Skocz do zawartości

[E39] Kontrolka ABS ASC/Czujnik ABS ASC


krystian26

Rekomendowane odpowiedzi

Kupowanie zamienników dla mnie mija się z celem z tego co czytałem w tym temacie, więc wolę ori w tym przypadku używkę. Nie oszukujmy się to nie jest część promu kosmicznego nafaszerowana elektroniką, te czujniki nie jedno auto przeżyją.

Część kupiłem na szrocie więc albo z angola, albo z rozbitka z gwarancją rozruchową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 538
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Mam problem że zapala się kontrolka ASC a ABS nie zapala się i działa prawidłowo

po sczytaniu błędu na impie 5,0

pokazało błąd może ktoś wie co to jest

=================================

ERROR MEMORY REPORT

 

57 DKI - Signal of Motronic (ADS - part)

Error frequency : 255

Vehicle speed 2.75 km/h

ASC passive

ABS - control passive

stop light switch on

ASC - controlpassive

=================================

 

moja bunia to E39 520i 150km produkcja (10.1997 w realoem) w dokumentach 01.1998

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

nie da się jej wyłączyć guzikiem

jak postoi przez noc (ok. 10godzin)to nieraz ginie.

Ale po jakimś czasie zapala się nie ma reguły kiedy nieraz 5 kilometrów a nieraz 700km jadę i zapala się w czasie jazdy.

Tak było tydzień temu. A teraz w ogóle nie gaśnie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź połączenie pod maską (nie wiem jak to się nazywa) ale jest blisko przepustnicy tylko bardziej na wierzchu i odpowiada za kontrolę trakcji. Jest również do tego przymocowana linka cieńsza niż od przepustnicy. Ja kiedyś to odłączyłem bo czyściłem wszystkie styki pod maską i mi wyskoczył błąd. Po podłączeniu było ok. A nóż może to jest to :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpiąłem ten kabel to też jest przepustnica ASC

i zginęła kontrolka na chwilkę ale po 30 sekundach znowu się zaświeciła

będąc na biegu jałowym nie jadąc i powtórzył się ten błąd

1.mam pytanie czy można tą przepustnice jakoś sprawdzić miernikiem

2.czy przy zmianie na inną przepustnicę trzeba nową adaptować

 

dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zadzwonił do mnie magik i powiedział, że udało sie naprawić sterownik. Zobaczymy czy rzeczywiście mówi prawdę...

 

Witam,

Jak się finalnie zakończyła naprawa sterownika? Działa? Niedziała? Jakieś dodatkowe problemy?

Pisząc w którymś z postów o specjaliście z Rumi miałeś na myśli ofertę pana Lisa z Eltronic'a który ogłasza się też na alledrogo.pl?

 

Swój sterownik już 'naprawiałem' trzy razy, pomagało to na jakieś dwa/trzy miesiące i usterka wracała. Sterownik jest raczej OK, przerwy się robią na połączeniu płytek w obwodach odpowiedzialnych za sygnały z czujników, i skłonny jestem dać w końcu zarobić fachowcowi jakiemuś, dlatego też byłbym wdziećzny za twoją opinię o nim.

 

Pozdrawiam

e61 530dA >> spacer.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem,zapalila mi sie kontrolka abs i asc.Okazalo sie ze czujnik abs-u w tylnim kole jest uszkodzony.Od tego czasu nie dziala wspomaganie kierownicy.mechanik powiedzial ze pompa siadla,kupilem nowa zamontowal i dalej nie ma wspomagania :mad2: Czy jest to mozliwe ze przez czujnik abs nie dziala wspomaganie?? :shock: jeden uzytkownik na pierwszej stronie pisze ze tez mial uszkodzony czujnik abs i problem ze wspomaganiem.Pomocy bo to chyba 5 wymiana w tym aucie dobrej czesci na dobra :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz i tak do wymiany czujnik ABS to mogłeś najpierw go wymienić i zobaczyć efekty.

Też już kilka razy się spotkałem, że ktoś pisał o wspomaganiu przy uszkodzonym czujniku ABS. Nie wiem dlaczego, ale tak jest. Jak ktoś siedzi w elektronice to pewnie będzie wiedział. Szkoda, że nie wymieniłeś najpierw czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz i tak do wymiany czujnik ABS to mogłeś najpierw go wymienić i zobaczyć efekty.

