Skocz do zawartości

Małopolskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 863
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam! Poszukuję elektryka z dojazdem , na południe od Brzeska. Otwieranie szyby od kierowcy, lusterka, klakson, nie działają, pali jeden bezpiecznik, upływ na aku, a poza tym to ładnie pali.

Przypuszczam że poprzedni właściciel tam grzebał, a może urwane było lusterko i źle to wymieniono ?

Inna sprawa to niema płyty do navi ale to mniej istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis odmawia wykonania usługi na częściach nie zakupionych u nich. Pomimo posiadania oryginalnych części(zakupionych indywidualnie ) serwis nie wykona wymiany oleju w skrzyni .

Hm... dziwne, zawsze przywożę swój olej oraz swoje części i nigdy nie ma z tym problemu. Wyjątkiem rzeczywiście była zmiana oleju w skrzyni biegów ale tu sam odpuściłem i poprosiłem żeby zorganizowali sami części i odpowiedni olej.

 

Pzdr,

Ever

Why so serious... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Serwis odmawia wykonania usługi na częściach nie zakupionych u nich. Pomimo posiadania oryginalnych części(zakupionych indywidualnie ) serwis nie wykona wymiany oleju w skrzyni .

Hm... dziwne, zawsze przywożę swój olej oraz swoje części i nigdy nie ma z tym problemu. Wyjątkiem rzeczywiście była zmiana oleju w skrzyni biegów ale tu sam odpuściłem i poprosiłem żeby zorganizowali sami części i odpowiedni olej.

 

Pzdr,

Ever

 

Evergreen, ale Big Snoop Dogg pisze o Dobrzańskim, a Ty chyba o PiM :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj tam, aj tam na domysłach niczego nie zbudowano. Snoop o czym piszesz ? :P

 

W poście opisuję nieprzyjemną przygodę z BMW Dobrzański ( zdecydowanie nie polecam - bardzo niemiły Pan który przyjmował ( finalnie nie przyjął ) moje zlecenie . Rozczarowanie na całej linii .

M-cars nie robi żadnych problemów z wykonaniem usługi na częściach przywiezionych przez klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość autoryzowanych serwisów wykonuje naprawy bazując na swoich częściach i wcale nie byłbym tym zdziwiony bo nie wiadomo jak postąpić z gwarancją.

Opisując tu ten przypadek to im robisz dobrą robotę bo będą mieć mniej zawracania głowy z klientami co przyjdą do nich z własnymi częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość serwisów ( autoryzowanych jak i "zwykłych" ) rozwiązuje sprawę przez wpisanie w uwagach zlecenia : usługę wykonano wykorzystując części zakupione przez klienta . Wiążą się z tym pewne konsekwencje które łatwo sobie wyobrazić.

Kupuję części gdzie chcę ( byle były oryginalne ) i wg mnie szanujące się warsztaty nie powinny odmawiać wykonania usługi .

Podam Ci następujący przykład . Autoryzowany zakład BMW zmieniał mi bodajże w sierpniu zeszłego roku świece . Dwa tygodnie temu powierzyłem to zadanie zaufanemu zakładowi i ten stwierdził że prawa strona ( czyli 4 świece ) nie były wymienione ( bardzo utrudniony dostęp , brak czasu , lenistwo , wałek? - nie mam pojęcia co było przyczyną ). Co więcej mechanik stwierdził że 2 świece -te z wymienionych były tak dokręcone że można je było praktycznie odkręcić ręką .

Co Ty na to? Jak dociekać swoich praw poza zwykłym opieprzeniem serwisu? Jak udowodnić że nikt inny nie grzebał w samochodzie w międzyczasie? Myślę że każdy z nas mógłby się pochwalić podobnymi sytuacjami z autoryzowanymi serwisami.

To wszystko nie jest takie proste jakim się wydaje póki się nie doświadczy podobnych przypadków.

Moim prawem jest możliwość skorzystanie z oferty sprzedawcy które nie operuje marżą 100 % tylko 20% . Serwis kasuje swoją dolę za robociznę ( ja biorę na siebie jakość i gwarancję na części) i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zamknięta. Odpowiedź BMW poniżej .

"Uprzejmie informujemy, że zarówno firma M-Cars jak i Dobrzański podejmują samodzielne decyzje związane z naprawą samochodów. Oznacza to, że autoryzowana stacja miała prawo odmówić wykonania usługi serwisowej, która polegałaby na użyciu części zamiennych, które zakupił Pan poza autoryzowaną siecią, gdyż takie działanie nie jest zalecane przed producenta. "

 

Postępowanie BMW Dobrzański dla mnie dyskwalifikuje ten serwis jako firmę której mam powierzyć mój samochód.

Oczywiście to moje zdanie i moja decyzja . Każdy decyduje sam :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten stwierdził że prawa strona ( czyli 4 świece ) nie były wymienione ( bardzo utrudniony dostęp , brak czasu , lenistwo , wałek?

W takim wypadku to bym złożył skargę i wysłał kopię faktury czy jakiegoś innego poświadczenia wykonanej usługi.

Każda szanująca się firma będzie to wewnętrznie sprawdzać i dojdą do tego kto źle wykonał usługę. Inna sprawa że dla klientka odpowiedzą sorry , ale nie uczciwy pracownik będzie namierzony i jak jest niechluj to długo tam nie popracuje.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja E46 328i dojrzewa do wymiany tłumików. Niestety, orygniały są bardzo drogie, a nieliczne produkowane obecnie zamienniki też do tanich nie należą.

