Skocz do zawartości

spryskiwacze szyby przedniej - nie działają


Mirgham

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem kilka postów o spryskiwaczach szyb przednich, ale wszyscy piszą tylko ze się dysze zapychają itd...u mnie jeszcze 2 tygiodnie temu działały - płyn mi się skończył i wlałem dopiero wczoraj...o dziwo nic nie pryska - 0, nawet kropelki....co się mogło stać?. Słyszałem o jakimś silniczku - ale gdzie on jest i ewentualnie gdzie można kupić ten cudak?
http://www.skredyt.pl/projekty/bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... oprócz tego co napisali moi szanowni przedmówcy czyli sprawdzenie czy dochodzi prąd do pompki spryskiwacza (można sprawdzić próbówką) -można zajrzeć do skrzynki bezpieczników :)

kiedyś miałem podobną sytuację i poprzez eliminację ustaliłem, że miałem walniętą pompkę sprskiwacza (kupiłem z demobilu na alledrogo za 25zł)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w BMW to rozwiazane - tzn podawanie plynu ze zbiornika na spryskiwacze ale w Polonezie ktorego mialem bylo tak ze plyn byl pompowany przez lopatki zamieszczone na takim walku (wyglada to mniej wiecej tak jak wentylator podsufitowy tylko ze lopatki sa prostopadle do walka no i oczywiscie mniejsze wszystko). Przypadloscia tej konstrukcji bylo to ze lopatki byly plastikowe i lubialy sie wycierac az w koncu ktoregos dnia wytarly sie na tyle ze przestaly podawac plyn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałam okazji zaglądać pod maskę E39 ale w E34 silniczek jest przy zbiorniku na wodę i wyjmuje się go razem ze zbiornikem.Nieszcześcia parami chodzą i jak nie bezpiecznik to silniczek lub brak "styku"na wtyczce do niego(śniedż).Powinien być "słyszalny"przy włączeniu zapłonu i naciśnięciu dżwigni od spryskiwaczy nawet na "sucho" :cool2: Powodzenia!

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak, posadz kogoś do środka auta niech zacznie naciskać na spryskiwać a ty otwórz maskę i sluchaj... Czy silniczek pracuje czy nie... Jest jeszcze możwliość, że spadł któryś z kabelków prowadzących płyn.. Sprawdz czy płynu nie ubywa...

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a wiec na początek zdejmij wygluszenie maski ta dolna waska czesc wystarczy... (zobacz czy nie spadl wezyk - mialem tak samo plyn byl nie pryskalo bylo slychac silniczek a tu wezyk spadl ) po zdjeciu wygluszenia rozlacz wezyki i dysze spryskiwaczy podwaz do gory -wtedy mozesz wyczyscic i zlozyc . Jesli silniczek zdrowy powinno dzialczyc :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatykały sie cały czas , wężyki spadały i spryskiwacze były nieszczelne lały wszędzie tylko nie na szyba wkońcu założyłem z cinqeczento po 3 dysze każdy a grzałki przełożyłem te oryginalne bo jest na nie miejsce no i cała zima spokój
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem to spryskiwacz po wlaniu płynu sam automatycznie jest odpowietrzony bo ma zalany silniczek więc nie musi zasysać no i mnie działają za każdym pociągnięciem dzwigni a co 3 raz to ponoć na reflektory ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Czesc :)

 

Chcialbym odswiezyc temat bo i mnie dopadl problem niedzialajacego spryskiwacza. Opisze to troche mam nadzieje dokladniej.

 

Z 2 tygodnie temu zauwazylem ze zapalila mi sie kontrolka (na zegarach, w tym samochodziku co sygnalizuje otwarcie drzwi) sygnalizujca chyba brak płynu bo przedstawiala przednia szyba z wycieraczkami (kolor podswietlenia czerwony). Kontrolka sie zapalila i za chwile zgasla. No i przez nastepne dni byl spokoj, moze sie jeszcze zaswiecila z raz ale myslalem ze moze jakos autem krzywo stoje i sie plyn przelał w jakas dziure bo juz sie konczy. --> to sie dzialo tylko jak odpalalem auto, nigdy w czasie jazdy.

 

Az do dzisiaj. Mysle sobie, przemyje szybe bo brudna (przez ostanie 2 tyg pomimo tego ze pewnie mialem malo plynu spryskiwacz pryskal bezproblemowo), ciagne dzwigienke do siebie i nic... Wiec kupilem plyn zalalem do pelna i ponawiam.... Znowu nic. Wiec z racji tego ze mam Touringa mysle, sproboje tylna szybe. Tylna szyba rozpyla az milo....

 

No to z racji tego ze wyczytalem na forum gdzie znajduje sie zbiornik mowie do syna zeby naciskal dzwignie do spryskiwania a jak poslucham...

 

Efekt.

Kiedy spryskuje tylna szybe silniczek chodzi, jest slyszalny, szyba zostaje spryskana.

Kiedy chce spryskac przednia - cisza - silniczek milczy i nic nie leci.

 

Teraz moje pytania.

Jak to jest tam zbudowane ? Sa 2 silniczki ? 1 na przod i 1 na tyl ?. Jutro sprawdze te bezpieczniki w schowku bo moze one faktycznie padly.

 

A jak nie to bede musial rozebrac nadkole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.