Skocz do zawartości

czy ktos tego uzywal?


Pol

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko.Cz stosowal ktos plyn do uszczelnienia ukladow chlodzenia:LIQUI MOLY.Jezeli tak to bardzo prosze o opinie.Z gory dziekuje Bo mam obawy ze poszla mi uszczelka pod glowica ,a nie mam teraz kasy,a to wydatek rzedu 1000 zl tak mysle.Odpiszcie ile was kosztowala wymiana uszczelki silnik m50. Edytowane przez Pol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywałem róznych uszczelniaczy ale szczerze odradzam. Jesli masz zepsutą chłodnicę to po prostu ja wymien. Uszczelniacz poza osadzaniem sie w miejscu wycieku, osadza sie również tam gdzie nie powinien, chłodnica, nagrzewnica i powoduje ze masz słabsze chłodzenie lub grzanie. Chwilowa taniosc moze Cie kosztowac wiecej...
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko.Cz stosowal ktos plyn do uszczelnienia ukladow chlodzenia:LIQOUI MOLY.Jezeli tak to bardzo prosze o opinie.Z gory dziekuje.

 

zobacz tu ile kosztuja chlodnice...wcale nie tak drogo...http://www.chlodnice.bydgoszcz.pl/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej uszczelnić łączenia węży niż profanować auto jakimś shitem. W polonezie wrzucało sie do chłodnicy słoik musztardy. :mad2:

 

Jaki rodzaj musztardy nalezy stosowac? Czy zaleznie od wielkosci wycieku nalezy stosowac deserowa az do jakeijs francuszczyzny? :) Żart.

 

1.Zmienić opaski!!

2. Jeśli to nie pomoże zmienic weże.

 

Płyn chłodniczy ma m.in. smarowac pompę wody a nie ją zacierać!

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden specyfik nie pomoże na wydmuchaną uszczelkę pod czapką. Dobra uszczelka Elring lub Goetze powinna kosztować około 200 PLN. Wymiana bez zabielenia głowicy około 300 PLN. Zabielenie głowicy ok 50 - 70 PLN. Jak widać do 1000 PLN jeszcze trochę zostaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego dochodzi jeszcze pare złotych za uszczelniacze zaworowe (a troche ich jest) uszczelka pod pokrywe zaworów, uszczelki pod kolektory bo stare pewnie się wysypią przy demontarzu, nowy płyn, noi oby zawory były w porządku to może tysiak starczy

 

Nie zapominajac o nowym olejku i filterku olejowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 6 stówkach sie powinieneś zmiescić.uszczelniacze zaworow po złotówce za sztuke .wiem,ze powinno sie je zmienic razem z uszczelką pod głowice ale wielkiego dramatu nie będzie jak je pominiesz.a co do uszczelniaczy to prawda jest taka ,że na dłuższą mete to nie zda egzaminu.jeśli chcesz mieć sprawny układ chłodzenia to niestety trzeba sakiewke otworzyc.co do chłodnicy to można poszukac używki .sa po 200-300 zł tylko trzeba uważac żeby nie kupić już takiej z uszczelniaczem :twisted:
Przyjemność nie jest prostą linią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Lepiej nie lać jakiegoś świństwa, którego miejsce nie było przez producenta przewidziane w silniku. Sprawdź dokładnie, może masz po prostu gdzieś nieszczelność lub pękniętą chłodnicę. Jak zaczniesz lać uszczelniacz, to będziesz miał później jeszcze większe koszta.
http://i.imgur.com/CgYlyQw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 6 stówkach sie powinieneś zmiescić.uszczelniacze zaworow po złotówce za sztuke .wiem,ze powinno sie je zmienic razem z uszczelką pod głowice ale wielkiego dramatu nie będzie jak je pominiesz.a co do uszczelniaczy to prawda jest taka ,że na dłuższą mete to nie zda egzaminu.jeśli chcesz mieć sprawny układ chłodzenia to niestety trzeba sakiewke otworzyc.co do chłodnicy to można poszukac używki .sa po 200-300 zł tylko trzeba uważac żeby nie kupić już takiej z uszczelniaczem :twisted:

 

Jak masz kupic sobie uzywkę to lepiej jeździj tak. Ja juz mialem 2... Zamiast kupić nowej to oszczedzałem. Teraz kupiłem nową i nie ma problemu. W focie teraz pojawiły sie tańsze niz dostępny do tej pory Nissens - chłodnice Kager. Sprawdź wymiary swojej chłodnicy, i napisz czy masz klimę a ja napisże ile Cie wyniesie.

P.S. Mam do sprzedania używana chłodnicę :) Cena 200 zł

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie Wy te części kupujecie??????????????????

U Kruka????? Złoto nie jest najlepsze na części samochodowe :twisted2: .

A tak poważnie w hurtowniach markowe części nie są drogie. Komplet Elringa na całą górę (komplet uszczelek i uszczelniaczy do czapki) widziałem za 250 - 300 PLN. Wkład filtra 20 PLN. Olej z beczki Mobil1 po 18 PLN/l. Więc skąd te ceny ?????? Gdzie ten Tysiąc????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.