Skocz do zawartości

Spalanie mnie dołuje...


MaatOhewetBi

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie masz kase,bo ja za swoje 323 95r wysmarowałem 2 lata temu 20tys.Jakbys nie mial kasy kupiłbys tico albo matiza,bo napewno dałes wiecej niz 10tys.

 

Nie popadajmy w skrajność...Chcę jeździć z przyjemności a nie z przymusu :mad2: Matiz i Tico to nie dla mnie...Co do samochodu to jest mój bo pracowałem w wakacje za granicą więc kupiłem...

Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No tak ale z twoich wypowiedzi wychodzi ze nie stać cie na Bmw,bo minimalne roczne utrzymanie to ok 1500zł bez paliwa-oc+ oleje,filtry,i jakieś biżace naprawy,chociażby końcówka drążka lub opony .Chyba że auto do ruiny chcesz doprowadzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaatOheweBi czy możesz sobie już darować temat spalania bo trochę nudnawo się robi już w tym temacie. Jak nie masz kasy na Pb to zainwestuj w rower bo trochę się rozczulasz nad tym spalaniem.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaatOheweBi czy możesz sobie już darować temat spalania bo trochę nudnawo się robi już w tym temacie. Jak nie masz kasy na Pb to zainwestuj w rower bo trochę się rozczulasz nad tym spalaniem.

 

Sorry,ale to forum na którym można pisać o swoich problemach więc o co Ci chodzi?Chyba po to jest forum?Poza tym nie rozczulam się tylko piszę o swoich wątpliwościach. Cały czas na forum ktoś porusza temat,że coś mu w samochodzie dolega więc o co chodzi?... Drogi WR,jak nie chcesz to przecież nie każę Ci tego czytać :nienie: Tylko pomyśl sobie,że jak Ty będziesz miał problem a ktoś Ci tak napisze jak Ty...

Edytowane przez MaatOhewetBi
Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale z twoich wypowiedzi wychodzi ze nie stać cie na Bmw,bo minimalne roczne utrzymanie to ok 1500zł bez paliwa-oc+ oleje,filtry,i jakieś biżace naprawy,chociażby końcówka drążka lub opony .Chyba że auto do ruiny chcesz doprowadzić.

 

Ale Ty się uparłeś z tym utrzymaniem...Czy fakt,że nie chcę ładować tylko w paliwo znaczy że już mnie nie stać na samochód???

Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nastaly czasy ze moze nie kazdy ale wiekszosc liczy sie z groszem, a po ostatnich cenach paliwa..(no comment) ahh..wspominam te mlode czasy jak zalalem komarka za 5zl i jezdzilem nim przez tydzien :P a litr paliwa kosztowal zaledwie 1.8:)
Kocham moja Czarnulkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie.. wieczny temat…

 

Pewnie nikt nie uwierzy ale moja żona gdy zaczęła jeździć BMW to przejeżdża 410-430 km na pełnym baku gazy a butla mieści 56 litrów…

 

328i Turing opony 205 i ciśnienie 2.2 : -)

Gaz dzisiaj w Gdyni 1,75

 

Dodam że Ona nawet nie patrzy jak przyciska pedał gazu tylko patrzy kiedy jej się kończy paliwo/gaz : - )

Specjalnie jej nie uświadamiałem żeby zobaczyć jakie osiągi uzyska.

 

Tak przy okazji muszę się przyznać do małe słabości

Mam firmowy samochód Avensis 2.2l 170 km .310 Nm… nówka naprawdę nie źle wyposażona ale po zakupy w domu ok. 200 m do sklepu odpalam 11 letnie BMW którym teraz jeździ żona , 328i 192 KM i 280 Nm R6 … 10 głośników skóry… hmm i zawsze mam wrażenie że wracam do normalności i prawdziwej motoryzacji..

Samochód który kosztuje ok. 15 tyś wyzwala tyle emocji a ten za 120 tyś nawet iskry nie wykszesi.

Zawsze Avensiske porównuje z BMW i zawsze jestem rozgoryczony… tyle kasy i nic.

Oczywiście Avensis to jest naprawdę dobry samochód, żeby była jasność.

„Ale” robi kolosalną różnicę…

Ciekawy jest to, że człowiek przyzwyczaja się do pewnej jakości a należy pamiętać, że moje odczycia pewnego nie zadowolenia pojawiają się między samochodami, które dzieli jednak 11 lat i ogromna przepaść kosztów zakup i spalania bo Avensiska pali 8,6-7l ropy a BMW 13,3l gazu/100km gdy prowadzi żona.

