Skocz do zawartości

Kontrolka klocków, ile można jeździć?


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj zapalił mi się komunikat o zużytych klockach na CHECK CONTROL. Zobaczyłem na klocki, mają jeszcze jakieś 4-5mm.

 

Pytanie czy wystarczy mi to jeszcze na jakieś 1000 km? Wtedy wymienie tarcze, klocki i przednie amortyzatory. Chce od razu lepiej hurtem bo taniej i jeden dzień się wszystko załatwi.

 

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Co ile z przodu musicie zazwyczaj zmieniać klocki?

 

Co to za firma ETF? Chyba dziadowstwo? A Valeo można ew. brać czy tylko Ferodo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocek wyminia się gdy ma 2mm . Spokojnie 1000 km jeszcze zrobisz na tych klockach. Poza tym jak wyminisz teraz klocki a po 1000km tarcze to klocki też już będą dotarte do tej starej tarczy-więc albo przetaczać albo nowe klocki

Marzenia sie spełniają-->mam E38 :)

Moja historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocek wyminia się gdy ma 2mm . Spokojnie 1000 km jeszcze zrobisz na tych klockach. Poza tym jak wyminisz teraz klocki a po 1000km tarcze to klocki też już będą dotarte do tej starej tarczy-więc albo przetaczać albo nowe klocki

 

Dzięki za odpowiedzi. A na jakiej zasadzie działa czujnik zużycia klocków?

 

Chciałbym go chwilowo oszukać i zobaczyć konkretnie który klocek mu nie pasuje a potem zobaczyć go, i zwracać na niego uwagę...

 

O tarczach wiem, dlatego chce od razu klocki i tarcze.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. A na jakiej zasadzie działa czujnik zużycia klocków?

 

Chciałbym go chwilowo oszukać i zobaczyć konkretnie który klocek mu nie pasuje a potem zobaczyć go, i zwracać na niego uwagę...

 

ponad 600 postow i takie pytanie ??? wiem mozna sie zapedzic w kozi rog tez tak bywa.

 

czujniki sa na prawy przod/lewy tyl na klocku wewnetrzym a czemu ??? bo klocek wew. zciera sie deko szybciej bo jest bezposrednio przez cylinderki naciskany.

czujnik ma takie male wypuklenie w ktorym jest przewod zatopiony jak sie wypuklenie zetrze to przeciera sie przewod i brak sygnalu jest , wywala komunikat o klockach.

w momecie przetarcia sie czujnika jest jakies 3-4mm okladziny na klocku.

warto pamietac ze koncowka Klockow w przypadku ostrego Hamowania wplywa negatywnie na Tarcze bo wytwarza sie duzo wiecej ciepla

 

Klocki wymienia sie jak sie pokaze komunikat.

ciezko ztwierdzic lub porownac,kazdy jezdzi inaczej i na innych odcinkach.

klocki zmieniam srednio 2x w Roku czyli jakies 20-30tkm a klocki ATE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 3.5 literka odpusc temat klockow ETF czy ATE. ATE ponoc pozadna,niemiecka firma tylko ze powinni zaznaczyc do jakich modeli ich wyroby sie nie nadaja. Z cala stanowczoscia stwierdzam ze napewno nie do BMW serii 7. Po kilku hamowaniach na trasie ich skutecznosc spadla niemal do "zera". Wyjmuje w domu klocki - ATE. Zalozylem JURID-y.Od tego momentu problemy ze skutecznoscia hamowania zniknely. Fakt - klocki bardzo drogie ale w 100% warte swojej ceny. Ich numer kat to: 571355 J-AS. Jak komus nia zal pieniazkow - polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij czujnik z klocka na przednim kole jak nie będzie dotykał do tarczy to komunikatu też nie wyświetli jak zamierzasz jeszcze zrobić 1000 km to może się lekko przytrzeć i wywali komunikat nawet na nowych klockach. Co do klocków to polecam TEXTAR tanie nie są ale na dwa lata normalnej jazdy wystarczą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

 

za to kagery - jak dojezdzalem do swiatel to ludzi sie ogladali bo mysleli ze ikarus jedzie :mad2:

 

Hehehehe, dobre, na mnie teraz wytrzeszczają oko bo wspomaganie umiera.

 

Xsilver, gdzie kupowałeś te klocki? Jaki doświadczenia jeśli chodzi o tarcze? Co polecacie. Stoję przed wymianą tyłu i przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

za to kagery - jak dojezdzalem do swiatel to ludzi sie ogladali bo mysleli ze ikarus jedzie :mad2:

 

Hehehehe, dobre, na mnie teraz wytrzeszczają oko bo wspomaganie umiera.

 

Xsilver, gdzie kupowałeś te klocki? Jaki doświadczenia jeśli chodzi o tarcze? Co polecacie. Stoję przed wymianą tyłu i przodu...

 

HEHE PIII PIII piii :) skad my to znamy wlasciciele bmw :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się oszukać czujników zużycia, mają wbudowany rezystor, który pali się po dotknięciu do tarczy, jedyny sposób, to założenie nwego czujnika i owinięcie go wokół przewodu hamulcowego, na klockach zrobisz spokojnie deklarowane 1000 km, ja na swoich zrobiłem 4000(fakt, że jeżdżę spokojnie) i zostało jeszcze ok 1mm okładziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam klocków lucasa ( trw ) strasznie twarde i piszczą .

Swoja drogą nie rozumiem takiego postępowania jak oszukiwanie z klockami.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Do e32 klocki nie są takie drogie żeby na tym oszczędzać. To jak palenie papierosa do granicy filtra aby jeszcze jednego macha pociągnąć.

W ekstremalnej sytuacji może zabraknąć tych dwóch milimetrów.

BMW... and nothing else matters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.