Skocz do zawartości

Szkocka (nie) znajomosc podstaw motoryzacji ;)


anatoss

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

 

Chcialem Wam opisac kilka przykladow ze Szkocji ...gaf motoryzacyjnych ...autenytki.

 

1. Techniczny Manager (podczas luzej rozmowy o olejach) Kategorycznie stwierdzil ze oleje syntetyczne to tylko do sportowych samochodow . :duh:

 

2. Garaz (dosc popularny w moim miasteczku) - Specjalizacja Ford - ale obsuguja wszystkie marki .

Moje autko na przegladzie MOT (badania techniczne) I serwis Oleje itp.

Odebralem autko wieczorem , na nastepny dzien sprawdzam !!! :doh:

 

Oleju pol litra za duzo , kable od swiec nie na swoich miejscach (prawie zjarane od temp silnika) Zajechalem tam i grzecznie mowie co jest grane , mechanik sprawdza ..."eee to tylko pol litra za duzo " mowie : prosze spuscic ! Normalnie szok , niepocieszony ale poprawil swoj blad .

 

3. 27 letni kolega (oczywiscie szkot) ... opowiadalem mu ze pekla mi tarcza hamulcowa (brake disc )w sluzbowym vanie...... a co to jest tarcza hamulcowa ? :shock:

 

Oprocz tego ,notoryczna nieznajomosc marki rodzaju oleju ktory uzywaja. lecz dbaja o auta ... z zewnatrz to trzeba przyznac.

 

Pewnie ten kto przebywa gdzies na wyspach zna podobne przypadki , niemozliwe ze tylko ja mam tego "farta"

 

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Chcialem Wam opisac kilka przykladow ze Szkocji ...gaf motoryzacyjnych ...autenytki.

 

1. Techniczny Manager (podczas luzej rozmowy o olejach) Kategorycznie stwierdzil ze oleje syntetyczne to tylko do sportowych samochodow . :duh:

 

2. Garaz (dosc popularny w moim miasteczku) - Specjalizacja Ford - ale obsuguja wszystkie marki .

Moje autko na przegladzie MOT (badania techniczne) I serwis Oleje itp.

Odebralem autko wieczorem , na nastepny dzien sprawdzam !!! :doh:

 

Oleju pol litra za duzo , kable od swiec nie na swoich miejscach (prawie zjarane od temp silnika) Zajechalem tam i grzecznie mowie co jest grane , mechanik sprawdza ..."eee to tylko pol litra za duzo " mowie : prosze spuscic ! Normalnie szok , niepocieszony ale poprawil swoj blad .

 

3. 27 letni kolega (oczywiscie szkot) ... opowiadalem mu ze pekla mi tarcza hamulcowa (brake disc )w sluzbowym vanie...... a co to jest tarcza hamulcowa ? :shock:

 

Oprocz tego ,notoryczna nieznajomosc marki rodzaju oleju ktory uzywaja. lecz dbaja o auta ... z zewnatrz to trzeba przyznac.

 

Pewnie ten kto przebywa gdzies na wyspach zna podobne przypadki , niemozliwe ze tylko ja mam tego "farta"

 

:o

 

Morze to nie tyle co nie znajomość tematu,co olewcze podejście do klienta .Pewnie są nastawieni na jednorazową wizyte,tak jak przydrożne bary przy trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje doświadczena a Anglikami i ich autami sa takie:

jestem kierowcą popularnie zwanego przez Was TIR'a, dojeżdzam na jakąś strefe przemysłowa w malym miasteczku i szukam firmy. Ide do kobiety siedzącej w auce zapytac czy wie gdzie to jest. Ona mówi ok, zaprowadze Cię. wsiadam z tyłu obok 3-latek w foteliku i............... ona rusza

jedynka gaz do dechy, 2-gaz do końca, 3 - to samo, małe skrzyżowanko- lekko bokiem :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: jezdziłem już tak ale nigdy nie przewiozła mnie tak ok 30-letnia kobieta :D Anglicy maja dobre samochody ale na pewno o nie nie dbają. Przyznam się ze troszkę miałem strach z nią tak jechać :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedzą niczego po nigdy nie musieli jeździć maluchami, polonezami, żukami, nysami i innymi podobnymi sprzętami które każdy musiał kierowca prędzej czy później nauczył się naprawiać

 

Coś w tym jest co napisałeś :mrgreen: :mrgreen:

 

Mój ojciec po pewnym czasie sam naprawiał TV Rubin . Aż do momentu jak się spalił żywym ogniem na amen. Jego koledzy Szwajcarzy ,gdy przylatywali za komuny nie mogli wyjść z podziwu :mrgreen:

"Wierzę, że instytucje bankowe są bardziej niebezpieczne dla naszych swobód niż armie. Poprzez kontrolę emisji kredytów, banki i korporacje zabiorą ludziom wszelką własność, dopóki ich dzieci nie obudzą się bezdomne w kraju, o którego wolność walczyli ich ojcowie."

T.Jefferson 1802 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadrzeenie z jednej ze stacji paliw.............

