Skocz do zawartości

E34 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


chwieju

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie problem w tym że nie podałeś żadnych konkretów.Natomiast co do linku to była tylko strona przykładowa zawierająca podstawowe informację na temat oleju i jego klas,a co do forum to nie wnikałem bo jak wszędzie zawsze znajdą sie ignoranci

pozdrawiam

iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dałem konkretne przykłady, a nie bicie piany.

 

Powiedziałem ile wiedziałem, ale jak wiesz więcej to spoko :cool2: Ja eksperta z siebie nie robię. Wiem tylko, że w życiu bym nie wlał do silnika w miarę nowoczesnego jakim jest TDS jakiegoś minerała. Ani to ekonomiczne, ale dobre dla silnika.

 

Dla mnie oleje syntetyczne nie są olejami wyczynowymi :mrgreen: Są to normalne oleje do normalnych silników.

 

Co do tej strony co padałeś.. Jak widzę ludzi co piszą o oleju do LPG to śmiać mi się chce :mrgreen: Omijam takie artykuły szerokim łukiem. Pewnie jest bardziej oleisty bo przecież gaz jest suchy :norty:

 

 

widzę że funkcje myszki wklej,wytnij,kopiuj masz opanowane ale praktyki z samochodami żadnej,.

a jeśli chodzi o tzw .przez ciebie wiarygodne źródła oleju to co masz na myśli pisz wprost a nie oględnie

 

tzn twierdzisz że olej np. LM można kupić z niewiarygodnego źródła ?

pierwsze słyszę.

 

 

nie wlał do silnika w miarę nowoczesnego jakim jest TDS jakiegoś minerała.

 

a to ci dobre nowoczesny silnik :lol:

a przecież ze mną sie nawet kłóciłeś że 10w to też byś nie wlał :search: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ty nie masz żadnej praktyki jeśli wlewasz minerała do silnika. Sorry. Masz praktykę ale z polonezów i dużych fiatów i nie potrafisz iść do przodu.

Napisałem w miarę nowoczesne. Wiedziałem, że ktoś się do tego doczepi. Jak by nie patrzeć TDS nie jest zacofaną jednostką i była produkowana dalej przez długie lata.

 

Nie pisałem, że LM. Może i tak ale tego nie wiem. Motula bez problemu można kupić podróbkę bo ktoś na rynek wypuścił. A ja na motulu jeżdżę tym razem i siedziałem w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ty nie masz żadnej praktyki jeśli wlewasz minerała do silnika. Sorry. Masz praktykę ale z polonezów i dużych fiatów i nie potrafisz iść do przodu.

Napisałem w miarę nowoczesne. Wiedziałem, że ktoś się do tego doczepi. Jak by nie patrzeć TDS nie jest zacofaną jednostką i była produkowana dalej przez długie lata.

 

Nie pisałem, że LM. Może i tak ale tego nie wiem. Motula bez problemu można kupić podróbkę bo ktoś na rynek wypuścił. A ja na motulu jeżdżę tym razem i siedziałem w tym temacie.

 

 

 

widzę że nową technologie odkryłeś od kiedy 10w to jest mineralny olej.

bo cały czas pisałem o 10w,oleju

 

no widzisz ja jak to brzydko ująłeś " siedzę" w kilkunastu olejach zaczynając od oleju specjal ,superol,itp,nie wiem czy wogule takie oleje na oczy widziałeś bo tyle ich przerabiałem przez wszystkie lata w bardzo rożnych autach tylko w przeciwieństwie do ciebie nie śmieję się polskiej motoryzacji

 

chłopie nie jeśli ty nawet nie wiesz które oleje są rozlewane w Pl a które nie to od czego rozmowę zaczynasz

dla twojej wiadomości ;'

oleju LM nigdy nie kupisz podrobionego bo jako jeden z paru dobrych które zostały ,jest robiony i rozlewany tylko w DE.

 

 

czyli już się przekonałeś że Motul jako podróbka wychodzi a dalej na nim jeździsz czyli na podrobionym oleju :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie oleje na oczy. Dlaczego miał bym nie widzieć. Bardziej śmiać mi się chce s pseudo mechaników i innych znawców co nie potrafią zaakceptować postępu w motoryzacji.

Nie muszę wiedzieć które są rozlewane, a które nie. Mówiłem o podróbkach i podałem przykład takiej marki.

