Skocz do zawartości

Spalanie V8 - dla niezorientowanych, mnie zabiło


Zodiac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałem podzielić sie swoimi doświadczeniami z uzytkowania silnika V8 4.4l. Podzielić dlatego, że zawsze sądziłem (i tak mnie mówiono) że ten silnik spali spokojnie w mieście 20 litrów. A 15 to jest najmniejsza wartość, jaką kiedykolwiek zobacze.

 

Bajki. To są przeterminowane informacje. Mnie zabiło, że podczas BARDZO dynamicznej jazdy na autostradzie miałem spalanie 11.5 litra. Ale to było do przewidzenia - wiadomo tam nie świateł i nie ma startów od zera za częstych. Ale kolega który miał mercedesa z 97 roku z V8 miał spalanie i na trasie 17-18l.

 

Jazda po mniejszym mieście. W takim mieszkam, akurat są duże korki bo trwa przebudowa drogi i można sobie z 30 minut postac w korku. Spokojnie byłem przeygotowany na te 20 litrów, nawierzchnia dobrej jakości więc spokojnie przyciskalem juz od swiatel (bez oczywiscie zabijania skrzyni, z rozsądkiem) gaz (niestety nie do dechy, poniewaz w trybie sport muśniecie pedału wyrzuca mnie mocno do przodu). Ktoś zganie ile spaliłem wedlug komputera, jeżdżąc ok 60km po korkach i miescie, z wieloma stop/start? Przyznam się - 13.5l (na 100km oczywiscie).

 

Są to dane z komputera, ale ja mu raczej wierze. Również dodam, że jeżdże 90% w trybie economic, bo w Polsce nie ma za bardzo gdzie ani po co używac sport.

 

Jeśli ktoś miałby wątpliwości czy brać diesla czy V8 - niech dobrze sie zastanowi. 333 km pod maską to bardzo fajna sprawa. Ja nie chciałem wierzyc, gdy rodzina w Niemczech mówiła że ich 7er pali 11-12l średnio na 100km. Wsadzałem to między bajki. Moja benzyna 2.0 z 96 roku potrafila więcej spalić. Mimo wszystko zdecydowalem sie na V8 w 7ce i przyznam się: jeszcze nigdy nie byłem tak zadowolony z wyboru samochodu :)

 

Czego i Wam życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zrob prosty test: zatankuj do pelna, przejedz X kilometrow, znowu zatankuj do pelna - wtedy latwo sprawdzisz, ile samochod naprawde pali. Moim zdaniem spalanie, ktore podajesz, jest mozliwe do osiagniecia, ale przy baaardzo delikatnej jezdzie - cudow nie ma, E65 jest ciezkim samochodem i nie bedzie palil tyle, co E36 320i.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś na każdym skrzyżowaniu udowadnia wszystkim pseudo sportowym autom typu golf III GTI lub skośnookim CRX że jedzie BEEMĄ i nic mu nie podskoczy to się wcale nie dziwię że pali 17 na sto.... to moja druga V8 i nie przekracza 13 a normą jest 11 i wcale nie patrzę na to co pokazuje komputer bo jestem zbyt leniwy żeby wciskać te guziki, patrzę na przejechane kilometry.... zawsze tankuję do pełna bo jak wcześniej napisałem jestem zbyt leniwy żeby często zajeżdżać na stację paliw. Reasumując albo macie za ciężkie nogi albo coś skopane w aucie bo V8 naprawdę potrafi spalić .... NORMALNIE :roll2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupilem pierwsze V12 w 97r to komp pokazywal mi na trasie 8 z kawalkiem i wszystkim wychwalalem pod niebiosa jaki to oszczedny samochod... :D . Niestety , wskazania komputerow nie sa za "dokladne" a podawane przez producentow tego typu aut spalanie jest tylko ich poboznym zyczeniem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jestem informatykiem i wiem doskonale jak ten soft działa. Jak ktoś sobie przez 17 tankowań nie zresetuje licznika, to nawet ostro gazując przez godzine spalanie moze mu się nie zmienic na + ani troche. Bo to będzie średnia z tych 17 tankowań, a nie ostatniej godziny. Ludzie o tym zapominają a potem piszą ze "komp kłamie". No i inna sprawa, starsze auta ze wzgledu na niesprawne/niedziałające jak należy elementy mogą spalanie pokazywac różne.