 

Ważna informacji jestem fanem marki BMW od wielu lat wiec jestem skrajnie nie obiektywny :- )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chocby inne auta palily 2/100 to i tak dalej bede jezdzic BMW :)

 

Co z tego ze inne pala mniej? Audi nie audi... ostatnio jechalem A4 z silnikiem 1.6 (mam e30 tez 1.6) Naciskalem pedal gazu i zastanawialem sie czy to na pewno ten pedal czy naciskam cos innego :mrgreen: A drugi bieg jest tak krotki, (zreszta inne tez) ze chyba tylko automat audi ratuje, zeby reka od zmiany biegow nie bolala ;) (wcale nie mowie, ze audi jest zle ;))

Po dojechaniu na miejsce cieszylem sie ze to juz koniec jazdy :D

 

A druga sprawa to taka ze zanim sie kupi BMW to trzeba troche myslec ;) Nie kupuj np. e36 325 i nie oczekuj ze auto ktore ma 192 KM bedzie palic 7/100 ;)

Jeśli po zaparkowaniu samochodu nie odwracasz się, żeby spojrzeć na swój samochód to znaczy, że kupiłeś złe auto :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie zmienię mojej cudownej beti:) rok 93 czyli jak ktoś spojrzy....stare auto ale jaki komfort...jaka jazda...nie zamieniłbym jej na nic innego...no chyba że na nowszą beti :D Ta marka ...te samochody są niepowtarzalne, wyjątkowe i wspaniałe!!Tak jak koledzy wyzej pisali Audi,Avensis,...dużo kosztuje, mało pali ..... ale co z tego jak dają zero przyjemności!!

pozdrowienia i gratulacje dla właścicieli samochodów tej cudownej marki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując 2.5, czy 2.8 to jasne, że nikt nie spodziewa się niskiego spalania - ale jak komuś 1.8 bierze 12 litrów po mieście i słyszy, że 2.5 pali tyle samo to trochę wkurzające. Mi na szczęście tyle nie bierze, ale ciekawy jestem ile bym palił jeżdżąc R6 - bo ten 1-2l/100km by mi wielkiej różnicy nie robiło.

 

Mnie też szokuje prowadzenie się BMW - w końcu E36 powstało w 1989 roku, a jak jeżdżę Vectrą ojca to nie ma porównania w trzymaniu na drodze (choć przyznaję, że tam czy jadę 100km/h, czy 200km/h to można tylko po prędkościomierzu poznać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgacam sie z kolegami :)

 

Ja jestm bardzo zadowolony z tego samochodu (osiagi, komfort a szczególnie rozbraja mnie zawieszenie). Nie bede ukrywał, ze zawsze chcialem miec BMW i patrzac obiektywnie wydaje mi sie ze dobrze wybrałem. Moj tata ma generacyjnie prawie 10 lat młodsze auto (golf IV) ale wydaje mi sie, ze pod wzgledem komfortu i zawieszenia nie dorasta nawet do piet mojej BMce (nie mowie o osiagach bo to kwestia zamontowanego silnika).

 

A jesli chodzi o spalanie to tak jak juz wczesniej pisali koledzy kupujac R6 trzeba sie spodziewać spalania o te 2-3 litry wiecej. Przeciez te dwa dodatkowe cylindry też musza pic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu kolega ma racje trzeba zaczac od tego co nic nie kosztuje cisnienie opon a puzniej pchac sie w koszty - zbierznosc i filtry swiece a nawet jak jest juz stary olej to wymiana wszedzie silnik skrzynia i dyfer i sprawdzic trzeba lozyska hamulce a nawet viskoze ja to sprawdzilem u siebie a co mi wydawalo sie nie za bardzo wymienialem na koniec wypalil bym paliwo do konca az silnik stanie a z banki rezerwy np 5l wlal bym wtedy i kasacja licznia i jazda znow do konca to tansze niz tankowanie na ful ja zatankowalem do pelna i juz mi sie zaswiecila rezerwa do niej zrobilem w trybie mieszanym 683km moze mnie nie zaszokuje wynik spalania pozdrawiam
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu kolega ma racje trzeba zaczac od tego co nic nie kosztuje cisnienie opon a puzniej pchac sie w koszty - zbierznosc i filtry swiece a nawet jak jest juz stary olej to wymiana wszedzie silnik skrzynia i dyfer i sprawdzic trzeba lozyska hamulce a nawet viskoze ja to sprawdzilem u siebie a co mi wydawalo sie nie za bardzo wymienialem na koniec wypalil bym paliwo do konca az silnik stanie a z banki rezerwy np 5l wlal bym wtedy i kasacja licznia i jazda znow do konca to tansze niz tankowanie na ful ja zatankowalem do pelna i juz mi sie zaswiecila rezerwa do niej zrobilem w trybie mieszanym 683km moze mnie nie zaszokuje wynik spalania pozdrawiam