 

Szukam w Krakowie zakładu, który dorobi tłumiki do mojego samochodu solidnie i w rozsądnej cenie. Kogo polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem w Krakowie i zleciłem zdjęcie starego dodatkowego alarmu oraz :

Otwieranie szyby od kierowcy, lusterka, klakson, nie działają, pali jeden bezpiecznik, upływ na aku, a poza tym to ładnie pali.

Tu ktoś chawlił

Motomagic

Kraków

ul. Klimeckiego

http://www.motomagic.pl

Generalnie to ich oceniam na zdolnych i wyposażonych do diagnostyki za to co wyżej to zapłaciłem 1600zł z materiałów do włożyli chyba 120zł .

Coś mi sie wydaje że na moim aucie się dopiero uczyli a ja za ich czas płaciłem.

Inna sprawa że ja osobiście nie miałem czasu się tym zająć więc komuś musiałem zlecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, szukam sprawdzonego mechanika który wymieni mi olej oraz filtr w skrzyni automatycznej BMW e46 330D, oraz zrobi adaptacje skrzyni. Osoba która zna się na rzeczy. Kraków i okolice, ew. podhale.

 

PiM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkich ;)i chciałem się podzielić wrażeniami z ostatniej wizyty w serwisie u chłopaków PiM .Początki ich pracy były obiecujące starali się aby mieć dużo klientów i udało im się to . Jednym z klientów byłem ja, ale do czasu ostatniej wizyty kiedy to przyjechałem do nich z problemem włączającej się trakcji DTS. Auto zostało przyjęte , po 5 dniach dzwonie z zapytaniem czy już usterka została usunięta otrzymałem odpowiedz,że po podłączeniu pod komputer nic nie wyszło i nie chcą mi wymieniać czegoś co jest sprawne :cool2: , stwierdziłem ok to co mam robić ? Pan Marcin powiedział --pojeździj autem jak znowu się trakcja włączy to podjedz na diagnozę OK. Pojechałem do domu na drugi dzień do pracy i znowu trakcja zaczęła się załączać, od razu pojechałem do chłopaków. Pan Adam wsiadł do auta i już po chwili wiedziałem że jakiś czujnik został uwalony. Auto zostało przyjęte do naprawy po raz 2 ! po pięciu dniach znowu dzwonie i się pytam czy mogę auto odebrać bo jutro wyjeżdżam na wakacje. Tak możesz odebrać samochód :cool2: ale nic nie zrobiliśmy bo po podpięciu pod komputer nie wyskakuje żaden błąd, który by świadczył o usterce :cry2: Samochód odebrałem pojechałem na wakacje i właśnie na wakacjach u tzw.Kowalskiego w warsztacie samochodowym w którym naprawiają wszystkie samochody w ciągu jednego przejazdu Pana mechanika w moim aucie z podpiętym komputerem okazało się ,że padł czujnik ABS w tylnym kole :cool2: zamówiony czujnik TRW i na drugi dzień auto zostało odebrane i wszystko wróciło do ładu i składu! Ta usterka pokazała mi,że czas najwyższy zmienić mechanika który moim zdaniem nie ma czasu na pierdoły :mad2: Nie będę oceniał chłopaków z PiM ,sami wyciągnijcie wnioski z mojej przygody :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja polecam Niezależny serwis BMW w Nowym Sączu:) Ciekawy i świeży serwisik w okolicy chyba jedyny wiec naprawdę warto zajechać :) Widać że chłopaki się tam starają:) miałem problemy z klimą bo sie czasem sama włączała a jak chciałem to sie czasem nie właczała :D diagnoza stwierdzona po godzinie zostawiłem autko w serwisie i następnego dnia odebrałem :)

tu adres strony http://motocentrum.wikar.pl/bmw-serwis-niezalezny,113.html

a tu fb https://www.facebook.com/pages/BMW-Serwis-Niezale%C5%BCny-Nowy-S%C4%85cz/459012894220797?fref=nf

serwis mieści się na wegierskiej niedaleko galeri Sandecji wiec łatwy dojazd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a ja polecam Niezależny serwis BMW w Nowym Sączu:) Ciekawy i świeży serwisik w okolicy chyba jedyny wiec naprawdę warto zajechać :) Widać że chłopaki się tam starają:) miałem problemy z klimą bo sie czasem sama włączała a jak chciałem to sie czasem nie właczała :D diagnoza stwierdzona po godzinie zostawiłem autko w serwisie i następnego dnia odebrałem :)

tu adres strony http://motocentrum.wikar.pl/bmw-serwis-niezalezny,113.html

a tu fb https://www.facebook.com/pages/BMW-Serwis-Niezale%C5%BCny-Nowy-S%C4%85cz/459012894220797?fref=nf

serwis mieści się na wegierskiej niedaleko galeri Sandecji wiec łatwy dojazd :)

 

Taa, a spam na PW z reklamą tego serwisu rozsyłasz ku chwale ojczyzny :mad2: :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdze do PKW w Krakowie,mimo że do PiM mam 4km,za 2 msc odbieram nowe f30 i również bede u nich wymieniał olej,tzn 15 tyś. Pkw kolejny przy 30tysw M carsie jako pakiet service,kolejny po 15tys w Pkw itd.,serwisowałem tam e36 cabrio i e61 525d,znają się na Bmw znakomicie. http://www.pkw.strefa.pl/onas.html

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam warsztatu w Krakowie i okolicy zajmującego się m.in. wydechami. Potrzebuję doprowadzić do porządku złączkę wydechu tuż za katalizatorami. Niestety sam nie dam rady, wygląda, że szpilki są wspawane w jedną obejmę, a z drugiej strony po nakrętkach nie ma już śladu. Chyba bez wyciągania całego układu razem z kolektorami i katalizatorami się nie obejdzie :mad2:
A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.