 

Na pełnym baku (88l) zrobilem jakies 700km z hakiem (jak duzym teraz nie pamietam, ale jeszcze sprawdze przez dotankowanie ile pali naprawde). Tak że nie jest to tragedia jak dla mnie na tak duży silnik.

 

Ostatecznie, ja nie robilem i nie robie 100km po centrum wawy czy krakowa, wiec raczej w miescie spalania 20l nie zobacze. A tam mógłbym. W mojej okolicy na szczescie 13-14 to podejrzewam max spalanie przy jeździe pocentrum i z tego jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Witam

 

to fajnie , że mało pali

 

rzeczywiście sporo zależy od techniki

 

ja kiedy robiłem prawko - były ostatni rok kartki na paliwo i chyba coś w tym jest.

 

nie wiem jak to się dzieje bo jeżdżę naprawdę szybko ( autostrada 180-220 ) a auta mi palą znacznie mniej niż żonie która dociąga 140-150 km/h - średnie spalanie u żony jest ok 2 litrów wyższe .

 

Moja e38 V8 pali mi w Warszawskich korkach 14 litrów i mniej więcej tyle samo kiedy jadę dynamicznie na trasie .

Jeśli jadę pomiędzy 120-130 notuję spalanie w granicach 12 litrów .

Najniższe jakie zanotowałem to 10,4 na trasie Gniezno -Warszawa ale rzeczywiście jechałem wtedy lightowo ok 110 km/h .

 

 

Obserwuj dalej i dziel się

Pozdro

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem już 3 v8 i 13 l w mieście to jakieś bzdury. Zresetuj sobie spalanie a wtedy zobaczysz. 17 to norma.

 

 

dokladnie,nieprzypominam sobie zeby V8 palilo tak malo po miescie ,nadodatek w korkach. U mnie norma bylo 11trasa ( do 130) i tak jak mowi JELITO ,minimum 17miasto.

 

Tu na forum juz byl jeden taki gagatek,co mu 750 ( E32 ) po miescie palila niecale 15l , a na trasie 8:mad2: :duh: Kretynizm!!!!!!!! :doh:

Panowie,zastanowcie sie ,co wy piszecie ,bo niektorzy z was zanizaj dane techniczne i to sporo o ponad 3-4 litry. :liar: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sratytaty du....sko w kraty weźcie te wszystkie instrukcje i katalogi wystawcie na aukcji dla jeleni .....w nich dane są celowo zawyżane żebyście nie mieli pretensji do producenta że deklarował 12 a pali 17 ??? to zależy od stylu jazdy czy temperamentu kierowcy a V8 potrafi spalić nawet 30 :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu wychodzi taki wątek śmiechowy, a potem chlopaki sie przyznają że wlaśnie sprzedawali samochody i mowili o spalaniu ale na 70 km/h a nie na 100 km/h :roll2:

 

W korkach jakie mamy w W-wie od kilku dni auto pali 24-25 l/100 km

 

Rozbawiliscie mnie tymi zawyżonymi wartościami w katalogach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To norma, ze duze samochody (klasy serii 7) pala stosunkowo malo w trasie. Ale po miescie IMHO nie ma cudow - ruszanie z miejsca takiej masy musi pochlonac sporo paliwa.

To prawda, ze delikatnym operowaniem pedalem gazu mozna osiagnac niezly wynik - E34 M5 3.8 potrafilo mi w trasie spalic 11litrow/100 km.

