Skocz do zawartości

Zakup Nowej Baterii. Jaki producent???


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Stary AKU zmarł i nówke trza zapodać, ale ma dylemat wstawic co fabryka karze czy wykazać sie własną inwencją i pokombinować.Bo tak jeżdźę raczej niewiele statystycznie silnik co dzień pracuje max 20-30min- czasem i 15mni. to wszystko na dodatek w mieście no i te świczczki trrzeba palić, boje sie ,że oryginalne 65A/h będzie stale niedoładowany i terz przedwcześnie zakończy żywot a i pożytek z niego bedzie mały skoro nie bedzie miał pełnej mocy.Myślałem o 55A/h ale z wiekszym prądem wyładowania, bo zimy u nas są różne.I druga sprawa producent, Bosch, Centara, Warta, może jeszcze coś.Pierwszy raz w życiu NOWY akumulator bedę kupował.Poradżcie coś.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo 525i - jesli masz sprawny układ ladowania, to lepiej zapodac wiekszy aku. Ja np. mam Delphi 90Ah i przez prawie 5 lat ładowalem go tylko 1 raz, bo nie domknalem klapy bagaznika i rozladowal sie do ok. 3 V. Wolalbym Centre, ale byly o polowe drozsze od Delphi i musialbym czekac kilka dni a nie moglem, bo autko bylo mi bardzo potrzebne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delphi miałem w Fordzie Mondeo 2.5 V6 24v, jeżdziłem na nim 5 lat !!!!! I nigdy mnie nie zawiódł. Podejrzewam, że obecny właściciel dalej na nim zasuwa :D
"Urzędnicy są jak książki na półkach, im wyżej postawieni, tym rzadziej do czegoś słuzą" Napoleon Bonaparte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delphi miałem w Fordzie Mondeo 2.5 V6 24v, jeżdziłem na nim 5 lat !!!!! I nigdy mnie nie zawiódł. Podejrzewam, że obecny właściciel dalej na nim zasuwa :D

A Twoj aku miał korki? Bo moj nie ma i boje sie, ze pewnego dnia padnie bez ostrzezenia, bo poziomu lelektrolitu nie sprawdze i wody nie doleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma serwis boscha zawsze mnie przestrzegał przed zakupem akumulatorów tej firmy, jednak nie dałem mu wiary kupiłem sobie 75A BOSCH SILWER cieszyłem się nim przez całe 8 miesięcy, a od około 2 lat jeżdżę na CENTRA - jego gorąco polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Kup 4max 12v 65Aha z IC, cena super, jakość varty :mrgreen: Będziesz zadowolony :idea:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość widzę sobie chwali aku centry, ale mój przypadek troche popsuje opinie. Mam w aucie aku o nazwie Exide centry który po 3 latach chyba padł. Grzebiąc w aucie miałem podłączoną lampkę 12v 20W. Świeciła sobie 2 dni, troszkę pograło CD i napięcie spadło do 10,5V. Próbowałem odpalić auto ale rozrusznik nawet nie stęknął. Od tamtej pory nie mogę go naładować. Magiczne oczko niby jest zielone czyli wskazuje stan naładowania a na klemach jest 11V. Jest to aku bezobsługowe, brak dostępu do cel. Czy da się go jakoś reanimować? Wydaje mi się jakby w nim padła conajmniej jedna cela.
Nie chcem, ale muszem... jeździć na gazie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.