Skocz do zawartości

BMW&Volvo


lg22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.No cóź przychodi w życiu ta chwila kiedy trzeba wybrać ,co dalej a w zasadzie czym dalej.Od kilku lat jestem (szczęśliwym) użytkowinkiem BMW ostatnio e39 (wcześniej e30,e36,e34,e46) ale teraz kiedy nie stać mnie na x5 a e 90 wogóle mi się nie podoba trzeba szukać czegoś innego.Ze względu na rodzaj wykonywanej pracu (mam możliwość testowania innych marek) wybrałem Volvo s80.Stosunkowo niska cena ,bardzo dobre wyposażenie,dobre silniki ogólnie pasuje mi design tej marki.Co Wy na to wchodzić w to czy dać sobie spokój ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

wypowiem sie na temat volvo bo moja mama ma volvo tylko ze S60 T5.ogólnie samochód bardzo przyjemny i komfort jazdy do e39 nie porównywalnie lepszy.A skoro mowa to o S80 to juz wysoka klasa i myślę ze te wrażenia z jazdy też będą duże-polecam wersje T5.jakość wykonania sego samochodu jest naprawdę dobra.Są dobrze wyposażone a cena jest kusząco niska.

BMW E39 vs VOLVO S8-moim zdaniem volvo będzie dużo lepsze ale to jest tylko moje prywatne zdanie.E39 jeździ już "na masę".Ostatnio znajomy(ma 18 lat) dostał e39 w prezencie-i to mnie np skłania do sprzedania moich i kupienia czegoś lepszego.

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

moje 3 gr...

 

nie wiem, o ktorym modelu s80 mowisz, mialem okazje testowac s80 z 2002 r. (chyba, w kazdym razie poprzedni model), samochod na zewnatrz mi sie bardzo podoba, mimo ze uplynelo wiele lat od czasu, kiedy zszedl z desek kreslarskich - ucieszylem sie, kiedy kolega zaprosil mnie na jazde testowa przed zakupem

 

powiem tak, zalety tego samochodu to wyglad (a to wiadomo rzecz gustu), srodek dla mnie przestarzaly (wiadomo rzecz gustu), fotele - to siedziska do ogladania TV, miekkie, nie trzymajace w zakretach, styl kanapowy - byc moze za bardzo jestem przyzwyczajony do moich siedzen sportowych

 

silnik, jesli dobrze pamietam, to byl 2,4 benzyna (ok. 140 km) + automat - po przesiadce z bmw generalnie i to i to rozczarowanie

 

zalezy kto co lubi, ale ja po tamtym razie strasznie sie zrazilem do volvo, wedlug mnie nie ma co w ogole porownywac np. e39 i s80 z podobnych lat produkcji, bo to dwa rozne swiaty

 

jest tez nowy model s80, ktorym nie jezdzilem... moze cos sie polepszylo

 

pozdr

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji swej byłej pracy pamietam jazdy testowe nową Laguna w 2001 roku i samochody do porównania. Niestety dostalismy wtedy nieopaterznie V70 T5, napęd na 4 kola i okolo 250 kucyków pod maską. Auto przylepione do ziemi. Niesamowita jazda, zbiornik paliwa wystarczył na 2 godziny. Pamiętam też Avensis z urwanym kołem, Lagunę która sie zapaliła (jazda automatem i nawracanie na recznym), no i Passata 1,8T który jeździł dobrze ale cos zaczeło smierdzieć dymem spod maski :)
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dorzuce 3 grosze, bo z VOLVO od lat mam kontakt, moja najdrozsza ma 960 kombi. Wrazenia z jazy nie wazne, bo inny model, ale jest pewien klopot. A mianowicie serwis. Wrazenie z obslugi samochodu tej marki sa nastyepujace:

 

- nikt nic nie wie! nikt nic NIE UMIE! a kazdy chce zarobic krocie.

- ci co mowia, ze wiedza kaza sobie placic slone rachunki, a i tak nie potrafia nic zrobic, choc dadza ci kawe

- czesci: tragedia z dostepnoscia, pal szesc ceny, bo to czasem mniej wazne, ale nawet autoryzowny serwis nie potrafi czasem zamowic tego co trzeba i zamawia po kilka razy zle czesci

- awaryjnosc: spora, i to w starszym, mniej skompliokowanym, jeszcze prawdziwym VOLVO

- jedyny plus to komfort oraz TYLNY naped, ale jak mowie, to jest 960 z 95 roku. Auto super, ale serwis i koszta - TRAGEDIA i nie jest to moje odosobnione zdanie. Poszukaj na googlach opinii z serwisowania tej marki. Wielu, nawet bardzo zamoznych klientow odpuscilo temat.

