Skocz do zawartości

Serwisowanie m340i (wpływ na żywotność)


Raff.e

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, GDX4 napisał(a):

Jeżeli samochód seryjny, to 95 wystarczy.

BMW tu akurat stroi auta pod te wszystkie paliwa. Cupre miałem obligatoryjnie 98 wskazane jako preferowane. 95 tez łykała jak było trzeba, ale czuć było lekko inną pracę silnika.

 

Co do użytkowania normalnego, moje propozycje:

- po odpaleniu dać się silnikowi rozgrzać i dopiero w palnik

- olej co 10-15.000km

- cyfry i skrzynia jak instrukcja lub okolice 80/100.000km

- paliwo 95, jak jest fantazja to 98, ale bez spiny...

- po wtóre: NIE PAŁOWAĆ NA ZIMNYM

A co z chłodzeniem przed zgaszniem? 😉

Edytowane przez adiki

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie 5 minut po każdej jeździe. Ach te wszystkie urban legends... 😉

PS. Na każdym forum moto największy wątek to chyba ten o odpowiednimo oleju silnikowym 😄

Edytowane przez Godlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gaszenia to wystarczy na minutę przed wyłączeniem nie pałować. 

Widzę że m340 podobnie jak cupra ma jeszcze chłodzenie turbo po wyłączeniu...

Im bardziej sportowy silnik tym mniej lubi ciśnięcie na zimnym. 

Np 1.6 w golfie lepiej to zniesie nawet przez kilka lat, w aucie sportowym - czasem kilka zrywów na zimnym pod odcinę.

Czy to są urban legends? Jeżeli chodzi o eksploatację auta własnego, to nie. Zdrowy rozsądek i kultura techniczna, która coraz mniejszej ilości osób jest znana. 

Jak bym to auto miał jako służbowe, wymieniane co roku przez firmę.... to łoo panie, ebać zdrowy rozsądek... i jak inni na zimnym w palnik, olej co 30000 bo dla firmy taniej. Przecie nie moje i zaraz będę miał drugie... Chociaż nie, ja aż takim barbarzyńcą nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.01.2024 o 21:06, fpopek napisał(a):

2. Olej silnikowy w połowie między wymianą w ramach BSI tj. 14 tys. km. 0W30 lub 5W30 jak wskazuje instrukcja.

Zastanawiam się nad zakupem pakietu serwisowego, rozumiem, że kupić ten standardowy i te wymiany pomiędzy 0,30,60.000 czyli przy 15.000 i 45.000 zrobić dodatkowo?

Co to BSI 🙂 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje pierwszą wymianę oleju po 2000km i zastnawiam się gdzie ją zrobić. W ASO lub innym serwisie można wykonać prostą wymianę oleju z nowym filtrem. Jest natomiast jedna firma która mocno się reklamuje na FB i poleca tak zwany zestaw trzech króli czyli płukanka Engine Flush Penrite, olej Penrite Enviro+ 5w40 i Ceratec no i filtr OEM, póki co nie mam tutaj większej wiedzy oprócz tego że warto ten olej wymienić po dotarciu. Czy ta druga opcja to jest coś co warto rozważyć czy to jest czysta przesada?

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Prosta wymiana oleju z ori filtrem jak najbardziej wskazana. Zobaczysz ile tam bedzie opilkow, o zgrozo. Nie stosuj zadnych plukanek ani zadnych dodatkow typu ceratec. Silnik ma sie dotrzec a nie pokryc warstwa ochronna. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma info, bynajmniej ja nie widze. Jest tylko ze dealer Dobrzanski w lutym robil przeglad 0, przebieg 7km. Pewnie 0-20 wlali do b58d. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kkx5 napisał(a):

Nie ma info, bynajmniej ja nie widze. Jest tylko ze dealer Dobrzanski w lutym robil przeglad 0, przebieg 7km. Pewnie 0-20 wlali do b58d. 

W sensie olej jest wlewany u dealera nie w fabryce?

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem w instrukcji i tam są inne normy niż powiedzieli mi w dwóch ASO, które zgodnie mówią że by lali LL04 a w instrukcji są zalecane 3 normy LL12 FE, LL17 FE+ i LL19 FE i bądź tu człowieku mądry co zalać po tych 2k. Raczej nie planuje wymiany w ASO bo poza ASO da się to dużo taniej ogarnąć szczególnie że planuje wymieniać olej co te 10k.

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wymiana oleju w ASO ma sens, bo taka "międzywymiana" oleju z filtrem i wpisaniem w iDrive'a kosztuje brutto 700zł (jestem świeżo po wymianie w ASO BMW Gazda) - i nie doktoryzuje się, jaki olej itp. Też wymieniam i mam zamiar wymieniać max co około 12.000km, częściej nie widzę sensu normalnie jeżdżąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobre ceny w tej Gazdzie. U mnie w Krakowie krzyczą sobie 950 netto. W ASO powiedzieli że LL12 FE 0w30 leją do Mek a skoro to olej też z intrukcji zalecany to taki zaleje u siebie. 

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No, czyli serwis byl w plecy, b58, 6.5x80 (olej) + 120 (filtr) = 640zl, dolozyli do oleju i jeszcze za darmo zrobili. Prosze pokazac fv badz paragon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że na Twoje żądanie nie będę prosił księgowej o wyciągnięcie faktury...

Ale jak sobie wejdziesz na FB BMW Zdunek, to wyszukaj choćby post z 21 listopada, 21 grudnia 2022 roku, 17 lutego 2023 roku za 549 zł, który o takiej promocji informuje. Mnóstwo ich jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kkx5 napisał(a):

No, czyli serwis byl w plecy, b58, 6.5x80 (olej) + 120 (filtr) = 640zl, dolozyli do oleju i jeszcze za darmo zrobili. Prosze pokazac fv badz paragon. 

Filtr da się znacznie taniej kupić olej ASO pewnie też ma taniej. Oleju wchodzi 7.2l. Ale jakby nie patrzeć przy takiej cenie na usłudze ASO niewiele zarobi o ile w ogóle 😉

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.