Skocz do zawartości

Kosmetyki - porady i wymiana doświadczeń


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No dobra - nawoskowałem samochód - efekt jest całkiem niezły - ale myślę, że aby w pełni wykorzystać ten wosk trzeba by wcześniej zrobić polerkę lakieru. Wosk ma jedną wadę - kruszy się i pozostawia biały osad na uszczelkach, który później trzeba czyścić - pod tym względem lepszy jest wosk platinum (ja mam Platinum Extra Gloss, nie zwykły wosk).

 

Poniżej zdjęcie dachu, a niedługo w galerii wrzucę zdjęcia całego samochodu właśnie zaraz po nawoskowaniu.

 

http://img124.imageshack.us/img124/4628/dached5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

a ja mam pytanie w takiej kwestii - czy istnieje gdzies mozliwosc kupna - ladnych czerwonych/czarnych zaciskow na klocki hamulcowe? Pytam sie o to gdyz chce niedlugo zainstalowac klocki EBC Redstuff i chcialbym aby zaciski ladnie sie komponowaly? Slyszalem tez ze mozna je pomalowac jakims sprayem - ale nie mam w tym doswiadzenia i nie wiem jakiego typu sprayu uzyc - czy mozecie cos poradzic, czy jakies warsztaty zajmuja sie takim "odmladzaniem" starych zaciskow?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja odradzam wynalzki firmy "moje auto" kupiłem ich płyn do odmrażania szyb bo chciałem zmienić na lepszy(wczesniej miałem kerfura :norty: ).

Efekt taki że oprócz nie odmrażania to po przetarciu szyby szmatą robiła się jeszcze jakaś piana :mad2:

Dodam tylko że karefurowski prawie w mig sobie z tym radził :mrgreen: i dlatego wróciłem do niego :8)

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Do tapicerki uprania bardzo dobrym sposobem jest..... ( nie krzyczcie) kwas do mycia silników!!! Firma TENZI w takich litrowych butelkach kolor płynu zielony. Naprawde jezeli mamy zwykła tapicerke bądz welurową rozcieczamy na litrową butelke 1/3 kwasu i reszta wody mieszamy dobrze, spsiokujemy caly fotel czekamy 2 minutki troszke czystej wody i horcujemy firaneczką :) firanka jest najlepsza :) a potem albo jeśli mamy odkurzacz karchera wciagamy albo sucha szmatka docieramy do w miare sucha i dajmy wyschnac do konca najlepiej otwarte drzwi zostawic baadz szyby. Jesli mamy skóre lżej rocieczyć np 2 setki i reszta wody a potem impregnat. Taki roztwór wspaniale pierze dochodzi wszystko smar rożne plamy wszystko odpuszcza. Welurowe dywaniki spsiukane a potem potraktowane myjka cisnieniowa sa jak nowe. Kwasik doskonale myje felgi bardzo polecam sa jak nowe. A teraz minusy nie dokładnie wytrzec plastiki jak sie nie chcacy psiuknie i jest słońce, uwaga na oczy i żeby nie wdychać bo gryzie hehe :) Jezeli ktos sie boji tego kwasu chodź nie ma czego polceam również proszek KARCHERA!

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Chciałem się podzielić pewną obserwacją. A mianowicie, kupiłem ostatnio szampon z woskiem w ASO BMW, a dziś na stacji Shell oglądałem produkty do pielęgnacji. I co rzuciło mi się w oko, to to, że szampon z woskiem marki Sonax ma identyczną butelkę, tylko inny kolor... Wniosek prosty - BMW sprzedaje Sonaxa jako Original Care Products... Co poza tym? Sonax jest tańszy :)

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie, głównie do posiadaczy e46 z jasną skórzaną tapicerką: czym czyścić boczki drzwi ? Dół drzwi to plastik, ale co jest powyżej ? Jest na tym materiale tak jakby ślad po niciach imitujący, że to skóra ale to nie to samo co na fotelach, ten materiał jest taki bardziej gumowy no i przede wszystkim powierzchnia nie jest gładka tylko taka jakby chropowata. Chyba z tego samego materiału jest wykonana cała przednia konsola, od pasa ozdobnego w dół.