(OO=[][]=OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.No cóź przychodi w życiu ta chwila kiedy trzeba wybrać ,co dalej a w zasadzie czym dalej.Od kilku lat jestem (szczęśliwym) użytkowinkiem BMW ostatnio e39 (wcześniej e30,e36,e34,e46) ale teraz kiedy nie stać mnie na x5 a e 90 wogóle mi się nie podoba trzeba szukać czegoś innego.Ze względu na rodzaj wykonywanej pracu (mam możliwość testowania innych marek) wybrałem Volvo s80.Stosunkowo niska cena ,bardzo dobre wyposażenie,dobre silniki ogólnie pasuje mi design tej marki.Co Wy na to wchodzić w to czy dać sobie spokój ???

 

A może zamiast przesiadki na Volvo,warto rozważyć kupno jakiejś bardziej topowej wersji E39(chociaż nie wiem jaką masz obecnie_ :wink: )jakieś 540 jeżeli nie boisz się kosztów paliwa,albo jakieś bardzo dobrze wyposażone 530d :?:

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne co piszesz bo my serwisujemy nasze volvo w rzeszowie w ASO i z mechaniką nie ma żadnego problemu.wszystko co było nam potrzebne do tego modelu mieli na miejscu i na poczekaniu montowali-ceny?no cóż tanio nie jest ale w porównaniu z cenami serwisowania Mercedesa W211 E320 CDI to nie ma aż takiej tragedii :wink:

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

wypowiem sie na temat volvo bo moja mama ma volvo tylko ze S60 T5.ogólnie samochód bardzo przyjemny i komfort jazdy do e39 nie porównywalnie lepszy.A skoro mowa to o S80 to juz wysoka klasa i myślę ze te wrażenia z jazdy też będą duże-polecam wersje T5.jakość wykonania sego samochodu jest naprawdę dobra.Są dobrze wyposażone a cena jest kusząco niska.

BMW E39 vs VOLVO S8-moim zdaniem volvo będzie dużo lepsze ale to jest tylko moje prywatne zdanie.E39 jeździ już "na masę".Ostatnio znajomy(ma 18 lat) dostał e39 w prezencie-i to mnie np skłania do sprzedania moich i kupienia czegoś lepszego.

Jeździłem S60 2.0t z 00r i nie zrobiło na mnie zbyt dobrego wrażenia a już napewno nie uważam że jest w jakiś sposób bardziej komfortowe od e39. Wyposażenie było ok, była też skóra która raczej nie przypominała nawet skóry i daleko jej do tej z e39. Jakiś czas temu znajomy kupił T5 więc kucyków więcej ale znowu nie mogę się zgodzić z tym że mało pali bo stacje benzynową trzeba odwiedzać często. Dla mnie wybór prosty wole starsze BMW niż młodsze Volvo.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i spoko,każdy wyraził swoje zdanie i jest ok.po za tym jeździłeś ta starsza wersja S60-ale nie ważne.kup to co Tobie będzie odpowiadało.nie masz na X5 a masz teraz E39 to może popatrz za E38 :norty: i tu chyba już nie będzie protestu że jest gorszym samochodem od E39 bo jak dla mnie w tym porównaniu E38 ma przewagę we wszyskim :D

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo jest przeznaczone dla 40-sto letnich ojców szwedzkiej rodziny, jadących 90 km/h w terenie nie zabudowanym, na wprost, do znajomych na kolację. Samochody super mega bezpieczne, pewnie komfortowe, ale niestety bez wyrazu.

Sieć serwisowa taka sobie, a jak juz jest to drogo.

 

Kolega miał V40 z silnikiem 1.9 d. Kupił nowe, zrobił 120.000 i oddał bratu. Generalnie bez awarii ale wnetrze przypominało Astrę II. W tej chwili ma nowe C70 z jakimś Dieslem 2.4 chyba ok 170 KM. Zaprosiłem do na "runde" moją 330d i stwierdził ze jednak BMW z założenia ma sportowy charakter. Reakcja na gaz inna, przełożenie ukł. kierowniczego krótsze. Lepsze hamulce, przyjemniejszy handling.

