Skocz do zawartości

SŁABE ŚWIATŁA MIJANIA


761robo

Rekomendowane odpowiedzi

trzeba zmienic odblysniki (tj caly element optyczny - tzw soczewke) albo kupic nowe swiatla - innej opcji nie ma.

 

Fakt :wink: I właśnie między innymi dlatego wymieniłem na nowe u siebie .

Do tego dołożyłem świetne żarówki philipsa po 34 pln za sztuke i jest dosłownie widno jak w dzionek :D

 

Za kompletne światło mijania (zamiennik ) dałem 170 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym ci zanim kupisz nowe lampy wpierw je wyjąć,rozebrać i dobrze wyczyścić jakimś płynem so szyb.Do tego kup żarówki Philipsa Vision Plus 50% i powinno być OK.

Ja wpierw wymieniłem żarówki ale różnica tak naprwde była dopiero po wyczyszczeniu lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może seryjnie miałes założone mniejsze, ja jeżdżę już od kilku miesięcy i nic się nie pali, owszem jest to większe obciążenie dla instalacji ale nie na tyle żeby ją spalić, szczególnie że seryjne bezpieczniki to wytrzymują a po to są żeby ją zabezpieczać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Plastikowe odbłyśniki też to wytrzymują - wątpię.

Wymiana soczewki z odbłyśnikiem, taka jest moja rada. Sam dokładnie tak zrobiłem i wkońcu widzę :)

Wymieniłem bo właśnie poprzedni właściciel jeździł na 100w i się popaliły całe plastikowe odbłyśniki. Można oczywiście najpierw tam zaglądnąć i sprawdzić ich stan bo bycmoże wystarczy je dokładnie wymyć.

Mam teraz nówki środki od lamp i żarówki 55w philips BV - polecam taki zabieg niedowidzącym :)

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy grill i ramki,potem wypinasz z tyłu przewody tzn. do pozycji i postoju .

Dopiero wtedy bierzesz się za wyczepianie reflektora od przodu - jest zamocowany na trzech zatrzaskach (musisz mieć nowe bo starych nie uratujesz) i po kłopocie :wink:

Edytowane przez zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest wyczyścić odbłyśnik i założyć zenony efekt murowany - wiem to z autopsji 8) . Ale oczywiście tańszym kosztem lepiej będzie żarówki 55/60W + ileś tam. Żarówki 100W to można sobie w buciochy zapodać (były kiedyś takie "najki" że jak się stawiało nogę to się zapalała podeszwa :lol: :lol: )

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyczysciłem lustra i soczewki i dałem zarówki 100w. oczywiscie jest gitara:).aczkolwiek do konca nie wiem czy plastikowe lustra to wytrzymaja.

do wyciagania lampy to lepiej tak: od tyłu wykrec trzy nierówno rostawione sruby na gwiazdke i soczewka wraz z odblaskiem bedzie twoja. szklo zostanie. tak chyba łatwiej. a co do kupowania nowych lamp to tureckie depo nie trzyma geometrii i jest troche kichowte, ale za ta cene....

pozdro.

e39 3.0D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam niektóre wypowiedzi na temat zakładania 100 do reflektorów, nieraz jadę nocą i się dziwię, czemu samochody z przeciwka tak mi walą po oczach, chociaż jadą na "krótkich". Teraz juz wiem, Panowie, przecież z takimi żarówkami normalnie oślepiacie wszystkich z przeciwka , wiem, że fajnie jest jak się ma "dzień" na drodze w nocy, ale pomyślcie trochę o innych.

Jacek

520i e28 1984 r. - już nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

100W żarówki wypalają odblaski plastikowych reflektorów w E34 :!: :!: :!:

Jeżeli ma ktoś założone to niech natychmiast je wymieni bo potem trzeba światełka całe kupić :idea: :!: :!:

 

Pozdr - Krzysiek

BMW E84 2.8iX

BMW E31 840Ci M60B40

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Dokładnie :!: . Albo zennony albo 55/60W jakies lepsze :!: :!:

 

A nie wydaje Ci się, że te zennony (to jakieś niebieskie chyba) przez to, że sa mają filtr niebieski zabieraja jednak jakąś cześć tego cennego światełka. Zdecydowanie polecam coś normalnego białego lub bielszego :) chyba, że chcecie mieć wygląd pseudo xenonowy :)

 

Osobiście mam Philips BV. Testowałem wiele żarówek m.in Osram Cool Blue, Silverstar, Philips VP i inne i jakieś wynalazki - pseudo xenony.

Pozostaję przy Philips BV bo dla mnie te są najlepsze. Właśnie one spełniły w pełni moje oczekiwania a każdy ma je inne dlatego polecam experymenty :)

Drogie są ale uważam, że było warto mam już drugi komplet. Pierwszy wytrzymał rok i teraz ten tez już mam roczek i nadal działaja doskonale :)

Tfu, żeby nie zapeszyć

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.