Skocz do zawartości

BMW 528i e39 Jakie srednie spalanie??


Taekwondo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!!!!Mam pytanko do uzytkownikow e39 z 2.8 litrowym silnikem ze skrzynia manualna,jakie jest srednie spalanie takiego silnika???Pytam bo dopiero co nabylem takie autko i mam je jeszcze u lakiernika.I sie zastanawiam nad instalacja sekfencyjna do tego autka,bo robie duzo kilometrow!!!!Chodzi o wmiare spokojna jazde!!!!Pozdrawiam Arek!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trafny wybór :cool2: Ja nabyłem swój na początku marca, do tej pory zrobiłem 9tys km i komputer pokazuje spalanie średnie 10,5l. Jeżdżę 2/3 poza miastem, 1/3 w mieście. Mam założoną instalkę LadndiRenzo, oczywiście sekwencję, sprawuje się świetnie, a spalanie waha się między 12,5l a 13,5l więc całkiem przyzwoicie. Wczoraj wróciłem z krótkiego urlopu robiąc 390km i spalanie wyszło mi ok 10,3l gazu przy niezbyt szybkiej jeździe (120-140km/h bo trochę padało) zwykłymi drogami przy pełnym obciążeniu 5 osobami i bagażem. Jadąc na urlop wyszło mi 12,5l gazu przy jeździe 130-180km/h momentami. Pozdrawiam i życzę bezawaryjnego użytkowania.
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednie spalanie wg komp w trasie 10-10,5 l. (moja zona zrobila ~9l).

W miescie, z automatyczna skrzynia - nie pytaj ;), przy sredniej predkosci ~30 km/h spalanie na poziomie 17-18 l.

Tez mam LPG (elektronika STAG + wtryski Valtec + reduktor tomasetto) i spalanie w trasie na poziomie 13-14 l. (caly czas w trakcie sprawdzania i do ewentualnej regulacji).

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejsze spalanie jakie zaobserwowałem u siebie (na benzynie) to ok. 8l/100km przy bardzo spokojnej jeździe z tempomatem ustawionym na 120km/h na odcinku ok. 300km. Przy w miarę spokojnej jeździe mieszanej pali mi ok. 10,5-11l/100km. Jazda wyłącznie po mieście - ok. 13l/100km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duzo jezdzisz na trasie to nie wiem czy instalka sie oplaca.

Ja jezdze glownie na trasie po polsce, najczesciej katowice-tojmiasto i katowice-olsztyt, wiec o zawrotnych predkosciach nie ma mowy, srednie spalanie 8,5-9 l/100km, jezdze spokojnie, bez dziczenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zgadzam sie z poprzednimi wypowiedziami na trasie przy w miare spokojnej jeżdzie można naprawde zejść poniżej 9l.U mnie średnie spalanie to ok 11-12 l. z czego 3/4 robie poza miastem ale dodam że nie potrafie wolno jeżdzić i mam skrzynie w automacie. Poza tym chyba nie kupuje się beemki żeby na niej oszczędzać :8) . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zgadzam sie z poprzednimi wypowiedziami na trasie przy w miare spokojnej jeżdzie można naprawde zejść poniżej 9l.U mnie średnie spalanie to ok 11-12 l. z czego 3/4 robie poza miastem ale dodam że nie potrafie wolno jeżdzić i mam skrzynie w automacie. Poza tym chyba nie kupuje się beemki żeby na niej oszczędzać :8) . Pozdrawiam

 

Jazda w miare oszczedna, a oszczedzanie na aucie to dwie zupelnie inne rzeczy... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duzo jezdzisz na trasie to nie wiem czy instalka sie oplaca.

