Skocz do zawartości

Olej do skrzyni i mostu


przemo_mdc

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem warto by wymienić. Będziesz już wiedział co tam jest, bo niewiadomo co poprzedni własciciel tam wlał. Moze został wlany jakis inny olej niz zalecany - gęstszy i stąd te problemy.

Ja wymieniłem niedługo po zakupie. Objawy jakie miałem to od czasu do czasu wyskakujacy I bieg - zwłaszcza w jeździe w po mieście i w korkach. Wymieniłem więc olej - był już troszkę ciemny - aczkolwiek barwa w dalszym ciągu czerwona.

Objawy troszkę ustąpiły ale w dalszym ciągu sie to zdarza - wina leży po stronie luzów na lewarku. musze sie za to zabrac ale chyba dopiero na wiosne jak sie ociepli bo autko w garazu mi sie nie miesci a przy otwartych drzwiach to troche zimno :?

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Proszę bardzo :D

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=24329&highlight=lewarek

 

co prawda dla e30 ale dla naszych to podobnie.

 

a tu masz schemat do swojego http://bmwfans.info/original/E36/com/316i%201.6-M43/ECE/L/M/1996/01/mg-25/ill-25_0013/

 

Pod warunkiem ze to wina luzów a to trzeba najpierw zdiagnozowac włażać pod spód ogladjąc i sprawdzając czy nie ma minimalnych luzów.

U mnie własnie tak jest. jak sie te luzy zsumują to zaczyna to wygladac w sposób przeze mnie opisany.

 

Bo drogi Kolego moze to być wina synchronizatorów - ale nie chce Cie martwic niepotrzebnie.

 

Pozdrawiam.

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jaki typ oleju jest wszystko jasne, jeszcze tylko pozostał problem-gdzie poza aso BMW kupić olej SAF-XO ?

Wg. danych do skrzyni i mostu wchodzi po 1,1l a opakowania standartowe są litrowe czy ten litr wystarczy do otzrymania porządanego poziomu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,tak jak pisalem wczesniej wymienilem olej w skrzyni i.....no wlasnie,rewelacji nie ma.wiadomo ze czuc na lewarku jak sie wajhuje zmiane oleju bo biegi troszke lzej chodza ale jakbym wiedzial ze tylko taki efekt to da to bym nie wymienial:(wogole znawcy z warsztatu gdzie zajmuja sie tylko olejami mowia ze nie zalecaja wymiany jak nie ma konkretnych objawow jesli chodzi o bmw..
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

mam e36 z 96r z silnikiem 325tds z automatyczna skrzynia biegow mam pytanie jaki olej powinienem wlac do tej skrzyni? gdzie sa przyklejone te naklejki z ktorych odczytuje sie jaki powinien byc olej? ile kosztuje taka wymiana z olejem oraz co jaki przebieg powinno sie jej dokonywac

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w automacie z tego co wiem to co 40 tys. km, z wymiana nie ma chyba problemu i nie jest ona kosztowna, przykladowo ode mnnie wzial koles w warsztacie 10 zl za wymiane w tylnym moscie. ale jaki olej do automata? nie mam pojecia, nie jest to ATF dextron II?

Sprzedam czesci do BMW E36 1.8(115KM)!!!

Kontakt: 502278481 lub pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
Szukalem czytalem i ostatecznie nie wiem jaki potrzebny olej mi do skrzyni biegów. Auto to E36 320i z 93 roku coupe z manualną skrzynią biegów bez naklejki na niej. Prosilbym o dokladne napisanie jaki olej mam kupic.
http://img299.imageshack.us/img299/402/zegaryod9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem czytalem i ostatecznie nie wiem jaki potrzebny olej mi do skrzyni biegów. Auto to E36 320i z 93 roku coupe z manualną skrzynią biegów bez naklejki na niej. Prosilbym o dokladne napisanie jaki olej mam kupic.

ATF Dextron II ,olej do skrzyń automatycznych.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh w dalszym ciagu nie wiem bo napisalem ze do manualnej a mam odpowiedz odnosnie automatycznej :D

:mad2: masz skrzynię Getrag S5D 250G jakbyś nie wiedział przypadkiem a tam się leje taki olej jak ci podałem.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Próbuję znależć temat dotyczący oleju wyłącznie do skrzyń manualnych,a tu jak na złość mowa o automatach, a jeśli coś o manualach dość mętnie... :evil:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak jak pisz ci :arrow: green71 :cool2: ATF DII jest do twojej manualnej skrzyni i nie kombinuj :nienie: masz taką skrzynię i na niej jest pomarańczowa naklejka :!: http://images35.fotosik.pl/68/939a9938837d8421med.jpg na której to wyraznie jest napisane :arrow: ATF DII :mad2: a nie 75/90 :mad2: 75/90 to do mostu bez szpery http://images40.fotosik.pl/67/70b18f3e668d499bmed.jpg nie masz innej skrzyni a do tych skrzyń ATf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
A czy moze mi ktos powiedziec jaki olej zalac do mnie??

Tez ten ATF D2??

Mam e36 m43b16 94r. oczywiscie brak naklejki na skrzyni.

Mam wyciek i chce go zlikwidowac no i przy okazji zalac swiezy olej. Tylko jaki??

 

Prosze o pomoc

 

mam ten sam silnik tez z 94r. w compakcie na skrzyni mam pomarańczową naklejke z napisem ATF oil .jest tam również numer katalagowy ASO BMW 81 22 9 400 272 wchodzi 1.1litra 2tyg temu płaciłem w ASO za litr właśnie tego oleju 46zł.

 

Naklejka moze z biegiem czasu sie oderwać i naklejki nie bedzie :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
mi tez moglby ktos pomuc bo czytam i rozne sa opinie i zglupiec mozna mam silnik m52b28 i chcialbym zmienic wszystkie plyny tzn silnikowy juz wybralem castrol edge sport 10w60 plyn hamulcowy padlo na Motul BRAKE FLUID RBF-600 i jeszcze mi zostala skrzynia i most i jaki olej jest najlepszy do mostu a jaki do skrzyni ?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
Odkopie trochę temat, mam skrzynię manualną GETRAG 052 225 220.0.0225.97 z takimi oznaczeniami. Silnik 1.6 z BMW E36. Niestety naklejki brak. Jaki olej do tej skrzyni ATF czy MTF?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.