Nie jeżdże na podrobionym. Kupiłem z pewnego źródła od kolegi z naszego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie oleje na oczy. Dlaczego miał bym nie widzieć. Bardziej śmiać mi się chce s pseudo mechaników i innych znawców co nie potrafią zaakceptować postępu w motoryzacji.

Nie muszę wiedzieć które są rozlewane, a które nie. Mówiłem o podróbkach i podałem przykład takiej marki.

Nie jeżdże na podrobionym. Kupiłem z pewnego źródła od kolegi z naszego forum.

 

 

tak chyba na monitorze swojego komputera bo z racji twojego wieku nie wierzę

twój cytat:

Bardziej śmiać mi się chce s pseudo mechaników i innych znawców co nie potrafią zaakceptować postępu w motoryzacji

pisz konkrety czyli z kogo ?

 

skoro ty nie musisz wiedzieć to z jakiej racji się za znawcę olejów uważasz i od kogoś wyjaśnień żądasz .

 

a ty myślisz że kolega z naszego forum to skąd bierze oleje?

jedzie i przywozi je prosto z fabryki BMW W Monachium :norty: ?

czy przywożą mu z hurtowni?

na temat sklepów motoryzacyjnych to nawet nie zaczynaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że z pseudomechaników i znawców. Znasz mechaników w moim regionie, że chcesz konkretów czy o co Ci chodzi?

Nigdzie nie napisałem, że jestem znawcą, chyba masz problemy z czytaniem.

Pewnie zlewa z innych aut i cedzi przez szmate żebyś miał co pisać :mrgreen:

 

I jak już znowu zacząłeś pisać to nie cytuj każdego posta bo piszemy jeden pod drugim. Śmietnik z tego wątku się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz problemy z pisaniem bo zdań nie dokańczasz :mrgreen:

a ten cytat co ma znaczyć bo jak zwykle liter ci zabrakło:

 

Pewnie zlewa z innych aut i cedzi przez szmate żebyś miał co pisać :mrgreen:

 

nie zacząłem tylko twoich bredni typu np : 10 w to olej mineralny nie idzie przeoczyć :mrgreen:

 

a cytuje się po to żeby było wiadomo kogo dotyczy odp.

 

czy to forum jest po to żebyś mógł nabijać się z innych mechaników czy z tego kto jakim autem jeździ ?

ja w przeciwieństwie do ciebie piszę konkrety a nie czytane wypociny i kopiowane z Google :mrgreen: informacje.

dym ci leci :mrgreen:

 

przeciwieństwie do ciebie nie jestem anonimowy jak ty bo poza tym jaki niby masz samochodzik nic nie podajesz.

i nie odbiegaj od tematu bo bzdury tylko klepiesz które nie mają nic wspólnego z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może już wystarczy bo to zaczyna wyglądać jak przechwałki kto ma większego siura :duh: a tu rzecz ma się raczej oleju silnikowego

daniel

może cie to zaskoczy ale są też oleje "syntetyczne " produkowane w technologi hydrokrakingu jak np.Liqui Moly Top Tec 4100 5W40 lub Liqui Moly Longtime High Tech 5W30

są to oleje mineralne!!!

iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem anonimowy i mam napisane jakie auto posiadam. Chyba, że tego nie widzisz, ale trudno. I z mechaników się nie nabijam. Trochę widzę problemy z Tobą :duh: Panie stary kierowco.

 

Tak, wiem. Większość syntetyków mają baze minerałów. Ale poprzez uszlachetniacze i inne dotatki (nie wiem jakie bo zaraz pewnie się ktoś zapyta) trzymają niejednokrotnie wysokie normy stawiane przez producentów. Ja starałem się znaleźć olej który nie ma bazy minerała i nawet nie pamiętam czy się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iZzI masz rację ,pisałem do niego kilkakrotnie że temat dotyczy oleju i tylko o tym zacząłem lecz pan anonim daniel na moje to 20-letni dresiarz w czarnym bmw co myśli że wszystkie rozumy świata pozjadał w każdym jego poście przytacza drwiny śmieje się z mechaników a i z wszystkich co mają inne{ [doświadczenia} niż on sam jak mu się zwróci uwagę to kłamie w następnej odpowiedzi że się z nikogo nie śmieje i nie drwi

widocznie

sam zlewa i cedzi przez szmatę żeby miał na czym jeździć bo chyba o to mu chodziło ,

piszę do niego że mój post dotyczył tylko oleju ,ale do niego nie dociera dla niego każdy olej o klasie 10w to jest mineralny :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje bmw nie jest czarne, a srebrne i nie mam 20 lat. I doszedłem do wniosku, że przestanę tu pisać bo to co się tu dzieje to śmiech na sali.

