Skocz do zawartości

jaki gaz do e36 2,5


cmegorz

Rekomendowane odpowiedzi

i tak zdania nie zmienie. a co do korkow, jak by byly drogi, obwodnice, autostrady itd. to nie bylo problemu ale mamy kraj jaki mamy. zycie. ja jestem przeciwnikiem robienia z aut zapalniczek! sekwencja czy jakis parownik ze srubka, jedno i to samo. wole jezdzic tramwajem albo autobusem niz latac na gazie.

 

Nie rozumiem toku myslenia "nie, bo nie i koniec". To jak ktos woli jezdzic tramwajem zamiast wsadzic gaz do auta, to po co to auto? Zeby stalo w garazu i ładnie wygladalo bez tego goreczka od wlewu gazu? Czy zeby byl fajny lans jak zajade pod dystrybutor z PB98, no bo przeciez gaz to taki przypal przed panienkami. Albo czemu ktos ma jezdzic jakims tico, do ktorego tylko wode wlac i rybki wpuscic i akwarium gotowe, skoro moze jezdzic za te same pieniadze BMW? Wytlumacz swoja wypowiedz racjonalnie, a nie w ten sposob: "nie, bo nie", to przestane sie, ze tak powiem czepiac tego toku myslenia.

 

 

Bardzo ładnie ujęte ;) Jestem takiego samego zdania ;)

http://images.spritmonitor.de/575756.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

po pierwsze primo jest to Schnitzer a nie Schnicer

a po drugie primo ile osob tyle bedzie opini czy gaz jest dobry czy nie

jak zycie znam bedzie o to duza klutnia

 

Poprawiasz a sam robisz błędy....

 

klutnia

 

K Ł Ó T N I A :) Pozdrawiam.....

I nie kłÓćcie sie bo nie ma o co :) gaz ktos po cos wymyslil :) wcale nie jest gorszy ma wieksza wartosc oktanowa :D na dobrej instalce jest wiekszy kop :) (ale nie ma co ukrywac silnik benzynowy jest silnikiem benzynowym a nie gazowym )

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo oburzyc ani sie narazic bo kocham wszystkie BMW bez wyjatku ale coponiektorych pasuje obudzic chyba, bo jezdza E30 a maja poglady jak z E90... "Jak Cie nie stac na paliwo to kup sobie Tico" - tys jest tico :evil: Nie wiem skad to sie bierze, zakompleksienie? Jakies niespelnienie? Chec zaimponowania choc nie ma czym imponowac...? :mad2: Powiedzcie bo serio nie wiem... Stac mnie na BMW i stac mnie na gaz wiec na nim jezdze bo glupi nie jestem by w kiese panstwa placic drugie tyle z ktorego nie wybuduja mi ani kilometra drogi, jeszcze dosraja podatek religi i Bog wie co wiecej, wiec cieszcie sie i placcie 4,5, ja wole 2,3 i tyle... Pozdrawiam! ps. zapalniczka sie kiepa pali a nie jezdzi wiec nie wiem jak z BMW chcesz zapalniczke zrobic... :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo oburzyc ani sie narazic bo kocham wszystkie BMW bez wyjatku ale coponiektorych pasuje obudzic chyba, bo jezdza E30 a maja poglady jak z E90... "Jak Cie nie stac na paliwo to kup sobie Tico" - tys jest tico :evil: Nie wiem skad to sie bierze, zakompleksienie? Jakies niespelnienie? Chec zaimponowania choc nie ma czym imponowac...? :mad2: Powiedzcie bo serio nie wiem... Stac mnie na BMW i stac mnie na gaz wiec na nim jezdze bo glupi nie jestem by w kiese panstwa placic drugie tyle z ktorego nie wybuduja mi ani kilometra drogi, jeszcze dosraja podatek religi i Bog wie co wiecej, wiec cieszcie sie i placcie 4,5, ja wole 2,3 i tyle... Pozdrawiam! ps. zapalniczka sie kiepa pali a nie jezdzi wiec nie wiem jak z BMW chcesz zapalniczke zrobic... :duh:

 

Sendra. Zgadzam się z Tobą w 100%

PS. Pozdrawiam z Kraka:) Wiesz moze gdzie tu mozna tanio felgi kupić?

