Skocz do zawartości

E91 320d M Sport Edition


Randall

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Dzień dobry.

 

Tak dla rozruszania forum wrzucę mój niedawny nabytek. Jako że G01 jeździ 90% żona to musiałem sobie coś ogarnąć dla siebie na codzień, robię sporo km więc tylko diesel wchodził w grę. Niezbyt mi się chciało pchać w jakieś droższe auta w obecnych realiach leasingowych. Jeszcze od sprzedaży poprzedniej e91 miałem zapisane filtry na olx/otomoto które wyszukiwały mi E90 z końca produkcji z automatem. Pewnego wieczoru ujrzałem ten egzemplarz u handlarzy gdzie już kupiłem jeden samochód z kolegą i był w 100% zgodny z opisem. Oczywiście o żadnej okazji cenowej nie było mowy, niektórzy ludzie kupują w tych pieniądzach F31 😁 Szybka decyzja - rano jedziemy. I była to słuszna decyzja bo po pierwsze jakbym nie pojechał na drugi dzień rano to już by nie było tego auta a po drugie stan okazał się naprawdę ciekawy jak na E91. 

Więc jest i ona, 320d, 2011 rocznik, 184 KM, M-Pakiet + Edition Sport czyli niebieska nić kontrastowa, czarna końcówka wydechu, OEM nakładki na pedały, inne listwy progowe wewnętrzne itp. Do tego hi-fi, panorama, fabrycznie przyciemnione szyby, combox z bt-audio. Jak dla mnie zadziwiający jest stan wnętrza oraz brak zmęczenia maski/lamp - domyślam się że raczej jeździła po jakichś drogach landowych niż autobahnem. Poprzednia e91 miała przebieg 188kkm przy zakupie a przód był spiaskowany jak sito.

 

 

Code / Type:     E91 (MUE) / UY11
Chassis:     Touring (5 Doors)
Market:     Europe(left Steering)
Engine:     2.00 l / 135 kW (N47T)
Drivetrain:     Rear-Wheel Drive
Transmission:     automatic
Color:     Black Sapphire Metallic (475)
Upholstery:     Leder Dakota/schwarz/kontrast Blau (LCNL)
Mileage:     Show mileage of this vehicle
Start of Production:     Friday, March 11th 2011
Manufacturer:     Munich, Germany / BMW AG

S704    M Sports Suspension
S710    M Leather Steering Wheel
S715    M Aerodynamics Package
S7HE    Connectivity Package
S7MF    Sports Edition
S7RS    Package Comfort

S402    Panorama Glass Roof
S423    Floor Mats Velours
S428    Warning Triangle And First Aid Kit
S431    Interior Mirror With Automatic-Dip
S441    Smoker Package
S470    Isofix-System
S481    Sports Seat
S493    Storage Compartment Package
S494    Seat Heating Driver/Passenger
S4AE    Armrest Front, Retractable
S4B9    Interior Trim Strips,Alum.finishgrinding

S606    Navigation System Business
S612    BMW Assist
S615    Extended BMW Online Information
S616    BMW Online
S633    Preparation, Mobile Phone, Business
S676    HiFi Speaker System
S698    Area-Code 2 For DVD
S6AA    BMW TeleServices
S6AB    Control, Teleservices
S6FL    USB/Audio Interface
S6NF    Music Interface For Smartphone
S6VC    Control, Combox
S7SN    Navi Business/Mobile-Ph.prep. Bluetooth

S502    Headlight Cleaning System
S508    Park Distance Control (PDC)
S520    Fog Lights
S521    Rain Sensor
S522    Xenon Light
S534    Automatic Air Conditioning
S540    Cruise Control
S548    Kilometre Speedo
S563    Light Package

S205    Automatic Transmission
S216    Hydro Steering-Servotronic
S230    Extra Package, EU-Speciifc
S249    Multifunction F Steering Wheel
S258    Tyres With Runflat Properties
S2MF    BMW Alloy Wheel, M Spider Spoke 193

S320    Deleted, Model Lettering
S321    Exterior Parts In Vehicle Colour
S3AA    Roof Railing Black
S801    National Version Germany
S851    Language Version German
S879    On-Board Literature, German
S8SC    Telematics Access Request,Country-Spec.
S8SP    Control Unit COP
S8TL    Dummy-SALAPA
S8TN    Daytime Driv.lights Adjus.via Light Menu

S760    High Gloss Shadow Line
S761    Individual Sunshade Glazing
S775    Headlining Anthracite

S1CA    Selection Of COP-Relevant Vehicles
S1CB    CO2 Equipment
S1CD    Brake Energy Regeneration
SA080    80 Ah AGM Battery

 

Samochód kupiony ze świeżo wymienionym rozrządem, przebieg 203kkm, obecnie już 211. Całość jest w fabrycznym lakierze 80-110 um. Ja ze swojej strony zrobiłem serwis olejowy skrzyni biegów + typowy pakiet startowy filtry, pióra wycieraczek, serwis klimatyzacji, nowe dywaniki, trzy etapowa korekta lakieru + powłoka ceramiczna, czarne nerki, odświeżenie końcówki wydechu w czarny połysk zgodnie z vin.