Chodzi mi zarówno o środek do czyszczenia jak i narzędzie, bo szmatka z tego co mi się wydaje średnio się na tej nierównej powierzchni sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na boczkach prawdopodobnie masz eko skórę.

Narzędzie - Szczotka.

Ważne żeby miała nie za twarde włosie i żeby jej chemia nie ruszała.

Mamy takie po 12 zł z tego co pamiętam.

Jeśli chodzi o sam środek do eko skóry, jeśli sobie życzysz, mogę Ci zmieszać ekstra coś mocniejszego :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Szarpnąłem się na zestaw Gliptone i efekty rewelacyjne, teraz wiem co traciłem używając taniochy za kilkanaście zł po której [BAD] się ślizgała na wszystkie strony. Co do boczków to faktycznie najlepsza będzie jakaś szczoteczka, bo szmatka czy delikatna gąbka nie dają sobie rady z licznymi nierównościami, podobnie z resztą na fotelach. W ogóle do czyszczenia zabrałem się z obawami bo według instrukcji środek do czyszczenia pozostawiony na dłużej niż 3-5 minut może spowodować odbarwienie skóry więc wszystko robiłem na minimum żeby się tylko przekonać o co chodzi i następnym razem będę mądrzejszy. Dla efektów wizualnych i zapachowych warto poświęcić 2-3 godziny na same skóry :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam,też mam popielata skórę w mojej Buni,miałem tez mocno zapuszczoną skórę.Pomógł środek do czyszczenia plastików w przezroczystej butelce z psikadłem.Płyn był koloru żółtego.Produkt Polski.jak będziesz chciał(eli) to dowiem Się jakiej firmy był.Do tego szczoteczka w miarę twardym włosiem,i koliste ruchy raz za razem.W moim przypadku po brudzie w zakamarkach nie ma śladu.Nakonie użyłem środka do skóry turtle wax-jest spoko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • Członkowie klubu

Jeżeli chcecie coś więcej poczytać o woskach i kosmetykach samochodowych, to polecam TO FORUM

 

A tak, żeby było bardziej w temacie...

 

A czy nikt nie używa kosmetyków Carplan :?:

Firma robi przecież całkiem fajne produkty do pielęgnacji aut...

 

Używałem. Z produktów "supermarketowych" to, niestety, z Carplan'a miałem zdecydowanie najsłabsze wrażenia. Praktycznie zawsze lepiej wypadały produkty Turtlewax albo Sonax.

 

Ale mogę jeszcze powiedzieć, że, z chlubnymi wyjątkami, największą zaletą tych wszystkich produktów jest ich powszechna dostępność i niska cena... Sięgnięcie nawet do średniej półki (chociażby Meguiars czy Collinite) to jednak zupełnie inna liga - przede wszystkim jeżeli chodzi o komfort pracy, jakość i trwałość zabezpieczenia czy wyrafinowanie osiąganego efektu. W nadchodzącym sezonie (ha - jak się skończy nam zima...) powinno się pojawić też kilka bardzo fajnych marek wysokiej jakości wosków do tej pory niedostępnych w Polsce, takich jak Valentine's Wax, Lusso Oro czy Victoria Wax, które są już bardzo wysokiej jakości kosmetykami, jakościowo na porównywalnym poiomie, jednak cenowo o wiele bardziej atrakcyjne niż Zymol czy Swissvax.

