Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie że realna cena-dla mnie nawet za drogo.... czy ktoś zauważył ,że to już 7 letni samochód?

tak tak- zaraz mnie zakraczecie , że bmw poniżej 50 k to złom- ale kto sprzeda swoją piękną w tym roczniku za te 50?

Po zdjęciu widać że to żaden dopasiony egzemplarz jest więc cena wyższa od realnej....Sprawdz przebieg- jeśli możliwe a reszta przy 7 letnim samochodzie to wróżenie z fusów... dziś dobre,jutro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cena realna bo golasek nawet xenonów brak o navi już nie wspominając . Jedynie środek fajny bo jasny .

Trzeba się po woli przyzwyczajać , że nasze autka tanieją z upływem czasu i niestety o kwotach ok. 50 k zł. za auto z rocznika 2006 - 2008 można już zapomnieć . Jedynie bardzo dobrze wyposażone egzemplarze z silnikami 330d i 335d warte są tyle .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Wiez ze zaraz bedzie ze nie umiem i nie chce mi sie szukac ale naprawde tak jest a poza tym informacje ktore do tej pory znalalam nie do konca sprostaly moim oczekiwaniom. A wiec nosze sie z zamiarem kupna bmw e90 z poczatku produkcji za kwote max 32tys. Po analizaach i rozmowach z serisantem bmw w bielsku u sikory sklaniam sie ku benzynowemu silnikowi kiedys miala e36 320 benzyna teraz 320d z 2000 i chce kupic nowszy model. Co mozecie poradzic w tej kwesti bo czytajac pare postow z tego forum dochodze do wniosku ze niektorzy odradzaja nawet bmw i kaza kupc sobie forda zenada. Po nastepnych paru postach wedlug niektorych wszystkei sprzedawane auto na rynku to szroty dziwne to wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asia28 - nie umiesz i nie chce ci sie szukac a informacje ktore do tej pory znalalas nie do konca sprostaly twoim oczekiwaniom. A wiec nosisz sie z zamiarem kupna bmw e90 z poczatku produkcji za kwote max 32tys. Po analizaach i rozmowach z serisantem bmw w bielsku u sikory sklanilas sie ku benzynowemu silnikowi kiedys mialas e36 320 benzyna teraz 320d z 2000 i chcesz kupic nowszy model. :cool2: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

... nie no nie moge ... kolejny temat o tym samym.

Jak masz problemy z podejmowaniem decyzji o sptytaj ojca, kolege, chlopaka .. :norty:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to sprubuje ci doradzic ...

Benzyne w pl ciezko kupic wogole ( prawie wszystkie to diesle) , znalezc cos w dobrym stanie i do 32 000 to prawie cud. Za ladna benzynke, w miare zadbana z malym przebiegiem musisz dac ok 40000.

Wiem wiem ... na allegro czy otomoto mozna i taniej znalezc , ale wierz mi ze 90 proc. to auta od oszustow motoryzacyjnych. Za dobre auto trzeba dobrze placic.

Moze zastanow sie nad jakims modelem z seri 1 - sa troche tansze i rowniez, moim zdaniem bardziej pasuja do dziewczym.... :cool2:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się nie obrażaj tak...

chłopak się podjarał bo ma e90 wartą miliony a tu dziewczę chce kupić to samo....

za taką kasę można już coś wybrać - tylko na negocjacje weż kawałek chłopa ze sobą-wiesz jak cie potraktują handlarze...

A na twoim miejscu popatrzałbym za D- zawsze taniej w eksploatacji- a naprawy- myśle że koszty porównywalne - zerknij na posty- problemami z silnikiem tak naprawdę nie ma wielkich a reszta- to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=234628242&asrc=st

tu widzisz najtanszy "ulep" od turasa kosztuje w granicach ktore podalas, a jak wjezdza do PL to trzeba jeszcze w niego oplaty dolorzyc :|

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się nie obrażaj tak...

chłopak się podjarał bo ma e90 wartą miliony a tu dziewczę chce kupić to samo....