Auto mimo tego że to tylko e91 sprawia sporo frajdy, jeśli ktoś jeździł kilkoma generacjami pod rząd to pamięta układ kierowniczy tej generacji - dla mnie do dziś niedościgniony. Do tego zawieszenie mpakietowe + felgi 18" styling 193 sprawiają że trójeczka trzyma się jak przyklejona, mam sporą odskocznię po G01 (wiadomo suv - inna bajka). Być może wpadnie jakiś delikatny program no i trzeba się rozejrzeć za jakimiś kołami na zimę.

Co ciekawe sporo ludzi jeszcze się ogląda za tym autem a nawet miałem już parę propozycji odkupienia 😆

 

exterior.png-2.jpeg

interior.png.jpeg

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Dziękuję bardzo za opinie!

Mały update, pozbyłem się złącza snap-in z podłokietnika ponieważ go nie używam a schowek bez niego jest dużo pojemniejszy. Jeśli ktoś się zastanawia - można śmiało brać gumowy wkład z aliexpress, kosztuje 1/5 ceny oryginału (30zł) a wykonanie jest idealne.

Co ciekawe większość poradników pokazuje że do odpięcia są tylko 2 przewody koło hamulca ręcznego, natomiast u mnie był jeszcze jeden w tylnej konsoli.

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Wymieniłem też przycisk klapy bagażnika, stara guma była już przetarta i kleiła się do rąk. 

spacer.png

spacer.png

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy
9 godzin temu, bart 328 napisał(a):

Super, że trafił ci się Edition. Bardzo ładne auto.

Jakieś mody jeszcze przewidujesz?

Dzięki!

z modów to dystanse 4x12mm planuję, może program zrobię, cały czas o tym myśle. Teraz powoli będę ogarniał koła zimowe. Do tego mam już kupione nowe zarniki D1s bo barwa jednego z obecnych zaczyna się robić już delikatnie różowa.

 

7 godzin temu, Oreł napisał(a):

Idealny egzemplarz, jakbyś kiedyś sprzedawał to jestem zainteresowany. 😅

Dzięki! Będę pamiętał 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Mały update:

kupiłem felgi na zimę (styling 304 z f25) w bardzo ładnym stanie, do tego wpadną opony Nexen:

spacer.png

Niestety do wymiany przednia szyba - kamyk na autostradzie a raczej głaz ją załatwił 😞

myślałem żeby wstawić szybę climate comfort ale cena trochę powala 😞

na pocieszenie jakieś jesienne foty:

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sztuka. Takiej właśnie szukałem ale trafiła się szara od twojego sąsiada 😅 Podejrzewam, że cena dla niektórych kosmiczna jak za ponad 10-letnie BMW.

Masz zdjęcia na zimowych felgach czy jeszcze za wcześnie na zmianę? A i mogę prosić linka do tej rynienki w podłokietniku? W ogóle jak to cholerstwo wyjąć bo boję się, że coś urwę?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Cześć, świat jest mały widzę 😀

dzięki za opinie, nie mam jeszcze fotek na zimie bo dopiero wczoraj odebrałem koła od wulkanizatora żeby je zabezpieczyć jakimś woskiem przed zimą.

spacer.png

Proszę link do wkładki schowka: 
https://a.aliexpress.com/_Evhm3tN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

No i nastał zimowy smutek 😞 Niestety, styling 193 w graficie postawił poprzeczkę wysoko i teraz zmiana na zimówki nie może zbytnio cieszyć. No poza tym że jazda po nierównościach stała się bardziej komfortowa. 

Nexeny przetestowałem narazie tylko na deszczu i spisują się bardzo dobrze, zobaczymy co będzie jak przyjdzie prawdziwa zima.

Najpierw jakieś prowizoryczne zabezpieczenie felg żeby łatwiej było je utrzymać w czystości:

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Zamówiłem już dystanse 12mm na tył, na letnim setupie zwlekałem z tym bo nie rzucało się tak mocno w oczy ale teraz już nie było innej możliwości 😄 postaram się zrobić foto jak wygląda "po".

Poza tym wpadły zimowe dywaniki PETEX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Niestety aura nie sprzyja i ciężko zrobić foto czystego auta 😞

u góry po, na dole przed:

spacer.png

 

i całość, tym razem odwrotnie, góra przed, dół po:

 

spacer.png

 

na żywo tył wygląda duuużo lepiej, jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

No i po 12 latach oryginalny AGM BMW powiedział że ma dość. Auto zawsze odpalało ale po ostatnich mrozach wystarczyło parę minut z włączonym radiem aby otrzymać komunikat o niskim stanie naładowania akumulatora. Dziś odebrałem taki:

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Randall napisał(a):

No i po 12 latach oryginalny AGM BMW powiedział że ma dość. Auto zawsze odpalało ale po ostatnich mrozach wystarczyło parę minut z włączonym radiem aby otrzymać komunikat o niskim stanie naładowania akumulatora. Dziś odebrałem taki:

 

spacer.png

12 lat bardzo dobry rezultat,wymontowalem z poprzedniej e91 oryginalnego Agm z 2018 roku mam zamiar go wrzucic do aktualnej E91,nigdy z nim nie mialem problemu nawet jak po zwarciu rozladowal sie do 4v,naladowalem go i dalej smigal

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.