Też już kilka razy się spotkałem, że ktoś pisał o wspomaganiu przy uszkodzonym czujniku ABS. Nie wiem dlaczego, ale tak jest. Jak ktoś siedzi w elektronice to pewnie będzie wiedział. Szkoda, że nie wymieniłeś najpierw czujnika.

 

 

:mad2: mechanik jak zwykle wprowadzil mnie w blad!masakra....to na 100% ze przez czujnik abs nie dziala to wspomaganie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci na 100% bo nie wiem tego, ale widziałem na tym forum że kilka osób miało podobny problem. Ale nie wiem czy mieli servotronic czy normalnie wspomaganie.

 

Przecież czujnik masz i tak uszkodzony prawda? To go zmień i sam się przekonasz.

 

Nie kupuj zamiennika. Kup VDO siemens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci na 100% bo nie wiem tego, ale widziałem na tym forum że kilka osób miało podobny problem. Ale nie wiem czy mieli servotronic czy normalnie wspomaganie.

 

Przecież czujnik masz i tak uszkodzony prawda? To go zmień i sam się przekonasz.

 

Nie kupuj zamiennika. Kup VDO siemens.

 

Dzieki kolego,czujnik juz mam, ori siemens ,rano wymienie i dam znac co z tym wspomaganiem...Dzieki za szybka odpowiedz

 

A wiec czujnik wymieniony,oczywiscie tzreba bylo nawiercac i dlubac ale jakos poszlo,predkosciomierz dziala ,ekonomizer takze ,ale nie zgalsy kontrolki od abs i asc :mad2: na kompie wyszlo ze teraz prawy przedni czujnik nie dziala,sciagnelismy kolo okazalo sie ze jest strasznie brudny i cala puszka byla zablocona,wszystko wyczyszczone osuszone sprawdzone miernikiem[czujnik daje napiecie] i dalej nie dziala abs i asc,bledu nie da sie wykasowac :mad2:3 dni temu tego beldu nie bylo, oczywiscie wspomaganie nie dziala dalej...Pomocy!

ps:od 2 dni pada deszcz moze gdzies izloacja nie trzyma i robi zwarcie??

Edytowane przez BMW e39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazna rzecz dla wszystkich, sprawdzajcie swoje czujniki abs w kolach, bo moj pekl ze wzgledu na to ze zaczela sie robic rdza i wypchalo czujnik az pekl w pol ,sam czujnik jest sprawny .....Wystarczy popryskac raz na jakis czas wd40 albo poprzeczyszczac...bo gdyby nie ta rdza to czujnik by dzialal dalej bez problemu...Rdza robi sie w miejscu gdzie sie wsadza czujnik,choc w innych kolach nie zauwarzylem takiego problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz niebieską i szarą wtyczkę to coś masz namieszane. Powinieneś w sowim modelu mieć niebieskie.

Musisz otworzyć tą puszeczkę wypiąć czujnik i przy piaście wykręcić na imbusy czujnik. Trzeba uważać bo zazwyczaj nie wychodzi i zostaje rozwiercanie. Rozwiercać też trzeba z głową by nie uszkodzić wieńca magnetycznego i by nic do środka nie wpadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz niebieską i szarą wtyczkę to coś masz namieszane. Powinieneś w sowim modelu mieć niebieskie.

Musisz otworzyć tą puszeczkę wypiąć czujnik i przy piaście wykręcić na imbusy czujnik. Trzeba uważać bo zazwyczaj nie wychodzi i zostaje rozwiercanie. Rozwiercać też trzeba z głową by nie uszkodzić wieńca magnetycznego i by nic do środka nie wpadło.

 

u mnie wlasnie nie chce wyjsc ten czujnik i praktycznie trzyma sie na jednym kabelku ,nie da sie tego jakos inaczej wyciangac niz rozwiercanie??bo rano to bede robil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Musisz otworzyć tą puszeczkę........................Trzeba uważać............Rozwiercać też trzeba z głową.............by nic do środka nie wpadło.

:norty:

Sorry ale jak przeczytałem to nie mogłem się powstrzymać.

Ojj trzeba uważać, by nic do środka nie wpadło :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.