika - to się zdziwicie :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monopol na benzyne w polsce ma orlen. 99% paliwa jest kupowane od orlenu, obojetne czy to shell, BP, real czy tesco. zrodlo to samo, koncerny musza kupic surowiec od orlenu po prostu jedni dodaja lepsze dodatki, inni wode czy rozpuszczalniki.

jak przedmowca dobrze zauwazyl duzo zalezy od uczciwosci pojedynczej stacji. znam kilka stacji BP gdzie paliwo jest rewelacyjne, znam tez takie kwiatki gdzie auto chodzi jakby mialo 2 cylindry mniej. Firma ta sama a jednak rozne paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS 1. Często słyszę, że po zatankowaniu na niemieckiej stacji auto lepiej chodzi, ciekawe czemu :twisted2:

PS 2. Jeśli widzicie cysternę na stacji - nie tankujcie. Podnosi się z dna taki muł, że szok.

PS 3. Importowane paliwa najłatwiej trafić przy granicy (transport).

PS 4. Pamiętacie jak przy okazji wprowadzania ok. 5 lat temu biopaliw było dużo szumu, że auta będą się psuły, itd..itp.. Tak naprawdę chodziło o to, że pompiarze solidarnie bronili się przed obowiązkiem czyszczenia zbiorników, który był też wpisany do tej ustawy. A to jest problem bo w zeszłym roku 2 robotników z aparatami tlenowymi zginęło w takim zbiorniku. No i ten syf też gdzieś trzeba usunąć. A tak każdy po trochę weźmie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak miałem benzyne to lałem zawsze Pb95 bo wdług mnie jesli auto ma wskazania Pb95 to co mu da PB98 jesli ma wieksza zawartosc oktanowa co za tym idzie szybciej sie spala

 

Prawda jest taka że im większa liczba oktanowa to paliwo spala się wolniej. Reakcja jest bardziej kontrolowana przez co z paliwa pb98 można uzyskać wiecej mocy i jest mniejsza szansa na spalanie stukowe, o ile oczywiscie silnik jest przystosowany do takiego czegos. Jak nie jest to conajwyżej bedzie chodził równiej i bedzie sprawiał wrażenie bardziej elastycznego.

 

Jeśli chodzi o dostawy paliw na stacje to jest jakas ustawa że stacje muszą brac paliwo z najbliższej rafinerii, a tylko kilka procent mogą sobie przywieść z rafinerii, nazwijmy to, ojczystej. Podejrzewam że może chodizć o to aby nie powodować wiekszego zagrożenia na drogach wożąć "zupę" cysternami z gdańska aż po samiuśkie Tatry. W Szczecinie np wszyscy biorą z rafinerii w Schwedt. Róznica pojawia się dalej, co dodają do paliwa, jak czyste mają zbiorniki i czy nie robią w jajo oszukując przy nalewaniu.

Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez v-power jest importowany !? moj tds na tym paliwie nie jezdzi jakos znaczaco lepiej ale pali okolo 2 litry mniej na sto i jakos mam takie poczucie ze to paliwo mu sluzy :) tylko v-power, raz zatankowalem bp ultimate i od razu mul , kontrolka od wtryskow, nerwy i 300 zl u mechanika.
The Ultimate Driving Machine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez v-power jest importowany !? moj tds na tym paliwie nie jezdzi jakos znaczaco lepiej ale pali okolo 2 litry mniej na sto i jakos mam takie poczucie ze to paliwo mu sluzy :) tylko v-power, raz zatankowalem bp ultimate i od razu mul , kontrolka od wtryskow, nerwy i 300 zl u mechanika.

 

Być może muł ,bo nie wiem czy wiecie że stacje BP zaopatrują sie na rozlewniach ORLEN :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha uwaga widze jak najbardziej pasujaca do tematu :mad2: na orlenie jedno z najdrozszych paliw jest. poza tym wkurza mnie jak pytaja przy kasie czy czasem nie chce hot doga, a moze mape Polski? a mozej jednak plyn do spryskiwaczy, a jak nie to mozekaw z mlekiem lub bez mleka- skoro ja przyszedlem tylko zaplacic! faktem jest- przed zima mozna zasugerowac kupno plynu do spryskow zimowego ale nie tak nahalnie! pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jako-takiej pewności odnośnie jakości tankowanego paliwa, dobrze jest znać od dawna stacje, na których się tankuje. Żeby nie rozpisywać się za bardzo, od razu napiszę, że zawsze tankuję na BP, ale !!! z wyjątkiem !!! tych, które kiedyś byłe niebieskimi Aral’ami. Miałem dość przykre doświadczenia w przeszłości po tankowaniu na Aralu, a także po zmianie barw tych samych stacji na BP. Równocześnie nigdy nie zawiodłem się na punktach, które powstały jako BP.

 

Co do rodzaju benzyny, w moim przypadku jest to 95 (jak będę bogatszy, może będę tankował 98-kę :) )

A nadając tematowi nieco inną barwę, zanim zaczniemy schodzić w stronę utwierdzania się mitach, proponuję przeczytać krótki artykuł:

http://secretservice.za.pl/95kontra98.pdf

Zresztą podobnej wiedzy i wyników testów można się spodziewać w wielu już tekstach opartych po prostu na prawdzie, w przeciwieństwie do różnych dyskusji opartych na przeczuciach i marketingu.

 

pozdrawiam

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta paliw bez wzgledu na to jaki szyld ma stacja, pochodzi od orlenu i lotosu.

Nie trzeba tego podkreślać, bo o tym wiadomo... Tak samo jak wiadomo, że to nie znaczy, że już na stacjach jakość benzyny jest wszędzie taka sama.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolny wybor, jakosc albo cena. Ktos tankuje po nizszej cenie na stacjach prywatnych u kazia, henia czy alfonsa to wieksze prawdopodobienstwo ze paliwo chrzczone. Na patronackich tez to ma miejsce, jednak duzo rzadziej, bo one maja nowoczesną i profesonalą aparaturę.

 

W ,,automoto’’ nr 8/07 i 9/07 przeprowadzono testy na autach: honda civic typ-r, subaru forster 2,5T, seat Leon 2.0 FSI, fiat panda 1,2 . Wniosek był jeden. Na paliwach z wyzsza liczba oktanowa auta przyspieszaly lepiej, ( jest podana tabela pomiarow) ale… roznica w przyspieszeniach była po przecinku, wiec czy jest sens przeplacac? Uczucie ze kierowca jedzie szybciej, jest subiektywne -,,zatankowal lepsza to pojedzie duuuuuuuzo szybciej''. Nie jest to prawdą, liczby nie klamia. Polecaja natomiast Shel v-power racing do stosowania tylko w autach wysilonych, w normalnych ''para idzie w gwizdek''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.