Skocz do zawartości

Rozmiar felg! i opon!


PappaIce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam E36 coupe i chcę kupić felgi, które to według sprzedawcy pasują do E36 (rozstaw śrub się zgadza), natomiast ich ET wynosi 25 i tu pytanie - czy to będzie pasować do E36 i jak bardzo będzie ewentualnie odstawać?

 

 

Proszę o pilną odpowiedź,

 

pzdr.

 

Jędrek

Edytowane przez PappaIce
radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupic dokładnie te felgi:

 

http://www.allegro.pl/item191417906__nowe_felgi_16_5x120_bmw_3_5_7_najtaniej_.html

 

 

i mocno mnie zastanawia, czy będą prawidłowo pasowac do E36. Wszelkie dodatkowe przróbki nie wchodzą w grę, typu szersze nadkola itp.

 

 

Jeśli będą - z jakimi oponami najlepiej, żeby nigdzie nie obcierało?

 

Mocno mnie zastanawiaa ich ET równe 25, choc szerokośc jest tylko 7...

radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak sobie sam obliczysz:

et 25 oznacza, że odległość plaszczyzny przylegania felgi do piasty, znajduje się 25 mm na zewnątrz felgi wzglądem jej środka. Czyli wg moich obliczeń rant felgi odstaje 66 mm od piasty. Dla przykładu u mnie jest to 75 mm.

 

Nawiasem nie było lepszych felg :?: :!: Jak już wydajesz kasę to kup min 17 bo od tej wielkości zaczyna sie jakiś efekt :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obliczenia, ale niewiele mi mówią :(, nie siedze w temacie kół i całkiem nieźłe się z tym czuje :D

 

Co do samych felg - są bardzo ładne, no ale to kwestia gustu. Jeśli zaś chodzi o rozmiar - niestety kolego, ale po Warszawce śmigałem już na 17 i z góry dziękuję.

 

pzdr.

[/url]

radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Gladol - nikt Ci nie kazał :P

 

 

 

 

A tak na poważnie - gdyby Babcia miała wąsy - też bym się zebrał na 17 czy 18 cali, do tego minimalna wysokośc opony i git - piękny widok...

 

ale codziennośc sprowadza mnie na ziemie, zwłaszcza, że w jeździe samochodem nie trawię dwóch rzeczy, z którymi nie mam sobie jak poradzic:

 

- korki

- dziury/koleiny

 

 

pzdr.!

radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto jest producentem tych felg, bo nie dowidziałem? nie kupuj krzaków, bo to kasa wywalona w błoto - co z tego, że teraz ładnie wyglądają, jak się pogną i już nie będą

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podlacze sie pod temat... co myslicie o tych ??

 

http://www.allegro.pl/item192697118__nowe_17_cali_bmw_e36_e46_e39_.html

 

 

http://www.allegro.pl/item193352016_17_felgi_bmw_m3_evo2_5x120_e36_e46_e90_z3.html

 

maja byc do e36... Czytalem ze do e36 musi byc ET 30 - 35 ...

 

to rozumiem ze te pierwsze poprostu nie pasuja... a te drugie maja ET 34 czyli beda pasowac ?? do tego oponki jakies 215/45 na zawieszenie -60/40 i czy nie bedzie nic obcierac ?? gdzies czytalem i mowili ze moze obcierac przy skreconych kolach prz 5 osobach ... ale czy napewno ??

 

Prosze odpowiedz bo planuje takie sobie poszukac... jakos na wakacje...

POZDRAWIAM :!: :!: :cool2:

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze - mam zgryz czy ten ET 25 to nie będzie lipa...

 

 

Nikt nie ma na forum E36 z felgami o ET 25? :(

 

 

Przy 16-tce i 7`szerokiej feldze nie powinno nic obcierac :!:

 

Rzuc okiem na ten temat:

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=50989

 

Autor kupil takie same felgi (szerokosc/ET) nawet od tego samego sprzedawcy i jest OK.

 

 

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kujon jesteś pewny?

 

 

Zależy mi na pewności - sam rozumiesz :)

 

 

pzdr. i dzięki za pomoc.

 

 

Jędrek

Jak ja tak mówie to znaczy że tak jest :8)

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większośc ludzi na tym forum mówi ze felgi większe niż 16" to już zabójstwo na nasze drogi itp, a jak już sie zdecydują wrzucić 17" to kupują właśnie taki badziew i potem marudzą i narzekają że że dziury , że felgi cza prostować, bo włoskie to są dobre plaże nudystów a nie felgi..., jeśli chodzi o 2 powyższe linki to bałbym sie to wozić na zapasie :duh:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na orginale jest 7.5/17 ET 41, przy oponach 235/40R17 palce nie wchodzą pod nadkole aczkolwiek nic nie obciera nawet przy pełnym pokładzie...

 

ET 25 - dziwna sprawa...

 

SN3 u Ciebie jest 7,5 cala no i 17-tka + dodatkowo opona 235 a to juz zmienia postac rzeczy :mrgreen: Tak jak napisal kujon opona 215mm to juz chyba max przy takich paramatrach (7x16 ET25) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki zamawiam bardzo standardowe - tj. 205 55...mówcie sobie co chcecie, ale już jeździłem na kapciorach o różnych szerokościach i nie uśmiecha mi się wciąż na trasie utrzymywać w ryzach autka.

 

 

pzdr. :)

radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i było na forum, ale jakoś ciężko mi to znaleźc, więc pytam:

 

D felg 16 cali w E36 coupe jakie oponki powinny byc optymalne, gdy sprawą pierwszorzędną jest prowadzenie, a wygląd to dalsze kwestie?

 

Czy 205/55 są ok, czy może lepsze 205/50?

 

 

A może jeszcze inne?

radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i było na forum, ale jakoś ciężko mi to znaleźc, więc pytam:

 

D felg 16 cali w E36 coupe jakie oponki powinny byc optymalne, gdy sprawą pierwszorzędną jest prowadzenie, a wygląd to dalsze kwestie?

 

Czy 205/55 są ok, czy może lepsze 205/50?

 

 

A może jeszcze inne?

 

205/55/16 beda ok - sa to zamienniki do e36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.