Skocz do zawartości

Sposób na złodzieja lusterek.


Gerald

Rekomendowane odpowiedzi

kolejny raz jakis #@$#@#@ wyciagnoł mi wkłady lusterek uszkadzając oczywiscie cały meachnizm.

Zastanawiam sie nad wypiaskowaniem swojego napiu na lusterkach, ale nie moge znaleźć w okolicachc rzemieslnika ktory sie tym zajmuje.

 

Macie może jakies inne sposoby na oznakowanie lusterek lub inne metody odstraszania złodzieja ?

Never Say Never Again!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys kumplowi wyciągali z B3 , notorycznie, co zalozyl to potygodniu nie mial, po kilku razach wypiaskowal sobie numery rejestracyjne, dosc duze i widoczne , ale nie przeszkadzające w patrzeniu, po tym zabiegu lusterka ma te same aż do teraz. mi pokradli juz : kołpaki , spojlery , listwy , aż sie dziwie ze lusterka jeszcze mam, zastanawiam sie jak poznakować elementy plastikowe , zeby potem bez ich demontażu bylo widać ze to moje, a zeby nie rzucało sie jakoś w oczy, moze wypalić jakies male numery rej. ? ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,z doświadczenia wiem,że piaskowanie i inne znakowanie nie pomaga - wkłady ukradną i tak i tak ,tylko po to by dać nauczkę "cwaniakowi" który se autko oznakował.........

 

swoja drogą jesli komuś mocno zalezy to może to zrobic ,

 

GERALD jesli ci zalezy i bedziesz kiedys przypadkiem przejezdzał przez Świdnice to moge ci to wypiaskowac za free.

zabieg trwa 5 minut.

wystarczy że wyciagniesz wkłady.okleisz szkło taśmą klejącą,tak aby uformować nr.rejestracyjny,tzn.puste pole dla piaskowania..

mozna do tgo uzyć resztek "obwódek" z takich literek samoprzylepnych...

pozdro

Ja chcieć,prosić o wiedzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez sie zastanawiam nad psychologia i motywacją takiego złodzieja.

To chyba najgorszy gatunek.

Np lusterko nowy zamiennik z fakturą kosztuje ok 35 PLN. Wiec używane ok 20 pewnie. Czyli paser nie da mu wiecej jak 10 PLN bo handel tym jest od razu podejrzany. Czy za to warto ryzykować ? Tymbardziej ze wczesniej czy pozniej ktos go zlapie na goracym uczynku.

Tak naprawdę biorąc za ryja jednego czy drugiego handlarza wkładami z placów lub allegro można by wyłapać calą szajkę.

Never Say Never Again!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,z doświadczenia wiem,że piaskowanie i inne znakowanie nie pomaga - wkłady ukradną i tak i tak ,tylko po to by dać nauczkę "cwaniakowi" który se autko oznakował.........

 

swoja drogą jesli komuś mocno zalezy to może to zrobic ,

 

GERALD jesli ci zalezy i bedziesz kiedys przypadkiem przejezdzał przez Świdnice to moge ci to wypiaskowac za free.

zabieg trwa 5 minut.

wystarczy że wyciagniesz wkłady.okleisz szkło taśmą klejącą,tak aby uformować nr.rejestracyjny,tzn.puste pole dla piaskowania..

mozna do tgo uzyć resztek "obwódek" z takich literek samoprzylepnych...

pozdro

 

Dzieki Mr.Jones. A metode jak w domowych warunkch wypiaskować?

Bo juz przyszło mi do glowy ze wydrapie od spodu znaki na farbie lustrzanej. Tylko to chyba malo estetyczne bedzie :-(

Never Say Never Again!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś spotkałem się w Mercedesie, że miał (chyba wkręcone, nie wiem) dwa pręciki gdzies po 15 mm od brzegów z jednej i drugiej strony. Pręciki oczywiście na całej wysokości szkła. Mercedes W202 dla ścisłości.
"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do stalowych pręcików przy lusterkach ,to tez to juz gdzies widziałem,ale zawsze może znależc sie cham,który jak nie może ukraść to dla nauczki zbije ci lustro.....

i dla ciebie efekt bedzie ten sam - kupisz nowy wkład

:( pozdro

Ja chcieć,prosić o wiedzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do stalowych pręcików przy lusterkach ,to tez to juz gdzies widziałem,ale zawsze może znależc sie cham,który jak nie może ukraść to dla nauczki zbije ci lustro.....

i dla ciebie efekt bedzie ten sam - kupisz nowy wkład

:( pozdro

Ale przynajmniej zlodziej na tym nie zarobi - pomysl mi sie podoba i chyba go zaadaptuje :)

Gdyby pan Bóg był za przednim napędem - chodzilibyśmy teraz na rękach ;)

http://miniurl.pl/becia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do stalowych pręcików przy lusterkach ,to tez to juz gdzies widziałem,ale zawsze może znależc sie cham,który jak nie może ukraść to dla nauczki zbije ci lustro.....

i dla ciebie efekt bedzie ten sam - kupisz nowy wkład

:( pozdro

Ale przynajmniej zlodziej na tym nie zarobi - pomysl mi sie podoba i chyba go zaadaptuje :)

Jest to malo estetyczne. Widzialem o dziwo tez w mercedesie starym , takie preciki mysle ze tez najpierw mozna wyjac z palcem nie powiem gdzie, bo nie da sie ich przy lusterku zrobic bo zablokowaly by mozliwosc regulacji. najlepiej miec alarm z prealarmem i tyle..

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde, to nie ma na to rady. Zlodziej zawsze moze ze zlosci porysowac lakier, jak mu sie nie uda ukrasc lusterek.

Z mojego Merca W201 (190tka) lusterka ginely raz na miesiac.

Nie pomagalo piaskowanie, wydrapywanie numerow rejestracyjnych itp.

Dopiero, jak kazde lusterko zbilem w jedym rogu tak, aby dalo sie z niego korzystac, ale zeby wygladalo z daleka na uszkodzone, zlodzieje sie odstosunkowali.

 

Z zadnego BMW nikt mi do tej pory lusterek nie ukradl, myslalem, ze fajansiarze czepiaja sie tylko lusterek w Mercach i kierunkowskazow w Audi i VW.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uniknąć kradziezy każde BMW powinno być wyposażone w tego typu alarm. Warto obejzec film demonstrujacy zasade jego dzialania. :norty:

Genialne, puki po deszczu mu nie odbije i sie nie wlaczy otwierajac drzwi ;]

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj próbowali wyjać wkład z mietka(w202),przy wyrywaniu połamał debil wszystkie zatrzaski a zawiesił sie na kablu od ogrzewania albo nie miał nic do ciecia albo ktoś go spłoszył-a wystarczyło wyjac wtyczke :mrgreen: teraz przykleiłem wkład na super mocna tasme dwustronna szewską,zobaczymy czy cos to da.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.