Skocz do zawartości

Szkła reflektorów ??


Quake

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!! Mam pytanie moja szkła w reflektorach maja delikatne dziureczki od kamyczków. I czy idzie to w jakis sposób wypolerować ??? Czy moze kupić szkła nowe ale podróby ??

 

Kupuj szkła ale oryginale nie jakieś podróby.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy doradzają.

Polerowane szkła może dla ciebie będą ładnie wyglądać, natomiast co do przebiegu wiązki swiatła miałbym obawy czy nie będzie ona rozproszona w nieprawidłowy sposób.

 

Poza tym - wg mnie światła mają dobrze świecić a nie wyglądac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Rozglądałem sie i moge miec za 120zł nowe Magnetic Marelli co sądzicie o tej firmie ????

 

Powinny byc takie jak masz lampy np.ZKW to ZKW

 

np.BOSSH to BOS....

 

Z tego co wiem ZKW klosz nowy do e-36 ok 100zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiej firmy masz lampy?

MM są spoko, mam taką jedną :mrgreen: prawie się niczym nie różni to taki zamiennik boscha jest zdaje się :8)

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polerowałem na podstawie rad użytkownika TUDM (temat jest na forum). Nawet konsultowałem z nim swoje zabiegi. Efekt był zniewalający, do momentu włączenia świateł. Po zapaleniu lamp widać piękne drobniutkie ryski od polerowania. Trzy rodzaje zarnistości pasty polerskiej i nie udało się tego usunąć. Potem szybka wizyta w ASO i spokój. Dwie nóweczki Boscha za 320zł (tyle że u mnie do e46, więc pewnie droższe).

Podsumowując - 50zł na materiały i dwa dni polerowania (ręcznie i polerką elektryczną) wyrzucone w błoto. Polecam na renowację lakieru, ale nie na szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polerowałem na podstawie rad użytkownika TUDM (temat jest na forum). Nawet konsultowałem z nim swoje zabiegi. Efekt był zniewalający, do momentu włączenia świateł. Po zapaleniu lamp widać piękne drobniutkie ryski od polerowania. Trzy rodzaje zarnistości pasty polerskiej i nie udało się tego usunąć. Potem szybka wizyta w ASO i spokój. Dwie nóweczki Boscha za 320zł (tyle że u mnie do e46, więc pewnie droższe).

Podsumowując - 50zł na materiały i dwa dni polerowania (ręcznie i polerką elektryczną) wyrzucone w błoto. Polecam na renowację lakieru, ale nie na szkła.

 

E-46 ma plastykowe klosze e-36 sa kolsze szklane tak ze o polerowaniu bym zapomnial...

 

Ja wypolerowalem za 30zl robil to lakiernik w ciogu 20min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak szklo ale u mnie w E46 polerowalem lampy pasta BRIL i jest super,zalezy jak sie poleruje,jak za mocno to wiadomo mozna przetrzec a wtedy moze sie zrobic nawet mat, takze z :lol: czuciem

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, podjedź do szklarza który naprawia szyby samochodowe i zapytaj o polerkę. Moim zdaniem (a w szkle trochę pracowałem) bez żadnych problemów powinieneś wypolerować. Oczywiście najbardziej zależy od tego jakie głębokie te odpryski są. Ale ocenić to może tylko fachowiec. I zapewniam szanowne grono, że polerowanie nie wpłynie w żaden istotny sposób na jakość wiązki światła.

Powiadają, że używanie szukajki obcina paluchy, porywa dzieci i odmóżdża, ale to chyba bzdura...


http://www.konstel.webs.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak szklo ale u mnie w E46 polerowalem lampy pasta BRIL i jest super,zalezy jak sie poleruje,jak za mocno to wiadomo mozna przetrzec a wtedy moze sie zrobic nawet mat, takze z :lol: czuciem

 

masz racje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Prosta sprawa, podjedź do szklarza który naprawia szyby samochodowe i zapytaj o polerkę. Moim zdaniem (a w szkle trochę pracowałem) bez żadnych problemów powinieneś wypolerować. Oczywiście najbardziej zależy od tego jakie głębokie te odpryski są. Ale ocenić to może tylko fachowiec. I zapewniam szanowne grono, że polerowanie nie wpłynie w żaden istotny sposób na jakość wiązki światła.

 

A slyszales o dyfrakcji, dyspersji i inny wielu trudnych wyrazach w optyce?. Moze dla golego oka nie ale nie mow ze bedzie to orginal.

Wiele przy szkle nie pracowalem ale dali w szkole papier z optoelektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, podjedź do szklarza który naprawia szyby samochodowe i zapytaj o polerkę. Moim zdaniem (a w szkle trochę pracowałem) bez żadnych problemów powinieneś wypolerować. Oczywiście najbardziej zależy od tego jakie głębokie te odpryski są. Ale ocenić to może tylko fachowiec. I zapewniam szanowne grono, że polerowanie nie wpłynie w żaden istotny sposób na jakość wiązki światła.

 

A slyszales o dyfrakcji, dyspersji i inny wielu trudnych wyrazach w optyce?. Moze dla golego oka nie ale nie mow ze bedzie to orginal.

Wiele przy szkle nie pracowalem ale dali w szkole papier z optoelektroniki.

 

Bez przesady, nie mówimy o promieniu lasera. Jeśli równo spoleruje nic nie jest w stanie popsuć.

Powiadają, że używanie szukajki obcina paluchy, porywa dzieci i odmóżdża, ale to chyba bzdura...


http://www.konstel.webs.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reflektory poleruj sobie ile chcesz, nie pogarsza to ani zasiegu ani skupienia ani natężenia , polerowac to nie można szyby przedniej oczywiscie . ale i tal radze kupic nowe kolesz po 100zl na allegro

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiecie, czy mozna same szkla helki kupic do E30?

bo wklady mam idealne, tylko szkla porysowane i poobijane, w jednym nawet mala dziurka od kamienia, chyba ktoregos razu reszte odbitego szkla wloze spowrotem i zglosze odbicie kamieniem :)

kogo najlepiej wpakowac? sluzby mundurowe? jakis autobus miejski? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie bardzo, widzialem juz te no-name-y. mam autko w serii i chcialbym je tak zostawic, no moze poza motorem w przyszlosci :)

a na realoem nie widzialem, zeby bylo cosik osobno, na stronie helli tez mi sie nie rzucilo w oczy. :/

no motor to masz wyscigowy, ale juz mie gadaj ze szkielko reflektora e30 rozni sie od zamiennika bo to mega kit, a jak ci taki nie pasi poszukaj hella czy depo napewno sa i juz masz nie noname

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.