Podobnie moj AC Schnitzer. Ale do tego musza byc dosc specyficzne warunki drogowe, kazde zatrzymanie i ruszanie spod swiatel zwieksza znaczaco spalanie.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przecież zależy od stylu jazdy. Ja mam sekwencje w swoim E32 i ostatnio zatankowałem do pełna 51 litrów i zrobiłem już 390 km :) Co prawda wybieram się nie długo na stacje... ale jednak! Teraz mam na kompie od ostatniego tankowania średnie spalanie 10,2 litra :) Realnie wiem że to spalanie około 12,5 litra gazu.

 

Zaraz po zatankowaniu zrobiłem "trasę" 90 km i średnie spalanie jakoś miałem po niej wg OBC 8,9 (czyli nie całe 11 litrów LPG) :) potem trochę sie powłóczyłem po górach i mieście, wracałem S1 z kierunku Cieszyna cały czas ekonomicznie 80 - 130 km/h i na tym odcinku wyszło mi wg komputera z 10 litrów wg OBC czyli około 12,2 LPG :)

 

Nie ma sensu tak zapierdzielać w tej trasie. Na prostej przed Tychami wyprzedzałem tiry... jechałem jakieś 110-120 km/h a na trawniku pół metra od drogi stała sarna... szkoda myśleć co by się stało gdyby tak weszła pod koła przy takiej prędkości. A ludzie jeżdżą tam i po 160-180 km/h co na oko nie jest prędkością aż tak bardzo dużą. Raz jechałem tam 140 km/h i wyprzedziły mnie jakieś łebki Fiatem Panda... ciekawe co by zrobili przy wystrzale opony w Pandzie (wysoki profil) jak na prostej ledwn się trzymali drogi...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jechałem tam 140 km/h i wyprzedziły mnie jakieś łebki Fiatem Panda... ciekawe co by zrobili przy wystrzale opony w Pandzie (wysoki profil) jak na prostej ledwn się trzymali drogi...

 

Mysle,ze przy takiej predkosci, niezaleznie od profilu opony, przywitaliby sie ze Sw. Piotrem.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jechałem tam 140 km/h i wyprzedziły mnie jakieś łebki Fiatem Panda... ciekawe co by zrobili przy wystrzale opony w Pandzie (wysoki profil) jak na prostej ledwn się trzymali drogi...

 

Mysle,ze przy takiej predkosci, niezaleznie od profilu opony, przywitaliby sie ze Sw. Piotrem.

 

Może i tak... ale przy wysokim profilu i wysokim aucie ma się jeszcze gratis prawie pewne dachowanie. BTW może ktoś wie jak jest wystrzał opony po angielsku to powinny być jakieś filmiki w Google.

Ja tylko wiem ze moje niskoprofilowe są o tyle bezpieczne że przy 40 km/h nie miałem pewności czy to był wystrzał opony czy koleiny ciągną, autem normalnie się jechało :) Ale 40 km/h to nie 140 km/h ;-)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam na kompie od ostatniego tankowania średnie spalanie 10,2 litra :)

 

Mniej więcej tyle gazu palił mi Nissan Almera 1.4....

 

Moje abecne auto pali ok. 18l benzyny po Warszawie.

 

Nie mam powodu żeby komukolwiek nie wierzyć ale nie ukrywam że niektóre podawane tu wartości są doprawdy zadziwiające :D

 

A zawyżone dane producenta to tekst, który jak rozumiem miał rozluźnić atmosferę zagęszczającą się jak zwykle przy okazji tematu spalania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam na kompie od ostatniego tankowania średnie spalanie 10,2 litra :)

 

Mniej więcej tyle gazu palił mi Nissan Almera 1.4....

 

no wiesz, ale to wg OBC, w rzeczywistości gazu jakieś 12,5 litra przy takim wskazaniu OBC :)

 

 

Moje abecne auto pali ok. 18l benzyny po Warszawie.

