Skocz do zawartości

w jakim czasie powinien osiagnac wlasciwa temp??


arj14

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od pewnego czasu zauwazylem ze moj silnik sie dosyc powoli rozgrzewa, w temp takiej jaka teraz mamy a wiec ok 5st właściwa temp uzyskuje dopiero po 10 minutach jazdy, czy to normalnbe??niech ktos mi powie w ile minut powinien sie zagrzac bezposrednio po odpaleniu bez jazdy!!!!!????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..dziwne..mam podobno uwalony termostat(nie domyka się) i podobno przy tym objawie dosć długo sie nagrzewa silnik(IS)..a u mnie..nawet 10 minut mu nie potrzeba.. za to przy jeździe 2-4max km . noo tyle że niestety nie osiąga 90 st. i to mi spać nie daje..i wiem ze to ten termostat niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam e36 320i '94 od tygodnia i tez zauwazylem, ze BARDZO wolno sie nagrzewa silnik. dzisiaj zrobilem kolo 70 km , z czego 30 na raz, normalna spokojna jazda w trasie, 2500 rpm i wskazowka doszla lekko powyzej 1/3 skali. co to moze byc ? termostat ? pomozcie, bo nie wiem, czy to cos powaznego. dodam, ze szybko sie odrywa po starcie na zimnym, ( mniej wiecej po 2 km) ale potem slimaczy sie strasznie. jak pojezdze dłużej po mieście, to dojdzie do środka skali, ale to musi byc w szczycie i tez dosyc dlugo. thx za odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego 4dni temu mialem ten sam problem,na 90% masz to samo co ja mialem -termostat do wymiany.wymienilem i jest wszystko ok,nagrzewa sie wporzadku i strzalka trzyma sie w pionie no i przy okazji wymienilem plyn chlodniczy na zimowy :D
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a koledzy sprawdziliscie ile macie plynu chlodniczego? moze trzeba dolac? A nie od razu termostat, ja bym zaczal od sprawdzenia poziomu plynu w zbiorniczku wyrownawczym, jesli to nic nie da to wtedy podejrzenia rzucilbym na termostat.

Sprzedam czesci do BMW E36 1.8(115KM)!!!

Kontakt: 502278481 lub pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jesli ilosc plyni chlodniczego w zbiorniczku ci sie zgadza to masz do wymiany termostat.cena to od 80-150zl w zaleznosci gdzie kupisz.wymiana jest banalnie prosta i mysle ze twoj ojciec sobie poradzi napewno.przy okazji mozesz sobie wymienic plyn chlodniczy na zimowy jesli jeszcze nie masz :wink:
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niezla cena tylko kwestia ile ci pochodzi ten termostat i czy wogole sie otworzy jak go zamontujesz bo w sklepach twierdza ze termostat ma prawo sie nie otworzyc (wiadomo ze skladasz reklamacje i dostajesz wtedy nowy ale nie o to w tym chodzi) o ile jest zamiennikiem.
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam e36 320i '94 od tygodnia i tez zauwazylem, ze BARDZO wolno sie nagrzewa silnik. dzisiaj zrobilem kolo 70 km , z czego 30 na raz, normalna spokojna jazda w trasie, 2500 rpm i wskazowka doszla lekko powyzej 1/3 skali. co to moze byc ? termostat ? pomozcie, bo nie wiem, czy to cos powaznego. dodam, ze szybko sie odrywa po starcie na zimnym, ( mniej wiecej po 2 km) ale potem slimaczy sie strasznie. jak pojezdze dłużej po mieście, to dojdzie do środka skali, ale to musi byc w szczycie i tez dosyc dlugo. thx za odpowiedzi

 

jak na moj gust zwalony termostat - nie martw sie - koszt nie jest powalajacy :) a warto zrobic bo na zimnym silniku mieszanka jest inna i auto wiecej pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi, jutro moze zobacze jak to wszystko pod maską wygląda, kupie ten pierdolnik i jakos go założe- oczywiście nie sam. z czasem postaram sie pogłębiać moja, w tym momencie ZEROWĄ, wiedze mechaniczną ;) pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niezla cena tylko kwestia ile ci pochodzi ten termostat i czy wogole sie otworzy jak go zamontujesz bo w sklepach twierdza ze termostat ma prawo sie nie otworzyc (wiadomo ze skladasz reklamacje i dostajesz wtedy nowy ale nie o to w tym chodzi) o ile jest zamiennikiem.

 

heh...jezdze na nim juz rok :) i odpukac nic sie nie dzieje na razie

Sprzedam czesci do BMW E36 1.8(115KM)!!!

Kontakt: 502278481 lub pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.