Skocz do zawartości

Wskazanie terminu wymiany oleju


Popsbangs

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

zauważyłem, że przebieg obliczany przez auto, przy którym powinienem zmienić olej, zmalał z 30k do 24k. Przebieg auta to obecnie 7,5k. Wydaje się, że spada to dość gwałtownie. Autem (m340i) kręcę się głównie po mieście. Lunch control uruchomiłem maksymalnie 5 razy. Czasami przycisnę, ale bez szaleństw (moje spalanie jest o 10% niższe od średniej społeczności). W takim tempie, wymiana zgłaszana przez auto wypadnie przy 15k przebiegu (wymieniłem już raz po dotarciu, przy 3k). Jak to u Was wygląda? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie wykupiony pakiet serwisowy? U mnie w 318i przebieg przy którym powinienem wymienić olej się wydłuża.

Mam przejechane 27 700, a samochód pokazuje, że wymiana za 6000. Większość tego to przepisowa jazda po autostradach, ale trochę też jeżdżę po Krakowie. Dodatkowo raz wymieniłem olej, ale nie wiem czy ma to jakikolwiek wpływ na to jak samochód wylicza sobie czas do następnej wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisali raczej dobrze, bo ta wymiana nie miała wpływu na przebieg przy którym samochód pokazywał następną wymianę. Bardziej chodziło mi o to, że może w samochodzie jest jakiś czujnik, który sprawdza stan oleju i wtedy taka dodatkowa wymiana miałaby znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
11 godzin temu, carlos007 napisał(a):

Wymieniacie olej między interwałami czy czekacie, aż samochód to wskaże? Pytam bo kiedyś te oleje się wymieniało co 10k km a teraz oglądając kilka bmw widzę że przeglądu są co 25-30k km.

Między interwałami, co rok lub 10k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie a czy to normalne że auto 2tys km po wymianie oleju w ASO i pokazuje cały czas ze kolejna wymiana za 30tys km. Wcześniej te km leciały w dół bo większość kręcę się po mieście ale teraz od 2 tys km ani drgnie. Czy ASO coś spieprzyło w tych ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie pewne "oszustwo" BMW, bo producent oleju deklaruje max zywotnosc na 30.000 km i tego powinni sie trzymac, a nie dodawac od siebie w zaleznosci od stylu jazdy dodatkowe tysiace. Przez pewien czas nawet bylo w opisie pakietu BSI wymiana co 30.000 km lub 2 lata lub wskazania komputera, teraz usuneli te wartosci... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.