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie taniej to sobie i krowe na przyczepie beze wozil zeby mi biogaz dawala :twisted2: Jest takie powiedzenie "wyzej sra jak d..e ma" i idealnie ono tu pasuje. Nie chodzi o sama idee gazu bo wiadomo ze jakby bylo stac kierowcow to nikt nie myslalby o gazie bo tez jestem zdania ze silnik powinien pracowac na tym do czego zostal stworzony, jednak jestem gotow isc na kompromis zwlaszcza jak na osiagach trace symboliczne wielkosci bo wszystko jest kwestia umiejetnosci wyregulowania instalacji, a oszczednosci wynikajace z uzytkowania sa olbrzymie, srednio 50%. Pracowalem w Irlandii i za godzine pracy stac mnie bylo na 8 litrow benzyny a pracowalem za najnizsza stawke za jaka mozna bylo pracowac, u nas pracuje i stac mnie na 2-3 litry, moze to dotrze do swiadomosci "burzujow" ktorych stac... Mnie tez byloby stac ale po co mam sie napinac? Wole za te 300 zl ktore mi zostanie w miesiacu z oszczednosci na paliwie isc sie niezle pobawic z dziewczyna albo sobie zalozyc nowa skore na kieronice do mojej kochanej bunii co wlasnie uczynilem :) To co oszczedze na paliwie sprawia ze na innych podzespolach nie musze oszczedzac, wrecz przeciwnie moge doinwestowac sobie samochod, ot tak zeby byl milszym dla mego oka, wiec uwazam ze stac mnie na BMW i nie musze zmieniac na tico, ale lubie tez jak stac mnie na inne rozrywki. Swoja droga przy polskiej jakosci benzyny nie wiem kto lepiej wychodzi, Ci tankujacy byle lure do baku czy ja tankujac porzadny gaz ze statoilu... To juz pytanie zostawie dla silnikowcow a tymczasem koncze przepychanki bo zawsze sie wciagam zbytnio w takowe :) Co do felg niestety nie wiem gdzie mozna kupic bo przy kupnie samochodu dostalem dwa komplety i za tym nie patrzylem nawet wiec niestety ale nie moge pomoc... Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam w imieniu kolegi też kupił 325 ale niestety nie wydoli z kasą na PB i chce założyć gaz w gre wchodzi sekwencja, potrzebuje wiedzieć jaką instalacje ma założyć, gdzie mu to super zrobią i jak kwotowo?

Z góry dzięki za rzeczowe odpowiedzi, a że gaz to tylko do zapalniczki to można sobie darować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc ja tez zakładam gaz...niestety, nigdzie nie pracuje, jestem studentem, i wydaje 800zł na wyjazdy na uczelnie + inne czyli miesięcznie grubo ponad 1000zł :roll: praktycznie przejeżdzam całe oszczędności. byłem dzisiaj w prawdopodobnie najlepszym zakładzie w bydgoszczy, chciałem najtańszą sekwencję ZENIT za 2700, ale właściciel powiedział ze do bmw takiego gówna to mi nie założy...najtańszą jaka moze mi zaoferować SIROCCO z wtryskami Valtek za 3600zł, jako że troche po znajomości to ugadalismy sie na 3400, wlew gazu przy wlewie paliwa i pierwsze 2 serwisowania za free. myśle ze to dobra oferta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc ja tez zakładam gaz...niestety, nigdzie nie pracuje, jestem studentem, i wydaje 800zł na wyjazdy na uczelnie + inne czyli miesięcznie grubo ponad 1000zł :roll: praktycznie przejeżdzam całe oszczędności. byłem dzisiaj w prawdopodobnie najlepszym zakładzie w bydgoszczy, chciałem najtańszą sekwencję ZENIT za 2700, ale właściciel powiedział ze do bmw takiego [bAD] to mi nie założy...najtańszą jaka moze mi zaoferować SIROCCO z wtryskami Valtek za 3600zł, jako że troche po znajomości to ugadalismy sie na 3400, wlew gazu przy wlewie paliwa i pierwsze 2 serwisowania za free. myśle ze to dobra oferta.

 

cześć,

a gdzie byłeś? na glinki ? w instal gaz?

proponuję jeszcze Auto Gaz na Czerowonego Krzyża, jak chcesz moge ci wrzucić namiary,

chyba ze masz swojego gazownika to wrzuć namiar jak jest dobry.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - nie lubię gazu w samochodzie - generalnie jestem zdania, że nie powinno się zakładać instalacji LPG. Jedyny rodzaj butli jaki bym tolerował, to taka w miejscu koła zapasowego - albo jakoś zabudowana, czy zasłonięta.

 

Jednak nie zawsze robi się to co się lubi - jeżeli miałbym dużo jeździć, to zaraz bym założył gaz. No bo niby dlaczego mam zmieniać samochód na taki, który mi się nie podoba, bo do beemki gazu nie wypada. Benzyna nie jest zbyt ciekawym sposobem wydawania pieniędzy na samochód - znacznie sensowniejszy jest zakup nowej części, czy wymiana na lepszy olej.

 

Jak kupowałem samochód, to finansowo nie stałem najlepiej - dlatego wybrałem 318i - żeby było mnie stać zarówno na benzynę, jak i bieżące naprawy.