 

Nie znasz mnie i piszesz takie rzeczy. Za grosz kultury i wychowania.

 

 

to pokaz twoje bmw wszystkim i uzupełnij dane o sobie czy czegoś się obawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Na allegro jest 6l Valvoline Maxlive 10W40 za 100zł. Warto brać? Z paczkomatu odebrałbym w sumie za 120zł. Brać czy lepiej zapytać w sklepie? Będę robił zakupy, więc jakaś zniżka do tego by wpadła jeszcze...

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegos czasu kupuje Gulfa. Bardzo dobry olej. Nie traci wlasciwoci nawet przy wysokich temp. Tam gdzie odpadaly castrole i inne komercyjne oleje, Gulf dziarsko sie trzymal. 6l mozna juz kupic za 100zl z wysylka. Mowa oczywiscie o Gulf Tec Plus 10W40

 

Ostatnio zaczal ten olej promowac Aston Martin:

http://www.gulf.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja tylko i wyłącznie stosowałem i stostowałem od zawsze Castrol 10w40.

Do dawnej E34 525TDS lałem Mobil1 i nigdy nie było mowy o innych olejach, tak z perspektywy czasu, castrol się popsuł niestety, ale do norm jest dopusczany więc jak najbardziej na tak.

Tak jak napisał kolega Rafał, gulf to bardzo dobry olej, ale praktycznie mało znany i nie występuje w popularnych sklepach, jedynie ja zamawiałem do chryslera w serwisie, bo nigdzie indziej nie mogłem dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlałem Valvoline SynPower 5w30 i po pół roku i przejechaniu 5000km nie ubyło ani milimetra na miarce. Auto od początku pracowało na syntetyku. Niestety wymiany w ASO były niekiedy nawet co 20000km :nienie: Cóż-nie ma sentymentów dla LongLife'a,tak auto traktowano w ASO w D.Swoją drogą-pewnie tak zużycie oleju wyliczał komputer(raz co 20000,innym razem po 15000,a ze dwa razy co 11,12000...)Ale jak na razie to jedyna rzecz w tym aucie,o którą się nie martwię. A roboty ,usterek,nerwów i awarii było co nie miara. Mam nadzieję,że teraz,po roku eksploatacji opanowałem tadeusza i będę już tylko się cieszył. (myślałem tak po każdej awarii...) :mrgreen:
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
mechanik wlał mi mobil 1 półsyntetyk , .

Nie ma takiego oleju co podałeś. Mobil 1 to syntetyk, Mobil 2000 to półsyntetyk

 

Mobil 3000 to też syntetyk ;)

 

A ja mam takie pytanie do fachowców...

Niedawno rozmawiałem ze znajomym który ma znajomego który pracuje jako przedstawiciel Liqui Moly.. i ten mu mówił, że mieli kiedyś do testów starą e30.. która długo jeździła na mineralnym a miała nalatane ponad 200tys km.. i zastosowali tzw. płukanke engine flush z LM przy wymianie oleju i zalali ją potem 0w30 i ponoć autko nie brało oleju i normalnie jeździło i nic sie nie działo..

Nie wiem ile w tym prawdy.. wiem, że jeśli silnik jest w dobrej kondycji to można przejść z minerala na semisynthetic .. i jeśli jest ok to przy nastepnej wymianie na fullsynthetic..

Pytam bo aktualnie mam własnie mineralny wlany i chciałbym przejsc na półsyntetyk.. Ponoć te dodatki z Liqui Moly są dość skuteczne i nie szkodzą silnikowi.. ta płukanka ponoć wypłukuje nagary, cały ten szlam i że po takim zabiegu o wymianie oleju nowy olej długo jest jeszcze czysty..

Ktoś ma jakieś rozeznanie w temacie ??

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówi się, że nie powinno się zmieniać oleju na żadszy, bo wypłuka nagary, które w jakimś stopniu uszczelniają silnik. Ja na Twoim miejscu zmieniłby, na półsyntetyk.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczesniej mialem wlany jakis castrol mineralny 15W40 to odrazu go zmienilem na polsyntetyk 10W40 jak trzeba i nic sie nie dzieje. Silnik troche sie poci przy misce, ale to bylo juz wczesniej. Jedyne co to rzadszy troche szybciej z czarnial, zapewne przez nagary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.