Pozdrawiam


PN

BMW Klub Polska

E34 525i '93

E36/8S '98

E53 4.6is '03

E36 325i '91-'92 SPRZEDAM BARDZO DROGO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Jak każdy maniak czystości i błyszczenia naszych BMW stosowałem na początku (jak pewnie większość) wszystkiego co było łatwo dostepne czyli tesko, real, stacje benzynowe - efekt był no jasne, ale nigdy nie był trwały, nie do końca tak jakby się chciał. Ostatnio po przeczytaniu setek stron o kosmetykach samochodowych, po wielu rozmowach z szpecami od lakierów. zakupiłem kosmetyki firmy Meguiar's

Efekt super nawet na moim dość zniszczonym lakierze, zero tarcia, godzin polerowania, itp efekt długo trwały i naprawde godny polecenia.

Tu jest link do strony producenta http://www.meguiars.pl/ - polecam zapoznać się naprawde warto, na dniach moze wrzucę fotki

------- /// M ---------
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używałem też ten z allegro, efekt nawet niezły ale krótko trwały. Moim zdaniem jest to jakaś pasta lekko ścierna po której użyciu samochód wygląda lepiej po sciera zmatowienia, drobne rysy itp (podobnie jak pasta TEMPO) ale nie zabezpiecza. Teraz po użyciu kosmetyków opisanych wyzej w moiej wypowiedzi widze bardzo duzą różnice.
------- /// M ---------
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Szarpnąłem się na zestaw Gliptone i efekty rewelacyjne, teraz wiem co traciłem używając taniochy za kilkanaście zł po której [bAD] się ślizgała na wszystkie strony. Co do boczków to faktycznie najlepsza będzie jakaś szczoteczka, bo szmatka czy delikatna gąbka nie dają sobie rady z licznymi nierównościami, podobnie z resztą na fotelach. W ogóle do czyszczenia zabrałem się z obawami bo według instrukcji środek do czyszczenia pozostawiony na dłużej niż 3-5 minut może spowodować odbarwienie skóry więc wszystko robiłem na minimum żeby się tylko przekonać o co chodzi i następnym razem będę mądrzejszy. Dla efektów wizualnych i zapachowych warto poświęcić 2-3 godziny na same skóry :)

 

Przestroga o odbarwieniu skóry jest dla tych, który w trakcie czyszczenia wychodzą na 15-20 min na pogawędkę telefoniczną.;)Przy normalnym czyszczeniu nic złego się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem temat z zapartym tchem i już jestem napalony na własnoręczne polerowanie buni aż będzie jak lusterko :norty:

 

Mam dwa pytania:

 

1. W moim E46 (2000r) wiele jest elementów z takiego "gumowatego" plastiku, np wieczka schowków na środku kokpitu. Materiał bardzo przyjemny w dotyku, ale makaron, który był poprzednim właścicielem auta musiał mieć wielgachne szpony, bo ten miły gumowaty plastik jest dość podrapany :( Da się coś z tym zrobić??

 

2. Macie jakieś porady odnośnie mycia Waszych pociech zimą? Ostatnie mycie wypadło u mnie tragicznie, bo po wymyciu auta na samoobsłudze w orlenie nastała noc najostrzejszych mrozów. Rano zastałem sopel i... odmarzła mi linka od klamki w drzwiach kierowcy :duh: (efekt - otwieranie auta "na kradzieja" :norty: )

 

EDIT:

 

3. Aha, jeszcze jedno - co robicie jak Wam śniegu do auta napada? Na welur znaczy się ;) ostatnie zamiecie i otwieranie na kradzieja zaowocowały kupką śniegu na jednym z siedzeń :cry2: w moim poprzednim pussy wagon mnie to nie obchodziło, ale o bunie dbam jak o oczko w głowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ad1.

viewtopic.php?f=15&t=131264

 

Ad2.

Myj jak najrzadziej jeśli nie masz garażu, albo myj w tym tygodniu, bo w dzień są dodatnie temperatury. Wycieraj do sucha!

 

Ad3. Bez przesady, nic się temu welurowi nie stanie. Zmieć szczotką i przetrzyj suchą ścierką.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak, są. Kolega nawet tam linka dawał do takiego lakieru, z tego co pamiętam...

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.