 

Na koniec dodam dwie uwagi:

- oczywiście wolałbym diesla, niż lpg - tylko, że sensowne diesle są od E46, więc mając pieniądze na E36/E34 w grę wchodzi raczej benzyna

- nie do zaakceptowania przezemnie jest podejście ludzi, którzy za dużo pieniędzy nie mają, a mimo to kupują BMW z dużym silnikiem - oszczędzają na każdym kroku - od kiepskich zamienników lub w ogóle nie naprawiania usterek, do najtańszej instalacji gazowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....ja i tak uwazam ze nie powinnismy robic zapalniczek z naszych BMW, gaz nadaje sie do opli, a nie do bmw. stac kogos na bmw 325i to i paliwo nie powinno stanowic problemu, a jak chcecie jezdzic tanio, to polecam diesla

........i tak zdania nie zmienie. a co do korkow, jak by byly drogi, obwodnice, autostrady itd. to nie bylo problemu ale mamy kraj jaki mamy. zycie. ja jestem przeciwnikiem robienia z aut zapalniczek! sekwencja czy jakis parownik ze srubka, jedno i to samo. wole jezdzic tramwajem albo autobusem niz latac na gazie.......zamontujcie sobie bulte z propan butanem w bagazniku, to dopiero jest oszczednosc :mad2:

 

czytam czytam..i już mnei denrwujesz

widac jesteś mega przeciwnikiem... gazu .. heheh... sam nie mam gazu... ale nei jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem...

jednak strasznei denerwują mnie bez podstawne bezmyslne opinie!

jeździsz autem za 3 -4 tysiace... a bedziesz sie wypowiadał o oszczedności... i o tym że kogoś nie stać na Bmw... w tym poście widzę jedną osobę kogo nei stać... i to jesteś Ty !

Opel do gazu.. a Bmw... NIE... lepsze e30 w benzynie niż vectra C w gazie...

Jakbyś robił troche wiecej km niż swoje 600km w miesiącu :duh: to może byś zrozumiał...

jedź za grancie człowieku... coraz cześciej spotyka się za grancią takie samochody jak lexusy volva... Nowe... nie z lat 80 jak Twoje ( bez obrazy do e30 bo dla mnie to kultowe auto ) które jeżdzą na gazie...

w poslce też jest dużo aut luksusowych...

i to nie bardzo sie ma coś do tego czy ktoś ma na to pieniadze czy nie...

jak ktoś jeździ 6000km w mieś i może wydać na gaz 2000zł a na benzyne wyda 3500zł to według Ciebie nei stać go na dobre auto... nie ważne że jest to np. E60 ... ze wzgledu że nie jeździ na paliwie powinien kupic poloneza..

chłopcze o czym ty wogóle piszesz... życia nie znasz mało widziałes a mondrale zgrywasz :mad2:

 

 

 

Cmegorz... zakłądaj gaz... jesli kalkulujesz że bedziesz jezdził autem jakisczas..silnik jest sprawny... układ zapłonowy itp tez... sekwencja.. wystarczy Kme... oby tylko dobry zakład Ci ją zainstalował...

jesli bedzie wszystko dbane nie bedzie problemu... mam kilku znajomych co mają instalacje w 750 740 730 i nie narzekją... dobry instalator dbanie i bedzie ok.

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autor nie pyta "Czy?" ale "jaki..." gaz zamontować,

więc nie wiem po co pisać o sensie instalacji gazowej, skoro jest do tego przekonany, a po porstu poprzez doświadczenie innych użytkowników chce zrobić to najlepiej.

 

w Polsce już jeżdża takie samochody na gaz, ze nic mnie nie dziwi,

choćby ostatnio widziałem na montażu Tuarega i Leksusa,

 

kwestia jest inna, jeżeli robisz 10 - 15 tyś rocznie na krótkich odcinkach to gaz nie ma sensu,

jak robisz od 3 wzwyż to przy sprawnej i dobrze zamontowanej instalacji koszty zwróca się szybko,

 

 

aha..

z mojego doświadczenia bo miałem sekwencje brc Sequent56 polecam tą instalację, oczywiście montowaną w dobrym warsztacie, jest droższa od Zenita czy też Staga ale przekonała mnie 2 letnia gwarancja bez limitu kilometrów, wiele serwisó w Polsce które bezpłatnie w ramach gwarancji usuwają usterki o ile takie będą :)

po za tym widziałem jakie auta smigają na tej instalce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

a gdzie byłeś? na glinki ? w instal gaz?

proponuję jeszcze Auto Gaz na Czerowonego Krzyża, jak chcesz moge ci wrzucić namiary,

chyba ze masz swojego gazownika to wrzuć namiar jak jest dobry.

pozdr.