Pani ( klientka ktora podjechala na tzw CPN Octawia TDI) wyrywa z rak Panu z obslugi pistolet od dystrybutora ze znaczkiem ON..................krzyczy na niego co on chce zrobic-ze niech to odda BO MAz RANO WYCHODZAC Z DOMU POWIEDZIAL jej ZE NIE MA benzyny ;D....................akcja trwala chyba z 15 minut-pan przokonywal ja ze to autko jezdzi naolej napedowy a nie na bezyne-a potocznie sie tyl;ko mowi na kazdy rodzaj paliwa "BENZYNA"...otworzyl jej maska, pokazal na czym polega roznica, kazal jej wyjac dowod rej. i pokazal tez ze to disesel.................w koncu gorliwa klienetke ZATANKOWAL do pełna!! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadrzeenie z jednej ze stacji paliw.............

Pani ( klientka ktora podjechala na tzw CPN Octawia TDI) wyrywa z rak Panu z obslugi pistolet od dystrybutora ze znaczkiem ON..................krzyczy na niego co on chce zrobic-ze niech to odda BO MAz RANO WYCHODZAC Z DOMU POWIEDZIAL jej ZE NIE MA benzyny ;D....................akcja trwala chyba z 15 minut-pan przokonywal ja ze to autko jezdzi naolej napedowy a nie na bezyne-a potocznie sie tyl;ko mowi na kazdy rodzaj paliwa "BENZYNA"...otworzyl jej maska, pokazal na czym polega roznica, kazal jej wyjac dowod rej. i pokazal tez ze to disesel.................w koncu gorliwa klienetke ZATANKOWAL do pełna!! :cool2:

 

Dobre :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadrzeenie z jednej ze stacji paliw.............

Pani ( klientka ktora podjechala na tzw CPN Octawia TDI) wyrywa z rak Panu z obslugi pistolet od dystrybutora ze znaczkiem ON..................krzyczy na niego co on chce zrobic-ze niech to odda BO MAz RANO WYCHODZAC Z DOMU POWIEDZIAL jej ZE NIE MA benzyny ;D....................akcja trwala chyba z 15 minut-pan przokonywal ja ze to autko jezdzi naolej napedowy a nie na bezyne-a potocznie sie tyl;ko mowi na kazdy rodzaj paliwa "BENZYNA"...otworzyl jej maska, pokazal na czym polega roznica, kazal jej wyjac dowod rej. i pokazal tez ze to disesel.................w koncu gorliwa klienetke ZATANKOWAL do pełna!! :cool2:

 

Na wyspach sa stacje (tzw) CPN ??

 

Ktos juz Ci kiedys napisal ze wtracasz sie w kazdy watek piszac bzdury ktore wcale nie dotycza tematu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty chyba jakis nienormalny jestes................. :?

zakladasz temat o nieznajomosci dziedziny,tematu moto.................i co moze oczekujesz wylacznie oklaskow na temat swojej wypowiedzi?! czy jak.............no nie kazdy jest zapoznany z glabami moto ze Szkocji, aby o tym pisac powiesci mniej lub bardziej smieszne....................Jak sie chcesz chwalic , ze jestes na wygnaniu za KASA............ to nie znaczy ze zabronisz mi napisac cos co jest zwiazane z tematem w 90%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dodam cos do tematu.

 

Moj znajomy rodowity anglik powiedzial mi ze oni musza tylko raz w roku zrobic przeglad i ze dopuki sie nic nie zepsuje to sie jezdzi ;)

 

No i historia mojego sluzbowego auta: pojechalem do warsztatu na Park Royal w Londku i po pierwsze nie moglem zrobic na poczekaniu bo nie bylo miejsca - mysle OK. Nastepnego dnia przyjezdzam oddalem kluczyki i ustalem sobie w wyznaczoej zonie dla klijeta tak zeby popatrzec co oni robia. Robia prawie wszystko co powinno sie zrobic i chyba najwieksza praca jak zrobili byla wymiana 2 zarowek oswitlenia blach, a i tak ciemnoskory mechanik robil to okolo 15 min bo pomylil srubokret i przyniusl zle zarowki :/

 

Samochod przeszzedl ale za 2 tygodnie musialem hamulce z przodu wymienic - dziwne ze tego nie zauwazono na przegladzie :jawdrop:

 

Pozdrowienia dla wyspiarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mogę trochę opowiedzieć o kierowcach z różnych części świata;/ i tu mamy Rosję st.Petersburg, przejażdżka taksówką lub prywatnym autem z ruskim w środku nie zapomniane przeżycie, zero zasad normalnie dzicz :D przejście dla pieszych i pierwszy rejs do Petersburga zakończył by się fatalnie dla mnie:D trzy auta na czerwonym prosto przez przejście :d na szczęście kumpel mnie złapał w ostatniej chwili^^ no nic nie zawsze można przejść w Rosji na drugą stronę przez przejście dla pieszych na zielonym^^w jednym kawałku:D Chille całkiem spoko po za tym że za szybko :D Columbia

tam raczej możesz środkiem ulicy iść i nic ci nie grozi kierowcy tam naprawdę nie reprezentują agresywnej jazdy ale za to ich auta wyglądają jak choinki :D ktoś za dużo tam się na oglądał 2f2f :D neoniki i różnego rodzaju diody w milionach kolorów to u nich norma ^^ jak złapałem tam taksi to czułem się jak bym na statku kosmicznym przebywał :D każde auto jakie tam widziałem ma diody i neoniki :d tak w innych krajach nie zauważyłem dziwnych zachowań czy wręcz kaskaderskich jak w Rosji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.