Skocz do zawartości

320d termometr pytanie o instalację.


youlca

Rekomendowane odpowiedzi

... będę się przymierzał do takiej zmiany...

najpierw musze zlokalizować czujnik temperatury...

załóżmy że go nie mam... to jakie wtedy koszty mnei czekaja... czy każdy e46 ma komputer... czy mzoe byc taka wersja ze wszystko trzeba bedzie dorabiac?

Jest w Warszawie i Okolicach jakiś warsztat który możecie polecić i to zrobią.?????

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

... będę się przymierzał do takiej zmiany...

najpierw musze zlokalizować czujnik temperatury...

załóżmy że go nie mam... to jakie wtedy koszty mnei czekaja... czy każdy e46 ma komputer... czy mzoe byc taka wersja ze wszystko trzeba bedzie dorabiac?

Jest w Warszawie i Okolicach jakiś warsztat który możecie polecić i to zrobią.?????

 

czujnik powinien byc z lewej strony miedzy nadkolem a zderzakiem...jest tam takie wglebienie na czujnik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czujnik znalazłem... niespodziewanie... po wyjeciu lampy... ukazał mi sie na osłonie od dołu... ( wypukłośc... a co to... patrze czujnik) ...

Wiec teraz mam pytanie ...

 

Czy jest ktoś kto zorbi to W okolicach Warszawy... chodzi nie o ASO...

Co potrzebuje... przełącznik z BC .... i co wiecej.... coś bylo o jakims przewodzie... który ewentualnie trzeba prowadzić....

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto zorbi to W okolicach Warszawy... chodzi nie o ASO...

Co potrzebuje... przełącznik z BC .... i co wiecej.... coś bylo o jakims przewodzie... który ewentualnie trzeba prowadzić....

Nie wiem jak twoje zdolnosci manualne, ale przelacznik mozesz wymienic sam, na forum bylo jak sie do niego dobrac :search: . A jesli masz czujnik temp. to masz tez klime i zadnych dodatkowych przewodow nie trzeba prowadzic. Po zalozeniu noweg przelacznika pozostanie jeszcze podpiecie pod kompa (np. modic) i codowanie, jest kilka warsztatow w wawie gdzie to maja i za ~100zl powinni ci to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor mają kable do których podłącza się termometr w e46? Bo termometra nie mam ale w car sofcie wyskakuje mi błąd że go nie ma więc instalacja chyba powinna być, tylko że wtyczka jest chyba odcięta i nie wiem które to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakiś kontakt do sprawdzonych warsztatów z tym kompem ?

Nie ja to zrobilem jakis czas temu, a na kompie bylem w Katowicach (przejazdem). Popatrz w 'polecanych warsztatach' i podzwon czy zrobia i ile bedzie kosztowac, tam nie ma duzej filozofi jak maja dis'a lub modica to 5min roboty, BC uaktywniony i ktos bogatszy o np. 100zl (ktos tez biedniejszy :mrgreen: )

 

Jaki kolor mają kable ...

niebiesko/brazowy i niebiesko/czerwony

carsoft raczej nie pokazuje ze cos jest lub nie ma :?:

moze wyskakuje ci blad czujnika temperatury od spryskiwaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując: trzeba poszukać czujnika. No ale skoro jest klimatromic to chyba powinna być cała instalacja???tak wywnioskowałem.

Więc jesli kupie taka manetkę z BC to powinno działać?? mam 320D rok 2000.

 

Drugie pytanie: jesli kupię juz ta manetke to czy ona jest tez z tempomatem - bo tego tez u mnie nie ma a pasuje zeby byl:):)

Wiem ze w audi można samemu wymienić manetkę do kompa i tempomatu i nawet samodzielnie za pomocą VAG'a uaktywnić.

Czy carsoftem do BMW można ta operacje wykonać???z interfejsem OBD2.

Dzięki za wskazówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz klimę to masz oczywiście i termometr. Zakładasz manetkę, aktywujesz i BC działa. Żeby mieć tempomat, trzeba dołożyć multifunkcję do kierownicy (sterowanie przyciskami: radio, telefon i własnie tempomat). Tu już nie trzeba aktywować kompem, działa od razu.