 

nic głupszego juz nie można zrobić- jak jechac az paliwo sie skończy, to najprostsza droga do zatarcia pompy paliwa i zapowietrzenia układu paliwowego, pomijam wciągnięcie syfu z dna baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalibyscie spokoj chłopakowi. te teksty zeby kupil sobie malucha, tico, ładne samare etc robią się juz nudne. Jesli nie macie nic ciekawszego do powiedzenia to radze wstrzymac sie od glosu :cool2: takze moglibyscie przestać rżnąć takich bogaczy. Poza tym BMW przestało byc juz marką dla "elity".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam dość BMW...Jeździłem ostatnio oszczędnie, nie przekraczając 3 tysięcy obrotów i okazało się że kontrolka rezerwy zapaliła mi się przy 106 km...na 12 litrach!!!Ludzie,to Omega 2.0 mi tyle nie paliła!Co jest nie tak?Jak jechałem miałem na liczniki 105 km i wskazówka paliwa nawet nie była na czerwonym polu...Jak stanąłem na parkingu i odpaliłem okazało się,że wskazówka nagle jest w połowie czerwonego pola i kontrolka rezerwy już się pali :mad2:

Zachęcam do obejrzenia danych w bazie zamieszczonej na tej stronie (do ściągnięcia). :lol: Z tej bazy wynika, że średnie testowe spalanie e36 318i - to ok. 10/100 a jak przyciśniesz - to może być i 12/100. Mój 316 też potrafi spalić 12/100. :jawdrop: Chociaż myślę że te 7,002/100 itp to podpucha :duh: to podjadę sprawdzić mieszankę i tobie proponję zrobić to samo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalibyscie spokoj chłopakowi. te teksty zeby kupil sobie malucha, tico, ładne samare etc robią się juz nudne. Jesli nie macie nic ciekawszego do powiedzenia to radze wstrzymac sie od glosu :cool2: takze moglibyscie przestać rżnąć takich bogaczy. Poza tym BMW przestało byc juz marką dla "elity".

Pozdrawiam

 

No nareszcie ktoś mnie poratował :modlitwa: Taka prawda,że BMW to już nie samochód tylko dla elity...a ja tylko prosiłem o opinie na temat spalania, a niektórzy wypalają żeby kupować tico czy inne...Ciekawe ilu spośród Was wszystkich nie patrzy na spalanie swojej buni...

Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh w podobnej sytuacji jestem co prawda mam nibybmw ;) bo tylko 4 gary i "nie brzmi jak prawdziwy samochód" :roll2: ale też coś za dużo pali - 12 litrów po mieście przy normalnej jeździe to ciut za dużo, a jak depnę to jeszcze gorzej. Mam dwie wielkie dziury w tłumiku końcowym ;) ale nie sądzę żeby to była przyczyna. :naughty: No ale za tydzień będę zamieniał m40 na m42 i takie spalanie będzie czymś uzasadnione :lol:

 

 

A na forum rzeczywiście mnóstwo osób podchodzi do tematu BMW tylko dla bogaczy reszta jeździ tikusiami i cienkolami :? coraz mniej zrozumienia dla studentów... :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo Avensiska pali 8,6-7l ropy a BMW 13,3l gazu/100km gdy prowadzi żona.

 

Biorąc pod uwagę obecne ceny paliw/gazu to Avensis drożej pali, nie piszę więcej...

Więc w czym problem...?

 

A co do spalania BMW. Jeździłem takim motorem tyle tylko że w cabrio M52B28 i nie uwierzę, chyba że nie przekraczała 2500obr/min, nie stała na światłach, dojeżdżała do skrzyżowań hamując silnikiem, a nie wrzucając na "luz" myśląc, że tak jest ekonomiczniej.

