Skocz do zawartości

wielka porażka


kdpiast

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Clio wazy ok 980kg, a bmw 1140kg przynajmniej tak mi pisze w dowodzie...

czyli wychodzi ze jeden KM w clio (75KM) ciagnie ok. 13 kg, a jeden KM w 316 ok 11kg, wiec raczej takie 316 powinno objechac clio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

byłem w szoku sam kiedych jeździłem malcem ale seryjnym który jeszcze posiadam ale nie sondziłem ze z tego można taką bestję zrobić przeciesz jechac tym np 150km/h to starch w oczach

 

Ja swoim CC700 smigalem pod 150km/h i jedyny strach w oczach mialem podczas mijania maruderow, ktorzy nie patrza w lusterka...

Dlugie i reka z klaksonu mi nie schodzily podczas wyprzedzania ;)

 

No ale to stare dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clio wazy ok 980kg, a bmw 1140kg przynajmniej tak mi pisze w dowodzie...

czyli wychodzi ze jeden KM w clio (75KM) ciagnie ok. 13 kg, a jeden KM w 316 ok 11kg, wiec raczej takie 316 powinno objechac clio ;)

 

Ja sie wtrace :) W gre wchodza jeszcze przelozenia na poszczegolnych biegach ;)

 

IMHO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w małych i mniej komfortowych samochodach jest pozorne odczucie lepszego przyspieszenia

 

Nie jechales CC700 :> Tu nie ma przyspieszenia :twisted2:

 

Zgadza sie autko jest słabiutkie, gorzej jak przyjdzie wyprzedzic nim tira jadacego 90km/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie autko jest słabiutkie, gorzej jak przyjdzie wyprzedzic nim tira jadacego 90km/h...

 

Nigdy nie mialem z tym problemow, TIRy bralem "z rozpedu" i nigdy sie nie ustawialem za nimi "na zderzak" :) Poza tym 3bieg ciagnie do 90 a potem to juz z gorki (to tez wiele daje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam :lol:

Ludzie wy nie bieżecie pod uwage przełożeń, takie samochody jak clio i np. golf czyli "małe" mają krótkie przełożenia skrzyni biegów.Ostatnio się zdziwiłem jak kumpel mnie przewiózł corsą 1.4 i bardzo sie zdziwiłem kiedy lekko zaczeło mnie wgniatać w fotel, ale powyrzej 90km/h już rewelacji nie było :mrgreen: .Może i takie clio odstawi cie na poczatku bo masz wieksza mase i dłuższe przełożenia ale dzięki temu masz większą prędkość max.A o 200km/h clio może pomarzyć :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Przedmówcą -diabeł tkwi w szczegółach takich jak przełożenia skrzyni i dyfrów-kumpel swego czasu zamontował skrzynie z dwoma ząbkami mniej na dyfrze-(dodam że to było e30 1.6 m40)na przyspieszenie była miodzio-ale odcinało zapłon przy 160 km/h. Może e36 1.6 m40 nie są boginiami przyspieszenia -ale jak już sie taką Lalunię rozbuja to potrafi dać trochę radości-przykład- przykleiłem sie do Passata (2001 lub 02, 1.9 tdi)przy 130 km/h jakoś sie nie mógł ode mnie odczepić- a było lekko pod górkę...
masqo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Przedmówcą -diabeł tkwi w szczegółach takich jak przełożenia skrzyni i dyfrów-kumpel swego czasu zamontował skrzynie z dwoma ząbkami mniej na dyfrze-(dodam że to było e30 1.6 m40)na przyspieszenie była miodzio-ale odcinało zapłon przy 160 km/h. Może e36 1.6 m40 nie są boginiami przyspieszenia -ale jak już sie taką Lalunię rozbuja to potrafi dać trochę radości-przykład- przykleiłem sie do Passata (2001 lub 02, 1.9 tdi)przy 130 km/h jakoś sie nie mógł ode mnie odczepić- a było lekko pod górkę...

