Skocz do zawartości

Kosmetyki - porady i wymiana doświadczeń


Rekomendowane odpowiedzi

A w temacie myjni i wawy to ostatnio na skrzyzowaniu Połczyńskiej i Powstańców Sląskich na STATOIL otworzyli nową automatyczna myjnie tekstylna, kumpel co robi na statoil'u mowił że sa tylko dwie takie w Polsce druga w salonie Mercedesa i Chryslera...

Podobno jest bardzo łagodna dla lakieru, wypróbowałem jakis czas temu i faktycznie myje ładnie samochód przede wszytskim dobrze spłukuje na poczatku i na końcu mycia i dobrze suszy

 

A i dziś kupiłem oryginalny płyn BMW do mycia felg (29,90 za 500 ml) jutro go pewnie wypróbuje i dam znać co wart,

szukam tez sklepu gdzie dostepne są kosmetyki firmy SONAX jakbyście gdzies wawie spotkali dajcie znać !

>>> PRYMUS <<<

BMW Klub POLSKA


==================================

Always look on the bright side of drive & wife :)


http://img182.imageshack.us/img182/295/podpisforum3ru.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

moim patentem( ale mysle ze nie tylko )jest pastowanie opon, i do tego sluzy mi zwykla pasta do butow , zasada czyszczenia taka sama jak przy obuwiu:)naprawde polecam , oponki nie brudza sie tak szybko i swieca sie jak psu ......

 

Tylko tyle, ze je po prostu niszczysz. Pasta do butow jest na bazie

srodkow ropopochodnych (powstalych z destylacji ropy naft.) a tych

GUMA BARDZO NIE LUBI i staje sie krucha, podatna na pekniecia oraz

slonce. Lepiej zmien metode.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i dziś kupiłem oryginalny płyn BMW do mycia felg (29,90 za 500 ml) jutro go pewnie wypróbuje i dam znać co wart,

szukam tez sklepu gdzie dostepne są kosmetyki firmy SONAX jakbyście gdzies wawie spotkali dajcie znać !

 

Powiem Wam że płyn jest całkiem niezły, ładnie sie felusie czyszcza bez wiekszego szorowania, ponadto jest bardzo wydajny po spryskaniu robi sie z niego taka pianka... sadze ze starczy na tyle co ze 2-3 butelki np castrola lub shella :lol:

>>> PRYMUS <<<

BMW Klub POLSKA


==================================

Always look on the bright side of drive & wife :)


http://img182.imageshack.us/img182/295/podpisforum3ru.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Mam pytanko: Czy do polerowania lakierowanych elementów drewnianych [w środku auta] mozna stosować te same środki co do lakieru samochodowego.

Może ktos juz z tym walczył [ małe ryski, zmatowienia]

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam tez sklepu gdzie dostepne są kosmetyki firmy SONAX jakbyście gdzies wawie spotkali dajcie znać !

 

Kiedys kupilem robiacy furore plyn do spryskiwacza SONAX o zapachu pomaranczowym na stacji Shell przy Wale Miedzyszynskim. Bylo to rok temu, nie wiem czy jeszcze maja tam stoisko z kosmetykami tej firmy. ;)

były: E30 318is coupe, E30 325i saloon, E36 320i coupe, E34 520i sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak mi się przypomniało, że kiedyś zrobiłem taką fotkę, moich spray-ów, kosmetyków itp. :mrgreen:

Może się komuś przyda, co może być potrzebne w garażu.

 

http://www.e38.republika.pl/spraye1.jpg

 

Może mały opis :):

u góry :

Kanister Shell-a na "wszelki wypadek" :mrgreen: oraz przede wszystkim paliwko do kosiarki ...