Mówi o swojej C70 - dobre co lans latem z otwrtym dachem i na autostradę do Berlina :norty:

Nastepne kupuje E93 335d :)

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w volvo s80 zaimponowalo mi naglosnienie [chyba dolby pro logic] a reszta to taka bez wyrazu na pewno zadna rewelka w porownaniu do e39 o podobnym wyposazeniu

 

przy volvo tez moze byc problem z dostepnoscia czesci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem s80 w szwecji przez pol roku. moja opinia nie jest zbyt obiektywna gdyz niedobrze mi sie robi gdy widze volvo;) tam kazdy jezdzi s80 kombi, srebrny metalik:). bleeee... moim zdaniem bmw posiada dusze.... a volvo? no coz nie zakochalem sie delikatnie mowiac. hehe mowisz, ze miales e34 i sprzedales?:D hehe ja mam blokade mimo, ze na rozum powinienem poszukac czegos w td.pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez sie wtrące do tej rozmowy, ja pracuje w serwisie Volvo w Norwegii i uważam że nowe s80 jest bardzo dobre ma nie tylko disla o mocy 170km i T5o 250km ale tez topowy model V8 i to jest silnik Yamahy :jawdrop: posiada on 315 km jest to auto o napewno lepszym komforcie ale napewno mniej sportowe od BMW i tu jest własnie różnica miedzy Volvo a BMW sportowo czy komfortowo? A czy auto awaryne? myslę że tak samo jak BMW.

A wiec wybór zawsze należy do kupującego ale zgodze się z moim poprzednikiem Volvo nie ma duszy jest naprawde dobre mocne i daje radość z jazdy ale to nie wszysko!!! Ja osobiście bym wolał nową 740 :mrgreen: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie , pięknie ale podstawową wada Volvo jest przedni napęd, chyba, że mówimy o wersji z napędem na dwie osie.

Panowie każdy expert od samochodów potwierdzi ,że samochód z napędem na tył ma nieporównywalnie lepsze prowadzenie niż samochód z napędem na przód.

Volvo samochód sam w sobie ładny i pdobno bezpieczny ale ten przedni napęd wyklucza go z czołówki porządnych samochodów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam kazdy jezdzi s80 kombi, srebrny metalik:). bleeee...

 

spoko...S80 combi?to tak jak byś widział 7combi.nie było S80 w combi co ty wygadujesz :duh:i zaraz się dowiem ze e34 ma lepszy komfort niż S80 :norty:tak jak napisał kolega xtec...wolał bym 740-nawet E38 już nie będę tu mówił o E65/66 :mrgreen: .ale proszę nie mówcie ze e34 sie lepiej jeździ.

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak Łukasz mi chodziło o e65/66 wiadomo, mówią żę brzydka 7 ale ja tam nie werze i myśle że jest inna ma swój styl i to wnetrze(naprawde i w przenośni) :modlitwa: czapki z głów!!!! Ale to już kwestia gustu! a co do przedniego napędu to napewno nie nadaje sie do ostrej jazdy ale kto sie wybiera na odcinki specjalne serią 7 albo S80. Panowie do tego są auta z literą M, a 315 koni w limuzynie ma dawać przyjemność z jazdy po autostradach a tam nie ważne czy masz tył czy przód napędzany!

Aha dodam jeszcze że jeśli by mnie było stać to w garażu miał bym i volvo i BMW :mrgreen: a wiec Łukasz kup sobie S80 ale zostaw też BMW np e32 :cool2: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za opninie zawsze warto poczytać co inni myślą.W mojej pracy zajmuję się dosyć dużą flotą samochodową(180 aut osobowych) mamw związku z tym jakieś porównanie i powiem wam że na tle innych marek volvo wypada ok ,ale zgodze się że auto nie ma duszy tak ja np bmw.Co do e 38 to osobiście wydaje mi się ze autko wyglada już niestety staro chociaż napewno jest świetnym samochodem i raczej sie nie skuszę ale zastanaiwm sie nad jakimś nowszym modelem e39 moze 2002-2003 rok.Podsumowując :albo Volvo s80 dizel 2,5 lub 3 litry albo e 39 po lifcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.