Skocz do zawartości

Policja zatrzymała mnie za... BMW


Mateusz_24

Rekomendowane odpowiedzi

To gdzie Ty kolego oddałeś swoją BMke?? Tyle kasy za tarcze, klocki, wahacze i swoznie??!! To jest zdzierstwo w biały dzien!! No chyba ze Twoje bmw "leczyło" sie w ASO :)

 

Pojechalem do warsztatu, ktory byl najblizej i ktorego namierzylem na forum...

 

Dokladnie to mi wymienili to:

 

- 2 wahacze z tulejami

- tyl tarcze i klocki

- przod tarcze i klocki

- drazki kierownicze z koncowkami (prawa i lewa strona)

- laczniki przedniego stabilizatora

 

Wstepnie numery serwisowe:

 

34211165563

34216761241

32106774222

32106774223

31126774819

31126774820

31126757623

 

Roznice to:

Tarcze mam przod ATE power disc, tyl sa zwykle ATE. Klocki mam podobno takie, "jakie sie montuje w seryjnych BMW wyjezdzajacych z fabryki" (nie pamietam nazwy). Firmy wahaczy nie pamietam ale wizualnie sa identyczne z oryginalem (zamienniki).

 

Samych czesci wyliczyli 3200zl.

 

W Carmanie podliczyli mnie za "taka" robocizne na 350zl (bez targowania) ale jak ktos sie zna na wszystkim... Trudno powiedziec,czy zrobiliby to lepiej :(

 

Ehh dajcie info co i jak... Byl pod lupa jeszcze Magpol ale zbyt daleko i 2 tyg. nie moglem czekac....

 

Dodam,ze cena oryginalow wyniosla 4800zl, cena sprowadzonych oryginalow 3800zl :mad2:

 

 

W 320 wymieniale podobny stuff za:

 

2xwachacz + tuleje 890zl

2tyl tarcza + klocki = 560zl

2xprzod tarcza = 430zl

2xdrazek=130zl

2xlacznik=210zl

 

do tego amory ale tego nie licze

 

 

=2220 z czego zaplacilem 2150zl (nie mam zadnych ulg gdziekolwiek) przejechalem na tym 30tkm i zero luzow.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W 320 wymieniale podobny stuff za:

 

2xwachacz + tuleje 890zl

2tyl tarcza + klocki = 560zl

2xprzod tarcza = 430zl

2xdrazek=130zl

2xlacznik=210zl

 

do tego amory ale tego nie licze

 

 

=2220 z czego zaplacilem 2150zl (nie mam zadnych ulg gdziekolwiek) przejechalem na tym 30tkm i zero luzow.....

 

No tak, ale Ty masz e36 a ja e46 :) O ile dobrze pamietam masz STALOWE wahacze u mnie sa juz aluminiowe i cena w gore.

 

Mozliwe aby przez 3 dni tarcze zaczely juz rdzewiec ? :)))))))))) (chyba normalne :jawdrop: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem z jakiej to okazji, odpowiedzieli, że dla sztuki.

 

Panowie!!

Jeśli ktokolwiek z Was bedzie miał taki przypadek proszę o zapytanie Policji jaka jest przyczyna i podstawa prawna kontroli. Stwierdzenie że dla sztuki jest niezgodne z prawem. Nie powinienem tego pisać bo ktoś z (kolegów) Policjantów to przeczyta i mnie znienawidzą ale miłość do BMW jest większa :)

Więc bez podania przyczyny i podstawy prawnej mogą wam naskoczyć. Możecie grzecznie poprosić o nazwisko numer legitymacji i zgłosić do ich przełożonego!!

A żeby zajrzeć do Waszego bagażnika muszą mieć nakaz bo to nie jest już kontrola drogowa lech przeszukanie i wcale nie musicie otwierać bagażnika. Chyba że każą wam pokazać koło zapasowe które macie w bagażniku. Ale i tak nie mają prawa dotknąć niczego w bagażniku.

