Skocz do zawartości

E34 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


chwieju

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili auto jeździ na Shell Helix Diesel Plus 10 W 40. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym olejem w jego silniku, czy może ktoś go mocno odradza, albo mocno poleca coś innego do 2,5 tds :?:

 

Pozdrawiam! :roll2:

 

Bdb olej ! Jeżeli ci go zacznie ubywać w za dużych ilościach to przeżuć się na Valvoline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

panowie mam pytanie. Czy te oleje castrol magnatec z allegro są warte tej ceny? Mam na myśli to czy są pewne. Korzysta ktoś z was z nich??

http://www.allegro.pl/search.php?string=castrol+diesel&category=18933&country=1

.

 

nie kupuj z nieznanych zrodel....te oleje moga byc podrobkami :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Panowie,do mojego auta (tds 96r.) lano przez lata olej bmw. Ostatnio wymieniano go w zeszłym roku. Jest kartka bmw5w30. Moje pytanie brzmi: czy nie zaszkodzę silnikowi gdy wleję mu 5w30 ale ze starszą normą,tzn. bmw ll 01? Z tego co się orientowałem w ASO,bmw ma dziś na półce tylko 5w30 LL04. I taki prawdopodobnie mam zalany,bo od zeszłego roku niewiele się zmieniło w ASO...-szczegół,że auto było jeszcze wtedy w Niemczech. Ale wydaje mi się,że obecna norma nie jest wymagana do e34,gdzie nie ma DPF-u,a spaliny pachną jak w Jelczu... Lepkość wolałbym zachować.Co sądzicie-nie zaszkodzi np.Valvoline Synpower 5w30 z normą LL 01? :roll:
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...najlepiej jest sugerować sie klasą lepkości i tym jaka reklama jest najbardziej fantastyczna ,czyli najlepszy olej to CASTROL SUPERMEGAHIPERLONGLIFEDOBMWEDGE :mad2: , oczywiście to co jest napisane w instrukcji obsługi to wierutne kłamstwa i oczywiście nie ma sie co sugerować tymi wytycznymi ...czy klasa API SF będzie dobra?

pewnie nie ,no bo co to jest ?

GENERALNIE MOŻNA KUPIĆ OLEJ KLASY CE/SF (DIESEL/BENZYNA) I WYMIENIAĆ GO CZĘŚCIEJ , NA PEWNO BĘDZIE TO DUŻO LEPSZY ZABIEG

iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drumpit jeżeli chodzi o twojego tds-a to wg.instrukcji powinieneś stosować olej klasy ACEA B3 ,czyli teoretycznie możesz nawet wlać przykładowo taki mineralny olej

http://www.olejedosilnikow.pl/produkt/oleje-silnikowe/mineralne/elf/elf-turbo-diesel-15w40-5l-15w-40,120.html ,oczywiście nie chodzi mi o markę;równie dobrze może to być lotos ,ale jeżeli twierdzisz że do tej pory silnik chodził na pełnym syntetyku i nie spalał go w niepokojących ilościach ,ani nie wycieka go za dużo przez uszczelniacze

...to możesz spokojnie zalać go olejem z aprobatą LL-01, oczywiście możesz poszukać coś tańszego jak VALVOLINE ,może to być nawet LOTOS byle by klasa jakości nie była niższa jak b3 (ACEA B3) ...........................Natomiast do mojego poprzedniego postu to ,wystarczy stosować się do wytycznych instrukcji , i lepiej wymieniać olej z filtrem częściej niż to jest zalecane a wszystko będzie w jak najlepszym porządku

iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki. Rozumiem. Przejechałem już 10 000 km i na miarce oleju ubyło może 2mm-a sprawdzam zawsze na równym co jakieś 500km. To dobry znak. Zastosuję olej 5w30 o aprobacie ll01. Pozdrawiam!
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,lekki szok... Zapłaciłem za usługę wymiany oleju i filtrów oleju i powietrza 200zł. Czy to normalna cena? Olej miałem swój.Wydaje mi się to drogo,nawet jeśli oba filtry były najdroższe. Ale może się mylę. Nie dyskutuję z mechanikiem,bo znamy się od lat i płacę tyle ile zażąda bez dyskusji.Co sądzicie? Zostałem naciągnięty? :duh:
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kujawski ja leje i jest git- taki żarcik :mrgreen: osobiście dobry półsyntetyk, raczej nie zwracam priorytetowo uwagi na markę- po prostu często go zmieniam...

Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.


Reanimacja:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=228175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie,lekki szok... Zapłaciłem za usługę wymiany oleju i filtrów oleju i powietrza 200zł. Czy to normalna cena? Olej miałem swój.Wydaje mi się to drogo,nawet jeśli oba filtry były najdroższe. Ale może się mylę. Nie dyskutuję z mechanikiem,bo znamy się od lat i płacę tyle ile zażąda bez dyskusji.Co sądzicie? Zostałem naciągnięty? :duh:

 

hehehehe nie pytasz to płać....ja tam dziekuje za takie znajomości....

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czemu boicie się syntetyków?

Leje 5w40 Castrola Edge M60b30 (przebieg 280k)

Lałem 5w40 Do M30b35 (przebieg oficjalnie 290k ale chyba było 400k),

I jakoś nie dolewam :) Ale wymiana co 10 tyś!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja mam benzynke 2L , 24V mechanik wlał mi mobil 1 półsyntetyk , silniczek cichutki jak nie wiem, olej po 5 tys. km. dalej taki sam, porównując z tym z butelki nie widać różnicy w niczym. Na poprzednim oleju były lekkie przecieki a teraz nic jakby samo sie uszczelniło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
koledzy co sadzicie o 5w50 mobila do tds´a? Przebieg 250tys.

 

Ale przy normalnej eksploatacji śmiało lać 5wXX ja preferuję 40 i śmigać.

 

 

 

 

 

a tu dalej jak grochem o ściane...

iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A ja tam do swojej e34 leje VALVOLINE MAX-LIFE 10w 40 i jestem zadowolony z tego oleju,jakiś czas temu miałem forda mondeo 1.8 zetec auto miało 320000 km przebiegu z czego ja zrobiłem nim 111000 coś kolo ,wymianę oleju robiłem co 10 000 olej jak powyżej vavoline i jak przed sprzedażą rozrząd robiłem to po zdjęciu pokrywy zaworowej części były złote (czytaj żółte i czyste) to chyba najlepszy dowód świadczący o jakości oleju, a auto w trąbę dostawało nie miłosiernie bo kjs latało po sprzedaży często widuje kupca i jak do tej pory jest zadowolony z silnika olej dalej ten sam i co ? A fordzik nalatane ma blisko 400 000. oczywiście bez gaza haha.
I NEED A DOLLAR !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.