 

Dzieki :cool2: Chcialbym miec taka za miliony, ale poki co musi mi starczyc 3-ka w dislu :norty: z 2007 :roll: Zrobilem i jezdze juz 2 gi rok :norty:

 

A dziewczynie chetnie pomoge, tylko taka moja natura ,ze nie potrafie sie powstrzymac od drwin :D

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie o to chodzi jak sie nie dac wyrolowac tak jak pisalam moge z takim autem podjechac do bmw gosc w serwisie mowi ze za 500zl przetrzepie auto pod wzgedem przebiegu malowan bledow czytanych przez komputer oraz sprawdza jakie do tej pory byly naprawy jesli bylo serwisowane i po takich ogledzinach moge zdecydowac bo jak tak to wszystko zebrac w kupe to wszystko jest do dupy. Diesel no nie wykluczam ale tez mi w bmw mowia ze jednak koszty napraw wieksze a i usterek zwiazanych z turbina wtryskami wiecej no masakryczny temat glowa mi peka co robic ten model co teraz mam tez kupilam od goscia co przywiozl go z niemiec byla jedna z tansych na allegro i zupelnie gola ale jezdzi do tej pory bez zarzutu wole wlasnie mniej wyposazaona i tansza a starsza tak 2005 2006 im mniej bajerow tym mniej usterek a czy klima od klimatronika bardzo sie rozni po mojemu nie wiele zasada ta sama prawda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu prawda jest taka , za jak masz gdzies jechac na stacje diagnostyczna to niewykluczone ,ze sprzedajacy juz sie umowil z mechanikiem i cos mu tam wcisnal do kieszeni :mad2: To Polska wlasnie !

Najlepiej w takich przypadkach brac kogos kto jezdzi takim samym autem i do tego ma jakies pojecie o machanice i blacharce. Taki czlowiek, na podstawie swoich doswiadczej najlepiej oceni auto :cool2:

Moze ktos w forumowych kolegow by sie podjal ?

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja od prawie 3lat mam e90 325i 2006rok do dzisiaj jestem bardzo zadowolony zero problemu 3razy do roku latam do polski trasa 850km średnio 140/160km 8.9l na100km wiec niema tragedii na taki silnik w miescie jak latam BARDZO DELIKATNIE :) TO 9.5l. Naprawde polecam 2.5litra 220km robi swoja robote no i 6celidrow fajnie chodzi.. w razie pytan proszę pisać. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdcznie.

Kolezanko, jesli czas nie jest priorytetem w tej sytuacji to na spokojnie szukaj w kraju ogloszen z benzynowa 320i badz wiekszym silniczkiem. 2,5 jest bardzo fajny i mily dla ucha, ale pamietaj ze 6 garow to 2l oleju wiecej i swiec wiecej i innych podzespolow o ktore trzeba dbac. Spalanie jest etz znaczaco wieksze w przypadku jazdy miejskiej. Posiadam obecnie 320i i 150 koni na maisto i trase w zupelnosci wystarczy! Mniej zrywny niz 320D ale jak sama piszesz chcodzi o koszta, wystapien powaznej awari w przypadku dizla z ponad 200 tys km jest znacznie wieksze niz w benzynie! W benzynie i 4 cylindrowym silniku zmora sa wyciekie i uszczelki, efekt to smierdzi olejem i czasem z pod machy biale obloki- ale wyleczyc to jest znacznie taniej i latwiej niz np turbo! Uszczelnienei daje rade na kolejne kilka lat, pompa prozniowa kolejny newralgiczny punkt kosztuje w ASO 1500 zamiennik 750- taka sama jakosc ale cena o niebo lepsza.... Awarie w benzynie unieruchamiajace silnik zdazaja sie znacznie rzadziej, nie padaja wtryski, nie ma problemu z turbo, mneijszy moment obrotowy daje wieksze zycie dwumasa i sprzegla(ale tu jeszcze styl jazdy ma wplyw).

Ogolnie benzyna sie sprawdzi bo jest mneij obslugwoa i wybacza wiecej bledow kierowcy, brak filtra DPF....moim zdaniem same plusy ze wzgledu na koszty obslugi! Jesli robisz malo kilometrow i krotkie trasy nawet sie nei zastanawiaj tylko szukaj benzynki-jak sie okaze ze musisz wieksze trasy robic za cene tyurbiny zalozysz instalacje gazowa is ie bedziesz cieszyc tanim jezdzeniem- to alternatywa.

 

Ja osobiscie lubie benzyne za to ze jak sie nagrzeje nie slysze silnika, jest mneij wrazliwa na gorsze paliwo i wybacza znacznie wiecej zaniedban obslugowych zwlaszcza przy filtrach czy olejach.

Oczywiscie dbac trzeba i pamietac ze uzywane autko zawsze moze odmowic posluszenstwa ale silniki benzynowe pochodzace od normalnych wlascicieli nie malolatow ktorze pala gume i uprawiaja cos co nazywaja driftem sa godne polecenia. Maja znaczaco nizsze przebiegi i nie sa uzywane przez floty ze wzgledu na wieksze koszta amortyzacji a za tym idzie to ze zadziej spotykane na rynku wtornym. Plusem moim zdaniem jest to ze 90% problemow jakie sprawiaja pogarszaja komfort jazdy nie wplywajac znacznie na sama mozliwosc poruszania sie.