Była: BMW E36 320i Sedan (vanos) - 94r

Było (i więcej nie będzie): Opel Vectra B 2.0 16V CDX - 98r


Nie zrozumieją ci którzy nie obcowali z BMW sam na sam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bzdury gadasz i tyle bo podstawa prawna to ustawa o policji i twój problem jak jej nie znasz, nikt ci paragrafów cytowac nie musi, a przyczyna może być dowolna, np. bo samochód jest podobny do poszukiwanego i tyle. Bagażnika możesz nie otwierać, prosze bardzo twoja strata, pojedziesz na komende, stracisz ze dwie godzinki na pisanie papierów to drugim razem przestaniesz kozaczyć. Z nazwiska i tak każdy policjant musi się przedstawić w momencie rozpoczynania kontroli tak jak i z przynależności do jednostki. Piszesz o tak oczywistych sprawach, że śmiech mnie bierze bo nie wiem czym chciałeś zabłysnąć. Nieznajomość prawa zawsze szkodzi ale im bardziej utrudniasz tym mocniej dostaniesz po dupsku bo jest 1000 sposobów żeby utrudnić upierdliwemu kierowcy życie, szczególnie takiemu któremu się wydaje, że wie wszystko.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię będę kontrolował to wtedy zobaczymy kto kozaczy. A to że połowa Policji nie przestrzega tego to inna sprawa.

Auto podobne to przyczyna...

Zresztą w tym kraju jest najwięcej lekarzy, prawników i polityków

Była: BMW E36 320i Sedan (vanos) - 94r

Było (i więcej nie będzie): Opel Vectra B 2.0 16V CDX - 98r


Nie zrozumieją ci którzy nie obcowali z BMW sam na sam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak Cię będę kontrolował to wtedy zobaczymy kto kozaczy. A to że połowa Policji nie przestrzega tego to inna sprawa.

Auto podobne to przyczyna...

 

:mrgreen: jestem w stanie się założyc, że mam więcej urlopu z policji jak Ty pracy w policji, a jak zaczynałem To chodziłeś jeszcze z drabiną na truskawki. Ale powodzenia w pracy w firmie bo teraz ta instytucja to na głowie stoi.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wypowiedzi "BaX"a . Poczytałem tu trochę i normalnie kupa śmiechu , niektórym z was wydaje się że policjanci znają się tylko na Polonezach i zatrzymują jakieś E36 aby tylko nimi oczy nacieszyc. haha. Jak miałem swoją 1 betke to niektórzy z was piszący tu 18 latkowie jeździli jeszcze w fotelikach.

 

Jeśli chodzi o Magic_Wrocław to chłopaku nie siej głupiego zamętu bo każdy bagażnik da się otworzyć i nie potrzeba do tego nakazu , zapewniam Cię że nie jest to czynność procesowa jaką jest przeszukanie. Popytaj starszych kolegów a potem popisz coś sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dyskusji "stróżów porządku" niestety niewiele wynikło, oprócz jednej rzeczy - problem polskiej policji nie polega na wieloznaczności przepisów, ale na niekompetencji funkcjonariuszy. Zwłaszcza w sferze podstawowych przepisów prawnych, których dowodów nieznajomości dostarczył nam burzliwy dialog forumowiczów.

 

Nieprofesjonalność niektórych wypowiedzi, skłania mnie do wystosowania prośby o zamknięcie tego tematu przez Moderatora

 

Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności funkcjonariuszy, których gorąco zachęcam do lektury prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze. Zanim stałem się posiadaczem BMW jeździłem Polonezem z 93r i muszę przyznać że kontroli w poldku miałem bardzo dużo w ciągu 3 lat około 40, a to za sprawą charakteru pracy kończę po 22giej, a w BMW w ciągu 3 lat około 4 zatrzymań do kontroli jedno za 70 w zabudowanym ale mi się upiekło bo w tym czasie akurat służyłem w WP. Zawsze trafiałem na miłych i profesjonalnych funkcjonariuszy policji. Może pisze tak bo jeszcze nigdy mandatu nie dostałem :D . W balonik to już chyba ze 20 razy dmuchałem. Wydaje mi się że policjanci nie patrzą na model auta kontrolują poprostu wyrywkowo lub podejrzane auta. Wiadomo że jadąc o 1 w nocy to takie BMW jest jednak podejrzanym autem więc kontrola murowana, ale to nie dotyczy tylko BMW.
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.