W trasie przy prędkości 90-95km/h ekonomizer pokazywał 8,5l/100km, każdy but to już brakowało skali. Zakładając, że auto pali te ok 2l więcej gazu sugerujesz, że pali 11l/100km benzynki w cyklu miejskim...?

Możliwe, ale tak jak już napisałem wyżej - nie przekraczając 2500obr/min i nie na krótkich dystansach/odcinkach.

Sumując to wszystko i tak nie uwierzę w te dane dotyczące spalania, połóż buta w "tojce" to zobaczymy czy spali 7L... Zawsze tak było, że coś kosztem czegoś, chcesz mieć moc/osiągi musisz liczyć się z kosztami. A jak nie to właśnie kupcie sobie malucha.

Tak na marginesie Avesis rozumiem przegra z BMW jeśli chodzi o przyspieszenie etc... :?:

DYLEMAT OKRUTNY MAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem studentem mam coupeje z 318is ;D i jestem zajebiscie zadowolony ;D jak bym jezdzil innym autem o tez by spalanie bylo w granicach 8 l.

A beema jezdzisz tak depiniesz troche a za chwile.. "troche odpuszcze bo za duzo spali;P " ja sie mieszcze w 8l. na trasie po miescie malo jezdze ;)

jak zaleje do pelna to mi na 1-1.5 msc starczy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12l na 100 km to nie jest wcale dużo, mam 318IS i pali mi 13 w mieście. Sam wiesz ze w szczycie więcej sie stoi w korku niż jedzie. Zobacz spalanie w trasie i jeżeli wtedy wyjdzie 12 to możesz zaczac płakać. to jest normalne spalanie w mieście, mniej ci wyjdzie może w nocy jak nie ma dużego ruchu. to nie seicento 1000cm3, 1800 tyle opierdzieli benzynki, więc sie nie przejmuj. pozdro.
IVI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam e30 320 cabrio w automacie. no i jeżdżę zazwyczaj na bardzo krótkich dystansach. zimą spalanie wahało się między 15 a 17 l/100km. teraz spadło do około 13l/100km. na trasie polskiej (czyli wyprzedzanie, skrzynia w trybie sport) pali około 10-11, za granicą na aurostradzie 10.

przesiadłem się z bardzo oszczędnego diesla vw ale nie żałuję. e30 daje inne wrażenia z jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko 1.8 i pali mi 11-12 ,codziennie do szkoly w jedna strone 25km. Mam termostat do wymiany i jak zimno to tyle spokojnie pali. WIedzialem ze BMW bedzie wiecej palic niz inne autka. Ojca mitsubishi 2.0 pali tyle samo co moje autko,ale jazda tym samochodem i porownujac do drugiego to calkiem inna bajka, oczywiscie BMW gora. :twisted:

 

rano na 25 km pali mi kolo 3 litrow. Trzeba lac chlopaki do tych maszynek bo wiadomo,kupilo sie zeby jezdzic. Ja wole czaasmi pojechac sie przejechac, troszke szybciej (zalac paliwka) niz isc sobie cos kupic :P

 

malo autek ma porownywalna satysfakcje z prowadzenia samochodu jak BMW, moim zdaniem wszystkie tylnionapedowki sa super. To sa INNE samochodu niz wszystkie , ciesze sie jak glupi ze mam takie autko, a moze za jakis czas silniczek pod 2.8 podejdzie do tej malej trojeczki.

 

Slyszalem tez ze nie powinno sie jezdzic na rezerwi,nie wiem czy prawda ale ja unikam, a tym bardziej do konca baku... :mad2:

 

1.8 pali te 10 litra i trzeba sie z tym pogodzic,a nie dziwcie sie jak wciskacie i ekonomizer pokazuje koniec kresek :roll2:

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE MANIAKOW BMW!! :modlitwa:

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam e30 320 cabrio w automacie. no i jeżdżę zazwyczaj na bardzo krótkich dystansach. zimą spalanie wahało się między 15 a 17 l/100km. teraz spadło do około 13l/100km. na trasie polskiej (czyli wyprzedzanie, skrzynia w trybie sport) pali około 10-11, za granicą na aurostradzie 10.

przesiadłem się z bardzo oszczędnego diesla vw ale nie żałuję. e30 daje inne wrażenia z jazdy :)

 

Potwierdzam w 100% - wreszcie jakiś obiektywny kolega :cool2: .

http://images22.fotosik.pl/34/375df5381f18b28am.jpg

Moja śliczna była..........teraz w Gliwicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.