Ja jezdze glownie na trasie po polsce, najczesciej katowice-tojmiasto i katowice-olsztyt, wiec o zawrotnych predkosciach nie ma mowy, srednie spalanie 8,5-9 l/100km, jezdze spokojnie, bez dziczenia :mrgreen:

Podpisuje się pod tym, tez wydaje mi się że instalka przy robieniu ''tras'' nie jest aż tak opłacalna przy rozsadnej :wink: jezdzie nie ma az takiego bólu a jednak założenie instalacji to koszt nie najmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u macie racje!!!Dzisiaj jak ja odebralem od lakiernika i przejechalem pierwsze 60km to najmniejsze spalanie uzyskalem 8,4L przy pretkosci 80/90km/h zmian biegow przy 2 i 2,5 tys.obr.Jak bedzie tak dalej to bedzie super!!!!To prawda ze nie kupuje sie BMW zeby oszczedzac!!!Pierwszym moim autem byla e30 1.8 z motorem M10,pozniej e36 325TD a teraz wymarzone e39 528i!!!Nigdy nie zamienie tej marki na zadna inna!!!BMW Team!!!!!!!!Pozdrawiam wszystkich i dzekuje za informacje!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u macie racje!!!Dzisiaj jak ja odebralem od lakiernika i przejechalem pierwsze 60km to najmniejsze spalanie uzyskalem 8,4L przy pretkosci 80/90km/h zmian biegow przy 2 i 2,5 tys.obr.Jak bedzie tak dalej to bedzie super!!!!To prawda ze nie kupuje sie BMW zeby oszczedzac!!!Pierwszym moim autem byla e30 1.8 z motorem M10,pozniej e36 325TD a teraz wymarzone e39 528i!!!Nigdy nie zamienie tej marki na zadna inna!!!BMW Team!!!!!!!!Pozdrawiam wszystkich i dzekuje za informacje!!!!

az milo poczytac :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, ja co prawda mam 2.5 ale podobno spalanie jest bardzo zbliżone do 2.8 i to jest fakt bo mi jak sie kręcę koło domu pali ok. 11, a na dłuższych odcinkach 9 przy normalnej jeździe jak na to auto, czyli nieco szybciej nisz reszta ;) Tak czy siak, średnio 10l i to jest akceptowalne, kupując auto na takie spalanie liczyłem. Jedyne co nie jest akceptowalne to obecna cena benzyny! to woła o pomstę do nieba! Cena unijna, no czemu nie, przecież w unii jesteśmy ale drogi jak w kamodży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie jak czytam to aż zazdroszczę co niektórym, moje E39 528 z 1996 w automacie steptronic średnie spalanie wg. komputera pokazuje 13,2 l/100km oczywiście większość robię po mieście przy spokojnej jeździe jak troszkę jej wcisnę to podchodzi pod 15l/100km :D, nie wiem czy to dużo czy mało, ale i tak kocham ten samochód ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym chyba nie kupuje się beemki żeby na niej oszczędzać :8)

Uwielbiam tego typu uwagi. Kazdy samochod kupuje sie po to aby sie nim poruszac. Jedni poruszaja sie dynamiczniej inni szybciej a jeszcze inni malo dynamicznie i wolno. Co to ma do 'oszczedzania'.

Moze wyjasnisz mi w takim razie po co KUPUJE SIE BMW?

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, możnaby tu dużo pisać na temat spalania 538i. Prawda jest taka że każdy będzie twierdził że jego samochód mało pali. Nie ma się co sugerować wskazaniami komputera tym bardziej jeśli w samochodach macie gazownie pozakładane.

Jacabmw ma racje co do spalania 13-14l to norma. owszem w trasie można zejść nawet ponizej 10l ale to jest jazda 90- 110km/h.

Te samochody potrafią spalić nawet 20/100l w mieście jak i w trasie, wszystko zależy od stylu jazdy. Mi kiedyś nawet tyle spaliła 528i (manual) w trasie.

Przejechane zostało 240km z czego ok 180 po autostradzie w czasie 1h30min. Jazda generalnie na wysokich obrotch bo co chwile trafiałem na jakiegoś abonenta lewego pasa. Zmuszało mnie to do ciagłych redukcji, obr na poziomie 3500rpm i kręciłem do 5000-5500rpm. Ze zbiornika zniknęły 52l po przejechaniu tego odcinka a komputer pokazywał ok 17,5.

