Skocz do zawartości

Jaki materiał na fotele?


Bialybst

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Jestem w trakcie zamawiania G21 i mocno zastanawiam się jaki brać materiał na fotele.

Zastanawiam się pomiędzy:

-Alcantara z obszyciami z boczków skóry 

- Pełna skóra Vernasca bez niebieskich obszyć 

- Sensatec - skóra eco 

Jak wam się sprawdzają te materiały?

Dzieki! 

Edytowane przez Bialybst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szkoda jest brać gorszy materiał, jeśli jest dostepny lepszy?
Z tego co podałeś najbardziej trwała mimo wszystko chyba będzie Vernasca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bialybst napisał(a):

Hej, 

Jestem w trakcie zamawiania G21 i mocno zastanawiam się jaki brać materiał na fotele.

Zastanawiam się pomiędzy:

-Alcantara z obszyciami z boczków skóry 

- Pełna skóra Vernasca bez niebieskich obszyć 

- Sensatec - skóra eco 

Jak wam się sprawdzają te materiały?

Dzieki! 

Alcantara ma boczki z sensatecu. Ja mam alcantare i jestem zadowolony. Miekkość jest odpowiednia, ciało się nie poci podczas ciepłych dni gdy auto jest nagrzane. Łatwo jest ją utrzymać, ale łatwiej będzie pewnie z sensateciem 100%. Co do zachowania materiału po np. 100 tys km, cieżko mi się wypowiadać. Natomiast alcantara po 40k km nadał wyglada tak samo jak gdy odbierałem nowe auto (tylko ze staram się dbać o to).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vernasca w swojej 430i G26 i ja komfort oraz jakość nie mogę narzeka. Co prawda dopiero zrobiłem 6 tys km( auto ma 36k) ale nawet przy trasie 900 km jest bezproblemowo ( Como we Włoszech - Lipsk Niemcy ), ciało się nie klei do niej a myślę że łatwiej dbać niż o alcantare 

IMG-20240226-WA0003.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bialybst napisał(a):

@nokia6pl dzięki ! Myślę że jednak pójdę w skórę wlansie przez łatwość czyszczenia. Dobrze widzę że masz jasne przeszycia? Nie mogę się zdecydować czy brać niebieskie czy jasne 

Miałem podobny dylemat który łatwo się rozwiązał jak się dowiedziałem że wybranie niebieskiego obszycia wiąże się z przymusowym wzięciem deski rozdzielczej obszytej sensateciem za jakieś 2500. 

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bialybst napisał(a):

@adiki tak się składa że zabrałem obszycie sensateciem. Zastanawiam się czy to dobrze będzie wyglądać i jak z trwałością.

Co do skóry, urodził się pomysł pójścia w Oyster 🫠

Jeśli będziesz dbał to naprawdę ładny kolor, ja niestety przez to że wożę psy zdecydowałem się na czarny. Myśle że przy takim jasnym przecieranie raz w tygodniu + comiesieczne konkretne czyszczenie zapewni ładny kolorek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Kolorusek napisał(a):

Oyster ładny ale w utrzymaniu tragedia

Nie zgadzam się, raz 2 miesiące wystarczy ColourLock Soft - zresztą polecany tutaj na forach, i wszystko wygląda świetnie. Mówię o tym z praktyki z X3 żony a do mojej G20 też taką skórę wziąłem, właśnie ze względu na prezencję i wygląd.

Dodatkowo to chyba zdajacie sobie sprawę że ten brud na czarnych tapicerkach też jest tylko go nie widać 🙂 więc tez wypadałoby je czyścić  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, neokrk napisał(a):

Nie zgadzam się, raz 2 miesiące wystarczy ColourLock Soft

Przy takim kolorze tapicerki, to nie wyobrażam sobie nie wrzucić powłoki Colourlock Top Life, która została stworzona właśnie z myślą o tym, żeby zabezpieczać skórę przed odbarwieniami pochodzącymi z odzieży. Ja samodzielnie zaaplikowałem powłokę na swoje czarne skóry. Nie jest ona jakoś specjalnie łatwa w aplikacji, bo trochę się maże i ciężko nałożyć ją bez pozostawiania jakichkolwiek śladów, ale w 4h idzie spokojnie opędzlować przyzwoicie całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bialybst napisał(a):

@neokrk a jakie masz wykończenie ozdobne listew do tego? Możesz wrzuć zdjęcie środka?

Pytasz o G01 czy G20, jeśli idzie o X3 to listwy M Aluminium Rhombicle (standard przy M pakiecie) to mogę zrobić zdjęcia w weekend przy świetle dziennym będzie najlepiej. Natomiast jeśli idzie o G20 to wybrałem akurat dąb słojowany, ale zdjęcia nie mogę zrobić jeszcze bo ... wciąż czekam na samochód 😢 Miał już być ale wciąż "w transporcie" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Ratm napisał(a):

Neo, jeszcze nie odebrales? miales miac auto w polowie lutego

No cóż ... życie. Ktoś pisał wcześniej o 4 miesiącach na dostarczenie, liczyłem że będzie wcześniej szczególnie że udało mi się "namierzyć" statek na którym miałby być mój samochód z dostarczeniem do Bremerhaven 29/1, ale okazało się że mój VIN zmieniał statki i w końcu wypadł z Hoegh Autoliners i nie wiem gdzie jest teraz ... sprzedawca twierdzi że "w transporcie i do końca marca będzie".  W podobnej sytuacji (te same statki/statusy) jest kolega @macste 

Edytowane przez neokrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2024 o 22:54, neokrk napisał(a):

No cóż ... życie. Ktoś pisał wcześniej o 4 miesiącach na dostarczenie, liczyłem że będzie wcześniej szczególnie że udało mi się "namierzyć" statek na którym miałby być mój samochód z dostarczeniem do Bremerhaven 29/1, ale okazało się że mój VIN zmieniał statki i w końcu wypadł z Hoegh Autoliners i nie wiem gdzie jest teraz ... sprzedawca twierdzi że "w transporcie i do końca marca będzie".  W podobnej sytuacji (te same statki/statusy) jest kolega @macste 

W środę wieczorem do Bremerhaven splynal statek z Meksyku - i moje 340i zmieniło w czwartek lub piątek status z 165 na 182 (z transportu morskiego na skierowany do transportu). Może Twój też wylądował. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mario79 napisał(a):

W środę wieczorem do Bremerhaven splynal statek z Meksyku - i moje 340i zmieniło w czwartek lub piątek status z 165 na 182 (z transportu morskiego na skierowany do transportu). Może Twój też wylądował. 

Pozdrawiam 

Super, gratulacje! Mam nadzieje że mój również tam jest, i to by oznaczało że za ok 2 tygodnie byłby do odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.