 

Nie mam powodu żeby komukolwiek nie wierzyć ale nie ukrywam że niektóre podawane tu wartości są doprawdy zadziwiające :D

 

A zawyżone dane producenta to tekst, który jak rozumiem miał rozluźnić atmosferę zagęszczającą się jak zwykle przy okazji tematu spalania :D

 

Nie bardzo wiem o co chodzi... przecież wszystko zależy od przyjętej NORMY! Mi rzeczywiście przy 90 km/h OBC pokazuje 8,1 litra, oczywiście po równej drodze, bez wiatru, przyczepy itp ;-). Przy 120 km/h jakieś 10,2 l czyli też wszystko ok. W rzeczywistości norma przewiduje nawet jakieś niewielkie wzniesienia i zjazdy, tylko że finalnie wychodzi to na zero.

Nie mniej jednak auto więcej spali jeśli 10 km jedziemy pod górę a potem 10 km z góry. Poza tym każde hamowanie to wytracenie cennej energii kinetycznej.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja na trasie spala ok 13-14 litrów gazu, benzyny wychodzi ok 10 litrów.. Muszę zrestartować kompa, żeby zobaczyć jak to naprawdę wychodzi-a po mieście boje się patrzeć na spalanie :lol: Choć średnie komp utrzymuje na poziomie 17-18 litrów...
I'm in love, but don't tell my real Love :D Alpina...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co chodzi... przecież wszystko zależy od przyjętej NORMY! Mi rzeczywiście przy 90 km/h OBC pokazuje 8,1 litra, oczywiście po równej drodze, bez wiatru, przyczepy itp ;-)

 

To jest oczywiście jasne. Powiem wiecej: spalanie spadłoby jeszcze bardziej gdyby stosować sie do ograniczeń prędkości... albo gdyby nie jeździło się w ogóle - wtedy spalanie spada do zera :D

 

Ja WIERZĘ że moje auto jest w stanie spalic mniej ale szczerze mówiąc nie jestem w stanie wyobrazić sobie np. jazdy w trasie z prędkością 90 km/h BMW mającym ok. 250KM albo więcej :D

Dlatego mogę jedynie przyjąć na wiarę że komuś bez przyspieszania, hamowania, zakrętów, wiatru itp. pali zgodnie z danymi producenta albo nawet poniżej ale ja osobiście pewnie nigdy tego nie doświadczę :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednio , robie 450 mil ( 1.6x450= 720 Km) na calym zbiorniku.

Czasami kickdowny, staram sie nie przekraczac 85 mil /h Nie chcem isc z dwoma mandatami do sadu. Raczej spokojna jazda. Dodam iz to sa mile ktore robie na trasie, po miasteczku prawie w ogole nie jezdze.

 

Komputer pokazuje mi srednie spalanie 11.2 L/100Km

 

Reset kompa w czasie jazdy i wychodzi okolo 10 Litrow na stowke.

 

Tyle pali moja 7 V8 4.4L 2001 w automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednio , robie 450 mil ( 1.6x450= 720 Km) na calym zbiorniku.

Czasami kickdowny, staram sie nie przekraczac 85 mil /h Nie chcem isc z dwoma mandatami do sadu. Raczej spokojna jazda. Dodam iz to sa mile ktore robie na trasie, po miasteczku prawie w ogole nie jezdze.

 

Komputer pokazuje mi srednie spalanie 11.2 L/100Km

 

Reset kompa w czasie jazdy i wychodzi okolo 10 Litrow na stowke.

 

Tyle pali moja 7 V8 4.4L 2001 w automacie.

 

 

dwie 750i:

 

pierwsza - miasto - 21,4

druga - miasto - 22,3

a jezdze w sposob relaksacyjny - jak zaczalem cisnąć to spalanie dochodziło do 35 litrów

 

trasa oczywiscie DUZO MNIEJ - ostatnio jechałem do Łodzi i spaliła mi na trasie ok 13 - średnia prędkość 140-150 i częste kickdowny

 

tak ze nie wieze ze e65 pali po miescie 12 litrów , tym bardziej ze czesto jezdze e65 mojego kumpla i ta w dieslu 730 po Poznaniu pali 14-15 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.