Skocz do zawartości

Pęknięta szyba czołowa od kamyka


Grievous

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


czy uważacie że warto wymieniać szybę czołową z okazji pęknięcia po uderzeniu kamienia? Pęknięcie nie powiększa się z czasem ale jest wyraźnie widoczne.


Auto po gwarancji. Pakiet ubezpieczenia z hestii z wykupioną dodatkową opcją ubezpieczenia szyb. Z tego co wiem wymienią na dobrej jakości zamiennik ale niestety nie na oryginał. Macie doświadczenie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


czy uważacie że warto wymieniać szybę czołową z okazji pęknięcia po uderzeniu kamienia? Pęknięcie nie powiększa się z czasem ale jest wyraźnie widoczne.


Auto po gwarancji. Pakiet ubezpieczenia z hestii z wykupioną dodatkową opcją ubezpieczenia szyb. Z tego co wiem wymienią na dobrej jakości zamiennik ale niestety nie na oryginał. Macie doświadczenie w tym temacie?

Jakieś zdjęcie by się przydało :) ale jak małe pęknięcie to raczej bym jechał gdzieś na naprawę żywicą, przynajmniej dalej będzie oryginał. Kiedyś miałem mały odprysk i zostawiłem auto na parkingu na słońcu przed sklepem. Jak wróciłem to już było pęknięcie po całej szybie i trzeba było wymieniać. Inne auto natomiast już 5 lat jeździ z dwoma pęknięciami i nic się nie dzieje, więc to loteria totalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych małe pęknięcie to 2 cm dla innych 10.

Problem w tym że przy 10 auto już nie przejdzie przeglądu.

Jedź jak najszybciej do zakładu od szyb, im szybciej tym mniej brudu się dostanie do środka i może naprawią tak że będzie malutki ślad.

Jeśli powiedzą że się nie da, to chyba musisz to przyjąć do wiadomości i wymienić szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem do firmy ubezpieczeniowej. Na podstawie rozmowy telefonicznej Pani stwierdziła że szyba kwalifikuje się do wymiany.


Niestety nie dostanę oryginalnej nowej szyby tylko podobno dobrej klasy zamiennik. Wysłałem zdjęcie napisów na szybie żeby zamówili pasującą.


Naprawa w warsztacie nieopodal mojego miejsca zamieszkania (nie w ASO niestety).


Konieczność zapłaty za całą imprezę około 50 zł (udział własny tak to się ładnie nazywa).


Myślicie że dałoby się wymusić montaż oryginalnej szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zgłaszasz to z ubezpieczenia szyb czy z AC? Bo jeśli w AC masz naprawe na częściach oryginalnych to może to być lepsza opcja.


No i też zależy co to znaczy dobrej jakości zamiennik, bo jeśli to będzie jakiś pilkington, to pewnie będzie ok, gorzej jak to będzie jakiś chiński szajs. Upewnij się też, że wymiana uwzględnia kalibrację czujników, bo czytałem, że zdarzały się z tym problemy przy naprawie z ubezpieczenia szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy pracuje w wymianie autoszyb i naprawia takie odpryski ale .niestety powiedział, że to tylko maskowanie i należy wymienić szybę, a nie naprawiać. te naprawy to dla nich dobry biznes, łatwy pieniadz ale powinno się wymieniac szybę. no i tak juz w sumie dwie szyby poszly w dwa lata u mnie, na szczescie z AC. mialem identyczne odpryski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i powinno się wymienić, ale ja wolałbym taki odprysk naprawić i zostać z oryginalną szybą która ma ze dwa czy trzy lata, niż wymienić na zamiennik typu benson czy nordglass, który po roku będzie gorzej „przepiaskowany” niż oryginał po 10 latach. I estetyczna uwaga to jeszcze, że żaden zamiennik nie ma tego napisu przy lusterku wiec z daleka widać że była podmianka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest typowy odprysk i w 100 % do naprawy.

Dodatkowo jest w miejscu gdzie nie wchodzi w pole widzenia.

Mam takie od 2 lat, naprawione, nic sie nie dzieje i bez najmniejszych problemów przechodzi przegląd.

Nie wymieniaj szyby, zostaw oryginał. Jeszcze zdążysz wymienić jak po kilku latach porysujesz.

Tak, ubezpieczenie szyb obejmuje zawsze tylko zamiennik, nawet jak masz ubezpieczenie na 5 tyś.

Aby wymienić na oryginał trzeba skorzystać z AC.