PLAK (matowy),

szampon nabłyszczający z woskiem Carnauba :duh: - całkiem fajny i ładnie pachnący,

szampon ELF-a - używam do mniej ważnych rzeczy lub dla "gości" :D

szampon "aktywna piana" - myje bez użycia gąbki itp. (bezdotykowo) - najlepiej wraz z Karcherem

płyn do chłodnicy - oryginał BMW ;)

zestawik naprawczy z żywicą poliestrową oraz szpachla

papiery ścierne 600, 1000, 1500, 2000 i jakieś "grube"

płyn do mycia szyb

silikony (akurat te raczej nie do samochodu ...)

woda destylowana

u dołu :

"po za kadrem" - butelki z benzyną ekstrakcyjną, rozpuszczalnikami, strzykawkami (do dozowania :mrgreen: ), pojemniczki do odmierzania płynów (np. 20, 100ml)

"załapał" się w kadrze zestawik do zdejmowania pierścieni siegera

spray penetrujący - coś jak WD40

WD40

sprężone powietrze (bardzo dobra rzecz ...)

spray do czyszczenia styków

spray zapachowy :mrgreen: (w głębi)

spray do czyszczenia i mycia wszystkiego, szczególnie plastików - ładnie usuwa tłuszcz itp.

silikon do gumy (uszczelek itp.)

lakier do układów elektrycznych i elektronicznych (w głębi)

spray do czyszczenia elektroniki

spray do czyszczenia styków

spray - odpowiednik WD40 (troszkę inne właściwości - mniej tłusty)

spray do zmywania asfaltu i smoły

płyn do mycia felg (w głębi)

jakieś dwa spraye w głębi - nie pamiętam co ...

płyn do spryskiwacza letni, koncentrat

środek przeciw roszeniu szyb - narazie nie użyty (w BMW napewno nie będzie użyty, ale może do Toyoty się przyda)

wosk

spray do dezynfekcji klimy

preparat do skóry (spray)

rózne pasty do polerowania nadwozia (koloryzujący, neutralny, szampon z woskiem (w zasadzie to jest raczej wosk "na mokro"), dwa rodzaje ściernych past

wszelkiego rodzaju lakiery (przede wszystkim Motip/Dupli)- "srebrzanka" wysokotemperaturowa, podkład do lakieru, lakier "mieszany" na kolor nadwozia, klar, czarny mat, szary mat do plastików, biały, złoty i może jeszcze jakiś :)

Jeszcze mam parę rzeczy, ale "po za kadrem" :D

Na samej górze przy końcu "wystawka" olejów :mrgreen: : Mobil1 0W-40 (do RAVki jak i BMW), ELF Dextron III do automatu RAVki, ELF Syntchese z mojej poprzedniej Renówki i Shell Helix z E34 524td sprzed 10lat ... obecnie na półce jest jeszcze Valvoline Syntetyk do mostów RAVki

 

Ale się rozpisałem :duh: :mrgreen:

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyposażona "kosmetyczka" :)

 

A ja ze swojej strony mogę polecić Vanish Power Shot, ale nie do prania całego wozu (u mnie wystarczył na bagażnik bez podsufitki i pleców kanapy), tylko na baaaardzo trudne plamy (np. smar pozostały po transporcie wahacza po jakichś dwóch miesiącach i tego typu ciekawostki). Kosztuje między 17 a 22 pln - wystarczy psiknąć na plamę i odczekać chwilę - plamy schodzą a tapicera się robi jakaś taka... świeższa :).

 

Acha, śmierdzi dość intensywnie, więc trzeba dość długo wietrzyć auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

szukam tez sklepu gdzie dostepne są kosmetyki firmy SONAX jakbyście gdzies wawie spotkali dajcie znać !

 

Dzisiaj trafilem sklep internetowy z Katowic, oferta dosyc bogata...

 

http://www.sonax.katowice.pl/sklep/index.html

były: E30 318is coupe, E30 325i saloon, E36 320i coupe, E34 520i sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myje samochód zwykłym szamponem z woskiem a płucze deszczówką, którą zbiera ojciec do podlewania kwiatków, efekt rewelacyjny w ogóle nie ma zacieków.

Ale mam pewien problem porysowali mi samochód to dość głęboko, czy może mi ktoś doradzić, co z tym zrobić? Mam też kilka odprysków na masce od kamyków czy jest jakiś sposób na zlikwidowanie ich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

761robo napisał:

Witam wszystkich znalazłem super środek do alufelg czyści po prostu wszystko a przetestowałem na swoich alu,miałem nawet takie rdzawe wżery jak mi sie skończyły klocki i pusciło podaje nazwe i strone

SPEED ALUMAX

www.agapit.com.pl

 

miałem nawet takie rdzawe wżery jak mi sie skończyły klocki

Przepraszam, jeżeli ja ma też takie mam to mi też sie kończą klocki? w zasanie nawet nie sprawdzałem ich stanu od zakupu ale wydaje mi sie ze jeszcze sie sprawdzają :)

 

Mam ten sam problem z tymi wżerami. Probowałem juz kilku środków ale na nic.A Shell to w ogóle do d... niczego :) :hand: Muszę spróbować tego.

