Skocz do zawartości

Absurdy 2007r


renoraines

Rekomendowane odpowiedzi

Absurd zaobserwowany przeze mnie na polskich drogach, szczegolnie w miescie.

Oszczedne uzywanie kierunkowskazow. Na ogol wyglada to tak: patrzcie, wlasnie skrecam!

Jezeli samochody stoja na czerwonym swietle na pasie do ruchu w lewo i wprost, gdy swiatlo zmieni sie zielone, ruszaja i na skrecie dopiero zaczynaja migac. Wczesniej byles przekonany, ze wszyscy pojada na wprost, a tu kicha, zostajesz zablokowany przez skrecaczy.

Rozumiem, zarowki drogie, kaza swiecic na okraglo, to chociaz na kierunkach cos urwiemy...

Przylaczam sie rowniez do absurdu jazdy latem w miescie na swiatlach.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jeszcze absurdem jest wyzsze ubezpieczenie z powodu wieku wlasciciela (kierowcy). Chodzi mi o to ze osoba w wieku 24 lat posiadajaca prawo jazdy od 6 lat musi placic wiecej za ubezpieczenie niz 30 letnia osoba z prawem jazdy od np. miesiaca. JAK DLA MNIE ABSURD MAXYMALNY!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze statystyk widać ile ludzi przez to zginęło.

 

Przez co zginelo, przez wlaczone swiatla?!?! Wyjasnij jak przez wlaczone swiatla moze ginac wiecej ludzi. Rozumie, ze wlaczone siwatla moga nic nie wniesc w bezpieczenstwo ale zeby przez wlaczone swiatla bylo wiecej wypadkow:) pierwsze slysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepny absurd.

Fotoradary i zachowanie sie kierowcow przy mijaniu ich.

Bywaja osobnicy zwalniajcy do 30 km/h gwaltownie hamujac. Potem RURA!

No i videorejestratory, prowokowanie najezdzaniem na zderzak do przekroczenia predkosci, zbieranie puktow tak, aby kierowcy maksymalnie przysolic.

Jeszcze jeden absurd.

Ciagle pisza, mowia, ze przyczyna wypadku byla nadmierna predkosc. Zwykle nie ona jest bezposrednia przyczyna, tylko poteguje skutki.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandaty? i to jak najwyższe, a mówi to "szybki" kierowca. Nic sobie nie robiłem z przekraczania prędkosci, do momentu zebrania 2 mandatów i 18 punktów. Teraz jest inaczej, a więc poskutkowało.

 

Poczekaj az Ci sie za rok wyzeruje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej oklicy drogowcy na prostym odcinku drogi szerokiej gdzie najbliższy dom jest 15metrów od drogi wstawili 70 a 100 metrów dalej na zakręcie gdzie zginęło już koło 10 osób jest spokojnie 90:)

 

U mnie też mam niezły paradoks. Jest przejazd kolejowy (żadna ciuchcia już od 10 lat po nim nie przejechała), prze nim oczywiście STOP, przejeżdżasz tory i po 30 metrach widzisz znak ograniczenia do 70, a za kolejne 30 metrów ograniczenie do 50. :duh: ciekawe kto na 30 m. od torów łapie 70km/h... :shock: :duh:. Jak ludzie stawiający znaki w ten sposób mają dbać o porządek na drodze, to "ratatuj się kto może"!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absurd zaobserwowany przeze mnie na polskich drogach, szczegolnie w miescie. Oszczedne uzywanie kierunkowskazow. Przylaczam sie rowniez do absurdu jazdy latem w miescie na swiatlach.

 

Dodam jeszcze a propos kierunkowskazow - często obserwuje, ze kierowcy nie sygnalizują kierunkowskazem zmiany pasa ruchu czy manewru włączania sie do ruchu i potem zdziwienie, ze wypadki są. Jak widze ze taki kierowca ma cb to odpowiednio to skomentuję :twisted2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] często obserwuje, ze kierowcy nie sygnalizują kierunkowskazem zmiany pasa ruchu czy manewru włączania sie do ruchu i potem zdziwienie, ze wypadki są. Jak widze ze taki kierowca ma cb to odpowiednio to skomentuję :twisted2: .

 

I dobrze :cool2: :mrgreen:

Edytowane przez Lucass_81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dyskusja na temat świateł będzie kontynuowana to temat zamknę (tak, tak - znowu cenzura :twisted: ).

 

Zdaje sie, ze niektorzy piszacy w tym topicu nie czytaja ze zrozumieniem.

A szkoda.

Po raz drugi i ostatni: albo koniec tej bezsensownej dyskusji o swiatlach, albo temat zostanie zamkniety. Dociera, czy trzeba duzymi drukowanymi?

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. bandyckie ceny benzyny w moim malym miasteczku - polozone w lesie, nic tu nie ma a ceny warszawskie lub wyzsze

2. brak normalnych, gladkich, niepolatanych drog

3. zle ustawione swiatla lub ich brak u wiekszosci kierowcow

4. MEGAABSURD - dyskusja na forach wszelakich o obowiazku ........ wiadomo czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melonik bomba! Możesz zrobić fotkę, aby było widać znak STOP wraz z ograniczeniem do 70?

