Skocz do zawartości

525 TDS


PiotrWawaBmw

Rekomendowane odpowiedzi

Mój TDS pali 10 - 11,5 zależnie od pory roku i ilości korków. Ostatnio 11,2. Więc jeżeli raczej stoisz niż jedziesz, to pewnie jest norma...

 

Poza tym, zjechałeś te 80l do zera? Zatankuj, zobacz ile wejdzie i wtedy policz. Ja przeważnie tankuję ok 70l (po zapaleniu rezerwy) i mam taki przebieg jak piszesz, ok 650km.

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wszystko zalezy jak jeździsz- ja jak teraz jeżdze tylko do pracy i z pracy - 2,5 km w jedna strone - komp pokazuje mi splanie 12, czyli realnie ok 13, no ale silnik sie nagrzewa (wskazówka dochodzi do pionu) jak wjeżdam do roboty na parking -:).

Z kolei jak na trasie jade bardzo spokojnie i przepisowe to potrafi spalić 6 l, czasami komp pokaże nawet 5.8 -5.9. Ale jak deptam na trasie i jade nerwowo z wyprzdzaniem prawie wszystkiego co napotkam- to potrafi nawet dojść do 9,5.

Generalnie po przesiadce z 318tds, która paliła średnio ok 7.35 ltr zauważam ze wydaje miesiecznie na paliwo przy podobnych przebiegach ok 80 zł wiecej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zauwarzyłem że moja BMK-a pali ponad 12 litrów

 

Nie napisałeś w jakim cyklu. Jeśli tylko po Warszawie, to nie dziw się spalaniu. Mi swego czasu 520i paliła 14-15l benzyny, choć przyznać trzeba, że oszczędnie nie jeździłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ok 9 w mieście, przy ostrym butowaniu 10. I wszyscy mówią że za mało! Cholera przy rozbiórce pompy kazałem podkręcić ilość paliwa i nic- pali tyle samo i osiągi te same. Zaczyna mnie ten silnik męczyć...

Żółw się rusza...

Nie sprzedam mojego is-a (a na pewno nie tanio) :D

Fotki http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=96849

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi automat ok 13 l na 100 po mieście ale bardzo bardzo dynamiczniei na krótkich odcinkach no i 18" na szerokich kapciach. a na trasie przy jeździe z prędkościami ok 140 150 to 9,5 ale są to wartosci max można by oszczędniej.... ale po co :wink:

" _______

/________\

OO=[][]=OO > ///M-POWER

[#]--------[#]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.