 

761robo kupiłeś na miejscu czy możę zamawiałeś, np stąd http://www.proekospj.com.pl/produkty.php?kat=59&menu=5&limit=10 jak to rozcieńczałeś? ;)

 

Ponadto czy ktoś mółby rozwiną temat polerowania rantów?Czym to robić?

Widzialem takie coś w sklepie w niemczech co sie zakladało na wiertatke(?) oczywiście na niskich obrotach :) do polerowania elementow aluminiowych co wy na to? jakiej pasty albo innego środka użyć do polerowania?

Ktoś poleca jakiśwarszat, który zajmuje sie regeneracją (prostowaniem malowaniem itd) felg aluminiowych we Wrocławiu?

W radiu reklamowani jakąś firme "latex" czy coś na ulicy karkonowskiej, czy ktoś zna i poleca?

prosze o pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A ja natomiast chciałbym przestrzec przed "sciereczkami nasączonymi" do kokpitu firmy ARMOR ALL. Straszna kicha, porobiły mi się brzydkie zacieki, niewiele pomogły kolejne przetarcia. Nie polecam. A co radzilibyście zrobić w kontekście "naprawienia tego"? Od razu PLAK-iem, czy najpierw lepiej wodą z czymśtam a potem plakiem? Może głupio pytam, ale nie chcę pogorszyć i tak kiepskiego już efektu.

 

Kupiłem też tej samej firmy przy okazji tego zakupu ściereczki do szyb i aż się boje teraz nimi szyby przetrzeć w obawie przed efektem analogicznym do tego z kokpitem. Chyba, ze ktoś już ktoś z Was używał i był zadowolony z nich ??

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1...pasta do butów jest DO BUTÓW a nie do opon bo jest na tłuszczu,a on rozpuszcza gumę

 

2...mam narożnik z jasnej siwej skóry w domu +2 DUUUŻE psy i czyszczę to tak,że :

a.biorę gąbkę-dosyć"szorstką"+ludwik do garów+duużo chęci :mrgreen: ,szoruję wszystko,z zakamarków też dobrze wyciąga syf,wycieram ręcznikiem

b.szoruję do pożądanego efektu

c.potem balsam do odnawiania skór-z chemicznego ARA-4,4 zł/150 ml

d.i dalej lecę 2 gąbką

e.podeschnie i polerka szmatką

 

f.narożnikik mam z głowy gdzieś na pół roku-potem biorę się za psy :mrgreen:

 

3...czarną skórę w samochodzie podobnie traktóję jak tą w domu,tylko przed arą malowałęm ją GLANSEM-farbą do skór z chemicznego coś z 12 zł/buteleczka na przednie fotele i kanapę z tyłu poszły 2 sztuki

 

po polerce szmatką błysk jak lusterko i można ześlizgnąć się z fotela-pasy są pomocne :mrgreen:

 

niedługo spróbuję farby motipa do skór w spreyu ,bo malowałem glansem 3 lata wstecz i chciałbym poprawić-może wyjdzie jeszcze lepiej

 

4...ktoś pytało podsufitkę-ostatnio KANAP w temacie:czym skleić drzwi :?:-chyba,dał namiary na klej w spreju

 

też czeka mnie klejenie,a zrobię to tak,że

a.podsufitka do domu+klej KANAPA+wałek miękki do malowania ścian

b.odchylasz materiał odklejony+pryskasz i kleisz jak tapetę-oby nie był szybkoschnący :doh:

 

5.ktoś zamieża skoczyć na myjnię i zapłacić 260 zł za kompleksowe szorowanie+polerka :doh:

 

a.no chyba,że masz lenia albo kasy sporo

b.spróbój sam,jeśli ręcznie nie chcesz to kupisz w sklepie z lakierami specjalną polerkę z regulacją obrotów+3 wymienne polerki za 60-70 zł