Cześć

tak, byłem na glinkach, to taki troche znajomy, mieszka kilka wiosek dalej ode mnie, byłem dzisiaj na czerwonego krzyża(zakład to rewelacyjnie nie wygląda)..chciał za zenita 3500zł...byłem też w PZM-za instalacje całą LOVATO 3400, do ugadania 3200. Byłem też u kuzyna mojego kumpla na gdańskiej, on chce za Zenita i za Staga 3000zł. Zadzwoniłem tez dzisiaj na ulice Jana Brzozogłowego(kumpel dał mi numer-ale musiałem sie powołać na jakiegos tam kolesia) i usłyszałem cene 2700za kompletna istalację Tomasetti.Jutro podjade zobaczyć jak ma sie sprawa. Byłem dzisiaj także w Brzozie i za 3200zł Stag, a za 3400 Elpigas. Jeśli bym miał możliwośc założenia gazu za 2700 też w dobrym zakładzie to sie skusze, tym bardziej ze sie nie mam zamiaru żenić z autem, a za róznice 700zł to moge inaczej zainwestować w auto. Dodam tylko ze jak ktoś ma kase to polecam Glinki to najstarszy zakład w bydgoszczy( zakładałem u nich juz kiedyś gaz II generacji i 0 problemów) maja aprobate VW i można u nich montować gaz nie tracąc gwarancji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

a gdzie byłeś? na glinki ? w instal gaz?

proponuję jeszcze Auto Gaz na Czerowonego Krzyża, jak chcesz moge ci wrzucić namiary,

chyba ze masz swojego gazownika to wrzuć namiar jak jest dobry.

pozdr.

Cześć

tak, byłem na glinkach, to taki troche znajomy, mieszka kilka wiosek dalej ode mnie, byłem dzisiaj na czerwonego krzyża(zakład to rewelacyjnie nie wygląda)..chciał za zenita 3500zł...byłem też w PZM-za instalacje całą LOVATO 3400, do ugadania 3200. Byłem też u kuzyna mojego kumpla na gdańskiej, on chce za Zenita i za Staga 3000zł. Zadzwoniłem tez dzisiaj na ulice Jana Brzozogłowego(kumpel dał mi numer-ale musiałem sie powołać na jakiegos tam kolesia) i usłyszałem cene 2700za kompletna istalację Tomasetti.Jutro podjade zobaczyć jak ma sie sprawa. Byłem dzisiaj także w Brzozie i za 3200zł Stag, a za 3400 Elpigas. Jeśli bym miał możliwośc założenia gazu za 2700 też w dobrym zakładzie to sie skusze, tym bardziej ze sie nie mam zamiaru żenić z autem, a za róznice 700zł to moge inaczej zainwestować w auto. Dodam tylko ze jak ktoś ma kase to polecam Glinki to najstarszy zakład w bydgoszczy( zakładałem u nich juz kiedyś gaz II generacji i 0 problemów) maja aprobate VW i można u nich montować gaz nie tracąc gwarancji :D[/quote

 

ja u nich robiłem i II gen i IV gen

przy 2 się nie popisali ale po kilku próbach doszli do błedu

przy IV już poszło idealnie,

także też polecam, moze nie są najtańsi ale doświadczenie spore..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc ja załozyłem już instalacje. komputer Zenit, reduktor Tomasetto At 09(wzmocniony) i wielozawory tez tomasetto, wtryskiwacze czerwone Valtek, butla w koło 42 litry standardowo Stako. narazie to zrobiłem tylko 100km, ale chodzi bardzo dobrze, prawie nie czuje różnicy, nawet nic nie szarpie, a po następnym dostrojeniu po 1000km wydaje mi sie ze będzie git :D za instalke zapłaciłem 2700zł :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc ja załozyłem już instalacje. komputer Zenit, reduktor Tomasetto At 09(wzmocniony) i wielozawory tez tomasetto, wtryskiwacze czerwone Valtek, butla w koło 42 litry standardowo Stako. narazie to zrobiłem tylko 100km, ale chodzi bardzo dobrze, prawie nie czuje różnicy, nawet nic nie szarpie, a po następnym dostrojeniu po 1000km wydaje mi sie ze będzie git :D za instalke zapłaciłem 2700zł :8)

 

a u kogo robiłeś?

i czy ta cena jest dla Ciebie czy do wynegocjowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem na błoniach na Jana Brzozogłowego, cena w sumie nie wiem czy dla mnie, kazano mi sie na kogoś powołac ale nie wiem czy to coś dało, koleś bardzo ok, zakłada gaz juz 7 lat, zakłada też komisom samochodowym, montował gaz w salonowych Ladach Niva u Miętkiewicza :8) (90sztuk :shock: ) zakładał gaz juz w niejednej bmw, wydaje mi sie, ze sie opłacało :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.