I nieprawdą jest że tego sie nie naprawia. Naprawa polega na delikatnym rozwierceniu - oczyszczeniu, odessaniu resztek i powietrza i pod ciśnieniem wprowadzana jest specjalna żywica.

To dzięki niej nie ma pustych przestrzeni między warstwami szyby i naprężenia równo sie rozkładają.

Żywica jest utwardzalna UV i po - jest bardzo twarda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ubezpieczenie szyb obejmuje zawsze tylko zamiennik, nawet jak masz ubezpieczenie na 5 tyś.

Aby wymienić na oryginał trzeba skorzystać z AC.

 

To akurat zależy od ubezpieczenia, np. Allianz wymienia w ASO na oryginał przy skorzystaniu z ubezpieczenia szyb.

Tym bardziej że jeśli masz leasing, to leasingodawca nie zgodzi się na naprawę na częściach nieoryginalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, może nie wszędzie, w końcu ciężko sprawdzić wszystkie firmy, Leasing ma swoje prawa więc tu się nie wypowiem

Ja jako osoba prywatna dowiadywałem się w PZU, Generali, Hestii. Miałem ubezpieczenia lata temu w Warcie.

W tych konkretnych mogłem zwiększać kwotę ubezpieczenia ale i tak szyba była wysokiej klasy zamiennikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie żeby wypełnić żywicą a nie robić wymiany całej szyby... Może i racja.


Na pewno nie chciałbym wymieniać z AC bo pojadą mi po zniżkach a i tak płacę ponad 5000 rocznie za OC+AC. Wchodzi więc w grę wymiana na "dobrej klasy zamiennik" lub miejscowa naprawa żywicą.


Auto jest już po gwarancji i wykupione z leasingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawę możesz spróbować zrobić nawet przy gorszym pęknięciu, szczególnie w przypadku gdy jesteś przygotowany wymienić szybę bo podczas naprawy istnieje jakieś małe ryzyko, że szyba pęknie. Napewno warto zainwestować 150-200 niż stracić zniżki i mieć nową szybę z ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne odpryski i jeśli są małe i da się je naprawić to warto spróbować za śmieszne pieniądze to naprawić. Niestety czasem jak jest zbyt blisko krawędzi uszkodzenie to nawet "wypełniacze" odprysków już się tego nie podejmują. Oni to wypełniają jakąś żywicą zdaje się. Miałem 2 odpryski robione i przez 3 lata nic się z tym nie działo. Pęknięcie zostało wypełnione i nie pękało już dalej. Więc skutecznością takiego zabiegu bym się nie martwił. Jedyne co mówią zawsze to że szyba może strzelić przy rozwiercaniu. Oni muszą tam lekko nawiercić odprysk żeby móc wstrzyknąć wypełnienie do środka. Ale przeważnie szyba nie pęka. Gdyby nawet pękła, no to już wiemy że trzeba się zgłosić do ubezpieczyciela na wymianę szyby i sprawa jasna ;D


A w jednym aucie dla testu jeździłem z niezrobionym odpryskiem i pewnego ciepłego letniego dnia gdy auto stało na słońcu, włączyłem klimatyzację (zimny nawiew na przednią szybę) i szyba strzeliła sama. Od odprysku poszła krecha przez całą szybę ;D No i szyba do wymiany. A wystarczyło wyłożyć 200 zł i byłoby po sprawie. Ale i tak już była porysowana szyba więc specjalnie nie naprawiałem odprysku. A w waszych świeżych G20 jak już jest odprysk to polecam coś z tym spróbować od razu zrobić a nie z nim jeździć miesiącami.


+ Gdzieś na YT widziałem kiedyś jak koleś wymieniał 2 raz szybę bo miał odprysk i Ci co zdejmowali szybę pokazali co tam pod szybą się działo... Przy poprzedniej wymianie szyby porysowali typowi lakier tam dookoła szyby. No i nowa szyba i klej to przykryła - spoko. Nic nie widać. Ale woda która się tam zbierała przez lata zrobiła swoje. I kolesiowi prawie cała ramka dookoła szyby zardzewiała i był duży problem z tym xD Musieli najpierw czyścić i lakierować auto a dopiero potem zakładać szybę. Jak znajdę to wkleję link do filmu.


Reasumując, wszystko ma swoje plusy i minusy ;D Naprawa odprysku nie taka zła. + Polecam ostrożnie wybierać firmy które wymieniają szyby ;)

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.