Skocz do zawartości

Grzeje się skubana...


PappaIce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z grzaniem się autka - przy normalnej jeździe trzyma ładnie i równo odpowiednią wartość temperatury płynu, natomiast w korkach po jakimś czasie wskazówka dochodzi i 3/4 skali i więcej...

 

 

Mam niemal przekonanie, że wisko (wisco) do wymiany, pewnie chodzi marnie i niewiele chłodzi, ale może macie jakieś inne propozycje?

 

Sprzedawca twierdzi, że termostat był niedawno wymieniany, więc raczej odpada...

 

 

pzdr.

radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na 100% Visco mialem to samo - typowa przypadłosc BMW. Radze nie zwlekac z wymianą idzie lato i nie polecam stania w korku z ogrzewaniem rozkreconym na maxa, żeby ostudzic silnik :-) Niestety visco nie nalezy do tanich częsci.
Bayerische Motoren Werke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wcale nie musi być wisko.Ja już chyba u siebie przez dwa lata wyeliminowałem całkowicie efekt przegrzewania u siebie :D .Pierwsze zacznij bo to w wielu przypadkach pada,pompa wodna.U mnie zaraz po kupnie auta padła,a u kolegi w 328i też.Chodzi o to że sa tam na wirniku łopatki plastykowe i ze starości pękają i kruszą się.Pompa jest z przodu silnika na górze i łatwo się tam dostać.Rok temu płaciłem 80zł.W tym roku znowu mi się zaczynała przegrzewać i okazało się że wisko padło,ale na rozgrzanym silniku można sprawdzić (po zgaszeniu)czy luźno się kreci (źle) czy cięzko się obraza z wałkiem (czyli zaskoczyło dobrze).Wymieniłem wisko i już jest oki.Zacznij od pompy,20min roboty,dostaniesz się do niej i będziesz widział czy łopatki całe,czy się rozpadły.Zresztą wisko też łatwo sprawdzić tak jak pisałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.