 

Jeśli chodzi o absurdy w "drogówce", to temat jest rzeka, zarówno w PL jak i całej EU. Począwszy od:

 

1. Cena paliwa, tfu podatek zawarty w tej cenie (poziom akcyzy na paliwo jest ustanawiany odgórnie przez EU)

 

2. Stan dróg, wraz ze sposobem ich "łatania".

 

3. Zatrzymywanie się na zielonej strzałce, baa, sama obecność zielonej strzałki jest absurdem.

 

4. Czepianie się o nie włączanie kierunkowskazów, w sytuacji w której jego włączenie nic nikomu nie pomoże.

 

5. Nakaz jazdy ze światłami. Powiem więcej, poprzedni nakaz jazdy po zmroku oraz w trudnych warunkach był absurdem, a w tym roku WŁADZA pokazała za jakich idiotów nas uważa. Przecież światła zostały zamontowane w aucie TYLKO po to aby nam ułatwić drogę do domu i każdy rozsądny kierowca gdy ma problem z widocznością to sam włącza światła. Ciekaw jestem czy przeszedłby przepis NAKAZUJĄCY jazdę z zamkniętymi drzwiami kierowcy, albo NAKAZUJĄCY kierowcy siedzieć na fotelu kierowcu, a co powiecie na NAKAZ ubierania butów na spacery po chodniku? ;) (!!!Zaznaczam, że nie będę z nikim o tym polemizował - zapraszam serdecznie na Priv.!!! DO MOD: W związku z tym iż TYLKO i wyłącznie wyraziłem swoją opinię, bez zamiaru przekonywania do niej kogokolwiek, jak również nie ustosunkowałem się do niczyjej wypowiedzi, proszę moderatora o wyrozumiałość. Myślę, że na tym forum nie powinno być tematów tabu, i te dwa ostrzeżenia w tym temacie dotyczyły bardziej bezsensownej polemiki niż samego faktu.)

 

6. Wspomniana już cena za przejazd Ax.

 

7. Jakiś czas temu widziałem w Teleexpresie (chyba) krótki rep. o moście który został skończony do połowy i tam zwieńczony stosownym płotkiem :) Czy ktoś wie gdzie to jest?

 

8. Wciskanie ludziom na rynku wtórnym szrotów, również powinno być podciągnięte pod miano absurdu. Sam fakt kupowania szrota w EU od razu z myślą o jak najszybszym jego odpicowaniu (najtańszym), czyt doprowadzenia do wizualnego stanu używanego auta, jest dołujący.

 

9. Ci co się chowają za krzakami z surzarką.

 

10. Ci co prowokują w "tajniackich".

 

11. Śpiący policjanci... ech W Gdańsku w C.H. Matarnia przy wjeździe na rondo jest taki śpioch (dobrze, że STOP tam nie postawili), przy wjeździe na rondo - wyobrażacie to sobie, że mając VEYRONA nie jesteście w stanie się wbić przed kogoś na rondo :)

 

12. Uprawnienia straży miejskiej co do drogówki.

 

To by było na tyle co mogłem z głowy zebrać o tej godzinie. Dobrze, że jeździmy autami dzięki którym możemy zapomnieć o tym "ciekawym" świecie.

"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam odcinek autostrady przy Strykowie, autostrada super ale nie zrobili obwodnicy Strykowa i by wjechać na autostradę trzeba przejechać przez centrum Strykowa... współczuję Strykowianom...

 

I zanim dojedziesz do Strykowa, stoisz godzinę w korku do ronda.

Najwiekszym absurdem roku, dla mnie, jest wyprzedzanie się nawzajem Tirów na autostradzie, np z róznicą 2 km/h, gdzie manewr ten potrafi trwac dobrych kilka minut...

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakaz jazdy ze światłami. Powiem więcej, poprzedni nakaz jazdy po zmroku oraz w trudnych warunkach był absurdem, a w tym roku WŁADZA pokazała za jakich idiotów nas uważa. Przecież światła zostały zamontowane w aucie TYLKO po to aby nam ułatwić drogę do domu i każdy rozsądny kierowca gdy ma problem z widocznością to sam włącza światła. Ciekaw jestem czy przeszedłby przepis NAKAZUJĄCY jazdę z zamkniętymi drzwiami kierowcy, albo NAKAZUJĄCY kierowcy siedzieć na fotelu kierowcu, a co powiecie na NAKAZ ubierania butów na spacery po chodniku? ;) (!!!Zaznaczam, że nie będę z nikim o tym polemizował - zapraszam serdecznie na Priv.!!! DO MOD: W związku z tym iż TYLKO i wyłącznie wyraziłem swoją opinię, bez zamiaru przekonywania do niej kogokolwiek, jak również nie ustosunkowałem się do niczyjej wypowiedzi, proszę moderatora o wyrozumiałość. Myślę, że na tym forum nie powinno być tematów tabu, i te dwa ostrzeżenia w tym temacie dotyczyły bardziej bezsensownej polemiki niż samego faktu.)

 

Wyrazanie swojej opinii na forum publicznym to rowniez DYSKUSJA.

Skoro dwukrotne prosby o zaprzestanie dyskusji na temat obowiazku jazdy na swiatlach do Was nie docieraja, to temat zamykam.

Uprzedzam rowniez, ze proby kontynuowania rozmowy na temat swiatel beda konczyly sie zamykaniem tematow i rozdawaniem ostrzezen.

Czy moderatorzy pisali w tym topicu w jakims niezrozumialym jezyku? :mad2:

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.