 

Miedzy e46 a e90 jest znaczaca roznica nei tylko technologi ale tez samych gabarytow i sposobu prowadzenia. Na pewno eni ma zaskoczenia po przesadce sa za to moim zdaniem na plus rozwiazania ergonomi i ogolnie komfort na plus duzy!

 

Auta zawsze mozesz poszukac nie alledrogo tylko u dealerow ktorzy maja tez czesto uzywane auta w dobrej cenie mzoe nieco drozej ale wyjedziesz majac gwarancje czy tez w pelni sprawy samochod. Allegro zawsze ejst loteria i zawsze cos.....przerabialem tyle razy ze mam dosc. Pozatym pamietaj ze auto serwisowane i zadbane majace nawet 250 ty km bedzie godne polecnenia bardziej niz "igielka" z ogloszenia z przebiegiem znaczaco nizszym zazwyczaj 140-180 tys wypucowana i wyczyszczona wszedzie,.....efekt wizualny przyslania prawde i zazwyczaj bagno w silniku i kupe totalna z przewaga kupy zajezdzonym motorem z wlanym moto doktorem....

 

Zamiast ustawiac sei z gosciem za wczasu poszukaj na forum kogos z okolic kto Ci za flache(albo kilka) pomoze obejzec auto zaplac za p osiwecony czas zrewanzuj sie- bedzies zmiala wieksza pewnosc ktos bedzi emial radoche(sa tu pasjonaci) i przy okazji kazdy sobie pomoze.

 

NIe kupuj kota w worku kup worek i znajdz KOTA!(BMW:) )

 

Jesli cos jest niejasne zapraszam chetnei odpowiem na pytania, ja sam kupowalem jako sam dla siebie i nie zaluje, wady wylapalem przed kupnem wynegocjowalem cene i zaczynam sie cieszyc ze nie poszedlem na latwizne, to co wygladalo groznie to pierdoly a to co w innych autach wygladalo niegroznie teraz wychodzi ze cos grubszego jednak....tak czy inaczej POWODZENIA

 

:cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:

Sorry ze sie rozpisalem :mrgreen: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja miałem e90 325, teraz mam e92 325. Osobiście bardzo polecam, spalanie jest ok, moc super, a dźwięk tej 6 to melodia. Jeżeli chodzi o awaryjność tez nie ma problemu. Ważny jest dobry serwis. Mam również diesla e60 535d, także porównując nie robi też żadnych problemów. Ale nim latam długie trasy parę razy w roku. Jeżeli będzie więcej jazdy po mieście to chyba lepsza benzyna. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze wybior miedzy 2.0-2,5 to dobry wybor.

Ale nie ma co ukrywac ze jesli chodzi o koszta to 2.0 bedzie tansze w normalnej ekspluatacji ze wzgeldu na zapotrzebowanie na paliwo. O ile manual i nei ebdzie ktos mial ciezkiej nogi to w miescie poniezej 10 spokojnie(zona robi mniej niz 10 ja zazwyczaj nei schodze ponizej 11:)

 

Ale tez sadze ze skoro robia silnik 318 i 320 to nie po to aby zapchac luke tylko aby jezdiliy i jezdza z powodzeniem nawet w e91.....wiec...kwestia indywidualna co kto wybierze albo na co kogo stac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperam i szperam, ale niewiele informacji znalazłem. Czy ktoś ma doświadczenia z 2.0, benzyną, ale w automacie? Zakładam, że spalanie będzie nieco wyższe niż przy manualnej skrzyni, bardziej mnie jednak interesuje awaryjność silnika. Będę wdzięczny za informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperałeś o awaryjności N43 i nic nie znalazłeś? Gigant jesteś :)

 

Poszukaj o problematycznych cewkach, wtryskach, rozrządzie i wrażliwości na paliwo... jest takie forum w UK, temat o N43 chyba na 70 stron, fajnie się czyta. Tutejsze forum też ma sporo an ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak większość nowszych silników benzynowych N43 ma wtrysk bezpośredni, a co za tym idzie ma piezoelektryczne wtryskiwacze (ok 470 zł/szt) i jest wrażliwy na jakość paliwa, za to mniej spala od poprzednich generacji. W temacie cewek to była/jest na to akcja serwisowa po zmianie producenta, aktualnie nie powinno być z tym problemów. Z rozrządem na łańcuchu zdarzały się problemy, ale nie słyszałem by był to jakiś duży odsetek. Generalnie myślę że nie ma co się zrażać. Przy spokojnej jeździe poza miastem spalanie wychodzi ok 7-8L, po mieście 8-9L/100km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.