Za chwile pewnie usłysze że miałem już wyeksploatowany silnik dlatego tyle pali, ale tu Was musze rozczarowac - samochód był cały w rewelacyjnej kondycji co może potwierdzić DAVE81.

do czego zmierzam, nie sugerujcie się tym co pokazuje komputer ale co faktycznie znika ze zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym chyba nie kupuje się beemki żeby na niej oszczędzać :8)

Uwielbiam tego typu uwagi. Kazdy samochod kupuje sie po to aby sie nim poruszac. Jedni poruszaja sie dynamiczniej inni szybciej a jeszcze inni malo dynamicznie i wolno. Co to ma do 'oszczedzania'.

Moze wyjasnisz mi w takim razie po co KUPUJE SIE BMW?

 

BMW kupuje sie bo chce sie mieć BMW, a ze jak to mówią "...się nie oszczędza" to chodzi o to, że na pierwszym miejscu ma być to BMW które chce mieć, a nie to, ile będzie mnie kosztować jego eksploatacja. Jednak w żuciu bywa różnie i jak już emocje opadną to zaczyna sie liczyć ile to benzynka kosztuje... Jak wiadomo jest alternatywa, czyt. LPG i wcale nie jestem przeciwnikiem, ale jak ja kupowałem swoje BMW, to przy emocjach kierowałem sie tak że rozsądkiem i kupiłem takie BMW którego spalanie nie będzie mi podnosić ciśnienia, więc nie muszę się imać alternatyw.

 

Zawsze można połączyć miłe z pożytecznym, jednak to musi już każdy sam ocenić, wedle grubości własnego portfela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wszyscy zrozumieli o co chodzilo mi z tym oszczedzaniem. Miałem na myśli ludzi ktorzy kupują samochód z 5 litrowym silnikiem mając nadzieję, że będzie palił 5/100. Niestety prawda jest taka że trafiają sie tacy ludzie. Co do oszczędzania na beemkach chodziło o tych którzy potrafili wydać pieniądze na zakup autka ale jeśli przyjdzie do wymiany czegokolwiek, przykład: olej wolą zalać czymś co nie ma nawet nazwy firmy na opakowaniu bo tak jest taniej!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wszyscy zrozumieli o co chodzilo mi z tym oszczedzaniem. Miałem na myśli ludzi ktorzy kupują samochód z 5 litrowym silnikiem mając nadzieję, że będzie palił 5/100. Niestety prawda jest taka że trafiają sie tacy ludzie. Co do oszczędzania na beemkach chodziło o tych którzy potrafili wydać pieniądze na zakup autka ale jeśli przyjdzie do wymiany czegokolwiek, przykład: olej wolą zalać czymś co nie ma nawet nazwy firmy na opakowaniu bo tak jest taniej!!!!!!!!!!

I tu masz racje znam takiego Kolesia co ma zajechane BMW jak babci laczki i nic w nim nie wymienia no chyba ze nie da sie juz nim jezdzic!!!No ale jest dumny z tego ze ma na masce znaczek BMW!!!!Ja wychodze z zalozenia,ze BMW jezdzi nie byle kto,a raczej jezdzic powinien!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co do oszczędzania na beemkach chodziło o tych którzy potrafili wydać pieniądze na zakup autka ale jeśli przyjdzie do wymiany czegokolwiek, przykład: olej wolą zalać czymś co nie ma nawet nazwy firmy na opakowaniu bo tak jest taniej!!!!!!!!!!

A to jest wazne chyba niezaleznie od marki. Zawsze stan uzywanego auta zalezy od jego wlasciciela. Jezeli ten dba o auto, wymienia wszystko na czas i uzywa odpowiedniej jakosci materialow czesci, to auto mu se odwdzieczy, niezaleznie od marki auta.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cale to gadanie nt spalania jest juz na prawde nudne i to do potęgi bo ... tak na prawde każda 6cio i 8io cylindrowa bmka wezmie w granicach 10-17L i wachania pomiędzy poszczególnymi modelami sa w granicach 2 , max3 L (uogólniam troche) ... i sorry - osobiście mam to gdzies czy mi wezmie 13 czy 15L . BMke mam po to zeby to jechało . Ja sie np bardziej skupiam na kosztach eksploatacyjnych tj koszt części i ich ogólna dostępność a palić to to wiadomo ze będzie palić . Chcesz oszczędnie to kup sobie tdi .
marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.