 

c.też w tym sklepie kupisz specjalną pastę,są też mleczka do lakieru

d.do skór środki kupisz max za 20-30 zł

e.płyn do felg-max 30 zł

f.podsufitka-max20 zł

 

g.bez polerki zapłacisz ok 100 :!: zł i starczy ci na parę pucowań :idea: ,kasa zostanie,sam się zdziwisz jak skończysz

 

NO I SATYSFAKCJA JAKA :mrgreen:

 

6.NA WSZELKIE PYŁKI ROŚLINNE STOSUJĘ TEMPO I JEST :cool2:

 

.............................THE END......chyba :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Członkowie klubu

Witam

 

Kilka własnych patentów

 

Na szybkie przemycie deski i plastików - mokre chusteczki pampers

 

Tapicerka welur , podsufitki - od lat sprawdzony Wezyr - Polski środek za 4 zl - do prania tapicerki i dywanów

 

Ostatnio spróbowałem ściereczki Zeptera - bez środków chemicznych - tylko kilkanaście kropel wody - umyłem szyby od wewnątrz i plastiki w środku - efekt niezly bez grama chemii

 

Karoseria - stary sprawdzony Plastmal

 

opony i dywaniki gumowe - myjka ale naprawdę wysoko ciśnieniowa

 

I ponawiam pytanie - czy ktoś ma magika który by podrasował lekko wytartą skórzaną kierownicę lub w przyzwoitych pieniądzach wymienił skórę na nową

 

Pozdro :o

MarioBigred

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu skóra na kierownicy zaczęła mi się kruszyć. Stosowałem raz w tygodniu krem nivea żeby ją natłuścić i zmiękczyć ale dalej się kruszyła. Wydaje się to głupie ale przetarłem kierownicę świeżym olejem silnikowym i od 3 miesięcy mam spokój olej bardzo szybko wsiąkł i nic nie brudzi, nie śmierdzi, skórka jest jak nowa.

 

Tak jak wielkie wynalazki powstają przez przypadek tak samo ja przetarłem kierownicę olejem bo miałem natłuszczone dłonie przy wymianie oleju. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to FARBA DO SKÓR KASTOR producent P.P.H.U KASTOR-CHEMIE

80-059 Gdańsk Żuławska95 tel. 505116098 607643431. Pytajcie w sklepach z farbami i w chemicznych, czasem w drogerii.

W W-wie można kupić w sklepie Ogrodnik na Grójeckiej 69. Kosztuje 18 zł.

Jest naprawdę dobra.

 

Ponawiam temat malowania skóry.

Odwiedziłem dzisiaj chyba wszystkie sklepy z chemią w Warszawie, byłem też na Grójeckiej 69 i ........... nic.

 

Wszędzie są środki do konserwacji, nabłyszczania itp, natomiast nigdzie nie znalazłem farb.

 

Czy ktoś z wawy mógłby mi podpowiedzieć, gdzie mam szukać?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zadzwoń do producenta tej farby ?

 

Dzwoniłem, włącza się poczta, idąc dalej - pod podanym adresem nie istnieje taka firma (według TP), nic nie wyskakuje także w google, nie ma ich na ebay-u i na allegro.

Nie mam już więcej pomysłów.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Dużo masz do pomalowania ?

Mogę się podzielić tym co mi zostało (a mała to buteleczka była) - tylko muszę sprawdzić czy jeszcze jest OK (czy się nie zestarzała).

 

A - i jeszcze jedno - jaki kolor ? bo ja mam tylko czarną (malowałem kierownicę od M-technika).

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo masz do pomalowania ?

Mogę się podzielić tym co mi zostało (a mała to buteleczka była) - tylko muszę sprawdzić czy jeszcze jest OK (czy się nie zestarzała).

 

Mam jasno szarą skórę i potrzebował będę kilku buteleczek, bo mam odbarwioną kanapę z tyłu (prawie całą). Przy okazji chcę polecieć po przednich fotelach, żeby nie było różnicy.

W tej chwili skóra wygląda jak stara cerata, bo kupiłem samochód od okropnego niechluja. Długo zbierałem się decyzją o jej odświerzeniu i jak już dojrzałem do tego, to nie mogę rozpocząć "picowania". Boję się, że zaraz mi przejdzie i kolejne dwa lata przejeżdżę tak jak jest.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.