 

O ile sie nie myle to passsat z 1.9 tdi ma 110km wiec jak na takie duze auto to furory nie robi, wiec niema sie co dziwic ze niemogl ci odjechac. Powiem wiecej jak masz zdrowe i niezagazowane 316 to ty powinnes mu uciec bo wkoncu passat wazy prawie 1400kg a e36 tylko 1140...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w temacie pare dni temu przywiezlismy z kumplem astre 2.0 z 99r 136ps i z przykroscia musze stwierdzic ale moje 318 ti na trasie zostawalo daleko w tyle.

 

hrhr takie slowa to "miut" w moje uszy. Dlugo sie wahalem pomiedzy benzyniakiem a dieslem. W koncu wygrala 2l. jednostka z 330Nm i 150KM :D

 

Im wiecej czytam forum tym bardziej jestem zadowolony z samochodu.. ktorego jeszcze nie mam :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Tak czytam wasze wypowiedzi i trochę mnie dziwi wasze zachowanie!!

W końcu 316 ma tylko 102 czy 103 koniki ( nie pamiętam dokładnie M 43 ) i tył napęd tak więc trudno żeby była demonem przyśpieszeń od 0 km/h... Inne auta o podobnej mocy i z napędem na przód są zrywniejsze ale bardzo mała część z tych aut dorówna 316 powyżej 160 km/h... Biorę pod uwagę czas na osiągnięcie maksymalnej prędkości , zachowanie się pojazdu ,sterowność itp. Tak więc niema co rozpaczać nad 316 , że słaba ,że coś tam tylko ją chwalić ZRESZTĄ NIE MA DOSKONAŁYCH AUT!!! Jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki Sam jestem posiadaczem 316 i wole bmw od innych japońców itp. Pozdro dla wszystkich i nie krytykujmy się tak w końcu BMW jest inne niż reszta :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przerabiałem mazdę 323F / 92 r. 1,6 poj. ładnie się wkręcała

krótkie biegi za to na 7000 rpm ale satysfakcja była tylko do 100 k/h

później po 3 E30 zostawał tylko uciekający punkt. Małe zrywne są dobre po mieście, teraz kupiłem sobie bunie właśnie 316 E 36 i jestem bardzo miło zaskoczony, w sumie auto nie do sprintu ale po trasie jeszcze się wstydu nie najadłem z żadnym punto, golfem, czy innym malcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka tam porazka? Pomysl ze Ty jechales BMW a on maldonem... Chocby sobie tam silnik z wachadlowca zamontowal to co z tego? Chyba tylko po to mu takie ulepszenie potrzebne zeby szybciej dojechac do celu i skryc sie by nikt nie widzial co prowadzil :) Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym BMW było 325. Całe szczęście, bo gdybym zaczął od 318 nie wiedziałbym o co Wam chodzi z tą marką.

 

brawo jakub :mrgreen: ten temat jest od początku do końca nieporozumieniem :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel ma a4 1.9tdi 110ps,od 0 do 120 nie ma ze mna szans ale na trasie dzieki wiekszemu momentowi obrotowemu juz nie jest tak rozowo,trzeba sie sporo biegami namachac i utrzymywac auto na wysokich obrotach.a co do hondy to wydaje mi sie ze powinnes wygrac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sadzicie odszedł bym swoim is-em 1.9l M44 audi a4 1.9tdi??????? i hondzie civic 1.4 po przeróbkach 100KM???

 

 

wszystko zalezy od kierowcy. osobiscie objechal mnie jeden tdi w leonie dwie czerwone i pakiet progow wiec mysle ze jakis mocnawy byl. fakt mialem komplet ludzi i pelen bagaznik. ostatnio ruszalem rownolegle z oktawka 2.0tdi i dalem mu rade dopiero przy 170.....

POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ, NIBY NIC A TAK WIELE!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.