 

Nikt natomiast nie napisał jeszcze, jak założyć termometr w przypadku jego braku. Anyone :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze inna opcja....tylko się nie smiać :-) nie ma BC i nie ma ..hm..klimy :D . No to chyba juz nie jest takie pewne ze manetka z BC wystarczy? Jak sprawdzić w tym wypadku czy można BC montować, ale tak zeby nie montowac dla sztuki ale żeby komp działał! :-)

 

:?: :?: :?: :?:

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze inna opcja....tylko się nie smiać :-) nie ma BC i nie ma ..hm..klimy :D . No to chyba juz nie jest takie pewne ze manetka z BC wystarczy? Jak sprawdzić w tym wypadku czy można BC montować, ale tak zeby nie montowac dla sztuki ale żeby komp działał! :-)

 

:?: :?: :?: :?:

 

sprawdz czy masz czujnik temperatury... mozliwe że mimo braku klimy i braku bc ... czujnik i instalacja jest...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

może jest może nie, ja mam klimę manualna i czujnika nie mam ale jak w końcu zobaczyłem gdzie on jest to się okazało ze mam przewód, co prawda bez wtyczki ale jednak,

ku pomocy szukających przewód jest w wiązce z klaksonem i halogenem (u mnie jest jakby obcięty i zaizolowany - fabrycznie) myślę ze jak dołożę wtyczkę i czujnik może być OK

 

dźwigienkę już mam i mam zamiar to jak najszybciej zrobić będę robił zdjęcia jako poradę)

 

ale tu mam prośbę do reszty forumowiczów - poszukuje warsztatu z okolic: Bydgoszcz, Toruń, Poznań który może mi przeprogramować kompa w rozsądnej cenie, bo jak rozmawiałem to u Smorawińskiego samo przeprogramowanie centrala, świateł i takich tam dupereli to sobie liczyli 450pl (netto) tak więc za BC to bym w zastaw chyba całe auto musiał oddać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do czujnika temperatury.

Gdzie ja już za nim nie patrzyłem:) jeden z kolegów mówił ze dojrzał go zdejmując lampę. A ja go zauwazyłem po prostu w zderzaku tylko od strony silnika - jak byk wystaje:)

patrząc z przodu wystarczy sie położyć i oglądnąć zderzak z drugiej strony i mniej więcej za halogenem od strony kierowcy jak kończy się zderzak wystaje taki czarny bolec i jest skierowany w stronę silnika.

teraz tylko szukamy manetki i aktywacja.

 

Stąd moje pytanie: Czy ktoś z okolic Krakowa lub Tarnowa zna jakiś rozsądny serwis który zrobi to za normalne pieniądze a nie za 500zl????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej jest uruchomić, testem 19, ukryte testy i zobaczyć co pokazuje test 7.1. Jak pokazuje np. 140 to znaczy że jest 14,0 stopni C. Jak pokazuje wartość przybliżoną do aktualnej temperatury otoczenia to czujnik jest, a jak wartość jest z kosmosu to znaczy, że czujnika nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy to już były omawiane na tym forum ale przyznam, że dopiero po przeczytaniu wszystkich i zastosowaniu metody "prób i błędów" udało mi się odblokować testy.

 

1. Wyłączyć zapłon.

2. Nacisnąć i trzymać przycisk kasowania przebiegu na liczniku.

3. Włączyć zapłon.

4. Puścić i zaraz naciskać przycisk kasowania przebiegu, aż w górnym prawym rogu wyświetlacza wyświetli się 19..

5. Teraz będzie migać na przemian on i off.

6. Nacisnąć przycisk kasowania przebiegu w momencie gdy będzie wyświetlone off (mamy odblokowane wszystkie testy).

7. Naciskać przycisk kasowania przebiegu, aż w górnym prawym rogu wyświetlacza wyświetli się 7..

8. Czekamy moment, aż wyświetli się (chyba) 7.0 lub 7.1 i nacisnąć przycisk kasowania przebiegu. (teraz każde naciśniecie przycisku kasowania przebiegu będzie zmieniać na kolejny test z grupy 7).

9. Naciskać przycisk kasowania przebiegu aby ustawić test 7.1.

 

Teraz na wyświetlaczu w miejscu gdzie migało on i off powinno wyświetlić się (nie pamiętam dokładnie) ale na pewno kilka zer i liczba np:0000145.

To 145 oznacza wartość temp. zewnętrznej 14,5 stopnia tak jak pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy to już były omawiane na tym forum ale przyznam, że dopiero po przeczytaniu wszystkich i zastosowaniu metody "prób i błędów" udało mi się odblokować testy.

Miałem to samo :-). niekiedy w opisie brakowało drobnych szczegółów i sie pół godziny męczyłem... twój opis jest OK :-)

 

U mnie zima w kompie ...-40 :cry:

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.