Skocz do zawartości

[f11] 520d 184km. ] Problem z Temp. Olej / Woda


biay509

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z ''wariujaca'' Temperatura wody oraz oleju tzn. Temperatura wacha sie pomiedzy 53 a 80 gwałtownie spadając i rosnąc. Wymieniony zostal termostat oraz obudowa  ponieważ okazało sie ze stary wkład termostatu wypadl z obudowy i poprostu Sobie leżał a ze potrzebowalem auta to wymieniłem obudowę oraz termostat. Bledow brak. Czy mial juz ktos taki przypadek ? Moze zainteresowac sie wymiennikiem ciepla przy Skrzyni ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem juz drugi termostat. Najpierw zalozylem BEHR teraz zalozylem Febi dzieje sie to samo. W tych silnikach ( 520d 2012r)  chyba nie wystepuje ten przy Egr ( moge sie mylic). Czy to jest ten wymiennik ciepla ? https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=MX11-EUR-02_2009_F11_BMW_520d&diagId=11_7147#11428507694 
 Nagralem dzis filmik jak to wyglada. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej taka szybka zmiany temperatury  jest wręcz nie możliwa  w silniku i to  dwie wartości   woda i olej  .

Coś mi tu  mowi ze  czujniki albo wiazka .

Może tak dla pewnosci sprawdz czy  sterownik silnika nie pływa w ropie  

Edytowane przez aramiel123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi to wygląda na zapowietrzony układ.  Coś blokuje swobodny przepływ płynu w układzie i się zapowietrza. Jak czujnik raz jest w powietrzu a raz zalewa go płyn to mogą być takie skoki.

Kiedyś miałem coś takiego w innym samochodzie. Kawałek sylikonu zapchał wężyk przelewowy do zbiorniczka wyrównawczego i działy się takie dziwne rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W Ostateczności warto  zajrzeć do pompy wody   orginalna mam  plastikowy wirnik  moze   ośka   juz nie przekazuje napędu na wirnik albo   sie uszkodził    sam z siebie , albo coś wpadło  i go uszkodziło  .

Edytowane przez aramiel123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodnica egr ma sterowany przeplyw wody przez nią więc można powiedzieć że ma wbudowany termostat... th5 sie nie nada w twoim przypadku to stary dobry patent do silników M

Kupiłeś glowny nie pomogło to kup wymiennik nowy lub i nową chłodnicę egr... sprawdź koniecznie pompę cieczy.

Swoją drogą kiedyś kupiłem najtańszy chiński komplet (główny i egr)  termostatów do M57N2 za 100zł  i żadnych problemów z temperaturą nie miałem przez trzy lata potem auto sprzedałem.

Przyczyny może być wiele... może np. uszczelka pod głowicą popuszczać spaliny do układu tak samo jak i chłodnica egr przez co zapowietrza się uklad i masz takie skoki temperatury, wiazka, czujnik...

Edytowane przez Jack-Strong
Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jack, ty juz przestan glupoty wypisywac, chlop ma n47 a ty mu rady dajesz jakby mial m47/m57 i wprowadzasz go w blad. Egr sterowany przeplyw? Gdzie? Egr termostat? Gdzie? Wymiennik ciepla termostat? Gdzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz od początku...

silnk n47b20 184ps polaczony z automatem posiada:

1. główny termlstat zamontowany przed pompą wody

2.wymiennik ciepla z termostatem nr. części ( 11428507694) przy podstawie filtra oleju.

3. Chłodnicę EGR z tzw. klapą obejsciową sterowaną elektronicznie przez ECU za pośrednictwem gruszki) ECU decyduję czy przez chłodnicę egr płynie ciecz chłodząca czy nie. W poprzedniej generacji silników M47/N57 był prosty termostat. 

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oczywiscie ze slepy trop. Masz gwaltowne  spadki/wzrosty temperatury z dwoch roznych czujnikow zamontowanych w odmiennych miejscach dodatkowo monitorujacych zupelnie inne plyny. Mechanicznie/fizycznie jest to po prostu nie mozliwe. Problem musi byc elektroniczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.