Skocz do zawartości

Przeszczep serca


katanos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z kumplem kupilismy 328 w qpecie (stary rekin) i przymierzamy się do przeszczepu serca na v12 z E38. Moe któryś z kolegów mógłby dokładnie podac lub zmierzyć wymiary tego silnika samego i z osprzętem ?

pomożecie?

 

A jaką skrzynie dacie bo chyba nie automata z 750? Co z wałem i dyfrem?

 

Nie lepiej pomyśleć nad jakiś V8 z 740 i dołożyć mu turbo żeby fruwało? :)

 

Są Jaguary co z silnika podobnego do V8 z BMW ale o pojemności 3.6 wyciągają 400 KM seryjnie.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starsze modele BMW w serii 3 rekinami nazywano bude E-21

( z tym ze koledze chyba nie chodzi o te nadwozie bo z tego co się orientuje to w nim nie było silnika 2.8)

W e21 montowano m30b28, czyli 2.8 litra, ale był to model ALPINA B6, autko FRUWAŁO :norty:

Sadzę że kolega piszę o e36, wstawianie tam V12 nie jest najlepszym pomysłem, lepiej V8, wzorując się też na modelu ALPINA E36.

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starsze modele BMW w serii 3 rekinami nazywano bude E-21

( z tym ze koledze chyba nie chodzi o te nadwozie bo z tego co się orientuje to w nim nie było silnika 2.8)

W e21 montowano m30b28, czyli 2.8 litra, ale był to model ALPINA B6, autko FRUWAŁO :norty:

Sadzę że kolega piszę o e36, wstawianie tam V12 nie jest najlepszym pomysłem, lepiej V8, wzorując się też na modelu ALPINA E36.

 

kolega nie pyta co jest lepszym rozwiązaniem tylko o długość silnika. Masz tu linka o przeróbkach V12.Długości silnika nie znam.

http://www.racingpowerplant.com/bmw_m70.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie. Chodzi mi o e36 a pisząc posta przeglądalismy prospekt starszych modeli, stąd ta obsuwka.

Myslelismy o v8, ale po co zaturbiac jak mamy v12? poza tym v8 i v12 maja chyba niewielka róznice w wymiarach wiec turbo raczej nie wejdzie.

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie. Chodzi mi o e36 a pisząc posta przeglądalismy prospekt starszych modeli, stąd ta obsuwka.

Myslelismy o v8, ale po co zaturbiac jak mamy v12? poza tym v8 i v12 maja chyba niewielka róznice w wymiarach wiec turbo raczej nie wejdzie.

Dzieki za pomoc

 

robiliscie kiedys juz cos takiego ?

 

chyba sobie nie zdajecie ile to problemow i przerobek ... zeby to zrobic dobrze nie wystarczy tylko wyciagnac 2,8 i wlozyc 5,0 i ogien w droge ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Masakra :!:

Życzę powodzenia i wygranej w totalizatorze sportowym :D

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy robilismy?

tak, np 2.3 z Sierry do Poloneza, ale to tutaj to wieksze wyzwanie ale warto. jesli nie da sie upchac tego klocka do e36 to załadujemy go do mojej omegi mv6.

Skoro juz upchali tam v8 z corvetty to moze ja upchne v12. Jednak najpierw przymiarka do e36.

 

Romanek dzieki za linka ale nie znalazłem tam nic o wymiarach samego silnika.

Moze po prostu ktorys z kolegow majacych w posiadaniu 750 otworzy maske i zmierzy bandyte?

 

ps: milo miec cos czego nikt jeszcze sam nie zrobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.